Poraďte recepty pre domácu pekáreň

lodia
8. mar 2007

Ahojte devy!

Nemate skusenosti, ci zaujimave recepty s domacou pekarnou?..vcera mi pribudla v kuchyni domaca pekaren..dakujem za tipy a dobre rady, ktore sa u vas isto najdu..zaujimaju ma rozne druhy chlebov, ale aj kolacov..dakujem 😵 😵 😵

milocka29
21. dec 2010

Ja som svoju pekaren z Tesca BM uz zodrala, ale este stihla presne v zaruke tak mi vratili peniaze a dnes som si kupila XXL a maju na nu 50% zlavu. Uz mi strasne chybala.

mizulienka
22. dec 2010

@alami mozem ta poprosit, das mi tu ten link na vianocku? mala som to vytlacene ale niekde som to zapotrosila 😠
dakujem 🙂

mizulienka
22. dec 2010

@alami, uz som ju nasla 😀

divoska
22. dec 2010

skusam mliecnu ryzu a na prvu supu som zafrasila celu pekaren... takze som to prerusila cistila a teraz prikryla alobalom, ale divne vone z toho idu.... ma slak trafi ked to prihorim. mozno tam prihara to mlieko co bolo vyspliechane v nadobe povodne 😀 ale bojim sa to zas prerusit a odkryvat ten alobal

5katarina7
22. dec 2010

@dusanab dám vedieť,keď vyskúšam,len teraz vypekám na Vianoce,obsadenú mám rúru 😀

dannynka
22. dec 2010

ahojte,nestiham sem posledne dni chodit lebo mám toho teraz vela,vianocne upratovanie a pecenie 😝 😀 ale idem sa pochvalit chlebíkom s osatky,cerstvucky vonavý akurat som ho s truby vytiahla 😉

inak dalsiu ošatku mám na ceste 😀 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
23. dec 2010

holky kdo by chtěl dělat Vánočku tady je recepis pro pekárnu a foto jak se povedla 😉

POSTUP PŘÍPRAVY

250 ml mléka
2 rozšlehané vejce
125g roztopeného másla nebo Hery Stelly...
100g cukru
špetka soli
250g hladké mouky
400g polohrubé mouky
1,5 lžičky droždí
trocha citronové kůry (já dala sušenou)
vanilkový cukr
rozinky nebo mandle

vajíčko na pomazání
mandle na zdobení

Ingredience v uvedeném pořadí dáme do pekárny a zapneme program těsto. Mandle jsem přidávala asi po 10 minutách míchání. V porovnání s origiálním receptem jsem dala víc mouky, přidala vanilkový cukr a citronovou kůru.

Těsto se rozdělí na 10 dílů a u receptu je úúúžasný fígl na spodní čás těsta z 5 pramenů 🙂 Ze tří pramenů upleteme klasický copánek a pak stočíme dva prameny a přidáme k sobě 🙂 Pak jako druhé patro jeden copánek ze tří a nahoru ze dvou. Pomazala jsem žloutkem (nebo rozšlehaným vajíčkem i s bílkem) a obložila mandličkama. Můžete posypat i mákem. Zajistit 4 špejlemi shora. Pekla jsem pod alobalem 10 minut na 180 a pak 40 minut na 150 pak jsem alobal sundala a nechala péct cca 8 minut kvůli barvě

reruna
23. dec 2010

@brusinka.pusinka ahoj, vánočka se ti krásně povedla, já mám dost podobný recept, ale dělám jen z 1/2 kg polohrubé mouky a pletu ze 6 pramenů, odkaz na video jsem tu dávala asi ne předcházející straně. Už mám těsto v pekárně a čekám až vykyne.
Pěkné Vánoce všem

brusinka.pusinka
23. dec 2010

@reruna děkuji a no u nás se musí ve velkém jinak bych musela 2 nechat jen pro nás jinak jsme pekla 6 ks dokupy 😉 od včera 😉 díky za domáci pekárnu která u nás běží denně a to už 4 roky 😉

jajdaelda
23. dec 2010

@brusinka.pusinka Dobrá vánočka 😉
Já dělala od Zuchy ze str.237 a jako vždy se povedla,jen dnes jsem použila domácí mléko a výsledek je famozní 😵
No baby, přeji vám krásné Vánoce, rozzářená dětská očka a do příštího roku spoustu pekařských úspěchů 😉

divoska
23. dec 2010

posledny chlieb konecne zase vykysol normalne a nesplasol, aj mal dobru konzistenciu, dokonca som este pridavala par kvapiek vody, aj som si uvedomila ze mozno som spravila chybu aj ja predtym ked som hak vyberala uz pred prvym kysnutim, ked este nasleduju 2 parsekundove hnetenia... teraz som hak prezmenu nevybrala vobec, lebo zas ked uz je to finalne nakysnute nechcem sa v tom babrat aby som z toho spravila zas tvrdu gucu
chlieb zatial najjedlejsi z mojich par pokusov, ale vadi mi ten pseudosurovy vrsok
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3973
@brusinka.pusinka och nadhernaaa

mizulienka
23. dec 2010

@dannynka krasny chlebik sa ti podaril, ozaj nadherny :0)

@brusinka.pusinka aj tvoja vianocka je prekrasna, ja som mala v plane piect vianocku na zajtra,ale zatial som sa k tomu nedostala, mala ma zapal pluc, dr nas pustila domov, ale sme pod prisnym sledovanim 😨 tak z vianocky asi nic...nevadi...

aj ja vam prajem pokojne a pozehnane sviatky a vsetko dobre v Novom roku a samozrejme vela pekarskych uspechov

😉

dana3262
23. dec 2010

Ahoj! Potrebovala bych poradit z jake prirozene bezlebkove mouky lze upect chleb v domaci pekarne? Z kukuricne to nejde 😀 to uz jsem vyzkousela.. Nebo se nejak namichaji? Treba kukuricna, ryzova a pohankova v nejakem pomeru? Nevim.. Kdyby nekdo vedel, prosim o radu! Diky

mukky
24. dec 2010

Ahojte,

prajem Vám krásne a veselé Vianoce,nech sa Vám splnia všetky tužby a sny...

