Poznáte dobré recepty na Vianoce?

titkovamiriam
18. okt 2011

Keďže sa vytvorila nová skupina a tém o Vianociach je tu dost,no akosi sa sem nepreniesli tak zakladám o varení 🙂

babul83
18. okt 2011

@titkovamiriam ja už robím dve vianočky na vianoce. Jedna sa spapá hneď a druhá je ako dekorácia a papá sa až na druhý deň. My sme taký vianočkový. Robíme ju aj mimo Vianoc. :D Teraz síce letia lúpačky domáce, ale občas aj vianočka. Táto vyzerá dobre. 😉

titkovamiriam
autor
18. okt 2011

ja peciem velmi vela ,no nechcela som to tu hned zaplnit 😉

anelehka
19. okt 2011

ahoj,my sme taky zakuskaci,nie kolace,takze kremove idu u nas viac,ako perniky,labky,rozteky,peciem rada a vela ale ten bordel potom,mam malu kuchynu,kde si nemozem vsetko polozit tak,ako potrebujem 😒

titkovamiriam
autor
19. okt 2011

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=34104 perníčky -tieto treba robiť 3-4t.pred sviatkami 😉

claudica
19. okt 2011

Klasika - šuhajdy, medovníky, linecké kolieska, vanilkové rožky, orechy vo formičkách, čokoládové guľky, kokosové guľky, makový, orechový, tvarohový, jablkový závin...a ani neviem čo všetko ešte, ešte ma to napadne... a ešte rada skúšam domáce likéry... 😉

emily_666
20. okt 2011

objednala som si vykrajovačky na perníkový vláčik a stromček, chystám sa aj na chalúpku perníkovú, tak ktovie, ako to dopadne

emily_666
20. okt 2011

u nás každý rok musí byť: plnený medovník, linecké kolieska, kokosové ježe, a milujeme aj slovan kocku, banánový koláčik a teraz naposledy som robila pepermintový rez - baby, to je mňamka, normálne sa mi slinky začali zbiehať 😀

kvojtanikova
21. okt 2011

ja robievam medovy zavin (pneny slivkovym lekvarom a posekanymi orechmi), potom uliky (osie hniezda/spicky...kazdy to vola inak, tiez orechove, plnene vajecnym kremom), snehove plnene kakaovym kremom, medovniky, linecke kolieska macane v cokolade, gulky z BB pudingu s visnou vovnutri obalene v kokose. A okrem toho este vzdy nejake dalsie 2-3 druhy, co skusam nove recepty.

nelicefo
22. okt 2011

@titkovamiriam super téma moja. Už sa teším na recepty. 😵

nelicefo
22. okt 2011

@titkovamiriam joj ta ty si. na večer mi to posielaj...chudneeeeeeeeeeeem...😀 😀 😀 Ale nie díki si zlatá. 🙂

titkovamiriam
autor
22. okt 2011

no vidis a ja by som to potrebovala ako sol-chudnut no mne sa ani za svet nechce 😀 😀 😀 😀 ,dnes doma oslava tak radsej nepisem co bolo-najdes to v teme co ste varili... 😀 😀 😀 😀

filipal
22. okt 2011

@titkovamiriam pocuvaj dievca ty nedrazdi s tymi receptami! 😀 ja som uz vlani piekla len 3 druhy, kazdemu jeden druh, kvoli chudnutiu. ale aj tak to nepomohlo!

nelicefo
22. okt 2011

Ozaj kočky mám nejaké americké vianočné recepty ak by ste chceli. 🙂

fatima30
25. okt 2011

@nelicefo
a kde su tie recepty?cakam 😀

nelicefo
25. okt 2011

@fatima30 Pošlem cez mail. Preto som napísala že ak by ste chceli. 😉 Napíš mi tvoj mail. 😉

fatima30
25. okt 2011

dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem martina.antalikova@zoznam.sk

titkovamiriam
autor
25. okt 2011

dostala som link na ozaj super recepty a toto je super,tak to sem linkujem:
http://www.prozeny.cz/recepty/recepty-a-vareni/...

ewana73
26. okt 2011

Baby nemate nejaky recept na nieco kde sa da vyuzit cista cokolada?moj mm zakusky nelubi tak skor nieco ako suhajdy ale hlavne nech to je z cokolady 🙂

lenka3007
26. okt 2011

ahojta baby, dnes som hladala recept na mufiny a nasla som PDFka vseliakych receptov a je tam aj dost vianocnych...už len vybrat 😉
http://recepty.liptovskastiavnica.sk/

fatima30
27. okt 2011

@nelicefo
nic som nedostala,myslim tie americke vianocne recepty 🙄

nelicefo
27. okt 2011

@fatima30 to je asi tým že pracujem,nestíham pozerať...P.S. 2 dni mi nefungovali notofikácie 😠 😕

nelicefo
27. okt 2011

@fatima30 mala by si to mať v maili. 😕teraz som to odoslala

fatima30
27. okt 2011

ja to s tym x neotvoriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 🙄 🙄 🙄 🙄 prosim nemas to v inom formate??????pleaseeeeeeeeeee

nelicefo
27. okt 2011

@fatima30 moja ak bude čas sa s tým pohrám. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 alebo ti to screenujem ok? 😉

fatima30
28. okt 2011

@nelicefo
diiiiiiiiiiiik a co to je screenujem 😝 😝 😝 😝 😝 ?

ikke
4. nov 2011

Prekladanec/Stedrak/Skladanik:
Plech cca 30x40 cm
1 kg muky, 1 hera( 250g), 50g drozdia(alebo balicek suseneho, na ktorom je napisane na kolko muky je),
15 dkg cukru, 3 zltka, sol, 1/2 l mlieka, citronova 25 dkg maku + 10 dkg cukru + skorica
25 dkg orechy + 10 cukru
50 dkg tvarohu( aby mal co najviac tuku, lebo inak bude z neho guma) + cukor + citronova kora + hrozienka
Lekvar, najlepsie slivkovy.
Poradie je mak, lekvar, orechy, tvaroh.
Pecie sa to strasne dlho, treba vrch ked sa trocha zapecie prikryvat alobalom, lebo zhori.

Pardubicke medovnicky:
10 dkg cukru upalit a zaliat 1 dl vody a rozovriet.
1/2 kg chlebovej muky, 25 dkg praskoveho cukru, 1/2 prasku + 1/2 lyzicky sody, 2 lyzice medu, 3 cele vajcia, prenikove korenie.
Zamiesit, vyvalkat na 1 cm vykrajovat. Piect na 200°C, cca 7 minut.
Su makke hned, pri peceni sa casto rozleju, tak treba nechavat vacsie rozostupy medzi kolieskami na plechu 😉

nelicefo
4. nov 2011

@fatima30 skusala som to dat na starsiu verziu ale nejde mi to ☹ ☹ ☹ A do screenovania sa mi nevosiel cely snimok ☹ ☹ ☹