Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jazminn
8. jún 2010

Treba dať pozor na jahody od poliaka, manžel susedy si niekde kúpil po ceste a strašne sa z nich osypal.

junovka
8. jún 2010

@jazminn mozno sused je alergik na jahody 🙂

jazminn
8. jún 2010

Nie sused nie je alergik na jahody, ale myslím si, že po záplavách nie je dvakrát bezpečné jesť jahody, keď nevieš odkiaľ pochádzajú.

dusanab
8. jún 2010

ak to bolo niekde pri ceste tak boli mozno zaprasene alebo postriekane niecim nevhodnym....ja kupujem ovocie a zeleninu na trznici ked je uz teplo a to je to iste, neviem odkial to pochadza a zatial vsetko v pohode. Zachvilu sa rozteky dopecu...mnam 🙂

alami
8. jún 2010

jazminn - len to potom je rovnako aj so slovenskou zeleninou a ovocím 😖 no - treba dobre umyť 😉

dusanab - závidím 😵 hoď receptík, ktoré si piekla 🙂

dusanab
8. jún 2010

tieto co poradila ozi http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10112, krasne vonaju, mnamky 🙂 k tomu vonia polievocka na veceru 😀 len mi je potom strasne teplo z tolkeho pecenia aj slnka ☹ uz nech je jesen 😀 😀

dusanab
8. jún 2010

mala ukazka

vinka
8. jún 2010

Dusanab krásne sú jak z obchodu. 😉 Joj už musím aj ja rožky upiecť 🙂

mamanadruhu
8. jún 2010

Ja robievam tieto (mozno poznate), su vynikajuce:

http://domacnost.sme.sk/c/4256811/upecte-si-cer...

alami
8. jún 2010

dusanab - jéj, sú krásne, robíš mi chute 😵
mamanadruhu aj tieto vyzerajú super, no ništ, musím vyskúšať obidvoje, inak to nevidím 😀

zanna
8. jún 2010

tie rozteky su naaadherne,musim aj ja niekedy vyskusat

dusanab
8. jún 2010

dakujem dievcence 😉 konecne sa aj tvarovo podarili tak ako si predstavujem rozky 😀 😀 aj chutovo su dobre, mnam 🙂 Aj tie co dala Mamanadruhu vyzeraju dobre....treba poskusat a vybrat si to najlepsie 😀

juliagregor
9. jún 2010

ahojte,
zatiaľ sa s pekárničkou zoznamujeme a piekla som len chlebík z Kauflandu a z Liedla, ale včera som spravila mazanec...http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505 a je ozaj dobrý... 😉

dusanab
10. jún 2010

Ahojte, tiez som dnes skusala jahodovy dzem v pekarnicke a je uplne fantasticky. To co v obchode predavaju ako jahodovy dzem je nieco 😖 oproti domacemu, teraz to uz viem 😉 tesim sa na dalsie dobrotky 😀 😀

alami
10. jún 2010

super 😵 no však je to niečo celkom iné...oplatí sa vyskúšať. aj ja som si ešte dnes dokúpila jahody, ešte budem robiť, len sa neviem k tomu dostať, nejak nestíham, ale treba urobiť, lebo ho strašne rýchlo jeme 😅 😀

dusanab
10. jún 2010

bodaj by nie ked je taky dobry 😉 Alami prosim ta a aku ma ten tvoj konzistenciu? Lebo ked som skusala kym sa dorobil tak bol dobry husty, hned zhustol a teraz je taky polotekuty. Tak neviem.... 😒 ale chutovo je famozny 😀

alami
10. jún 2010

ani môj nie je nejaký superhustý, jahody majú aj dosť šťavy v sebe, myslím, že ríbezlové boli hustejšie...

