Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

avuska19
17. jún 2008

ahojte, poradí mi niekto recept na väčší chlebík?

danielala
17. jún 2008

Jéj, Avuska, gratulujem k tehotenstvu! Už je to isté 😵 ? Myslíš na 1,5 kg chlieb? Proste hocijaký receptík, len dáš 750 g múky, polku droždia, 450 ml tekutín atď.....

Wighy, ja normálne, ako mám ten obrázok vo formáte JPEG, tak si dám voľbu "upraviť obrázok" - je to tam dole, keď máš otvorenú fotku medzi voľbou "kopírovať do" a "Nápoveda". Keď sa to otvorí ako súbor pre upravovanie, tak si pomocou tlačídielka označeného ako "A" v ikonke utvoríš priestor pre písanie a pomocou panela písmo vyberieš typ a veľkosť písma.

Lusil, mňam koláčik. Aj si vykôstkovávala?

Anamor, ahóój. Vyskúšaj aj tú orechovú bábovku od Jajax (recept je aj na salemovi), je strašššne dobrá. Ja som ju robila aj s makom a tiež výborná.

Pekáročky, kryštálový cukor v Lidli za 19,90 Sk.

avuska19
17. jún 2008

díky daniela, aj za recept, použijem. 🙂
ja to cítim, je to skoro isté, ale doktorovi pojdem asi neskôr.

lusil2005
17. jún 2008

wighy do chorvatska. a ideme na hotel takze pekarnicku mi asi nedovolia 😠

ja robim tie fotky v photoshope.

dani hej hej. vykostkovavala som lebo som zavarala pre malu ceresnicky, tak ked uz som bola rozbehnuta, vykostkovala som aj na kolacik 😅

avus jeeeeeeeeeeeeeej aj ja gratulujeeeem!!!! ja si tiez myslim ze pocit je najdolezitejsi. mne prvy test vysiel negativny a ja som aj tak vedela ze som tehotna 😀 tak som spravila na druhy den druhy test a uz bol pozitivny 😝

vesi
17. jún 2008

avuska, gratulujem, tiež som si bola istá, že som tehotná a to ešte pred meškaním menzesu, žena to proste vycíti 😀

lusil, tak si pekne oddýchni, neviem si predstaviť kolko budeš vypekať ked prídeš z dovolenky oddýchnutá, ty si snád zaobstaráš tretiu pekáreň... 😀 😀 😀

anamor
18. jún 2008

ahojte, no vdaka za rady, skusim niektory z receptikov urcite. Orechovy asi nie, lebo orechy by sa vraj velmi nemali... ale makovy moze byt - danielka, skusim aj to jablkove od jajax, hned idem mrk.

avuska blahozelam, ja som tiez citila ze som tehu 😉 drzime palceky, nech vsetko dobre dopadne 😵
lusil krasnu dovolenku prajem.

wighy
18. jún 2008

ahojte babulkyyyyyy

avuska gratulujeeeeeeeeeem 😅 😅

vcera som pridala nejake fotky na salema 😉

lusil a kam idete aj my idem do chorvatska koncom augusta som zvedava ako mala zvladne cestu 😨

tami712
18. jún 2008

ahojte,
avuska aj ja sa pripájam ku gratulácii a držím palčeky 😅 😅 😅 ,
máte niekto odskúšaný recept na dukátové buchtičky? a môžem pridať aj ja nejaké foto na salema?

danielala
18. jún 2008

Tami, jasné, že môžeš, Vesi robila dukátové buchtičky, myslím, že recept mala z Dámy. Posielam ti heslo na salema.

Lusil, tak krásnu dovolenku želám 😵 😵 😵 .

Anamor 😉

Baby, u mňa to bolo naopak - každý mesiac márneho snaženia som bola silne presvedčená, že už som tehu a keď som už konečne bola, tak som necítila nič 😀 .

danielala
18. jún 2008

Jéj, Wighy, tvoj prvý chlieb z rúry? Na kolkátke to pečiete v rúre? Vy ho máte s Lusil taký krásne guľatučký a mne sa môj prvý chlieb v rúre rozliezol 😖 (asi som mala po vykysnutí moc riedke cesto na rúru). Asi skúsim ten Lusilin zemiakový.

