Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

matica2
5. feb 2009

lukika hod link alebo číslo receptíku 😀

lukika
5. feb 2009

valašské frgále od Mum 0056 na Dáme

adapn
5. feb 2009

Ahojte kocky. Mohol by mi prosim niekto poradit? Prvy krat sme piekli v pekarni, a chlebik tak celkom nevysiel.
Spodna polovica bola takmer neupecena. Vo vnutri bola hrca suroveho cesta. Horna polovica bola ako tak upecena. Dali sme program Normal. Muku sme pouzili hotovu kupenu. Len sme pridali vodu podla navodu....Kde sme spravili chybu?...Dakujem

matica2
5. feb 2009

adapn skús tento 😉 ale može to byt tým že bolo vela vody. do tých kupovaných zmesý sa dáva menej vody ako pišu. ja som dala o 50ml menej ako pisali bol dobrý ale radšej si dam taky ktorý si sama urobým 😉
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2494

lukika
5. feb 2009

Baby ak chcem vyskúšať upiecť chlieb v rúre a v pekárni si cesto nechať iba vykysnúť na programe cesto tak ho po vytiahnutí z pekárničky mám ešte potom nechať kysnúť na plechu? A ako dlho ho mám potom v tej rúre piecť a pri akej teplote?Ak ste to už niektorá skúsili budem vďačná za radu.

adapn
5. feb 2009

Dakujem ti matica. skusim ten recept od teba...nasla som tu ze sa tam daju robit aj rozne rozky, kolaciky....ale v pekarni si urobim len cesto a to upeciem v trube, nie?.....som este zaciatocnik ☹

petusaaa
5. feb 2009

adapn, ano pouzijes program cesto- na kysnuty kolac, pripadne program torta na cesta s praskom do peciva.alebo ak chces robit nekysnuce cesto, tak program cestoviny. taktiez ale mozes pouzit program pecenie na zapecenie cestovin alebo francuzkych zemiakov alebo -moj oblubeny- ryzovu kasu 😵 pekaren ma vela vyuziti 😉

lukika http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=7 tuto mas navod. ked sa tam troska popozeras, tak tam najdes aj osatkovy chlieb 😉

lukika
6. feb 2009

Díky moc za radu! Aj tak by som rada vedela či ste to niektorá skúšali a či bol dobrý.

elenita
7. feb 2009

Ahoj lukika, ja som sa to tu pytala uz pred par dnami, ale nikto mi neodpovedal...nakoniec som si to nasla na dame, ako oni pisu, dala som na program zakladny {neviem preco nie cesto}, ked zostavali cca 2 hod do konca, vypla som, spravila som bochnik, nechala som kysnut na plechu, dalej postup taky, ako bol na dame. Bohuzial som ho nevyfotila, ale bol vynikajuci! a vyzeral ako normal chlebik od pekara, aj ta korka.Robila som ten jpgurtovy.

anamor
8. feb 2009

ahojte pekarky, sto rokov som tu nebola 😅 sa aj hambim za to - vypekam stale, mala som pokazenu pekaren asi mesiac dozadu, proste sa mi zasekol mechanizmus co toci hakom a odlomila na nadobe zospodu ta kovova cast! ale servis unold eno-nuno 😉 do tyzdna som to mala opravene doma a to som to posielala postou, parada, tyzden mi stacil na abstak 😝
inak cesnakove trojuholniky milujeme /ja tam tie zltka do plnky nedavam/, pudingovy kolac skusim tiez. Inak chlebiky vseho druhu, aj vymyslene, aka muka je taky chlebik je. Uz aj malej som piekla a chutil 😉

mikulenka
8. feb 2009

Ahoj holky,
zatím pekárnu nevlastním, ale moc bych si jí přála k narozeninám teď v únoru. Po pročítání vaší diskuse jsem na ní přímo natěšená. Koukala jsem i na dámu na ty recepty a chtěla bych toho vyzkoušet tolik, že jí chuděrku asi hned zavařím.
Chtěla jsem se zeptat, jestli tady v diskusi máte některá pekárničku ETA DELICCA. Ta se mi hroooozně líbí a vypadá, že je i dost chytrá 🙂 jen doufám, že ne víc než já 😅

