Poradíte receptíky na omáčky pre 8 mesačné bábo?

juana21
12. jan 2012

ahojte babule.prosim poradite mi ci mozem davat malemu nejake omacky.ukoncili sme 8 mesiac.a rada by siom mu pridavala do jedalnicka aj nejake omacky.dakujem

tinki
12. jan 2012

@juana21 ahoj, tak ja svojej malej dávam do jedla UM. Mäsko so zeleninou podusím, pridám nejakú prílohu a v prevarenej vode rozmiešam UM a pridám do jedla a všetko rozmixujem. A má to ako omáčku. Múku nedávam. Ak mám pocit, že je to riedke, pridám kukuričnú kašičku alebo troška kukuričného škrobu. Inak ju ešte kojím.

juana21
autor
12. jan 2012

ja uz pridavam aj lepok.odporucala na to dr od 7 mesiaca,nas drobec nieje kojeny.

zuzikkaa
12. jan 2012

@juana21 omacky?? nechapem naco...ved sa dava zelenina a postupne pridavas maso,nie??

kvetinka211
12. jan 2012

ahoj, mozes napr uvarenu mrkvu s mäskom rozmixovat uplne dohladka a zmiesat so zvlast uvarenou ryzou alebo bezvajecnou cestovinou - teda ak uz vie spapat mensie kusky ... mukove omacky by som nedavala ... my sme uz mali aj sosovicovu, ale az po 11 mesiaci a zatrepka bola z jogurtu a trosky muky

cmeliatko
12. jan 2012

Batata🙂)))

juana21
autor
13. jan 2012

@cmeliatko prosim?

juana21
autor
13. jan 2012

@zuzikkaa niesme kojeny takze zeleninku papa od 5 mesiaca a masko od 6...chcela som skusit nieco nove.stale dookola papa to iste.

zuzikkaa
13. jan 2012

@juana21 no ved mozes pridat ryzu,rozne vlocky,,pripadne urobit taku kuraciu "svieckovu" ked pridas tak deci mlieka 😉
a my sme casto zeleninu papali s bielym jogurtom

cmeliatko
13. jan 2012

@juana21 batata = sladky zemiak🙂 su z neho vyyyborne omacky 🙂

anjelicek26
13. jan 2012

@juana21 - no detom to papanie do kola to iste absolutne neprekaza 😅 Radsej mu pridaj jogurt, to sa uz od uz od 8. mesiaca moze. Neviem teda, omacky su tazke, aj ked len mäskovo zeleninova, alebo zaprasena, aj mliecna, proste babu by ma nieco takeho asi davat nenapadlo.

NApriklad babata/cervena tekvica polievku papate? Len podusit na masle, zaliat vodou, po 15 minut a zmixovat, uzasne to je, nam pridavam aj dve lyzicky slahacky do toho a oprazene slnecnicove jadierka a par kvapiek olivoveho oleja, maxi to mava len tak.

abika26
14. jan 2012

ahojte maminy od akeho mesiaca mozem davat napriklad kukuricu,uhorku,kel,kapustu?

verca99
10. feb 2013

PRECO SA NESMIE DAVAT MUKA AKO ZAHUSTOVADLO DO PRIKRMU NIEKDE SOM CITALA ZE SA MOZE TAK SOM Z TOHO JELEN JA NORMALNE DAVAM MUKU A MALY JE OK NIE STALE IBA NIEKEDY

senssei
10. mar 2015

u nekojenych deticiek alebo uz odstavenych v klude od osmeho mesiaca napriklad zemiakovo tekvicova polievka s plnotucynym mliekom a lyzicka HL muky ... sama som sa viac krat radila s detskou doktorkou ...