Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

martinaema
31. mar 2009

troku od tmy - ako dlho varte salko na krm. Ja som poda receptu hod a bolo to strane hned a prudko karamelov. Až moc ☹ Ale zjedla sa.

matica2
31. mar 2009

ahojte baby hodte sem recepty na marlenku a kremeš nech porovnam recepty😉

alami
31. mar 2009

žienky, kto ste robili Vanilkový oblak:http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4589 to ako sa to tam vloží? nechápem, buď som blbá alebo čo 😕 😀
že naplniť aby bol závin dlhý 20cm a rozkrojiť na polovice? na dva 10cm záviny? nie je to malé? a potomk sebe na stojáka? teda hore a dole rezom? nevytečie to?

martinaema
31. mar 2009

matica:
http://www.mimibazar.sk/recepty.php?user=
ale upravovala som ho - menej múky, lebo niekde som čítala, že nie vždy sa to cesto vydarí a je husté. Takže som dala 600g naraz a potom som dosýpala. A cesto som vaľkala zatepla, oveľa lepšie sa s ním pracuje, príp. zohrievať v MW

matica2
31. mar 2009

alami ja som to tam davala len tak zrolavane a vrch som narezala alebo prekrojila na dva diely a rozrezanym na vrch teda koncamy dole a to tak nakysne že ti veko vyrazi ja to robim uz len s polovice davky lebo potom sa mi to zle zalievalo tou smotanou . naposledy som do plnky dala aj tvaroh

petusaaa
31. mar 2009

martina: salko na co? 😕
ja varim normalne salko tak, ze dam cele neotvorene do hrnca s vodou , musi byt cele ponorene a varim tak 2,5 hodiny

martinaema
31. mar 2009

jejda teraz pozerám, čo som to vlastne popísala. Nejak blbne klávesnica - myslela som salko na krém. Ja som ho varila 3 hodiny a asi to bolo príliš dlho 😅

matica2
1. apr 2009

ja varím salko 2 hodky na plynovom a je to rozdiel či na plyne alebo na elektrickom sme na to prišli s kamoškou. ona varila tiež dve hodky na elektrickom a v strede ho mala este tekuté. 😉

alami
1. apr 2009

matica - no nejak som to tam narvala ako prišlo 😀 a fakt, robila som3/4 dávky a nakyslo že som nevedela kde to poliať. Ale inak paráda, MM sa nevedel dojesť 😵

jajax
1. apr 2009

MARLENKA

Cesto:100 g Hery
2 PL medu
250 g cukru
1 ČL octu
1 PL sódy bicarbony
2 vajcia
700 g hladkej múky.
Plnka:1 Salko
250 g Hery
Mleté orechy.

Maslo,med a cukor rozpustíme v hrnci,pridáme sódu bicarbonu zmiešanú s octom a nakoniec pridáme vajcia.
Za stáleho miešania varíme až kým nevznikne hnedá pena.Prelejeme do nádoby z pekárne,prisypeme múku a zapneme program cesto na rezance.Po vymiešaní necháme cesto 1 hodinu zakryté stáť.Odstáte cesto rozdelíme na 7 dielov.Každý diel vyvaľkáme na placku z ktorej pomocou okraja tortovej formy vyrežeme koleso.Preložíme na plech vyložený papierom.Nachystáme si dopredu všetkých 7 plátov(cesto medzi miesením máme zakryté-lepšie sa s ním robí).
Dáme piecť do dobre vyhriatej trúby.Pečieme na 180-200 stupňov 2,5 minúty.Nesmie sa piecť dlhšie lebo potom nezmäkne.
Salko varíme v hrnci s vodou tri hodiny.Po vychladnutí ho zmiešame s Herou.
Všetky pláty natierame krémom,posýpame orechami a ukladáme na seba.Orechami netreba šetriť.Jednotlivé pláty môžeme pokvapkať koňakom.

ja davam piect aj tie kusky cesta co mi ostanu,potom ich pomeliem alebo rozmrvim,urobim nejaky krem,zmiesam dokopy a robim gulicky.obalujem v orechoch,kokose...podla kremu ktory som pouzila.

jajax
1. apr 2009

recept som dala pre istotu aj na salema ak by toto admini nahodou zmazali.sice sa cesto robi v pekarni ale clovek nikdy nevie.

jajax
1. apr 2009

este som zabudla napisat ze je dobre dat hotovu marlenku do sacku potom platy lepsie zmäknu.robim to aj s medovymi rezmi.