chechta
8. feb 2009

Mikulenka tak tu má švagrová a je s ní spokojená 😉

mikulenka
8. feb 2009

chcechta - díky za referenci, už aby byla doma 🙂

ještě mě napadl takový bláznivý nápad - doma někdy dělám domácí müsli v troubě zapékám a průběžně promíchávám vločky, sušené ovoce, oříšky.... vše je zalité salkem a občas se to musí promíchat, aby nevznikl jeden slepenec, myslíte si, že by se to dalo udělat i v pekárně třeba na programu džem? jen se bojím, že by se o ty oříšky mohla poškrábat nádoba 😨 co vy na to?

petusaaa
9. feb 2009

mikulenka, oriesky sa mozu davat normalne do pekarne (aspon ja davam a zatial sa nic nestalo - klop-klop). predtym by si ich mala aspon na 10 min namocit do vody 😉 kazdopadne daj vediet, ako dopadol tvoj pokus, urcite potom vyskusam aj ja, ked hodis recept

inak ja mam pekaren professor DP 06 a som z nej nadsena 😵 chcela som ist do ety, ale potom som zistila, ze tato je este o kusok lespia (programovo), takze som kupila tuto. sice ju mam kratko, ale peciem na nej stale a zatial je ok 😉

matica2
9. feb 2009

petusaaa no konečnéééé niekto kto ma pekaren professor 😀 aj ja ju mám DP 04 😀

kuspitka
9. feb 2009

Ahojte dievcata rovbili ste niekto cesto na buchty v domacej pekarni???

zdenallicka
9. feb 2009

kuspitka: delam ho tam furt...:o) Akorat kdyz je takove testo jako napr. linecke, tak to zadelavam rukama... 😉 Ale na vsechny kynute i lite buchty zadelavam v pekarne...

zdenallicka
9. feb 2009

Ted zadelavam tohle - udelam jednu nohavici sladkou (s kakaem) a druhou s kecupem a salamem...

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3598

kuspitka
9. feb 2009

dakujem ti...
len ja hladam na buchty recept a potom to cesto chcem dat do parneho hrnca

zdenallicka
9. feb 2009

Proc do parniho hrnce??? 😕

kuspitka
9. feb 2009

lebo mam aj domacu pekaren aj parny hrniec.....

kuspitka
9. feb 2009
zdenallicka
9. feb 2009

Ale proc to testo chces davat na parni hrnec? Vykyne ti v pekarne a pak si ho zpracujes, jak potrebujes.. Nebo si ho v pekarne nechas jen umichat (pokud to neni kynute testo) a pak uz delas, co chces... 😉

kuspitka
9. feb 2009

len ja chcem na buchty kysnute cesto....

zdenallicka
9. feb 2009

Tak si najdi v jakekoliv kucharce recept na kynute testo a vsechny ty ingredience nahaz do pekarny... Nejdrive vajicko, mleko, kvasek, nato mouku, spetku soli a nechcej to na program testo.. A uvidis ty zazraky... 😉

zdenallicka
9. feb 2009

Treba tohle je skvely recept.. Jsou to kynute buchty, kolace...

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2457

renda71
9. feb 2009

zdenallicka já jsem božský perník už dělala a byl opravdu moc dobrý,přidala jsem do něj ještě rozinky a trochu mandlí 😉

renda71
9. feb 2009

také už jsem 2x dělala trdelníky,jsou fantastický 😉
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4425

jajax
9. feb 2009

petusaa,ja mam tu istu pekaren co ty,len je z Lidla a vola sa Bifinett.som s nou strasne spokojna a tesi ma ze ma program cesto na rezance.minule som dala robit cesto na arabsky chlieb a bolo perfektne vymiesane.

matica2 tvoja pekaren je vlastne eta siesta-aspon myslim.len v okay ich predavaju pod znackou professor.

matica2
9. feb 2009

jajax aj ja si to myslim lebo ma taky tvar aj programy a ked som chcela kupit pekaren tak som chcela etu siesta a manžel my kúpil tuto.

renda a tie trdelniky sa daju spravit aj inak nez nakrutit na naniaku rurku lebo ju nemam ale recept mam stiahnuty ze vyskusam