Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

eveen
19. máj 2008

a musis to aj strazit,ci same sa to vypne ??🙂

jajax
19. máj 2008

po upeceni ti 10 krat zapipa a ak ju nevypnes tak ti este hodinu udrziava chleba teply.ja ho hned vyberam,viac sa nam chuti taky.

jajax
19. máj 2008

pekaren ti nahlasi aj kedy mas pridat väcsie prisady-hrozienka,orechy,susene ovocie atd...keby si ich dala hned na zaciatku mohli by sa pri mieseni rozdrvit.

jajax
19. máj 2008

lusil,tie kroazany si robila presne podla receptu?zda sa mi to prilis pracne a co pekaren,naco ju mam.

lusil2005
20. máj 2008

jajax nie. kysnute cesto som robila v pekarni, a donho potom uz len vovalkala heru.

dani ostali na druhy den (manzel si odlozil ze do roboty si zoberie) a boli tak isto perfektne.

sakra vcera mi cely den nesiel konik. ze "vypadok prudu"
vcerajsia statistika:
1. ta vianocka zo 14-tej strany, ale na programe "zakladny" - SUPER BOMBA SPICA! mala som ju asi 2x taku ako na programe sladky. az mi dvihala vrchnak pekarne ked sa piekla 😅 je jak vata.

2. rozteky od monikahor plnene sunkou, syrom a kecupom - juuuuj skoda ze som ich nestihla odfotit!!!! dnes ich urcite odfotim a poslem vam fotecku. krasne, makkucke, nafuknute. a uz niesu 😔

3. celozrnny chlebik - tiez super. aj ked, ja milujem klasicky zemiacikovy, ale tak, ideme zit zdravo 😀

no idem do obchodu kupit sunku a syr na druhu varku roztekov. fakt ich odporucam. manzel povedal ze to je to najlepsie co mi zatial z pekarne vyslo 😀

wighy
20. máj 2008

jeeeej takze take velke uuuspechy 😉

lusil presne si opisala tu vianocku aj mne narastla do obrovskej vysky a aj na 3 den je uplne super, zostala len preto lebo svokra nan doniesla aj kolace takze sa nestihlo vsetko pojest

jaja idem kuknut tie recepty
dnes ked je takto uprsane skusim upiect nejaku dobrotu 😉

vesi
20. máj 2008

dobré ránko kočky 😀

ako tak rozmýšľam, tak asi záleží od pekárne aká bude vianočka, lebo ja robievam tú 004 na programe sladký chlieb a vybehne mi vždy tak krásne hore, že sa dotýka až po vrchnák pekárničky a je tiež krásne nadýchaná a mäkkučká... 🙂

tami712
20. máj 2008

lusil, môžeš hodiť recept na tie rožteky od moniharor čo spomínaš? 🙂

julca80
20. máj 2008

lusil, normalne si ma ispirovala s tymi rozkami. Uz teraz mi tecu slinky. 😀 Ak budes mat teda cas, hodis recept, diky. 😉 🙂

lusil2005
20. máj 2008

tu je receptik: http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2478
ja som plnila sunkou, sandwichovym syrom a kecupom. a navrch vajicko so solou a posypat sezamom. tak nech sa vam dari babizne, nech su tie nase polovicky riadni chlopi!!!

vesi
20. máj 2008

lusil, ja sa snažím schudnúť už od vianoc, ale odkedy máme pekáreň, vidím to bledo...tak som si dala záväzok, aspoň viac nepribrať 😅

kočky, máte nejaký odskúšaný recept na šišky? resp. na cesto na šišky?

alami
20. máj 2008

baby, ja zatiaľ skúšam stále ten základný chlieb - http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2494, ale som postupne uberala z hladkej a nahrádzala vyrážkovou a grahamovou múkou a bolo to ok, kým som neurobila to, že som celú múku nahradila tou vyrážkovou. Už pri miesení som videla, že to je nejaké riedke - olepené o formu, tak som dosypala hladkú, ale nejak moc to nepomohlo. Je o ničom ten chlieb, ani nevykysol bohvieako, ale pravda je aj tá, že mi kúsok z droždia spadlo rovno do vody.
Ale chcela som sa opýtať, či to množstvo vody ostáva, aj ked je múka iná - napr celozrnná, alebo sa tam ten pomer múky a vody mení

danielala
20. máj 2008

Alami, jasné, že sa množstvo tekutín mení, celozrnné múky chcú menej tekutín. V každom chlebe musí zostať minimálne polovica múky hladkej, aby sa vydaril. Že ti droždie padlo predtým do vody podľa mňa výsledok neovplyvnilo, skôr to spôsobil malý pomer hladkej múky, ktorá je základom každého pekného chleba. Aj keď v recepte nie je uvedený cukor, je dobré zasypat čerstvé droždie aspoň štipkou cukru, lepšie to kysne.

