Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

jajax
15. nov 2008

annon ja peciem vianocku nazakladnom(klasik) programe a je vynikajuca.na sladko mi vzdy velmi prekysne.

jajax
15. nov 2008

lenka007 a junovka veeelmi dobry cesnakovy chlieb je na dame c.135.je maly tak ho robievam z dvojitej davky.len nesmiete setrit cesnakom.

jajax
15. nov 2008

zuzanat tu je dobry postup na pletenky http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=20
ked sa to naucis ide to perfektne.

jajax
15. nov 2008

kocky tento zemiakovy chlieb je ozaj vyborny
1/2 piva(akekolvek),150 g v supe uvarenych postruhanych zemiakov,1 PL oct,1 KL cukru,2 male odmerky soli,400 g hladkej muky,100 g celozrnnej,1/2 kocky drozdia,2 KL rasce.
zemiaky davam na spodok do piva,rascu az nakoniec.treba väcsinou prisypat muku,podla toho ake su zemiaky.ale je naozaj super.

annon
15. nov 2008

jajax a recept používaš ten mazanec 0004? a veľkosť na 1kg?

jajax
15. nov 2008

470 g hl. muky
8 PL roztopenej hery
5 PL olej
1/2 kocky drozdia
2 zltky
2 dl mlieka
80 g kryst.cukru
sol
kora z mensieho citrona(dostat aj susenu)
hrst hrozienok
1 CL fenikla(nemusi byt)

peciem podla tohto raceptu a je vyborna.ked tam das aj fenikel bude krasne vonava.
miesto dvoch zltkov davam 1 vajce a vobec to nevadi.suroviny davaj podla postupu v pekarni.

annon
15. nov 2008

čiže najprv tekuté a potom sušené prísady, program klasik (asi je to ten váš základný) tam mám dobu pečenia 3.20 veľkosť mám dať 1.3 kg? a kôrku svetlú?

jajax
15. nov 2008

hotova vianocka vazi 870g.korka svetla.

annon
15. nov 2008

veľkosť potom stačí 1 kg?

jajax
15. nov 2008

asi ano.

vivere
15. nov 2008

annon, hmotnost treba dat cca hmotnost tekutiny a muky 😉

annon
15. nov 2008

na mojej pekárničke mám len dva veľkosti, 1kg a 1.3kg takže asi skúsim dať ten 1 kg. Idem nato, tak som zvedavá či to vyjde a dík za rady 😉

ivka10
15. nov 2008

Ahojte, ja akurat prehladavam net a snazim sa nejaku pekarnicku si vybrat, ale je ich tak strasne vela 😅
Neporadite mi niektora... mate doma taku pekarnicku, ktora vam spravi aj krasnu chrumkavu kôrku? (lebo znami ked upiekli chlieb, tak bol taky skoro ako toastovy a taky my moc nemusime...)
vdaka 😉

lenka007
15. nov 2008

ahojte tak tu sa dnes vypeka aj ja robim teraz chlebik pre svokricku aj ja som pozerala ten oblak anpej tak daj vediet ake to bolo

lenka007
15. nov 2008

a mazanec som skusala podla knizky k xxl pekarne a isiel do koša ☹

junovka
15. nov 2008

ahojte

tak dnes idem upeict klasicke rozky podla tohto receptu http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2494 .Chlieb som uz z toho robila, bol vyborny, klasika, tak som si myslela preco nevyskusat recept na cesto aj na samotne rozky.Akurat, ze nedala som kmin a pridala som 1PL oleja 😉 Potom dam vediet.Cesto sa mi zatial robi. 🙂

junovka
15. nov 2008

lenka, ja jeden mazanec mam podla knizky z Ety Siesta, je vyyyyyyborny 😎 😵 😵 , ak chces, tak dam receptik 😉

junovka
15. nov 2008

ivka, my mame Eta Siesta a som s nou veeeeeelmi spokojna.Korky su tiez dobre na chlebikoch, nastavujes si na 3 stupne, aku chces korku 😉

ludka77
15. nov 2008

Baby môžete mi poradiť? idem si pod stromček kúpiť pekárničku. Viete mi poradiť čo by som si mala pri kúpe všímať? čo by mala mať?

lenka007
15. nov 2008

mozes hodit receptik junovka kludne

junovka
15. nov 2008

hodila som ho uz tu na temu, ale mozem znova:
mlieko 275 ml
maslo 25 g
vajcia 2
sol 1 KL
med 3 1/2 PL/aky chces sladky/
hladka muka 500g
sus.drozdie 3/4 balicka

😉

lenka007
15. nov 2008

vajcia cele alebo iba zltko?

junovka
15. nov 2008

lenka, cele 🙂

Tak, my uz rozky zjedene 😀 😀 Poznacila som si receptik, ze z tohto budem piect akekolvek pecivo 😉 😎

annon
15. nov 2008

jajax dík za recept na mazanec, je úžasný, lepší ako z obchodu, aj sa pekne vydaril 😀 😝

jajax
15. nov 2008

annon,nie je za co.som rada ze sa ti podaril.davala si aj fenikel?ja som ho dala iba raz lebo mojmu muzovi vadi.ze je to moc vonave.
vivere,dala som do chleba 1PL Solamylu a velmi mi prekysol.robi to aj tebe?inac sa ozaj zda ten chlieb lepsi.

vivere
15. nov 2008

jajax,
mne sa nestava, ze by chlebik prekysol pre solamyl... 😲 skor prekysne vtedy, ak sa mi usype tosku viac kvasnic 🙂

vivere
15. nov 2008

ludka77,
pri pekarni si treba vsimat viacero veci:
prikon - idealny 800 W
velkost a tvar nadoby - lepsia je pozdlzna ako taka kockata
hnetacie haky - dva lepsie prepracuju cesto
hlucnost - testy pekarni su na www.pekarnicka.dama.cz
na tejto stranke vlastne najdes uuuplne vsetko o pekarnach, mukach, prisadach, receptoch, postupoch, skratka o peceni v pekarnicke

evaka
15. nov 2008

Kocky, tak uz sa pecie aj u nas😉 . Kupila som svokre tu pekaren v Lidli a uz je moja 😀 . Ale ja jej urcite kupim, len mam dilemu medzi Moul. XXL a Etou Harmony. Eta je cenovo lepsia, ake s nou mate skusenosti? A este surna prosba o pomoc, hladam recept na zemiakovy chlebik a akosi sa ho neviem dopratrat. Hodte mi nejaky receptik, prosim.

jajax
15. nov 2008

evaka pozri hore.dnes som hotam dala.

wighy
15. nov 2008

jaja zajtra tvoj chlebik ten zemiakovy urcite vyskusam ,mnaaaaaaam