Poraďte krájač - strúhač na zeleninu

12. dec 2022

Ahojte, viete mi poradit nejaky schopny krajac na zeleninu pri ktorom sa nedorezem a jednoducho sa s nim manipuluje :D ? Mam taky ten klasicky plechovy a stale sa mi smyka, zle sa mi na nom struha, akurat mam potom vzdy nervy....Rada by som si zaobstarala nejaky vylepseny ktory ma aj viac funkcii napr. struhanie , krajanie na pasiky,....

ichbinich
12. dec 2022

Ja mam taky V-krajac (mandolinu), ostra jak slak 😉 Viem si vymenit tie "vlozky" tak, ze mam 3 hrubky na hladke krajanie (teda kolieska) a 2 velkosti pasikov (ked krajam cibulu, tak mi vzniknu kocky).
Mam aj klasicly stvorhranny struhac, ale trochu pevnejsi a s protismyklavou upravou dole od Tchibo, ale kupeny uz davno.
Struhalda mam tie extra ostre (ako microplane), aj jemne, aj hrube.
Moj sen je taky stvorhran od firmy microplane, ale neviem, ci ho zozeniem a budem chciet k nemu aj ocelove rukavice 😀

autor
12. dec 2022

@ichbinich mozem poprosit link ako to vyzera?

ichbinich
12. dec 2022

A toto je ten super struhac, asi si ho sama sebe kúpim na vianoce, majú aj tu rukavicu 😜
https://www.microplane-brandshop.com/kuechenrei...

autor
12. dec 2022

@ichbinich lol tak presne taketo nieco som nechcela 😃

ichbinich
12. dec 2022

No ja nám aj ten nicer dicer, ale to je shit.
Najlepšie je veľká doska, čo sa nesmyka a veľký ostrý kvalitný nôž... Fakt. Ten V krájač beriem vtedy, keď sa ponáhľam alebo potrebujem tenucke hoblinky. Inak vyhráva nôž 😜
A strúhadlo na struhanie...
Ešte niekedy vytiahnem robot na struhanie /krájanie, ale to je viac roboty vybrať a umyť ako krájať 😜