dadulik
20. máj 2008

jajax, dik za recept, no uvidim kedy sa k tomu dostanem, vcera som piekla chlebik z tej muky z lidla,mnaaaam, sa tu s nim teraz napchavam 😀

danielala
20. máj 2008

Lusil, v tom recepte na croissssssssssssssssssanty je uvedené, že do toho základného kváskového cesta má ísť aj časť masla - lenže aká časť? Či mám celé maslo použiť len na vrstvenie a do základného cesta nedať nič?

lusil2005
20. máj 2008

dani ja som nedavala ziadne maslo do kysnuteho cesta. vsetko len na vrstvenie.

alami
20. máj 2008

dani - dík

danielala
20. máj 2008

Lusil a dala si klasika program Kysnuté cesto a po ukončení programu si ho ešte nechala vo vypnutej pekárni ďalšie dve hodinky kysnúť? Alebo nie je treba predlžovať kysnutie (píšu 2-3 hodinky)? Dávala si Heru rovno z chladničky alebo vybrala skôr? Lebo ona je dosť makká aj v chladenom stave, tak sa obávam, že ak ju začnem teplejšiu, tak mi bude zo všetkých smerov vyliezať.

danielala
20. máj 2008

Joooooj, Lusil, ty musíš mať hrozne dobré dieťa. Lebo ja mám trpaslíka síce riadneho lenivca a sedmospáča, ale tie croassanty sú take pracné, že to bude pri malej asi problém. To plnenie si asi nechám nabudúce, nech si pekne na to drahý napatle džem 😠 , nemusím ho až tak rozmaznávať, no nie?

danielala
20. máj 2008

Neviete náhodou niekto, čo je to vanilkové šodó? Lebo mám toho 5 sáčkov v špajzi, už sú aj trochu po záruke 😅 a neviem, načo sa to používa. Žeby ako puding na dukátové buchtičky?

lusil2005
20. máj 2008

danielala haha neni to pracneeee. fakt. ziadne dve hodinky navyse. proste to len capni do pekarne, daj "kysnute cesto", a rovno si vyber heru (ja som si teraz spomenula ze som tusim davla palmarin ale to je asi jedno). to maslo ma byt maksie aby sa dalo rozvalkat. takze - pekaren ti spravi cesto, zatial ti zmakne maslo, ked je to hotove, pekarnove cesto rozvalkas (stvorec co ma stranu trosku dlhsiu ako valcek), potom rozvalkas maslo na mensi stvorec (jak na obrazku z receptu), zabalis, rozvalkas, zlozis, rozvalkas, zlozis, rozvalkas, zlozis a hotovo. potom uz len natenko rozvalkat, nakrajat, supnut tam puding a zrolovat. fakt to neni take zlozite. cakala som nieco horsie. no ale kazdy den to robit nebudem 😅
jej a - k tomu dobremu dietatu - mam skor dobru mamu a choditko. to su veci ktore si neviem vynachvalit ked peciem 😀

avuska19
20. máj 2008

ahojte, tak tá moja prvá pekárnička práve dorazila domov 🙂 🙂

anamor
20. máj 2008

avuska ahoj, no pochval sa prvym vytvorom potom 😉

danielala
20. máj 2008

Lusil, vďakaaaa za podrobny postup. Už na tom makám.

Anamor, ty si ešte na slobode? 😲 Alebo píšeš priamo zo železnej postele?

tami712
20. máj 2008

avuska aj mne dnes dorazila pekárnička a už aj pečiem môj prvý chlebík, no som zvedavá či bude aj jedlý 🙂

avuska19
20. máj 2008

anamor, určite dám vedieť,
tami, aj ten môj prvý sa už pečie.snaď nám to obom vyjde, všetci doma sa už nevedia dočkať, 😅 len aby to nebo trapas.

tami712
20. máj 2008

avuska a aký pečieš?

wighy
20. máj 2008

hehe ako sa nam tu rady rozsiruju, poriadne nakazliva je pekaren chleba 😀 😀 😀 😀

anamor ece si 2v1???moooocisko moooc drzim palce 😅

avuska19
20. máj 2008

jasné, že základný, na skúšku.

vesi
20. máj 2008

aha, dalšie budúce závisláčky 😀

anamor, čo tu ešte robíš? šup, šup rodiť do nemocky 😀