Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vinka
31. máj 2010

Junovka tu bol recept na bosniaky zo syrom a petržlenovou vnaťou. 😉 Tak tento recept som robila len ten väčší bolo jeden a pol dávky.No vnútro bolo trochu rozmočené lebo vnútro bolo vydlabané a boli tam šaláty.Ale nerosipalo sa to.Možno preto,že ja som to piekla dlhšie potom pri 120 stupnov aby kôrka vyschla 😀 😀 A ten bosniak sa ani nejedol lebo to bolo mokré zo šalátu.každý si bral na tanier z tej misy čo chcel a ja som v ten den upiekla ráno malé banketky z receptu čo dala erika na majonezové pletenky..A jedlo sa s pletenkami.Ale moja sestra potom ten velký obtrhovala lebo jej to chutilo.Ale čo nedojedla z bosniaka som dala psovi nech mal sviatok aj on.(jasné dnu nebolo nič.Len ta kôra z chleba) 😀 😀

vinka
31. máj 2010

Luthien.k nemusíš mať pekáren.Môžeš všetko robiť ručne.Kludne tie recepty môžeš použiť aj ked nemáš pekáren.Pekáren ti len čas a ruky šetrí 😀 😀 A k tvojej otázke prečo nevykysol?Je kopec ocdpovedí.Mohla byť zlá múka,zlé droždie alebo si to nechala málo vykysnúť.A ked si dala do formy nechala si ešte podkysnúť? 😕 A v pekárni to máš lacnejšie ako v rúre 😉

luthien.k
31. máj 2010

Myslím, že nejspíš to třetí, protože v míse to šlo nahoru krásně a pak jsem měla strach, aby to nepřeteklo při pečení z formy, tak jsem to tam raději vrazila dřív 😅 Pekla jsem z kváskového těsta, takže droždím to nebylo...
Tak jsem zvědavá, jakou tu najdu inspiraci 🙂

adamko05
31. máj 2010

čaute... práve som dorobila toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=27397 ... super nápad s tou muffiny formou, rychejšie ako klasika buchty 😉 😝

vinka
31. máj 2010

Luthien.k sú perfektné majonézové pletenky.Tie sú fakt super.Prelistuj pár stránok do zadu a ich nájdeš. 😉

vinka
31. máj 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12030
Tú su.Skús ich.Ináč ťa obdivujem,že to ručne robíš. 🙂 🙂

alami
31. máj 2010

moje dnešné čokoládovo-škoricové

alami
31. máj 2010

joj, tie pletienky vyzerajú super 😵 tie pečiem najbližšie 😵

vinka
31. máj 2010

Alami a sú fantastické. 😀

ozi
31. máj 2010

@adamko05 , to vyzerá super, musím niekedy vyskúšať

ozi
31. máj 2010

@alami , sú fakt super, určite vyskúšaj 😉

luthien.k
1. jún 2010

Díky za tip na pletýnky, vypadají báječně, ale vzhledem k tomu, že se snažíme spíš zdravě (majonéza 😅) a kravské mléko nepoužívám (i když by se dalo nahradit), tak si počkám na nějaký jiný tip 😉

erikasadek
1. jún 2010

@luthien.k ahoj kedze recept je odo mna ja som pred tym davala sojovu majonezu ////
a mandlove mlieko. 😉
tera zuz je to fuk , takze robim normal...

inak ja dost pouzivam pekaren, ale peciem v remoske, lepsie ako rura.. 😉

erikasadek
1. jún 2010

@vinka super oslava;. 😉 najlepsie bol ten koniec so psom. 😀

luthien.k
1. jún 2010

erika, já mám alergii na sóju... 😖

erikasadek
1. jún 2010

@luthien.k NO TAK NAJDI MAJONEZU BEZ VAJEC;; 😉
ja viem je to na nervy ked clovek nemoze; 😉 ☹

luthien.k
1. jún 2010

Mně ta sója vadí jen v něčem, třeba po sójovém mléku se mi osypala pusa, ale když je jí někde málo, tak reakci nepozoruju, ale snažím se jí přesto vyhýbat... Majonéza bez vajec, to existuje jo? Pak bych to zkusila 🙂

erikasadek
1. jún 2010

@luthien.k existuje nasla som ju aj na slovensku v tescu.. 😉 normalne vedla klasickej majonezi. 😉

adamko05
1. jún 2010

@alami hod link na tie škoricovo- čokoládove hniezda... ja som robila minule orechové, ale sa mi zdali suche dnu 😒

adamko05
1. jún 2010

dnes chcem vianočku, kto má overeny recept?... niekto tu dával, ale nechce sa mi hladat, viem, že to bolo z damy.cz... nemá ho niekto po ruke... 😉

alami
1. jún 2010

@adamko05
cesto som si urobila toto http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3470 - tak to je úplne úchvatné cestíčko, ako som to dala do pekárne, hneď bolo krásne, nič som nemusela dolievať-dosýpať

rozvaľkať, potrieť roztopeným maslom, posypala som trochu kakaom, trochu grankom, trochu kr.cukrom a trochu škoricovým, stočiť, nakrájať na nejaké3cm kolieska, poukladať na plech, nechať trochu podkysnúť, zvrchu som ešte každé roztopeným maslom + posypala vanilk. cukrom
piecť nie do tmava, aby neboli suché

adamko05
1. jún 2010

díky, to cesto si uložím, ked zlupneme vianočku, čo večeru upečiem, urobím .. u nas čokoládove môžeme všetci...

alami
1. jún 2010

a briošky ste podľa akého receptu robili? lebo ste ma navnadili, tak ja som tento http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12078, boli fajné, dá sa použiť aj na vianočku, ale do pekárničky si robte len pol dávky, som to musela dať vykysnúť do misky 😅 😀
kamoška z toho robila vianočku, chválila si, len pridať hrozienka 😉

alami
1. jún 2010

@adamko05
robievam podobne aj čisto škoricové (teda len škoricový cukor) to som zvykla nakrájať ale uložiť zas ako závin - ku sebe, nie každé zvlášť - takže dá sa aj tak, sú potom mäkšie, nevypečú sa zhora a zdola, náplň, je - samozrejme, jedno kde akú dáš, teraz som vyskúšala aj s tým kakaom, nebolo to také sladké moc, ako bývajú tie čisto škoricové

alami
1. jún 2010

a - do toho brioškového cesta by som dala trochu viac cukru 😉

adamko05
1. jún 2010

@alami krásne... 🙂

no a to je jasné, že 9OO g muky je veľa do pekárne... teda do mojej isto... 😀

adamko05
1. jún 2010

@alami užasné vianočkové cesto... z polovice mám aj vianočku aj "briošky".. 😝 , krásne kyslo.. super, zajtra hodím fotky... 😉 😵

alami
1. jún 2010

hoď, teším sa 😵

adamko05
1. jún 2010

NO, HODíM UZ TERAZ

prave jem vianočku, veľa hodín, ale je vynikajuuuuca... fakt najelpšia, čo som doteraz robila 😵

juliagregor
1. jún 2010

ahojte, kočky stále vás sledujem a recepty si ukladám 😉
pekárnička mi už prišla, žiaľ obratom sme ju reklamovali, lebo bola navrchu poškriabaná a mala premačknuté tlačítka....nejaký predvádzací kus, tak čakám na novú...
ale už sa veľmi teším...