Poznáte recepty s kuskusom vhodné aj pre deti?

libka1
9. nov 2009

Ahojte, poznate niekto nejake dobre recepty? Najlepsie take co su vhodne aj pre drobca. Mne to velmi chuti, ale len v restike, lebo doma sa mi ho nedari dobre pripravit... 😀

erikasadek
9. nov 2009

Libka, ako nedari, je to jednoduche.. 😉
nabuduce ti hodim par receptov.. ale zaklad, ak nechces , robit ako , to robia pracne tunisanky. staci ze zalejes horucov vodou, 1 apol krat , obsah , couscous, vodou, maslo a + sol.. a nechas s postat.. 4 minuty najlepsi zakryte a potom uz len premiesas , vidlickou.. to je take rychlovka;. 😉

pouziva ajo, cestoviny, , priloha, mozes aj , ako zakusok, namisto nasej,krupice. 😉

vinka
9. nov 2009

No ja som to jedla v Taliansku ale neprišla som tomu na chuť.Farbu to ma krásnu ale chuť nič moc. 😒

libka1
autor
10. nov 2009

mne to moc chuti 😉 erika a to maslo pridavam kedy?

bihan
10. nov 2009

Kuskus ak nie je ochutený, tak je to len obyčajné obylie... ja ho robím v parnom hrnci (preto stačí menej vody).

jeden pohár kuskusu, jeden pohár vody (všetko zmiešať), polku Bio bujónu (bez glutamanu) a keď už je hotový, tak pridám mrazený hrášok (len a v teple rozmrazí) a trošku masla. Premiašať a je to hotové. 🙂

Frantíci často robia aj ztv. Taboulet - uvarený kuskus s paradajkami, cibuľou (najlepšia je mladá cibuľka), citrónovou šťavou, petržlenovou vňaťou, trochou soli, oliv. olejom a mätou.

libka1
autor
10. nov 2009

no dnes to na veceru vyskusam, idem robit jahnacinu, tak k tomu sa mi to ako priloha hodi, mnam, uz sa tesim... som zvedava ci to mala zbasti ... 😅

erikasadek
10. nov 2009

libka j aho davam, na suchy.. a nato zalejem horucu vodu a zakryjem..

inak mojim strasne chutna, takto dve paradjky , dam na 1 minutu do horucej vody, a rychlo olupem kozu a dam do , hlbsej misky a , s mixerom vymixujem, na vodu..
cista paradajkova stav cerstva, pridam trochu cukru , soli, cerne korenie, a zalejem to na couscous... ani to moji zboznuje, aj maslo vzdy.. 😉 😀

maly nemali radi , cerstvu paradajku tak som ich takto prekabatila., je to iste len ina forma, hlavne z eje stale surova a bez koze;. 😀 😀

libka1
autor
13. nov 2009

tak uz som ho spravila a bola som spokojna 😉 dala som maslo a zeleninovy bujon, aj malej chutilo 😵 skusim to s tou paradajkovou stavou... ja som si sprosta myslela ze to treba neviem kolko varit a to je hotove sup sup, v tom bola chyba... 😀

erikasadek
13. nov 2009

nikdy nie varit..

tu stavu mozes aj osladit, ona je chutnejsia; 😉

renaz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aaalena86
Odpoveď bola odstránená
Zobraz