Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

dusanab
26. máj 2010

a este rychly a sladky sa mi nedaju odlozit, inac to ide.... 😉

erikasadek
26. máj 2010

dusana cesto je jedna vec program je dlhy , a pizza je rychlovka, 45 miN.. 😉

zanna
26. máj 2010

ahojky,som zufala,kupili sme pekarnicku,v ktorej som piekla 3 krat a vsetko bolo na 😠
neviete mi poradit : piekla som z raznej muky,jeden chlieb bol trochu surovy,jeden sa prepadol,dokonca sa mi zdal akoby som tam nedala sol,bol bez chuti,mozete mi aj hodit recept na celorazny chllieb? Dakujem 🙂

dusanab
26. máj 2010

ahaaaaa to som nevedela ze to je ine ako klasicke kysnute cesto 😕 to potom iba vymiesa a neda kysnut ked je to take kratke alebo ako je to? nekysnute cesto, iba vymiesanie sa ani mne neda odlozit 😀

Zanna, razna muka obsahuje menej lepku preto ju treba kombinovat s psenicnou alebo pridat viac kvasku aby to dobre vykyslo. Mudrejsi opravte ma 🙂 Erika sem dala recept na skvely chlebik, skus pozriet par stran dozadu, robila som ho, je uzasny. Alebo robim podla zakladneho receptu, namiesto pol kila hladkej muky dam iba 400 g a 100 g raznej a papame s radostou vsetci 😀 Prepadol sa ti preto lebo si dala bud vela drozdia alebo vela vody, z cesta ma byt gula. Ja davam na pol kila muky tretinu cerstveho drozdia a kysne mi krasne. Alebo lyzicku a pol suseneho. Hlavne to nevzdavaj, urcite ti vyjde aj krasny chlebik 🙂

Babulky, mama piekla, je spokojna, chlebik chutil ale ako sa k nemu dopracovala 😀 😀 nasla si kratky program, iba hodinovy. Tak mi volala ze jej to nic nerobi, uz dlho a ze kedy to zacne miesat. Ona dala suroviny do pekarnicky a zapla iba pecenie 😀 😀 tak jej pieklo nevymiesane cesto. Tak to potom vytiahla, rucne vymiesala, dala kysnut a dala zas len piect. Dopadlo vyborne 😀

ahooooojte

erikasadek
26. máj 2010

dusana pozdravujeme mamku.. 😀 😀 😀 😀 😀

alami
27. máj 2010

sa vám sem vterknem, som tu dlho nebola 😅
zanna - po 1. nepeč podľa receptov priložených k pekárni - nie sú robené na naše múky, sú len "nasurovo" preložené a na naše druhy múk nesedia
po 2. - do pekárne vždy idú naspodok tekuté potraviny, až potom múka a na vrch droždie (droždie nesmie prísť do styku so soľou) - ja si dávam dokonca tú námahu a dávam si urobiť kvások a dám ho tam hotový, mám pocit, že potom to cesto lepšie kysne
po 3. začni základným chlebom z www.dama.cz, snažím sa ho nájsť, baby pekárky hádam pomôžu 😅 ten sa vždy podarí, ak nie, tak ti ho napíšem. bol aj videopostup, teraz ho už nevidím - ešte pohľadám
podľa tohto návodu (od báb z koňa - lusil2005, danielala - superpekárky 😵 ...) - som sa tu v tejto téme pred nejakým rokom či dvoma naučila piecť v pekárničke, do vtedy som mala tiež pocit, že ju môžem zahodiť 😅 😀

teraz tam vypekám jedna radosť 😵 a džemíky robím a sekanú pečiem - mňam, len sa nevzdávaj 😉 peč podľa receptov na dáme - tie čo majú viac hviezdičiek http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php
a podľa receptov, čo si tu v tejto téme naše pekárky vymieňajú🙂 aj dozadu polistuj, je si tu čo vybrať 😉

alami
27. máj 2010

no, tu to máme, http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2494 - hladká múka sa myslí T650 nie špeciál a môžeš ju podľa receptu namiešať s pšenično-ražnou, alebo ražno pšeničnou alebo vyrážkovou...všetky majú v kauflande

a tu máš návod: http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=24

100% sa podarí, vyskúšaj 2 - 3 x na osmelenie a potom môžeš skúšať ďalšie a ďalšie 😉

zanna
27. máj 2010

velmi pekne vam dakujem,ste super, ze ste mi poradili,piekla som podla receptov od pekarnicky, vyskusam ako ste mi poradili,ak to nepojde ,tak som asi nanic kucharka 😀 ,dam vam potom vediet ako sa mi podaril

alami
27. máj 2010

ok, daj vedieť 😉

adamko05
28. máj 2010

@zanna podľa rad alami sa to podarí, tiež som tak začínala

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2468 práve robím toto... už som to párkrát robila a jasné, zjedlo sa 😀 😀

vinka
28. máj 2010

Baby neviete na ktorej strane je pletenka?Junovka ju tu raz hodila ja som ju už robila len si nepamätám na ktorej strane je 😒

