• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Poraďte recepty pre domácu pekáreň

9. júla 2017 
25. nov 2010 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dannynka dakujem velmi pekne :slight_smile: idem hned napisat, pokym deti spia...a objednavali ste s tymi sponami, ci iba take bez? ja asi objednam tu bez a potom mozno doobjednam so sponou...dik
25. nov 2010 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčatá ja sa hanbím ale ja som dnes napiekla pečivo v Tescu :wink: po celom dni som taká unavená/uchodená že sa mi nechce čakať hádam do pol jednej kým chleba vychladne :slight_smile:
25. nov 2010 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, aj ja sa chcem poinformovať o ošatkách. Akú veľkú odporúčate na chlieb z pol kila múky a z kila múky? Je potrebné ju vysypávať múkou pred tým ako sa tam dá cesto a drží tá múka na ošatke? Ako vychádazajú cenove a za ako dlho po objednaní vám prišli? Vopred vďaka za odpoveď.
26. nov 2010 o 03:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky,tak se po delší odmlce hlásím...už začínám jíst pomalu opět čerstvé pečivo,tak se chystám začít píct...dneska dám jogurtový chlebík od @dannynka ..jen nevím,kolik toho droždí,ale dám půlku čerstvého,jako do většiny chlebů

o té ošatce jsem už také přemýšlela,jen se zeptám...to tam dáváte dokynout těsto z pekárny? :sweat_smile:
26. nov 2010 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@modra1 ja som objednavala 14-teho novembra a este staole nemam doma :frowning2: :frowning2: :frowning2:

@jajdaelda ja davam od oka kedze mam polkilove doma kvasnice :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
26. nov 2010 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dannynka :grinning: :grinning: aha..tak jsem dala taky od oka :grinning: a pečeš v troubě nebo v pekárně?
26. nov 2010 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,

dievčatá rada by som sa opýtala ci už ste robili v pekárničke zemiakový chlebík alebo aspon s casti zemiačky či ste tam pridali...

lebo by som chcela aj nejaký nový vyskusať....receptov je viac...ja som myslela ze tam ide surový zemiak a citala som ze asi skor uvarený....

mali by ste nejaký overený receptík? :sweat_smile:

ešte stále Vám neprisli tie ošatky? :frowning2:

dakujem za prípadnu odpoved...

26. nov 2010 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, ktoré pečiete briošu na pekárni eta harmony...aký program dávate??? Už 2x sa mi nevydarila :pensive: :pensive:
26. nov 2010 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky Ahoj, do chleba sa dáva zemiak uvarený v šupke, nie surový :wink: samozrejme zemiakový chlieb sa v pekárničke dá robiť, nie je problém :slight_smile:
napríklad:

Zemiakový chlebík
300 ml vody, 1 pol. lyz. oleja olivoveho /cesnakoveho/, 1 pol. lyz. octu, 1 kav. lyz. rasce, 2 kav. lyz. soli, 1 kav. lyz. krystal. cukru, 480 g hladkej muky T650, za hrst /aj dve/ ovsennych vlociek, uvarene a postruhane 2 stredne velke zemiaky, 1 bal suseneho drozdia alebo 1/2 polovica cerstveho drozdia namrvit
Kedysi sem Zucha dala recept na cmarový chlieb, v podstate je rozdiel v tom ak sa nemýlim tak tam ide namiesto čistej vody 200 ml cmaru (hocijakého kyslého mlieka) a 150 ml vody. A je neskutočne dobrý :wink: :grinning:
26. nov 2010 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky no ja som už robila zemiakový a išiel tam varený prelisovaný zemiak :wink: Ale nemám recept lebo to som tu vyňuchala na nete :grinning: :grinning:
26. nov 2010 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martina05 peču na programu 1, barva světlá,velikost 1 a a vyndavám tak 20-25 minut před koncem programu :wink:
26. nov 2010 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajdaelda pečiem zatial v pekarničke,ked pride ošatka tak budem aj v trube :wink:
26. nov 2010 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcance som vedela ze sa mozem na Vás vzdy spolahnuť :dizzy_face:

@dusanab dakujem Ti krásne,tento robievas?nie je tuhý?

ja by som aj taký okusila s cmarom,lenze malý nemoze nic mliečne :pensive: ,vlastne koli nemu som si kupila pekarnicku,aby som mu mohla robit zdravé chlebíky :dizzy_face: a som veelmi spokojná,aj mm aj celej rodine chutí taký chlebík...

