Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

ozi
4. jún 2010

@alami 😀 , si to viem živo predstaviť, aj môj Samko vždy do všetkého rýpe prštekom 😉

dusanab
4. jún 2010

Ozi dakujem, vyskusam, teraz mame cely cerstvy chlebik ale snad v nedelu.... 😉 😀

ozi
4. jún 2010

@dusanab , vyskúšaj, neoľutuješ 😉

táááák, vianočka dopečená, nó trošku mohlo byť tuhšie cesto, ale robila som ho a nenakukla do pekárne, bo nebol čas, takže je trošku, ako by som to povedala, rozvalenejšia??? alebo roztiahnutejšia??? ale nie veľmi, celkom ujde, sfotím a ak stihnem, hodím fotky, ale ináč vyzerá super, som zvedavá, aká bude 😉 , ešte počkám, kým vychladne 😵

alami
4. jún 2010

ja som dosýpala múku, cesto bolo redšie

ozi
4. jún 2010

@alami , presne, treba trošku múky navyše, teraz som ju skúšala, je super, ale aj o trošku viac cukru dám nabudúce, ale je fakt skvelá 😵

alami
5. jún 2010

daj si aj 1/2 vanilkového, dostala fantastico chuť z neho 😉 a pridaj fotečku, ak budeš mať čas 😵

adamko05
5. jún 2010

ahojte..
ja idem dnes robit vianočku zasa.. na zajtra k ranajkám.. mala uspech, na obed služila ako dukátové buchtičky vtedy, len puding som urobila... tak sa zjedla celá za pol dna 😀
a ešte dnes asi aj langoše, len sme zostali sami doma len s mladším, tak neviem,č i sa oplatia... ale šak urobím tie do chladničky, ked tak budu mat veľkí na večeru dnes, možno aj zajtra, čo tam po tom, že je nedela 😝

zanna
5. jún 2010

diky za rady,moze byt asi vela vody,ale museli ho spapat,nevadil im,ze je zdeformovany 😉
este nieco,ked davate do chleba med,pridavate ho do vody,alebo na muku,neviem kam ho mam supnut

dusanab
5. jún 2010

Zanna tak aby sa nedostal do kontaktu s drozdim, med je v podstate tiez tekuty a drozdie by mohlo zle kysnut. Nabuduce ti urcite vyjde krasny chlebik 😉

ozi
5. jún 2010

@alami , pridám 😉

dnes u nás pekárnička v plnej pohotovosti, upiekla som orechový a makový závin, potom bagety a ešte dopekám slimáky z majolkového cesta, vyzerajú dobre 😉

henikav
6. jún 2010

@ozi, hodis recept na ten makovy zavin??? Dostala som chut, dik

alami
6. jún 2010

moja dnes 2x v akcii, medovníkové cesto mi vymiešala a teraz chlebík pečie 😵

junovka
6. jún 2010

@henikav ja robivam z tohto receptiku kadejake zaviny:
0,5 kg polohrubej mouky
2 lyžice cukru
0,5 kocky droždia
250 ml mlieka
0,5 lyžička soli
100 ml oleja
1 vajce
stava z polovice citrona / sus.citr.kora / 😉

henikav
6. jún 2010

junovka, dakujem, skusim aj tento ja som medzitym vyskusala iny a tiez bol dobry, mnam, to vies ked ja dostanem na nieco chut nemozem cakat 😵
http://recepty.vareni.cz/makovy-zavin/
len som ho robila makovo jablkovy a teraz pozeram, ze som zabudla dat rum 😀 😀 😀 😀 😀

ozi
6. jún 2010

@henikav , prepáč, bola som celý deň mimo domu, tak už asi máš upečené alebo už máš po chuti 😀

ak nie, cesto som robila z tohto receptu a je fantastické ešte aj na druhý deň http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5355

a plnku makovú som robila takto: mak zalejem mliekom / na 250g sáčok maku dám asi 2-2,5dl mlieka / a na miernom ohni varím a stále miešam, až kým sa mlieko neodparí, ale nechám ho taký troška riedši, nie veľmi, on keď vychladne, tak ešte zatuhne. cukor dávam až na konci varenia, aby sa mi mak nepripaľoval. keď takto povarím mak, zdá sa mi lepší, ako keď ho len sparím vriacim mliekom. a ešte, keď je plnka tuhá a zle by sa mi roztierala na cesto, tak do nej cvrknem trocha mlieka, nič sa tomu nestane. dúfam, že som pomohla 😉

henikav
6. jún 2010

@ozi dakujem a fakt sa nemas preco ospravedlnovat, ved ja viem ze nemozes sediet cely den na pc 😉

alami
7. jún 2010

mne pekárnička práve mieša džemík, jedna dávka je už hotová, ešte druhú... 😵 a tretiu 😅 😀 absolútne bez roboty 🙂

dusanab
7. jún 2010

A z coho robis dzem? Takto skoro.... 😲

alami
7. jún 2010

prišiel poliak s jahodami 😉 nám sem chodí predávať, ....želírovací som si už pre istotu kúpila, že ktovie kedy sa objaví a dnes nabehol - všetky 3 dávky už mám hotové 😵

ozi
7. jún 2010

@alami , aj ja chcéééém, u nás len drahé jahody na tržnici, a z toho by bol drahý džemík, ale čakám, že klesnú, a tento rok sa pri ňom veľmi nezapotím, keďže mám pekáreň. 😉

alami
7. jún 2010

ja som dala za 4kg 5 Euro 😅

alami
7. jún 2010

inak, ja som vôbec nerobievala domáci džem, prišlo mi to neekonomické a strata času 😅 ale na pekárni sa mi potom zachcelo vyskúšať a zistila som, že to je iná mňamka taký domáci džem, to sa nedá s kúpnym porovnať, práve ho večeriame natretý na domácom chlebíku 😵

marcca
7. jún 2010

@alami, si narobila chute 😉 ...môžeš hodiť recept ako si robila džem?

alami
7. jún 2010

1kg ovocia (aké si zvolíte - aj miešané) očistiť, ponorným mixérom trochu pomixujem, dám do pekárne, k tomu gelfix dr.oetker +kr cukor, program džem. Keď je hotový, naliať do fliaš, zavrieť a otočiť flašky hore dnom na 10minút - hotovo

gelfix odporúčam 1:1, k tomu sa dá cukor - množstvo ako je v návode na obale, ak dobre pamätám, tak 1/2kg, to sa dá spolu s ovocím do pekárne zapne a viac sa nestaráš

ak si kúpiš gelfix 2:1 alebo 3:1 - zas tak, ako je v návode, ale je tam - gelfix +2lyžice cukru s ovocím chvíľu povariť, až potom pridať zvyšný cukor - preto treba chvílu pri pekárni stáť, kým nahreje, začne miešať, chvíľu nechať a potom dosypať ostatný cukor

takže zhrniem - postup rovnaký ako je v návode na gelfixe dr.oetker ale dať do pekárne a viac sa nestarať 😵 😀

junovka
8. jún 2010

minuly rok som si tiez narobila kooooooopu dzemikov z kadejakeho ovocia priamo v pekarnicke 😎 😎 😵 😵 😵 ...fakt super a bez namahy 😉

junovka
8. jún 2010

ja som vsetke dzemiky robila podla toho: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3652

alami
8. jún 2010

áno, to je to isté, podľa druhu želírovacieho, aký si kúpiš si tam buď ešte musíš, alebo už nemusíš dať cukor, toť vsjo 😵

petruna110
8. jún 2010

díky za tipy holky. džemíky doma milujeme, určitě to vyzkouším 🙂

alami
8. jún 2010

inak, odporúčam pozrieť si, kedy je vhodný ktorý druh želírovacieho: http://www.oetker.sk/oetker_sk/html/default/deb...

dusanab
8. jún 2010

Alami mohla si toho poliaka poslat este kusok dalej k nam, aj ja by som si kupila jahody na dzem 😀 😀 v obchode mali v akcii gelfix tak som si kupila a uz len cakam na lacnejsie ovocie. Dala som robit aj cesto na rozky tak domaci dzem a rozky.... mnamky 😀 aj ked ja mam lekvar najradsej priamo z flasky lyzickou a na pecive ho moc nemusim 😀 😀