Poznáte dobré recepty na Vianoce?

titkovamiriam
18. okt 2011

Keďže sa vytvorila nová skupina a tém o Vianociach je tu dost,no akosi sa sem nepreniesli tak zakladám o varení 🙂

fatima30
4. nov 2011

tak nic dik za ochotu ☹

titkovamiriam
autor
14. nov 2011
simi251
15. nov 2011

@titkovamiriam Tie receptiky vyzeraju zaujimavo. Len sa ccem opytat jednu vec. Mozem tuk Helia nahradit maslom? Som v zahranici a asi nezozeniem ine tuky ako maslo. alebo margarin na pecenie.

titkovamiriam
autor
15. nov 2011

jasne ja peciem len s maslom-mliecnym 😉

simi251
17. nov 2011

@titkovamiriam OK dakujem.

euphoria
2. dec 2011

Ahojte, nepoznate niekoho kto pecie kvalitne, overene a cerstve domace vianocne pecivo na objednavku v BA??

adka7755
5. dec 2011

@titkovamiriam čím viac receptov z tej stránky pozerám, tým menej viem, čo budem piecť 😒 😒 a to už som v tom mala jasno-ale teraz by som chcea robiť všetky tie koláčiky 😀 😀 😀

titkovamiriam
autor
5. dec 2011

@adka7755 ja teraz brazdim mmb a okrem klasiky som si povyberala už aj niake ine kolaciky hlavne z kavy a gastanoveho pyre 🙂

titkovamiriam
autor
5. dec 2011

http://www.peciemenavianoce.sk/ dokonca aj sutaž 😉

adka7755
6. dec 2011

@titkovamiriam ja som si zatiaľ vybrala z tých predošlých receptov punčové rezy, kokosové rezy a, tvarohové rezy Míša - tie vyzerajú veľmi dobre a nepečené bounty tyčinky 🙂 🙂
ale páči sa mi na tej stránke, že je to video - lebo ja ke´d niečo robím prvýkrát, vždy to musím vidieť ako sa to robí 😀 😀

bridget
6. dec 2011

Ahojte, idem si k vam pre radu... Ked napeciem tento vikend medovnicky, linecke a nejake rozteky ako ich treba skladovat, aby boli dobre na sviatky? Kde to napecene drzite? Pri izbovej teplote, ci v chladnicke, mraznicke.... Ulozene v krabici, doze, igelite.....??? Co je naj? Ja som nezvykla piect taketo trvanlive suche pecivo, ale chcem skusit, bude to skor na rozdavanie, mozno aj rodinka si da, ja take nemusim 🙂 Zvycajne robievam kremove, ale to az den pred vianocami. Tak poradte, prosim, co s tym skladovanim, ako na to?

titkovamiriam
autor
6. dec 2011

@bridget ja mam vsetko v krabiciach v suchej špajzke -teplota cca 10-15st

raza
10. dec 2011

recept na tento koláčik som tu už pridávala v iných témach, dúfam, že to nevadí. je úúúžasný, vydrží v chladničke aj tri týždne, jediné pravidlo je, že musí pred prvým podávaním odstáť aspoň 3 dni. vtedy je najlepší. mňam, už tera sa teším, ako si ho na vianoce urobím 😀 😀

Medovník trochu inak
Cesto:
300g pr. cukru
1lyžička sódy
5lyžíc medu
3vajcia
400g hladkej múky
Krém1:
200g masla
1 skaramelizované salko
Krém 2:
1 skaramelizované salko
1 horká čokoláda (čím viac percentná, tým lepšie)
125g masla
Posyp:
1hrsť sekaných orechov
kakao, alebo granko
PRÍPRAVA
1. Suroviny na cesto dáme do misky a zmiešame varechou. Rozdelíme na tri časti. Každú rozotrieme v tenkej vrstve na plech vyloženým papierom na pečenie a dáme piecť do vyhriatej trúby. Pečieme krátko, ide to dosť rýchlo.
2. Krém 1 pripravíme vymiešaním masla so salkom. Natrieme na vychladnutý plát. Krém 2 pripravíme- rozpustíme nad parou čokoládu, dáme dole zo sporáka, primiešame salco a túto hmotu postupne zašlahávame do vyšľahaného masla. Natrieme na ďalší plát. trochu si odložíme na potretie vrchu. Priklopíme opatrne posledným korpusom. Ten natrieme zvyšným krémom a posypeme sekanými orechami a kakaom.
Medovník vydrží aj 3 týždne.