matica2
1. apr 2009

alami no ved preto davam pol davky aby sa mi to lepsie zalievalo a tiez je to naj mnamka mojho manžela
jajax ved cesto sa robí v pekarni tak by nemali zmazat

jajax
1. apr 2009

kocky dnes som robila tento kebab http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3705
zemle som urobila z cesta na hamburgerove,len som ich urobila väcsie a nizsie.bol vazne super 😝

wighy
4. apr 2009

ahojteee

jaja super diiiyk za recept a si sikulka ze si ho dala aj na salema lebo tu sa to spatne tazko hlada 😵

jajax
5. apr 2009

nika07 s tym UFO si mala pravdu.robi sa to z plundroveho cesta-dostala som original recept z pekarne.len nechapem preco kroazany vyzeraju uplne inak ako.uz som to aj piekla vcera a je to dobre,len ten cesnak sa nemoze dat piect ale natriet uz na hotove.

petusaaa
6. apr 2009

jajax sup sem recept. ci robila si z toho, co tu uz je link?

sisav
6. apr 2009

ahojte, dnes som prvýkrát piekla chlebík na novej pekárničke. Je to super 🙂 a mám super chlebík, kt. je už odskúšaný. Baby tu je recept a je super:

CMAROVÝ CHLEBA:

310 g cmaru (podmáslí)
50g bieleho jogurtu
2 lyžice oleja
1 lyžica octu
2 lyžičky soli
1 lyžička kmínu
380 g hladnej múky
120 g celozrnnej múky
2 lyžičky cukru
1 sáčok sušeného droždia (Dr.Oetker)

neskôr som tam pridala pšeničné otruby. Vyskúšajte je super

jajax
7. apr 2009

plundrove cesto:

150 ml mlieka
60 (50) g kryst.cukor
2 zltky(1 vajce)
sol
400g polohrubej muky
25 g drozdie

250g masla(hera)

dame do pekarne,nechame vykysnut.vykysnute cesto rozvalkame na plat,do stredu polozime kocku masla,prelozime rohy cesta zo vsetkych styroch stran ako obalku.rozvalkame na obdlznik,prelozime na trojo,znovu rozvalkame na obdlznik,prelozime, znovu rozvalkame a prelozime.nechame asi pol hodinu kysnut,vyvalkame na plat,zrolujeme ako roladu,nakrajame na kusky a dame na nevymasteny plech(papier je zbytocny aj tak treba umyvat).nechame este 30-50 minut kysnut.pecieme na 200stupnov 15-20 minut.tesne pred dopecenim mozeme posypat syrom alebo hned po upeceni dat cesnakovu pastu alebo cesnak.

tento recept je aj na sladko,robia sa z neho aj kroazany.ked robis slane treba dat trosku menej cukru.

postup prace najdes aj tu http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3673

jajax
7. apr 2009

petusa este som zabudla-heru davam rovno z chladnicky lepsie sa mi s nou robi.to ze ti bude od vselikade vyliezat je (asi) v poriadku.vzdy sa mi to stane ale nakoniec po upeceni je to dobre.len som pri valkani trochu viac upatlana.

emily333
8. apr 2009

babenky chcem sa spytat mne sa ten chlebyk stale trusi aj vam?alebo davam zle ingrediencie ☹

emily333
8. apr 2009

sory chlebik 😉

matica2
9. apr 2009

emily mne sa trusil ked som robila základný recept ale začala som dávat zemiaky tak sa my netrusi 🙂

nika07
9. apr 2009

prajem pekný večer,

som sa konečne dostala k pečeniu zemiakového chlebíka s pivom, je supeeeeeeeeeeeer,

a je pravda, že ked date do cesta zemiaky tak je lepší 😉

inak čo dobré vypekáte na sviatky, 😵

emily333
9. apr 2009

mozte mi hodit recept?

matica2
10. apr 2009

emily ja robím tento: 250ml piva
500g hladká múka (niekedy dávam aj 350hladkej a 150 celozrnnej)
100g varený zemiak, to dávam od oka
2čl cukor
2čl sol
1čl rasca
balíček sušeného droždia ale aby bolo na pol kila múky
ak treba tak dosypávam múku. ja iný nerobím len tento. 😉

matica2
10. apr 2009

a niekto dáva ešte olej a ocot ale po lyžičke

emily333
10. apr 2009

dakujem idem hned vyskusat 😉

emily333
10. apr 2009

chlebik je vyborny 😉

martinaema
10. apr 2009

dnes som skúšala toto:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12670
a v nedeľu urobím ešte jednu dávku, aby bolo na stôl na hryzkanie 😉