Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

lusil2005
31. máj 2008

jajax no gratulieren! drzim palce. urcite budu tak isto krasne ako tie moje. uvidis.

inac - cesto na parene buchty - nieje take iste ako na knedle?

danielala
31. máj 2008

Super Lusil, prosim o link s tou diskusiou! A prečo nemôžem rovno zavariť masko aj s mixovanou zeleninou?

Lilike, no jasné, zamestnaná žena nemá šancu, to by si musela hneď po príchode z roboty uháňať k pekárni, aby sa to stihlo vymiesiť, vykysnúť, vytvarovať a upiecť, kým pôjdeš spať ☹ . Pre nás na materskej je to ideálne, lebo sme nútené byť viac-menej počas dňa doma a s pekárňou sa aspoň cítime užitočné 😀 .

Baby, čo je to ten "bramborák" v slovenčine?

lusil2005
31. máj 2008

no, ono je to zemiakova placka, alebo este tym zvyknu nazyvat zemiakove placky robene v trube. teda - cele to cesto na placky vylejes na plech a upecies.

lilike
31. máj 2008

jajax,ja robim cesto klasicky podla kucharskej knihy,idem kuknut do nej a napisem

lusil2005
31. máj 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... tu je link.

lilike nieee ja musim zavarat do mensich poharikov. bude to len pre malu, takze na kazdy den jeden poharik. kedze to nebudem mat kde drzat otvorene. asi vyuzijem horcicove pohare a pohare od tatarskej omacky 😅

lilike
31. máj 2008

takze buchty parene:

500 g hrubej muky,ja som dala polohrubu
20 g drozdia,dala som jednu kopcovu lyzicku susene
1 vajce
sol
20 g cukru
mlieko,to odhadom podla potreby,mne tam voslo okolo 200ml
lekvar,najlepsie slivkovy
vsetko som hodila do pekarne,dala program priprava cesta a cely nechala prebehnut,musia pekne vykysnut....
potom sa len rozvalka,urobia sa kolieska poharom a naplnia....a zasa nechaju trocha vykysnut...na doske
ja som ich varila vo vriacej vode asi 4-5 min
snad som na nic nezabudla...robila som ich prvy krat v zivote a to som domaca panicka uz dost dlho a podarili sa na prvy krat...

lilike
31. máj 2008

lusil,jasnacka,tak potom poriadne zavriet,nech sa neoduju,ked je to pre malicku....a sterilizovat aspon hodinu,radsej masko menej uvar kym pojde do poharov,nemusi byt uplne rozpadavajuce sa a radsej dlhsie sterilizuj,to miz uz moja mamina prizvukovala,lebo bakterie su svina 😉

lusil2005
31. máj 2008

lilike treba ich aj popichat vidlickou hned ako ich vytiahnes z vody?

lilike
31. máj 2008

jasne lusil,na popichanie som uplen zabudla,je to aj v recepte

jajax
31. máj 2008

takze pletenky su bozie.hned som jednu teplu zjedla s maslom(dufam ze mi nebude zle).monikahor by si zasluzila medailu.foto uz je v albume a myslim,ze vysli celkom dobre 😀 .dve vyzeraju take bledsie ale to bolo svetlom.

lilike a ake boli potom neskor?alebo ste ich stihli zjest hned?moje boli take,ze sa s nimi dal hrat tenis.dakujem za recept urcite niekedy vyskusam.coskoro bude uz aj ovocie,tak budem experimentovat.

lusil2005
31. máj 2008

jajax no paraaaadicka! vidis ake su krasnucke. ten recept je fakt super.

jajax
31. máj 2008

lusil ja sa kazdu chvilu pozeram na tie tvoje rozky a nechce sa mi verit ake su perfektne.krasne,rovnake,ako zo stroja.to by som chcela vediet.ja som na tie moje dokonca vazila cesto.na druhej strane mohla som dopadnut aj horsie.

lilike
31. máj 2008

jajax,no po pravde dve sa mi trocha scvrkli,nejedli sme ich hned len jednu sme ochutnali,nakolko som ich mrazila lebo som ich brala o tyzden na chatu,ale aj tiie 2 scvrknute sa naparenim pri ohrievani pekne nafukli a chutili dobre vsetky.Este som rozmyslala ze ci neni lepsie ich parit po vykysnuti,vsade ale uvadzaju inac...mne sa zdalo lepsioe ich uvarit vo vriacej vode

kili
31. máj 2008

ja som už tiež robila buchty v pekárni, ale samozrejme som zabudla dať tekuté na spodok, teda dala som múku, potom som si spomenula, že tam ide vajíčko a to musí ísť na spodok, tak som múku vrátila, tada vajíčko a potom múku a ako som čítala recept ďalej (mám ho od mamy ale tak že všetko primerane odhadom) tak tam bolo že mlieko, no nič 😀 vrátiť sa to už nedalo, tak som to dala vymiesiť a potom vareškou som to ešte premiesila a potom to už bolo OK, len som ešte niekoľkokrát prisypávala múku. Ale napokon boli dobré 🙂

lusil2005
31. máj 2008

no ja ich asi supnem do parneho hrnca. tam som robila aj knedlu a bola perfektna.

lusil2005
31. máj 2008

jajax na kolko stupnov mam dat fritezu? uplne najviac?