raza
10. dec 2011

reeptov na domáci beylis je vela, ale tento mi chutí najviac:
Daj si uprazit kokos, tak 150g na panvicu, bez oleja, len tak na sucho. On ti tak zruzovie a potom to odstavis. Pridaj tam kondenzovane mlieko, asi 2,5dcl a ja tam davam este 1dcl normalneho mlieka, ktore prevarim a necham vychladnuť. Takto to nechaj stat 24hodin a potom to prepasiruj, aby ti zostala len ta šťava.. pridaj do toho 1 skaramelizovane salko (povarene v hrnci s vodou tak 1,5 hod.). A nakoniec nejaky alkohol, vodku alebo rum, mnozstvo podla chuti ja som davala rum. Vsetko zmiesaj a nalej do flias a do chladnicky. 🙂
..

titkovamiriam
autor
12. dec 2011

Tak zarobila som si cesto na badianové kolačiky -tak ked budu dobre hned to sem dam! 🙂

matinka87
12. dec 2011

Prosim poradte mi daky recept na medovnicky co sa daju hned papat. Dakujem 😅

nika82
16. dec 2011

Medovníčky

600 g múky špecial hladkej, 150g tekutého medu, 280g práškového cukru, 80g mletých orechov, 2 lyžičky sódy bikarbóny, 4 vajcia, čokoládová poleva, tuk na pomastenie plechu

Posup: Všetko spolu zamiešame, dobre vypracovať. Potom formujeme malé guľôčky, veľkosti orecha a ukladáme na vymastený plech. Ukladáme ich ďalej od seba, lebo pečením zväčšia svoj objem. Zdobíme čokoládou

nika82
16. dec 2011

Pečený slivkový perník

60 dkg hladkej múky špecial, 5 vajec, 10 dkg palmarínu, 25 dkg práškového cukru, 4 PL medu, 1 ML sódy bicarbóny, 1 ML klinčekov, 1 perníkové korenie

Plnka : 50 dkg slivkového lekváru, 20 dkg hrozienok, 25 dkg orechov - nasekaných

Postup : múku , 4 vajcia, palmarín a ostatné prísady spracujeme na hladké cesto. Necháme odstáť 2 – 3 hod. v chladničke. Potom cesto rozdelíme na tri bochníčky . Rozvaľkáme , potrieme slivkovým lekvárom, posypeme orechmi a hrozienkami. Stočíme ako závin a uložíme na vymastený plech. Boky závinu potrieme olejom , aby sa nezlepili a jednotlivé záviny oddelíme od seba pásom alobalu. Povrch potrieme vajíčkom a dáme upiecť. Pečieme cca 45 min na 175 ° C. Na plech dáme všetky tri záviny, len nezabudnúť dať alobal na oddelenie závinov. Závin zmení objem o 100 %

nika82
16. dec 2011

Jablkový koláč

36 dkg hladkej múky, špetka soli, medzi prsty, 2 dcl mlieka, 1 cera, 1 žĺtok, 3 bielka,cukor

Postup : vychladenú ceru postrúhame , pridáme múku, mlieko a trochu soli.

Všetko spolu zmiešame, tak aby to držalo pohromade t.z. , že nevypracujeme vláčne cesto, vyformujeme do gule a necháme v chladničke odstáť 2 hod.

Potom cesto rozdelíme na 4 časti. Postupne vyvaľkáme, naplníme udusenými jablkami,ktoré môžeme zmiešať s orechmi , hrozienkami. Vyvaľkané cesto naplníme po strede, kraje prehnem z každej strany tak, aby bolo jablkovú plnku vidieť. Potrieme vajíčkom a dáme upiecť.Z bielkov a cukru vyšľaháme tuhý sneh a pred dopečením ho nanesieme na jablkovú štrúdľu t.z. na jablká a dopečieme. Po upečení posypeme cukrom a vanilkou.

nika82
16. dec 2011

Dvojfarebné rezy

Bledé cesto :

30 dkg hladkej múky,10 dkg práškového cukru, 20 dkg Hery, 1 celé vajce, 1 vanilka, ½ prášku do pečiva. Spolu zmiesime a dáme toto biele cesto na plech. Na cesto natrieme džem

Tmavé cesto :

14 dkg práškového cukru, 14 dkg Hery, 4 žĺtka, vymiešame s cukrom a maslom do peny, 14 dkg orechov, 3 dkg kakaa, 4 PL hrubej múky, 4 bielky ( vyšľaháme na sneh ).

Do žĺtkovej hmoty pridáme orechy, kakao, hrubú múku a nakoniec sneh. Zľahka premiešame. Vylejeme na džem a upečieme.

Poleva:

14 dkg práškového cukru, 3 žĺtky

vymiešame a natrieme na upečené cesto

smejkaa
17. dec 2011

Prosim, neviete mi poradit nejake vanilkove rozky alebo nieco podobne bez orechov?

slniecnica
17. dec 2011

rýchle a lacné koláčiky napečené mňamky ...šuhajdy s čokoládovým likérom a aj rumom,rafaelo,vanilkové rožky,a keksíky suché koláče a perníky...ak niekto chce,tak nech sa páči recepty 😉 😵 🙂
1. RAFAELO : 20 dg práškový cukor,20 dg sušené mlieko,4 tortové oplátky,1 hera,1 dc teplej vody,kokos naobaľovanie. Vymiešať heru s cukrom,pridať sušené mlieko,vodu,podrviť oplátky na omrvinky.Všetko premiešať a môžete tvarovať guličky,kto má rad,orechy,mandle môže dať do vnútra guličky,podľa vlastnej chuti si vyberte sami a na koniec obaľujte v kokose.
2. SUHAJDY :180 g práškový cukor,80 g kakako,200 g stužený tuk čokoláda,plnka:200 g práškový cukor,1 dc mlieka,1 ks vanil.cukor,100 g masla, 2 káv.lyžičky kakaa,2 lyžičky rumu,2 lyžičky čokoládového likeru,100 g orechy pomleté..Všetky suroviny na čokoládu: prvé tri:cukor,kakako a stužený tuk,uvariť za stáleho miešania nad parou,.Na spodok papierových košíčkov nalejeme trocha čokolády a necháme stuhnúť.Zatiaľ si pripravíme plnku uvarených ostatných surovín.Do košíka dáme trocha vychladnutej plnky a zalejeme zvyšnou čokoládou.Vrh ozdobíme vlastnou fantáziou,lentilky,cukríky,orech,mandla atd. 🙂
SUCHE PECIVO: 65 dg hladká múka, 50 dg smetol,25 dg práškový cukor,5 ks zlatý klas,1 ks vajce,všetko spolu zmiešať a vytvorí sa cesto, a potom vyváľkať a vykrájať ozdoby čím chcete, šup na plech a posypať práš. cukrom,alebo čokoládou.
VANILKOVE ROZKY: 34 dkg polohrubá múka,12 dkg orechy pomleté,12 dkg práškový cukor,2 žltka, 1 hera,všetko zmiešať vytvorí sa vám cesto, a rozvaľkáte a robíte rožky, a šup na suchý plech.

julianka777
17. dec 2011

@slniecnica jej,aj ty robievas to rafaelo? 🙂 aj ja,som ho akurat dorobila 🙂 ja tam davam Sunar,su potom chutnejsie 🙂

slniecnica
17. dec 2011

@smejkaa pozri na recept čo som dala,len orechy tam nedáš a hotovo 😉

slniecnica
17. dec 2011

@julianka777 nerobila som sunárom,,,,ale aj tak sú fajnučké,ako kúpené rafaelo z obchodu,mňamky 🙂 😉 😵

gemini2
17. dec 2011

Prosim aj nejaky receptik na punc😀to ja mozem:-*🙂

polovnicka
17. dec 2011

@slniecnica ďakujem za receptík na vanilkové rožky..baby chcem sa opýtať,môžem dnes urobiť vaječný likér?vydrží do vianoc?