vinka
28. máj 2010

Dusanab ja som to domrvila.Myslela som vianočku.Nie tie pletenky.Ale dík zajtra ich idem skoro ráno robiť 😀 😀

dusanab
28. máj 2010

😀 😀 hlavne ze sa to pecie a pletie, nie? 😉 😀 😀 😀

vinka
28. máj 2010

No ved to. 😀 😀 Tak idem hladať 😉 Jak sa povie po česky vianočka? 😕

zanna
28. máj 2010

alami a aj ostatne,veeelmi pekne dakujem,dnes sa mi ten chlieb podaril,podla vasich rad,super,
uz som myslela,ze necham na pekaren padat len prach,
musim este lepsie nastudovat vase rady,idem citat 🙂

vinka
28. máj 2010

Zanna to je super neboj o chvílu ti bude pekárnička fičať 3-4 krát denne 😀 😀 Aj knedle začneš doma robiť buchty všetko 😀

alami
28. máj 2010

zanna - super 😵

zanna
29. máj 2010

vinka tesim sa az mi ozaj bude frcat tak casto,lebo vsetko ,co je z kysnuteho cesta robi mama a prinesie 😉 ,je zlata
chcela by som vyskusat vianocku,len neviem ako to dopadne,ked tam dam recept co nie je do pekarnicky,ona sa robi v rure

dusanab
29. máj 2010

Zanna super, som rada ze sa ti tak dobre podarilo. Odteraz uz len domace pecivo 😀 my sme dnes boli pozriet parne vlaky co chystaju zeleznice na MDD tak som dala pekne kysnut cesto na pizzu aby bolo ked pridem domov, presne som to stihla 😉 vcera som piekla chlieb ako ste tu niektora pisala z polohrubej muky a je ozaj lepsi ako z hladkej 😀 😀

marcca
29. máj 2010

ahojte, máte niektorá odskúšaný tento recept?
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23280

vyzerá super, len ma zmiatli niektoré komentáre 😕 😕 ....

alami
29. máj 2010

zanna - v pohode aj domáci recept, len zachovaj postup - dole tekuté veci, hore múka, ak chceš potom vianočku tvarovať a do rúry dať piecť, tak si to daj na program-cesto, pípne keď bude hotové a už si s ním urob ako zvyčajne

zanna
29. máj 2010

jaj,este otazocka,davate niektora cerstve drozdie do mrazaku,nakupite viac a sup tam? Nakysne chlieb tak ako ma?

dusanab
29. máj 2010

Zanna ano, dala som teraz na skusku drozdie zamrazit a vysledok ma dost prekvapil - kysne este lepsie ako nezamrazene 😨 nezamrazeneho davam 1/3 kocky, rozmrazeneho 1/4 a kysne krasne....

Marcca neskusala som....

lukika
30. máj 2010

Alami medzi pšenično ražnou a ražno pšeničnou múkou je rozdiel otáznik mi nejde písať Akú mám použiť do chlebíka ak je tam napísané žitná otáznik Viem že žitná je ražná ale ktorá otáznik Pšenično ražná alebo RAžNO pšeničná otáznik možno je to jedno

alami
30. máj 2010

neviem, v kauflande majú oba druhy, myslím si, že rozdiel bude v pomere aký obsahujú, v jednej je viac ražnej a v druhej viac pšeničnej
už som ich aj vytiahla a pozerám:
ražno pšeničná obsahuje: - ražná - min25%, ražná celozrnná min25%, pšeničná min10%
pšenično-ražná: pčen. múka min50% ražná - min10%

takžer ražnej máš viac v tej ražno-pšeničnej

a čisto ražná nie je? ja neviem 😅 ale predpokladám, že bude 😉treba pozrieť, alebo je ešte tá ražná-vyrážková

zanna
30. máj 2010

je aj cisto razna,potom aj razna celozrnna ,v kauflande maju dost dobry vyber

vinka
30. máj 2010

Ahojte baby.tak ja som robila v sobotu ráno banketky z majonézového cesta a boli všetci unesený,že nielen čerstvé ale ešte aké chutne.deti jedly ako koláče tie banketky.Aj bochníky na misu som upiekla den vopred.mám v albume Damiánovom kuknite 😉 😀 😀

luthien.k
31. máj 2010

Ahoj holky, můžu tu hledat inspiraci, i když nevlastním domácí pekárnu, ale zkouším péct chléb normálně v troubě? Je tu taky některá z vás taková? 😉 Pekla jsem tento: http://www.varimezdrave.cz/kvaskovy-zitny-celoz... a chuťově vynikající, ale nenaběhl mi tak, jako na obrázcích, asi jsem ho nechala ve formách málo vykynout nebo co... S tím asi nemáte zkušenost...?

junovka
31. máj 2010

Vinka, podla akeho receptu si robila ten bosniak na tu slanu misu?a este som sa ta chcela opytat, ci sa casom, pokial sa to nezjedlo, ten bosniak-chlieb nerozmocil?????a ako ste ho vlastne jedli-davali na tanier? 😅 Vdaka