dusanab
10. jún 2010

dakujem, je mi hned lepsie 🙂 asi mas pravdu, od jahodovehe nemozeme cakat ze ho budeme dolovat z pohara sekerou 😀 😀 este sa chystam na ceresnovy a marhulovy 😀 😀 😉

alami
10. jún 2010

čerešňový robila moja sestra a povedala, že nebol nič moc, čerešne asi nemajú nejakú výraznú chuť do džemu.Už si robila čerešňový? no a marhulkový fáááájný 😵 😀

dusanab
10. jún 2010

Este som nikdy nijaky nerobila, az dnes. Aj svokra robila vlani ceresnovy ale okrem toho ze bol az prilis sladky nemal inu chut tak som chcela urobit lepsi 😀 😀 tak mozno sa neda ☹ ale na marhulovy sa tesim 😀 😀 😀 😀 😀

henikav
10. jún 2010

baby, mam na vas strasne hlupu otazku, ale v belgicku sa vobec nezavara, takze sa nemam s kym poradit. Aj ja by som rada skusila spravit nejaky dzem v pekarnicke, ale potom co s nim??? Treba ho naliat do poharov a potom??? iba zavriet, alebo nejako sterilizovat??

dusanab
10. jún 2010

Henikav iba otocis na 5 minut hore dnom a to je vsetko. Aspon tak to pisali na tom zelirujucom prostriedku tak som sa na to spolahla 😀 A vobec to nebola strasne hlupa otazka 😉

henikav
10. jún 2010

dakujem dusanab, uz sa tesim ako prekvapim manzela domacim dzemom 😉 🙂

junovka
10. jún 2010

@alami
@dusanab nikde som citala, aby bol hustejsi dzem pri vareni, tak treba dodat viac citr.stavy alebo citrodeka 😉

dusanab
10. jún 2010

ano junovka aj na tom sacku pisali ze ak nie je dostatocne husty tak treba dat nejake dve lyzicky citronu ale ked som dala za lyzicku stuhnut na tanierik tak mi pekne stuhol tak som nedodavala nic....ale ved je dobry a aspon mam poucenie do buducna 😀 a nebude aspon vyzerat ako zelatina 😉

henikav verim ze bude chutit, niet nad domaci dzem 😉 🙂

junovka
10. jún 2010

teraz mi dosiel mail od Oetkera na nejaky dzemik :

JAHODOVO-POMARANČOVÝ DŽEM

na 3 poháre à 375 ml

Prísady:
600 g jahôd
400 ml čerstvej pomarančovej šťavy (asi z 5 pomarančov)
2 zarovnané KL Kyseliny citrónovej Dr.Oetker
1 balenie Želírovacieho cukru Extra 2:1 Dr.Oetker

Príprava:
1. Jahody zbavíme lístkov, umyjeme a roztlačíme vidličkou.
Roztlačené jahody vložíme do hrnca. Z pomarančov vytlačíme pomarančovú
šťavu a zmiešame s roztlačenými jahodami. Pridáme kyselinou citrónovú,
želírovací cukor Extra 2:1 a všetko dobre premiešame.

2. Zmes za stáleho miešania privedieme do varu a povaríme
minimálne 5 minút.

3. Uvarený džem zbavíme prípadnej peny a ihneď plníme až po okraj do
pripravených pohárov. Poháre uzavrieme viečkom, obrátime dnom hore a
asi 5 minút necháme stáť na viečku (poháre s klasickými viečkami
neobraciame). 😉

dusanab
12. jún 2010

nooo ten moze byt dobry

teraz som si kupila iny zelirujuci pripravok a na nom rovno pisu ze do jahodoveho dzemu dat stavu z jedneho citrona a pri ceresnovom/visnovom dat len polovicnu davku ovocia, teda pol kila a nie kilo ako pri ostatnom. Takze mozno skusim aj ten ceresnovy 😉

alami
13. jún 2010

nepečiete? ja zas naše superobľúbené tvarohové koláčiky. Milujeme ich 😵

juliagregor
13. jún 2010

@alami prosím recept 😉

alami
13. jún 2010

pôvodne recept tento http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18553&use...
trochu viac múky treba, sleduj si počas miesenia a ja dávam bielok+cukor + tvaroh hladký+celý kelímok kys.poch.smotany a nič viac, Ten tvaroh je fantastický, taký ľahučký...
odporúčam 😵
ešte nikdy nám ani jeden nezostal do druhého dňa, len tak padnú 😅