@vinka nabuduce receptík zapísať :grinning: :sweat_smile:
26. nov 2010 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dannynka Díky...taky jsem to nechala v pekárně.....tak uvidíme,co z toho vzejde,na jedné straně se mi to trošku propadlo :frowning2:
26. nov 2010 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky áno robievam, tuhý nie je, treba si proste ustriehnuť aká hustota cesta má byť, s vločkami môže byť trochu redšie cesto ako bez nich lebo vločky ešte nejakú tú vlhkosť do seba nasajú pri kysnutí :wink: takže treba len vyskúšať a zapísať výsledok:slight_smile: Ani kyslé mlieko drobček nemôže? Veď aj so samotnou vodou je výborný chlieb :slight_smile:
26. nov 2010 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, chci se zeptat, jestli se dá v pekárně dělat nechat udělat těsto třeba na linecké, medové perníčky, a jiné vánoční cukroví....
26. nov 2010 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna ano dá.Ja som si nechávala minulý rok takto miesiť cesto na perníky.A robila som ich pár krát. :wink:
26. nov 2010 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martina05 briošku peču na základní, světlá kůrka, menší velikost 1,5 Lb a vydařila se vždy :slight_smile: program trvá 2 h 50min
@vinka super
@martina05 ale nemám eta harmony, tak dej nějaký podobný program
26. nov 2010 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky super chlebík 350 ml vody ( nebo 150ml mléka a 200 ml vody)
2 lžičky soli, 1 lžíce octa, 2 lžíce oleje, 1 lžička kmínu, 1 lžička instantního droždí, 500 g hladká mouka ( nebo mix já dávám 150 g celozrnné mouky a 350 g hladké chlebové). Program základní, kůrka světlá, váha 1 kg. Můžeme přidat 2 PL slunečnicových semínek, 3 PL lněných semínek. Do mléka můžeme přidat 2 najemno nastrouhané uvařené brambory. Zkoušela jsem to i s těma bramborama a musela jsem přidat trochu mouky, bylo to řidší. Tento je výborný, nemusíš dávat mléko, i tak je dobrý.
26. nov 2010 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mukky, včer jsem pekl ten chlebík, co dávl @reruna, pekl jsem ho poprvé, my, jk víš, máme lergii n BKM, tkže do něj šlo rýžové mléko v tom poměru, co píše rerun - byl fkt super!!! Jen jsem nedávl ocet, příště zkusím, to se dává kvůli chuti droždí, že? Tky semínk ne kvůli mlému, chutnl mu moc. I teď druhý den, t trošk, co zbyl, je dobrá, le hned těsně po vychldnutí byl nejlepší :slight_smile:

Tk děvčt, chtěl bych zkusit nějký žitný nebo žitnopšeničný s kváskem, co mi pordíte???

P.S.: Omlouvám se z nečitelnost, nefunguje mi jedno písmenko n klávesnici... :sweat_smile:
26. nov 2010 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k klidně dělej jen z vody, i tak je moc dobrý, a i jen z hladké mouky je dobrý a já taky nedávám semínka, aby to mohl i nejmladší a moc všem chutná. ten ocet se tam asi dává kvůli tomu droždí, není tam cítit ani ocet ani droždí.
26. nov 2010 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna, díky, zkusím jen z vody, byl myslím po tom mléce trošku nsládlý. Jo použil jsem 300 g přeničné hldké mouky plus 200g špldové hldké. Co myslíte, čistě ze špldy, šlo by to?

Jsem hlvně zvědvá n ten kváskový chlebík, @erikasadek???
26. nov 2010 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajdaelda pečies po prvy krat? ci uz si viac krat skusala?
@mukky ja som uz tiez skusala chlevňbík s uvareným zemiakom a bol mnam len recept som vtedy niekde vygooglila :wink:
26. nov 2010 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab ozaj ako si zatal spokojna z ošatkou? mne ta moja zatial ešte stale neprišla :angry:
26. nov 2010 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien.k @mukky
Síce to nie je recept na chlieb, ale sú to fajne bochníčky alebo komu sa chce s tým hrajkať aj pletenky:
pol kila múky (namiešať podľa chti, ja dávam celozrnú s hladkou asi tretinu ražnej+ovsenej
80 ml oleja
250 ml ovseného mlieka alebo vody (pre nealergikov samozrejme aj kravské)
40 g (1 kocka) čerstvého droždia
2 vajcia (1 na potretie - nie je nutné, aj bez toho sú normálne upečené)
1 lyžička soli, pol lyžičky cukru, kmín, mak ...., čokoľvek navrch.
Z mlieka, cukru a droždia sa urobí kvások, nechá sa vykysnúť na teplom mieste, potom sa prileje k ostatným surovinám v pekárni. Po vykysnutí cesto rozdelím na bochníčky, pečiem na teplovzdušnej funkcii 16 minút pri 200 stupňoch.
26. nov 2010 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna _všetko vianočné pečivo dávam zarobiť v pekárni.
26. nov 2010 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dusanab _tak ty máš ošatku, môžem ťa poprosiť o odpoveď? Dík
"Akú veľkú odporúčate na chlieb z pol kila múky a z kila múky? Je potrebné ju vysypávať múkou pred tým ako sa tam dá cesto a drží tá múka na ošatke? Ako vychádazajú cenove a za ako dlho po objednaní vám prišli? "
26. nov 2010 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok