Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

alami
6. feb 2013

Dnes som piekla tento zemiakový chlebík, bol výborný odporúčam. Robila som z pol dávky, piekla som ho v rúre http://varecha.pravda.sk/recepty/fenomenalny-ze... Zišlo by sa len trošičku viac posoliť, tak 1,5kl soli na pol kg múky - na môj vkus.

greenfrog
15. feb 2013

ahojte, od vcera mam doma pekarnicku moulinex home bread baguette. Je k nej aj dvojita odmerka, v navode pisu, ze 1 odmerka je 1 pl..a ta mensia odmerka 1 čl...lenze stredom tej odmerky ide taka ciara a teraz neviem, ci je to myslene po tu ciaru alebo po vrch...skusala som aj test s vodou..odmerka doplna sa z lyzice vylievala a po ciarku zas nebola uplne plna lyzica..ako to meriate vy?

alami
15. feb 2013

@greenfrog doplna. Tá čiarka v strede je ak by si chcela namerať 1/2 čl. Príjemné pečenie prajem 🙂

nananka
15. feb 2013

žienky tiež mám novú pekárničku..a piekla som v nej bezlepkový chlieb..a keďže som videla, že je to riadny nepodarok..nevykysol, ani sa nedal dokopy /musím nájsť správny recept/ tak som pekárničku vypla zo zásuvky, aby sa mi zbytočne ten nepodarok nepiekol ešte hodinu, no a skúsila som znova nasypať suroviny a že dám piecť, zapla som pekárničku a tam mi naskočilo to posledné pečenie, a nechce ma pustiť od začiatku..to ako dlho musím čakať..alebo čo robiť.. ☹

alami
15. feb 2013

@nananka niektoré pekárne nezapneš hne´d po predchádzajúcom programe, myslím, že nejakú polhodinu - hodinu treba počkať.
Ale skús len vynulovať program dlhším pridržaním tlačítka off/on

mimochodom - bezlepkový ti nenakysne, on je taký.

nananka
15. feb 2013

@alami aha..to on je taký pľaskáč?? 😝 no skúsim a uvidím..je to moja premíéra..ďakujem

nananka
15. feb 2013

@alami presne bolo to tak dlhšie som podržala a ide to.. 😀

alami
15. feb 2013

@nananka áno, je to tým, že nemá lepok. Práve lepok spôsobuje nakysnutie. Skús požiadať o dobrý bezlepkový receptík baby z témy celiakia, isto budú mať svoje odskúšané recepty čo stále pečú. ale zázraky nečakaj 😒

alami
15. feb 2013

@nananka skús možno tento http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3690, z tejto stránky sú dobré recepty, prečítaj si aj komentáre dole pod receptom

prípadne - ak s pekárňou ešte len začínaš, prečítaj si na tej stránke aj prvé rady pred pečením atď...

greenfrog
17. feb 2013

@alami dakujem pekne🙂

bianka234
22. feb 2013

ahojte, používa niekto na pečenie chleba v pekárni sušený kvások? ja mám francúzsky, ale ten tu nie je dostať a mám ho problém už zohnať. skúšala som piecť z kvásku z bioobchodu, ale strašnéééé, briketa.
Viete mi poradiť prečo sa mi nepodaril, poprípade neviete náhodou hocikde na Slovensku od firmy PRIMEAL o sušenom kvásku?
Malý je alergický na kvasnice, preto tie ceremonie s chlebom.

Budem vďačná za každé info, je to veľmi súrne.

luthien.k
22. feb 2013

http://www.maskrtnica.cz/jak-na-prvni-domaci-ch... Doporučuji skutečný žitný kvásek 😉

gianni
23. feb 2013

no baby,skúsila som piecť chleba v rúre a nedá sa to porovnať ako chlebík v pekárničke,aj ked ani ten nie je zlý,ale tá kôrka a štruktúra je iná by som povedala,určite nezanevriem na pekárničku,ale momentálne idú u nás chlebíky v rúre,ten prvý je chlieb bez miesenia (zmiešam večer suroviny v miske vareškou , nechám do rána a potom pečiem...) http://varecha.pravda.sk/recepty/domaci-chlieb-...

gianni
24. feb 2013

dnešný grahámový s orechami...

levandullka
15. mar 2013

Ahojte žienky 🙂. Som tu nová a rada by som ,ak by ste mi poradili nejaký dobrý recept na tmavý chlieb do pekárne. Najlepšie so semienkami alebo tak... Ďakujem 🙂

levandullka
15. mar 2013

Naša 🙂

alami
15. mar 2013

@levandullka http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8098, daj si 300g hladkej chlebovej a zvyšok - 200g celozrnnej - môžeš aj pomiešať, aké len máš, skúšala som kadejaké, vždy je výborný. Kľudne daj aj ovsené vločky, otruby, klíčky - to daj do váhy múky + po zapípaní pridaj semiačka.

bianka234
20. mar 2013

ahojte dnes som vymyslela super chlebík, bolo to vlastne nedorozumenie. začala som podľa receptu že parený chlieb s domácim kváskom bez kvasníc, ale už som začala 300g múky a 300ml vriacej vody do pekárne miesiť a zistila som že môj kvások sa pokazil tak som z toho spravila vlastne klasický s kvasnicami a všetko som dovážila tak ako robievam, je úžasný, tá múka zabarená s horúcou vodou no super , skúste

bianka234
20. mar 2013

aha a pointu som zabudla, že niekde v receptoch býva že na pol kg múky 20g kvasníc, inde zas že 10, tak som dala 10 lebo že to vyskúšam a dobre, nebol strašne vysoký ale pekný v pohode bola som prekvapená, ako dávate vy?záleží to od druhu múky alebo od čoho kolko treba tých kvasníc

triminka
20. mar 2013

@bianka234 ahoj a mohla by si dat link na ten chlebik z kvasku? ako dlho ho nechavas kysnut v pekarnicke? uz mam kvasok nachystany,tak sa na nejaky kvaskovy strojim 😉 mas ho uz odskusany?

bianka234
21. mar 2013

@triminka ahoj, dám ti recept podľa ktorého som vždy robila, ale zakaždým bol iný, kysnúť nechávam od 3 do 6 hodín podľa toho ako nakysne
550g T650
2 dcl kvásku
350 ml vody ja dávam 300 veď uvidíš daj 300 ak máš redší kvások a potom radšej dolievaj
2PL oleja olivový
2kl soli
1 kl cukor- nemusíš
dávam program cesto hod.a pol potom kysne a pečenie v pekárni dávam hodinu, aj keď dnes som robila prvýkrát v rúre ale s kvasnicami a naozaj sa tá chrumkavá kôrka nedá porovnať. ale pekáreň je pohodlnejšia
a ten parený je vlastne toto isté len ako som hore písala že dáš vriacu vodu s múkou keď sa to vychladí tak dáš ostatné

bianka234
21. mar 2013

@alami ja som ho dnes robila je úžasný ale po tých prvých 10 min na 250 st, mi vrch ohorel, prikryla som to ale už je to tmavé a som to potierala slanou vodou a kraje sú teraz presolené ako mi to stekalo, piekla som v mise z janskeho skla, ty ako na plechu ? neroztečie sa to na placku?

alami
21. mar 2013

@bianka234 a čo si piekla? Ja som už prestala potierať slanou vodou, tiež sa mi zdal slaný. Potieram len čistou vodou, alebo raz slanou a potom už len čistou.

triminka
21. mar 2013

@bianka234 vdaka za recept 😉 robis len z bielej muky? uz som nasla nejake recepty na ceskej dame,tak som sa inspirovala. a piekla som v pekarnicke na vlastnom nadstaveni....zajtra rano pridem na to,ako chuti, ale vyzera dobre 🙂
hej, z rury ma lepsiu korku ako z pekarnicky,ale pekarnicka mi je sikovnejsia, kym sa miesi,kysne,pecie,tak postiham kopec inych veci 😀

bianka234
22. mar 2013

@alami aha som nenapísala, ten zemiakový chlebík, dala som na vrch rascu, ja sa didem s ním zadrhnúť, skúšala si v ňom aj kombinovať múky?

luciferova
23. mar 2013

Mate niekto recept na bielkovinovy (tzv.vecerny) chlieb?

katulikzlatulik
4. apr 2013

ahojte, chcela by som sa s vami poradit... chcela by som si kupit domacu pekarnicku, ktora by vedela upiect bielkovinovy, resp. nizkosacharidovy chlebik, ktory nema muku... viete mi poradit, ktora pekarnicka by ho upiekla? pozerala som, ze Eta ma program dort - pomiesa suroviny a upecie... no neviem...dakujem za tipy.

katulikzlatulik
4. apr 2013

@luciferova ja som nasla na tejto stranke http://varecha.pravda.sk/recepty/chlebik-bielko...
ale este som ho neskusala...

luciferova
4. apr 2013

@katulikzlatulik dakujem, si zlata 🙂 ale do toho kupovanehobisli semiacka, nie orechy ☹ no mozno to vyskusam nahradit 😉

alami
5. apr 2013

@katulikzlatulik tu máš prehľad pekární, popozeraj http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php , program dort, či koláč má viac/veľa pekární.
Babky a ten bielkovinový, to máte k akej diete? K delenej strave? či zo zdravotných dôvodov? som o takom ešte ani nepočula. Dík