Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

mizulienka
19. dec 2010

aj ja pridam vam :0)
chuti vyborne, robila som zemiakovy od @alami 😵

iva81
19. dec 2010

Ahojte baby, som tu nova a naozaj sa mi nechce citat vsetko lebo je tu toho napisane naozaj hodne ale rada by som vas poprosila o radu. Mame novu pekarnicku a skusali sme uz 2x upiect chlebik z hotovej zmesi a skoncilo to vzdy neuspesne. Bola to taka mala upecene hrca, vnutri strasne tuha a taka akoby lepkava trochu. Akoby nevykysol alebo co. Neviete nahodou co by to mohlo byt? Spravili sme niekde chybu (aj ked nasypat zmes a pridat vodu nieje zrovna vysoka skola pecenia ale tak pri mne je vsetko mozne 😀 ) alebo je nieco z tou pekarnou?
Dakujem velmi pekne za rady.

shaula
19. dec 2010

@iva81 Z kupovaných směsí jsem pekla jen párkrát, ale pokud si správně pamatuju obecné rady zkušených, tak do nich je třeba dávat méně vody než je v návodu 😉 (Doufám, že nekecám, a nebylo to víc vody 😀 😅 ).
Spoustu dobrých receptů a rad najdeš tady: http://domacipekarny.dama.cz/

reruna
19. dec 2010

@iva81 a jakou značku jste měli? já měla vždycky dobrou zkušenost se směsí z Lidlu, ale poslední dobou tam dávali málo droždí, po přidání droždí byl pak chleba OK.

hava77
19. dec 2010

ahojte, nepiekla niektora z vas v pekarnicke aj maso? pocula som ze v pekarni pecene je vyborne. popripade ak mate nejaky osvedceny recept. ma to byt maso v celku. dakujem.

tie chlebiky z osatiek mate krasne 🙂 🙂

dusanab
19. dec 2010

@dannynka @mizulienka šikovné ste babulky 😉 však je dobrý, omnoho lepší ako z obchodu a dokonca lepší aj ako je z pekárne 😉 😀
@iva81 ahoj a vitaj 🙂 nenechaj sa odradiť, chybu ste nemuseli spraviť vy ale naozaj mohla byť chyba v tej zmesi. Najlepší chlebík budeš mať keď si naň múku namiešaš sama a budeš mať chlebík presne podľa svojej chuti. Veľa úspechov prajem 😉

dannynka
19. dec 2010

@mizulienka krásny chlebík 😉 🙂
@dusanab veru este lespí ako s obchodu a pekarne aspon vies co si do neho das a chutí vynikajuco 😵
@hava77 ja som uz robila fašírku v pekarničke a veru chutila super,robila som ju podla tohto receptu ale len polovičnu davku 😉

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3669

iva81
19. dec 2010

Diky baby ste zlate, mali sme zmes z Lidla a odtial je aj pekaren. Moj manzel tam uz chcel pridat este drozdie tak asi skusime, myslite ze radsej susene alebo normal?

divoska
19. dec 2010

@iva81 a nebodaj ju teraz v lidli maju? do hotovej zmesi asi susene radsej. aj ked doteraz som piekla len s normalnym. ale tak ja som novacik ze jo 🙂

milocka29
19. dec 2010

@iva81 aj ja mam tu nepodarenu zmes z Lidlu tak do nej pridavam cerstve drozdie, miesam aj muku T 650 a chlebik je vynikajuci, ale to ked peciem väčši tak pridam aj viac vody.

mizulienka
20. dec 2010

dakujem 🙂 a ozaj je vyborny 🙂
baby a ake chlebiky v osatke ste vy piekli? hodte nejake recepty prosim 😉 dakujemmm 😵

iva81
20. dec 2010

Baby sory za debilne otazky ale kolko asi toho drozdia mam pridat do tej hotovej zmesi?
@divoska nie nemaju ju tam teraz, my ju mame uz rok kupenu ale az teraz sme skusali piect 😀

milocka29
20. dec 2010

@iva81 ja na pol kila hotovej zmesi pridavam 1/4 cerstveho drozia alebo dobru polovicu ČL suseneho.

reruna
20. dec 2010

@iva81 přidej tam asi 2 lžičky sušeného droží do té směsi a uvidíš, že bude chleba dobrý. A vyzkoušej tento chleba - vždy se mi povedl a od té doby, co ho peču už směsi z Lidlu koupím jen občas, většinou dělám tento super chlebík - je opravdu ale opravdu super a připadá mi, že na něm není co zkazit http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098

erinka83
20. dec 2010

Holky, nemáte tip na levnou dobrou pekárnu? Eta Siesta už dofachčila, uvolnil se hák, prý pomůže jen nová nádoba za 800 Kč, tak to už bych radši novou pekárnu 🙂

dannynka
20. dec 2010

@erinka83 akurat pred hodinkou som sa vratila s tesca a tam som videla pekaren na chleba okolo 26€ a aj o kusok drahsiu mali za 35€ tusím...a aj v OKEY elektro maju teraz vo vyporedaji tuším za 45€ 😉

alami
21. dec 2010

@erinka83 ako
@dannynka píše, u nás majú v tescu za tých 26 Euro - teda to čo tá tvoja nová nádoba, pekáreň Vega. Mne slúži už 4 roky bezchybne, nič sa nekazí a to u mňa riadne fičí 😅 😀 takže tú ti odporúčam 🙂 http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz...

erinka83
21. dec 2010

holky a má jeden nebo dva háky?

iva81
21. dec 2010

Dakujem za radu baby, vyskusam tak.
@reruna dakujem za receptik, vyzera dobre a jednoducho, urcite skusim

alami
21. dec 2010

@erinka83 jeden

reruna
21. dec 2010

@erinka83 my máme Alasku z Makra, stála do 900 - 1000,- Kč, máme ji rok a slouží zatím dobře, peču nebo zadělávám těsto několikrát za týden

erinka83
21. dec 2010

holky, já jsem zvyklá na dvouhákovou, tak nevím, s tou jednohákovou nemám zkušenosti, vyhněte to taky dobře, jo?

reruna
21. dec 2010

@erinka83 neumím to porovnat, ale zdá se mi, že jo

5katarina7
21. dec 2010

tak sa teším dnes mi došli ošatky,len teraz nemám čas vyskúšať,lebo vypekám na Vianoce 🙂

vesi
21. dec 2010

@erinka83 určite vymiesi rovnako s jedným aj s 2 hákmi, mala som molinex s jedným hákom - maximálna spokojnosť, teraz mám molinex s 2 hákmi (nutne som potrebovala väčšiu pekáreň 😀 ) a výsledok je rovnaký. 🙂

divoska
21. dec 2010

ja mam tiez moulinex s jednym hakom ale tu normalnu nie xxl, a pocas miesenia vzdy preventivne zhrniem to co sa usadza v rohoch do tej zvysnej masy. ked som to neurobila mala som pripecene mukove rohy ako som predpokladala.

erinka83
21. dec 2010

aha aha 🙂 Tak snad něco brzo vyberu 🙂 Slyšela jsem že ta Vega je v podstatě totéž co Eta...

alami
21. dec 2010

@erinka83 Vega je Eta,...teda eta to vyrába pre Tesco, vpredu je názov Vega a vzadu na štítku Eta

erinka83
21. dec 2010

@alami Tak vida 🙂

dusanab
21. dec 2010

@5katarina7 tak super, daj potom vedieť keď budeš piecť ako si spokojná 😉 😀