Recept na naozaj dobrú pizzu

alexyytoo
26. sep 2023

Prosím recept na naozaj dobrú pizzu🙏🙏🙏🙏🙏 už som vyskúšala veľa a žiaden sa mi neosvedčil 😤

zeldia
26. sep 2023

@alexyytoo ani mne. Myslim že na pizzu treba pec s ohňom. V elektrickej rúre sa to neako zosusi a je to tvrda placka.

slavomira236
26. sep 2023

@alexyytoo ano najlepsia je pec
Zat si postavil v zahrade a spravi lepsiu pizzu ako v pizzerke

guudy
26. sep 2023

https://www.stadlermade.com/pizza-calculator/
Robim roky cesto podla tejto kalkulacky. Upozornujem, ze mnozstvo drozdia je spravne. Cesto treba zamiesit, spravit jednotlive bochnicky, vymazat olejom plech, dat bochnicky na plech, zakryt foliou a dat na 1-2 noci do chladnicky. V den pecenia vybrat z chladnicky 2-3 hodiny vopred, aby sa stihlo cesto zohriat na izbovu teplotu. Rozpalit ruru na najvyssiu teplotu aka sa da spolu s plechom/kamenom, na ktorom sa bude piect. Potom uz len vytvarovat cesto, tak 1 cm od kraja nestlacat. Nedavat vela omacky a ingrediencii, aby nebola pizza mokra. Po upeceni nechavam na mriezke 2-3 min, trosku stuhne mozarella 🙂
Dobru chut.

guudy
26. sep 2023

@zeldia nemas dobre cesto, vyskusaj kalkulacku, co som sem dala link 🙂

simonah73
26. sep 2023

@alexyytoo https://varecha.pravda.sk/recepty/pizza-ako-z-p... vyskusaj tuto. my ju uz robievame roky, resp uz ju robieva len nasa takmer 12r suroviny nahadze do pekarnicky a teda nenechavame odlezat do dalsieho dna cesto. a je vyborna, v podstate ked nahadze vsetko o 16 do pekarnicky tak o 19 je pizza na stole hotova, v podstate sa pecie na 230 st len 10 min mozno aj preto nestihne cesto stvrdnut.

guudy
26. sep 2023

@simonah73 toto nie je dobry recept, strasne vela drozdia je v nom🙈

simonah73
26. sep 2023

@guudy zatial sa nikto nestazoval a recept som nedavala tebe.

guudy
26. sep 2023

Cokolvek, co (s tolkym drozdim) tak rychlo vykysne, nie je dobry pizza recept😎.

marcellka32
26. sep 2023

Kúpila som v Lidli hotový plat na pizzu, rozložila na plech, potrela olejom, drvene rajčiny, oregano, šunka, kukurica, struhana mozzarella....bola fakt dobrá, a to sme nároční na pizzu

marcellka32
26. sep 2023

Bola som aj ževraj na najlepšej pizzi v Ba v pizzerii, ale mna to neohurilo

rebrambora
26. sep 2023

Natriet cesto olivovym olejom a dat piect na 10min, vybrat z rury, otocit, naskladat co chces a potom dopiect.

loliki
26. sep 2023

@alexyytoo Tak objednaj a máš to bez námahy.

gab
26. sep 2023

@alexyytoo na 1 kg muky ide 600 ml vody, 30 g soli, 50 g cukru a 3 g drozdia.
Cim menej drozdia, tym dlhsie kysne a tym lepsie cesto, toto treba nechat aspon 12 hodin, a potom piect na navyssej teplote, co rura da. Je vyborne, lahucke a nepali z neho zaha.
Pizzove cesto nie je kolac, to nepotrebuje vela drozdia, ani olej do cesta, ale spravne vypracovat cesto a cas pomaleho kysnutia.

https://www.youtube.com/watch?v=G0PSxsM2czc


a paradajky z konzervy nemixovat mixerom, lebo zhorknu, treba popucit rukami.
cukor sa dava do cesta preto, aby v domacej rure chytila pizza chrumkavy a pekne prepeceny okraj.
ja mam aj pizzovy kamen, musi byt dobre rozohriaty.

belllinka
27. sep 2023

@marcellka32 co ta neohurilo? Riesi sa tu domace cesto na pizzu a nie ci tebe chuti pizza

marcellka32
27. sep 2023

@belllinka čo nechápeš? Vravím že domáca je lepšia ako v reštaurácii

h2
27. sep 2023

@guudy Nechápem, o čo ti ide. Svoj recept si sem dala. Ak niekto dá iný a napíše, že je dobrá, prečo píšeš, že určite nie je? Veď oni nerobia pizzu v profi pizzérii. Robia si ju doma. Keď si niekto chce dať pizzu v ten večer a nie až o dva dni, tak tvoj recept preňho nie je použiteľný. Písalo sa tu aj o peci, čiže tak isto by tebe mohol niekto napísať, že tvoja pizza nemôže byť dobrá, lebo sa nepiekla v peci. Nemám rada takéto vyhlásenia.

simca06022011
27. sep 2023

Lenivá kuchárka, vygooglite

simca06022011
27. sep 2023

Aj v rúre sa dá normálne upiecť, vyhradené na 250, hodím dnu pizzu, stiahnem na 200. Za chvíľu je hotová. Mam aj pec vonku, takmer žiadny rozdiel okrem.kopy práce okolo pece. Treba vyskúšať iné programy. Ja mam na rúre dokonca originál program na pizzu.

danica2711
27. sep 2023

@marcellka32 prepáč, ale vy teda určite nie ste nároční na pizzu... jedli ste pizzu v Taliansku? To uvidíš rozdiel...

marcellka32
27. sep 2023

@danica2711 jedla a niekoľkokrát, a predstav si to cesto mi nechutilo..každému chutí niečo iné

eliska13
27. sep 2023

@danica2711 tiež citam a čudujem sa, že cesto z Lidlu bolo lepšie ako pizza z pizzerie😆i tak še da

laladua
27. sep 2023

Skusala som robit rozne recepty. Aj podla toho taliana, co ma v BA restiku a vobec mi to neslo. Nepodarilo sa mi cesto ake by malo byt. Takze toto nechavam na ludi, co to vedia a radsej ideme niekam.

majlo1234
27. sep 2023

@marcellka32 mozno ti proste nechuti pizza ako taka, samozrejme su rozne typy cesta na pizzu, teraz je moderne tucne neapolske cesto🤗

alexyytoo
autor
2. okt 2023

Ďakujem všetkým🙂