Potravinová zásoba

12. júl 2023

Ahojte baby. S priatelom sme sa nasťahovali do bytu. Chladnička je prázdna 😁 keďže sme nováčikovia, ja sa učiť ešte len budem učiť, absolútne netuším ako si spraviť zásobu akú má napr. Moja mama. Ideme na nákup cez víkend a nemám tušenia co také kúpiť, aby sme dokázali z toho aj uvariť. Aby to neboli len somariny, ktoré sa zjedia za 2-3 dní a nič z toho.

Ďalšia otázka koľko krát do mesiaca robíte nákup? Vždy pred si pripravíte co idete variť a potom si kúpite potrebné potraviny? Varíte každý deň alebo koľkokrát? Budem vďačná za každú Vašu radu. ❤️

martinkatinka
12. júl 2023

Tak kazdy ma iny system, niekto chodi raz do mesiaca, niekto raz do tyzdna. A potom na cerstve, co sa hned zje, pecivo, sunka, syr, zelenina, jogurty. Zalezi co jedavate.

januska12323
12. júl 2023

V zásobe maj vždy zemiaky, cibuľu, zeleninu, vajcia, cestoviny, ryža, múka podľa toho čo jete/viete variť. K tomu pečivo a také veci zase podľa toho čo jete.

walentina7
12. júl 2023

My nikdy nemáme zásoby. Manžel chodí každý deň na nákupy a kúpi vždy len to čo práve potrebuje v ten deň.

lenka_aknel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alex49
12. júl 2023

Nákup raz za týždeň väčší a potom už len každý druhý tretí pečivo a ovocie, zeleninu. Spíšte si zoznam na každý deň, čo jedávate pravidelne a nakupujte podľa toho.

bibi33
12. júl 2023

maso kupujem u masiara raz mesacne rozne druhy,plus losos musi byt aspon raz za cas (inu rybu mi doma nezjedia)
kazdy tyzden bezny nakup podla naplanovaneho jedalnicka,popozeram akcie a sup tesco potraviny domov. denne dokupujem zvacsa len pecivo,sunku a podobne.
inak zrhuba co mi nesmie chybat-mlieko,maslo,jogurty,syr,vajcia,horcica,jahodovy lekvar,nutela (mame deti😂),kecup,muka hladka a polohruba,cukor,sol,cestoviny aspon 2 druhy (najcastejsie penne,spagety alebo tie motyliky),konzervy bonduelle (napr.Texas alebo Trio do sote,kukurica na pizzu anpodobne),morcadella,koreniny,(-hlavne cierne mlete,skorica,mleta paprika), kava,struhanka,krupica, zemiaky,ryza,tarhona,hranolky,tortilly,cerealie,vlocky,a jasne ze aj zelenina a ovocie

kristinapetronela
12. júl 2023

Dva krát do mesiaca nakupim múku ,mlieko, olej ak treba ,cukor ,soľ ,ovocie ,zelenina ,konzervy ,saláma ,šunka ,syr ,mäso a potom dokupujem už len podľa toho čo idem varit ...

lindous
12. júl 2023

Premysli si, čo budete jesť, čo vieš a chceš variť, napíš si podľa toho nákupný zoznam, podrobne, aj s koreninami a fakt všetkým, postupne sa ti tie zásoby vybudujú... a systém si tiež nájdete, ja chystám približný jedálniček, podľa toho čo je doma a čo nie je nakupujem podľa toho... nákup robíme jeden väčší týždenný a sem tam malý mimo toho... ako to bude vyhovoať vám, uvidíš

marianarem
12. júl 2023

V novom byte som zacinala tak, ze som si vzdy kupila suroviny, ktore som bezprostredne potrebovala. Nieco z toho sa nezje na jeden sup, napr. balik cestovin. A tak sa postupne vytvoria zasoby, nerobila by som z toho vedu.
S nakupmi tiez, proste uvidis, co ti vyhovuje. Mne osobne pride velmi narocne premyslat jedalnicek prilis dopredu, a tak radsej robim mensi nakup kazdy den. Kazdy to ma inac, niekoho by denne nakupovanie unavovalo.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denkabemommy
12. júl 2023

@lenka_aknel to akože vyžijete dvaja zo 100€? 🤔😳

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka_aknel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denkabemommy
12. júl 2023

@elizabet173 áno, tiež mi to prišlo nereálne, lebo za cca 120-130€ kupujem na týždeň pre mňa a 2 deti do 6r 😅. A to v podstate kupujem len ovocie a zeleninu, keďže deti jedia v škôlke. Rada by som sa priučila takýmto veciam ako ušetriť na strave

babulkomale
12. júl 2023

Neber to ako rypanie, zaujima ma to z praktickeho hladiska vychovy.
Ked pises ze mamu mas a ma zasobu tak zrejme islo o funkcnu mamu a funkcnu rodinu. Mama nemala snahu ta tieto veci naucit, kym sa osamostatnis?

lenka_aknel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka_aknel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denkabemommy
12. júl 2023

@elizabet173 no, ja neverím, cez týždeň nemám komu, sebe obedy objednávam, vyjde to lacnejšie, čisto kupujem raňajky, olovrant,večera, snack, Keďže mám zdravotné problémy dlhodobo, tak na stravu musím dbať, do obchodu chodím výhradne bez detí, pivo, cigarety sú tiež tabu položka 😅 asi začnem viac sledovať tie akcie, lebo to robím naozaj pomenej

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denkabemommy
13. júl 2023

@elizabet173 😅 tým, že by som varila v podstate len pre seba by som naozaj neušetrila, vyšlo to v podstate veľmi podobne, takto mám aspoň každý deň iné jedlo. Oblečenie majú 50/50 s bazárom. Takže naozaj už nie je kde ušetriť, jedine si pred bytovku zavriem statok 😂😂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denkabemommy
13. júl 2023

@elizabet173 tak s príjmom problém nie je absolútne, skôr ma ale zaujímalo, ako stačí na potraviny tak málo €, a pani to vysvetlila, že majú zvieratá a záhradu, čo teda už dáva zmysel. 😅

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
candii
13. júl 2023

Ja mám doma vzdy základ - vajcia, mlieko, droždie, cibuľa, zemiaky, cestoviny , múka a v mraziaku mäso. To mám vždy a potom dokupujem podľa toho čo idem aj variť a klasika pečivo , salámy, syr, ovocie a zelenina