Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

vinka
1. júl 2010

@reruna presne tak toto to znamená 😀 😀

bianka234
1. júl 2010

@erikasadek ja som to ešte nikdy nerobila, tak preto som to zvrzala, ja som nevedela že ten kvások musí stáť niekoľko dní, takže preto, práca chvatná málo platná ☹

erikasadek
1. júl 2010

@bianka234 musi stat?????? 😕 moj pouzivam ako instantne drozdie nasypem a zapinam pekaren... Mate iny kvasok.......

erikasadek
1. júl 2010

@reruna ano presne...

bianka234
1. júl 2010

@erikasadek no ja som tu čítala, že musí stáť normálne s vodou a múkou, akurát kratšie ako ked si to celé robíš doma. A prosím ťa to tvoje neobsahuje vôbec droždie? To je divné, no ja som to tam tiež len nasypala a vidíš.

dusanab
1. júl 2010

Ahojte, Reruna to nie je moj recept, to je niektorej z dievcat tu z MK, ja som ho len skopirovala lebo sa mi nechcelo hladat na ktorej strane je a takto ho mam ulozeny. Ozaj a davam o pol lyzicky viac soli ako sa tam pise a menej drozdia a je mnamkaty 😀 vcera som don zamiesala aj polohrubu muku a je este lepsi 🙂 😉 Vyjde tak do 900 gramov. Hladala som v obchodoch suseny kvasok a veru som nenasla.... ☹ nestastny zemepan ☹

erikasadek
1. júl 2010

@bianka234 ukazem ti co mam ok , ja som v fr takze ja kupujem levain.... psenicny co je kvasok.. 😉 drozdie je drozdie a kvasok je kvasok dve rozlicne veci , kvasok je zdravsi a chutovo chlieb nema chybu oproti drozdiu.. 😝

baby ak chcete tak ja vam poslem na skusku kvasok od tial vyskusate a ak chcete tak vam kupim a poslem peniaze mi poslete.. 😉
takto vyzera j eto 250G na 6 kila muky. ja davam 3 apol lyzicky na 600g muky ,.; kao drozdie klasicky na spodok pekarne, a len pridam muku , avsetko co treba v recepte.
a takyto chlebik pekne vyrastie...

alami
1. júl 2010

joj, to ty máš krásny chlebík, som akurát chcela popýtať foto tej tvojej briočky, nech vidím, ako to tvaruješ

alami
1. júl 2010

a máš aj diery v chlebe? 😀 😀 😀 ako už niekto spomínal, super diery v chlebe ani ja nemávam a rada by som 😵

bianka234
1. júl 2010

no krásny, ešte skúsim popátrať, ak nezoženiem tak ti dám vedieť, si zlatá, diky

erikasadek
1. júl 2010

@alami ak pockas 4 hodiny tak hodim.. 😉 idery po pansoniku nie su, len taka jemna ciara tenka, ale nie je diera.. 😉

bianka vidis , ze ja bez drozdia sa da a krasne nakysne, a je super chutovo.. 😉 a hlavne zdravy.. 😉

erikasadek
1. júl 2010

inac baby briosk a nie je vianocka;. 😉
vianocka je tuhsia a da sa splietat , b 😉 riosk aje jemne cesto, take penove.Lto zistite ked urobite;. ale musite ist podla receptu hlavne sa nebojte cesto je tekutejsie kao pri chlebe je pevna gula;.
to nie je zavada naozaj takze sa nesnazte dosypovat muku.. 😉

dusanab
1. júl 2010

Erika ale kolko by to vyslo poslat sem k nam? Jaj a dakujem za ochotu 😉
Babulky a naco chcete mat diery v chlebe? Nieco mi uslo ze by tam mali byt? Ani ja nemam a aspon mi cez ne nevyteka maslo 😀 😀 mne to praveze vadilo na chleboch z obchodu, som nevedela ako to natriet aby mi cez diery vsetko nevypadalo

erikasadek
1. júl 2010

@dusanab ten balicek stoji 5€ mne vydrzi aj 2 mesiace bez problemov.. 😉 ked si prepocita tak ma vyjde menej ako drozdie 5 sackou za 2€ 😠
a postovne to 3€ urcite staci poslat v obalke bublinkovej;. 😉
takze 8 e dokopy....

ale ak chcete poslem len tak v obalke v malom sacku na skusku jednu davku. ak niekto chce dajte mi vediet len nie 30 ludi naraz. 😀 😀

erikasadek
1. júl 2010
erikasadek
1. júl 2010

jjej ono mi to otocilo , cudne...
maly pozdrav s fr.. 😉

dusanab
1. júl 2010

jeeeej, pekny pozdrav 🙂 vsade sama cokolada....ale mna by viac zlakalo take slane pecivo 😀 ale so sladkym sa da asi viac pohrat a krajsie nadekorovat
este porozmyslam nad tym kvaskom, dobre?

nadulici
1. júl 2010

uz sa mi brioska miesa 😵 ....hodim potom foto..

vinka
1. júl 2010

@erikasadek to si ty všetko narobila v pekárniku? 😀 😀 😀 srandujem. 😀

nadulici
1. júl 2010

@vinka 😀

erikasadek
1. júl 2010

@vinka srandistka ie to bolo v vyklade nasich pekarni na svadbu a ta druha ako darcek na svate prijmanie 😉

erikasadek
1. júl 2010

ale chlebik ten na obrazku si robim aj sama 🙂

alami
1. júl 2010

@erikasadek ešte neprešli 4 hodiny? 😀 😀 😀 😀

erikasadek
1. júl 2010

ALAMI PESLI ALE ERIKA ZABUDLA SPRAVIT; 😀 😀
PREPAC;;

nadulici
1. júl 2010

brioska je dobrucka, mekucka, ale nabuduce ju musim piect kratsie....se mi drobatko zospodu pripiekla... 😀

alami
1. júl 2010

@erikasadek 😀 😀 😀 😀 ale robíš to len takto v pekárni? či to nejak vytvaruješ a upečieš v rúre? ja že ak to nejak tvaruješ, ako tie malé napr.

dusanab
1. júl 2010

Nadulici to si nevidela moj vytvor co mal predstavovat briosku 😒 malo vykysnute a cierne.... 😠 a to som este stopla pecenie skoro o pol hodiny a aj tak nic moc....len som to vyhodila ☹ teraz sa ju aj bojim spravit 😢

erikasadek
1. júl 2010

@nadulici asi som zabudla povedat svetly program. 😉

ni enetvaruje to sa ani neda cesto je dost reidke; 🙂

lukika
1. júl 2010

Tú briošku skúsim aj ja. Erikasadek na ktorom programe to treba piecť na sladkom ako si uviedla v recepte alebo ako si napísala vinke, že na základnom. To sa papá s maslom ako vianočka, alebo je to skôr ako koláč-otáznik A ked ste tu spomínali, že či sa to nedá tvarovať a piecť v rúre a vraj nie, lebo je to tekuté, tak nešlo by to v bábovkovej forme§

erikasadek
2. júl 2010

@lukika papa s ato ako vianocka, je to sladkejsie, mozes tat aj horozienka, alebo cokoladu. 😉
ja mam rada cistu. a ranao s maslom + neaky dzem parada deti si natieraju s nuttelou;. 😉

vinka aja mame panasonic takze zakladny program pre nas.
pre ostane, sladky program.. 😉 a hlavne vzdy svetla korka;. 😉

do baboukovej formy mozes skusit.. 😉 ono zase nieje cesto take tekuto kao ked robime babouku ale skusit mozes; 😉