5katarina7
25. dec 2010

Prosím vás tie chleby z domácej pekárničky sa dajú robiť aj v rúre?A ktorý je ten zemiakový chlieb od Alami?Už strácam prehľad 😀

jaja32
26. dec 2010

Ahojte, dostala som pekarnicku XXL z ktorej sa velmi tesim, ale co dalej 😕 Trosku som tu precitala dozadu par stran, viac som nestihla. Mozem vas tu pootravovat a pridat sa na debatu? V zivote som taku vec nevlastnila 🙂 MM mi kupil hned v lidl muku, aby som ju mohla zajtra vyskusat, ale chcem robit vlastny chlieb. Dufam, ze mi poradite ako na to 🙂

reruna
26. dec 2010

@jaja32 tady si prostuduj super stránky http://domacipekarny.dama.cz/rady.php a tady v této diskuzi je super recept na chlebík od alami na str 200 a brioška od erikasadek na str. 204

iva81
26. dec 2010

@reruna vyskusala som ten recept na chlebik co si mi dala link a dakujem velmi pekne, bol uplne super. Manzel si ho nevedel vynachvalit. Som rada ze teda nakoniec to asi fakt boli tie zmesy z Lidlu nepodarene a pekaren je o.k. ked sa chlebik vydaril. Som stastna, diky baby za rady 🙂

divoska
27. dec 2010

holky co peciete v trube, na kolko a ako dlho? osatku zatial nemam, ale planujem, tak to mozno susim prasknut na plech. btw, mazete, vysypavate, alebo staci len tak?

dannynka
27. dec 2010

@divoska zaleží čo pecies,ak chlebík tak sa držím podla tohto receptu...a pod chlebík či vianočku dávam papier na pečenie,skusala som uz aj silikonovu podlozku ale chleba nebol zo spodku dobrý :(

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=54369 a vždy sa mi podarí a ked vianočku tak prvych 5-min na 250 a potom 30-min na 170 😉 😉

už mám doma dalšiu ošatku bleskovou rychlostou tak už sa teším ako ju vyskúšam 😀 tentokrát gulatú 😉

dannynka
27. dec 2010

a ešte sa s Vami podelím o receptík na chlebík ktorý sa chystam vyskusat na silvestra 😉

Francuzsky slaninový chlieb
280 ml vlažnej vody
2 PL olivového oleja
1,5 ČL soli
...480g hl.múky
1.5 ČL sušeneho droždia
po pípnutí
100g slaniny
1 cibula
Najprv tekute ,potom sypke. Ja zvyknem muku davať pol na pol hladku a polohrubu. Zda sa mi potom jemnejší. Tak davam aj do vianočky.Slaninu davam domacu ale super je aj s oravskou a raz som tam šmarila aj olivy a oregano.

jaja32
27. dec 2010

@reruna dakujem, uz len otazocka...kupila som si cerstve drozdie, mozem ho pouzit namiesto suseneho? Je tam 1 lyzicka...kolko cerstveho? jaaaaaaaaaaaj

jaja32
27. dec 2010

@reruna uz som si nastudovala, kolko cerstveho mam dat 🙂

vinka
27. dec 2010

@dannynka len daj prerastanú lebo ked bude mastná tak sa to spraží a bude mastný chlieb.Ja som taký mala bol dobrý k pivu ale nie pre deti 😉 dosť ťažký bol 😒
Ja som dnes robila vianočku majonézove žemle a zajtra idem robiť kokosové rožky 🙂

reruna
27. dec 2010

@vinka kokosové rohlíky? majolkové se taky chystám, dneska jsem dělala super chlebík.
@jaja32 🙂

vinka
27. dec 2010

@reruna hej to v ceste bude kokos.To som našla na dáme.No urobím ich ak ich ešte nájdem 😀 😀 😀

dannynka
27. dec 2010

@vinka dakujem za tip,ten chlebík chcem skor pre nas dospelích na silvestra 😉

mukky
27. dec 2010

ahojte,

@jaja32 ahoj, a aku XXL mas?lebo ja mam asi 2 mesiace HOME BREAD XXL BAGUETTE a zatial v nej robím len chlebík a vianočku 😅 a som max spokojná,tiez mi tu dievcatá poradili za co som im vdačná 😅

práve sa mi este taku hodku bude piecť chlebík....

mukky
27. dec 2010

@dannynka krááásny chlebík 😵 .....si pamatam ako mamka volakedy pred vela rokmi doma pekávala chlieb a na tu vonu a chuť sa nedá zabudnuť 😅

mukky
27. dec 2010

@mizulienka tiež krásny chlebík 😵