Wighy, ako je možné docieliť taký efekt, že ten perník je zo všetkých strán rovnako opečený a dokonca kôrka je o niečo bledšia ako striedka 😲 😲 😲 ?

tami712
18. jún 2008

ďakujem Daniela,
tak som pridala aj ja nejaké fotky 😉

wighy
18. jún 2008

dani ahoj ten chlieb je moj druhy pokus prvy sa mi tiez trochu rozliezol lebo som ho neprelozila a je to ten recept od lusil je naozaj vynikajuci

a pernik som najprv dala miesat cca 15 min a dala pecet na 1:30 hod tot vsjo ale je tiez velmi dobry vocec nie je suchy a chutovo je vyborny 😉

vesi
18. jún 2008

wighy, ten perník vyzerá výborne, idem pozrieť suroviny, ak mám tak ho dnes asi vyskúšam 🙂
tami, ja som robila buchtičky podľa tohto receptu, boli výborné. ked ich budeš dávať na plech, nechaj medzi nimi malú medzeru, krásne narastú. prvý krát som nerobila medzery, aj pekne narástli, ale veľmi do výšky.

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3683

vesi
18. jún 2008

tami, vidím, že aj ty si aktívna pekárka, všetko to vyzerá úžasne 😀 čím si posýpala tie ovocné knedlíky?

tami712
18. jún 2008

vesi díky, knedličky som posýpala strúhankou opraženou na masle spolu s práš. cukrom. Boli super aj na druhý deň. 😉

vesi
18. jún 2008

jej díky, tami, vedela som, že by to mala byť strúhanka, len som nevedela ako sa to robí, hned si to idem poznačiť 😀

wighy
18. jún 2008

tami supeeer krasne fotky si pridala,juuuj oprazenu struhanka a cukor zboznujem mnaaaaaaaam mama tak robi lekvarove gule alebo sulance mnaaaaaam

wighy
18. jún 2008

baby robim prave pletenky a rohliky ale zas mi dolo vajce 😠 staci ak to potriem mliekom alebo skor vodou??

vesi
18. jún 2008

wighy, ja som potierala mliekom
práve robím ten medovník, ale bez toho rumu - nemám. ale skúšam to robiť na programe na koláče s práškom do pečiva, 2 krát mieša a potom 1:20 pečie, tak som zvedavá 🙂

wighy
18. jún 2008

diky vesi tak mliecko mat ta kto potriem tym 🙂

medovnik????

vesi
18. jún 2008

pernik 😅 😀
wighy, potierala som už aj vodou, tiež to bolo O.K.

vesi
18. jún 2008

mám podobný recept na medovník, tak si tie názvy pletiem 😝

wighy
18. jún 2008

vesi 😀 😀 😀 jaaaaj no dufam ze bude chutit lebo nam velmi
a svokre krasne narastol do vysky moj nie je az taky vysoky ktovie preco

vesi
18. jún 2008

je toho dosťveľa, tak dúfam, že mi neutečie z pekárne 😝 😀 ešte sa miesi, musím dať pozor na čas, aby som stihla pred pečením vybrať hák 😀

wighy
18. jún 2008

vesi veru davaj pozor svokre to prerastlo mne nie hehe a ja som hak zabudla vybrat 😝 😀 😀

vesi
18. jún 2008

O.K. podám hlásenie 😀

jajax
18. jún 2008

wighy ten chlebik vyzera ozaj velmi chutne 😝 ja sa ho chystam urobit uz dlho,takze teraz to nebudem odkladat.ale dnes uz nie lebo skusam cesnakovy chlieb a potom musim robit pletenky,lebo nam dosli 🙂

vesi
18. jún 2008

wighyyyyy, mne sa ten perník v strede prepadol 😠 ale hádam bude aspoň chutiť dobre, ešte sa chladí... 😝

lenocka6
18. jún 2008

Hej baby, vy ale vypekate. Kedy to robite, este pri detickach. Aj ja by som, ale musim sa ucit na statnice, hroza. 🙂

matar
18. jún 2008

ahojte dievčatá,
práve som hodila ( teda môj muž 😉 ) do pekárničky ingrediencie na croassanty- prvý krát, tak držte palce. a večer ideme skusiť ten cmarový chlebík, čo ste tu chválili 🙂