danielala
31. máj 2008

Ahojte pekárky, tak ja som práve šupla psie keksíky do albumu, sú asi dobré, lebo ten náš rozmaznaný zmetáčik ich žerie. Tak ak ste tu nejaké psíčkarky, môžem recept len odporúčať: je to rýchlovka, lacné, budem robiť každý týždeň. Robí sa to na programe Samotné miesenie alebo cestoviny, u mňa tento program trvá 15 minút, úplne to stačilo na vymiesenie.

danielala
31. máj 2008

jajax, kráááásne pletenky 😵 .

jajax
31. máj 2008

dani,dakujem.kosticky su vazne super.lutujem ze nemame psa.vyzeraju velmi chutne.s tou strankou to bol vynikajuci napad.paci sa mi ako sme sa rozbehli.clovek ked tam vidi nejaky super obrazok,tak ho to pohana.

lusil,davam fritezu naplno,ked sa robia na slabo tak sa moc napiju oleja.

lusil2005
31. máj 2008

MNA ... (jak sa to povie slusne?)
pol dna sa s prepacenim serinkam s croissantami, cesto sa perfektne podari, vykysne, naplnim ich coko pudingom, ztocim na plech, plech polozim na stolicku, robim druhy, a PRIDE MOJ IDIOTSKY BRAT KTOREHO SOM SA 3X PYTALA CI CHCE LANGOSE, JASNE ZE NEEEE ON NENI HLADNY (to bolo 20 minut dozadu co nebol hladny) A S VETOU "NO SPRAV MI TIE LANGOSE" SI SADNE DO MOJICH CROISSANTOV!!!!!!!!!
ja - ja... ja neviem co povedat. ja nemam slov. ja som musela odist z kuchyne. mala som co robit aby som mu netresla valcekom po cele. je toto vobec mozne?

p.s: langose sa podarili... 😒

lusil2005
31. máj 2008

dani kraaasne su tie keksiky!!! my uz psika nemame, ale ked sme mali, tak by som sa teda napiekla... (mali sme argentinsku dogu 😀 )

to ako si vykrajovala? uplne perfektne su fakt

lusil2005
31. máj 2008

kokoz, ja uz neviem, ani ten prvy plech s croissantami sa mi nepodaril 😔 su nejake roztecene. ja neviem co robim zle... ja uz som z toho na nervy. mozno som do tych prvych dala domace vajicka (co su dva krat take ako kupovane) cize som teraz mala dat viac vajicok... alebo uz fakt neviem 😒

lusil2005
31. máj 2008

alebo zeby som dala moc cukru? moze to takto uskodit? 😕

danielala
31. máj 2008

Lusil, ja asi puknem od smiechu 😀 , a kde si ich mala, že si do nich sadol? No, úprimne, ja si teda tiež dám od croasantov na istý čas pokoj, na mňa je to dosť veľká babračka. Lusil, nemôže to byť, že máš moc teplo v byte? Že sa tá Hera príliš rozpustila? A dala si viac cukru ako minule? Ja neviem, podľa mňa sa cukor rozpustí už počas miesenia, čiže by si už vtedy videla, že to máš redšie.

Tie psie keksy som ochutnala a má to úplne nevýraznú chuť. Nechápem, čo na tom tí psi majú - asi ich láka tá sardinková vôňa. Vyrobila som si formičku z takého kúsku ozdobného plechu, ale asi si pôjdem kúpiť ozajstnú, lebo z tohto mám otlačené celé dlane.

lusil2005
31. máj 2008

dani nebude to tym teplom, lebo oni sa rozpustia uz v trube. neviem ci to neni tym vajickom, alebo este mam jednu teoriu. ci som nemala moc riedke cesto. trochu mi totizto lepilo ked som ho premiesovala po kysnuti. ja to teda skusim este raz... spravim ho tuhe, huste a s tromi vajcami. ale ked ani potom nevyde, PRISAHAM ZE UZ SA V ZIVOTE NEDOTKNEM NICOHO PREKLADANEHO!!!

vesi
31. máj 2008

baby, vy ste dnes aktívne 😀

lusil,keby mi toto spravil môj brat, tak ho vyrazím aj s dverami 😀 😀

ked som robila kroasanti, tak mi dosť to cesto lepilo a margarin nebol poriadne do cesta zamiešaný, lebo sa mi rozplasol, ale kroasantom to neublížilo, aj tak boli chutné a čo som bola prekvapená, ani plnka mi nevytiekla, takže neviem čím to je. podľa mňa cukor to nebide, asi skús spraviť hustejšie cesto...

teda tie psie keksy vyzerajú tak suprovo, že to priam láka do nich zahryznúť. 🙂

tami712
31. máj 2008

ahojte, a kde si môžem pozrieť tie vaše fotky s upečenými dobrotami? 😅

kili
31. máj 2008

lusil 😀 , si to pekne napísala, a to PS to vážne zaklincovalo 😀

dani, aj ja chcem vidieť psie sucháre??? nie že by som sa do nich hrnula, som lenivá piecť aj pre seba 😀

vesi
31. máj 2008

dúfam, že to kočkam nebude vadiť, skúsim dať link
http://www.pekaren.salem.sk/index.php#

vesi
31. máj 2008

vpravo si kliknite na otvoriť album a tie psie sucháre sú v albume pečivo 🙂