Dobrý recept na kuracie prsia

anickarem
26. feb 2019

Dievčatá, nemáte dobrý recept z kuracich pŕs niečo netradičné 😉😊

tyrkysova_kobyla
26. feb 2019

@anickarem daj do googla kuracia piccatta, je to mnamka

anickarem
autor
26. feb 2019

@tyrkysova_kobyla ďakujem,😍

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tyrkysova_kobyla
26. feb 2019

@anickarem nie je za co, robila som aj vyprazanu s paradajkovou omackou, ale aj s citronovo-vinovou omackou 😉

larisalarisa
26. feb 2019

Kuracie rizoto so špenátom a tarhonou.

silvi70
26. feb 2019

@anickarem, ja som robila na oslavu kuraciu tortu:
Slaná kuracia torta so šunkou

Postup: Prsia nakrájame na plátky, osolíme, okoreníme a obalíme v hladkej múke. Vymiešame smotanu s vajíčkom a v zmesi namáčame prsia. Ukladáme do tortovej formy s priemerom 24 cm, ktorú sme vystlali papierom na pečenie. Posypeme vrstvou strúhaného syra a na vrch poukladáme plátky šunky. Ďalej znova vrstvíme obalené kuracie prsia, strúhaný syr a šunku. Takto pripravenú tortu prikryjeme alobalom a pečieme pri teplote 220 stupňov Celzia 70-80 minút. Na záver odokryjeme, posypeme strúhaným syrom a dáme ešte približne na 10 minút zapiecť.
Tento recept je z relácie tajomstvo mojej kuchyne, mám ho vyskúšaný. Ja som pridala aj sušené rajčiny v oleji.

silvi70
26. feb 2019

Ingrediencie som zabudla:
4 kuracie prsia
350 g – 400 g nastrúhaného tvrdého syra
150 g šunky
4 vajcia
180 g kyslej smotany
hladká múka
soľ
čierne korenie

silvi70
26. feb 2019

@anickarem, ešte mi napadli kuracie prsia "tandoori". Budeš potrebovať korenie
Tandoori Masala Korenie (najlepšie mild verziu- lebo je pikantné),kuracie prsia 4 - 5 ks, olej, soľ, kokosové mlieko v konzerve - veľká konzerva + ja dávam 1 malú konzervu kokosovej pasty.
Postup: kuracie prsia nakrájam na väčšie kusy (kocky), Korenie tandoori rozmiešam v troche oleja na hustú pastu (POZOR JE TO PIKANTNé, TREBA VYSKúšAť - RADšEJ DAť MENEJ KORENIA, VIAC OLEJA), Kuracie mäso postupne obalíme v paste, vložíme do jenskej misy, zalejeme kokosovým mliekom a POMALY v rúre zakryté dusíme (ja dusím na 150 - 160 po dobu aj cca hodiny) kým mäsko nebude mäkké. Potom odokryť a ešte trošku nechať v rúre, môžeme zvýšiť teplotu. Podávam s ryžou.

silvi70
26. feb 2019

dobu aj cca 2 - 2,5 hodiny

jaja23
26. feb 2019

@anickarem ja mam taky jednoduchy:zapekaciu mysu vymastit maslom, nakladať na spodok a po stranách nakrájanú cibuľu na plátky, nato stúpnuť kuracie prsia, iba okorenené a osolené. Nato smotanu na varenie, aby nou boli prikryté. Dat do rúry a prikryté piecť asi pol hodinku. Potom vybrať a posypať strúhaným syrom a v rúre zapiecť. Sú jemné zo smotany a fajne, my to máme radi s varenými zemiakmi.

anickarem
autor
26. feb 2019

Dievčatá ďakujem inšpirovali ste ma

didi35
27. feb 2019

@silvi70 Zaujímavý recept, len sa chcem uistiť činžiaku kyslá smotana na tu tortu?

didi35
27. feb 2019

@silvi70 uistiť či naozaj...

silvi70
27. feb 2019

@didi35, áno, tá smotana sa rozmieša s vajíčkom a v tom sa prsia obaľujú - ja som robila tieto "torty" na rodinnú oslavu a bola to mňamka. Dali sa dobre krájať, mäsko bolo šťavnaté. ja som 1 prsíčko pokrájala na 3 tenké plátky. Bála som sa toho, že jednak dávam piecť "surové" prsíčka a aj toho, že pustia vodu a bude to katastrofa. Ale nebola - zakryté sa dobre upiekli, potom som odokryla a ešte trošku dopiekla. V podstate si môžeš recept prispôsobiť a pridať to, čo ti chutí. Ja som napríklad použila 3 druhy syra + do 1 som pridala tie sušené paradajky v oleji. Naozaj jednoduché a dobré jedlo.

hennyinnsbruck
27. feb 2019

Sice nic neobvykle asi a mozno poznas ale skusim😊
1: rezne obalene len v struhanke a vajci
2:oprazit maso korenie ake chces.
Listkove potriet kecupom, syr, kukurica, sunka,mozes klobasku, to kura masko, zrolovat potriet zltkom a sup do truby. 😊

maty112
27. feb 2019

Do alobalu plátky slaniny na to cibuľu prsia,plátkovy syr červenú, zelenú, žltú papriku nakrájanú na rezance, znova plátky slaniny, posypať nivou. Piecť. Uzasne

maty112
27. feb 2019

Do alobalu--šunku, syr, prsia, šunku/slaninu plátky, syr, navrch Tatarku. Piect. aj toto je mnamka.

anickarem
autor
27. feb 2019

@anickarem ďakujem dnes som vyskúšala recept od vás bol výborný mňam