Recept na plnenú kapustu

8. feb 2022

Cavte zeny, milujem olnenu kapustu jedla by som ju nonstop, zial neviem to vychytat tak aby to bolo tip top.. viete mi prosim napisat presny recept? Zvykla som predvarit ryzu do polovice.. rozvarena bola potom, kapustove listy sice mi same opadavali uz ked som ich varila, ale potom niektore ked sme jedli boli tvrde, viem ze sa zvyknu davat aj kelove listy nezmeni to chut? Potom ta stava ako ju robievate? Kedy viem ze je to uvarene? Minule to bublalo a nebolo to ok… skuste mi poradit dakujem

tosomja
8. feb 2022

Mäso vieš dochutít? Ryžu varím a nikdy nebolo nič rozvarene. Listy varím v osolenej vode. Záleží, akú kapustu kúpiš, kupujem novú, mladú. Ak nie je dostať, tak predávajú kyslé listy, u nás napríklad vo freshi
Urobím si rozpálený olej, mletu červenú papriku, vegetu, paradajkový pretlak, trosku povarím.
Vrstvim...kyslá kapusta, polejem paprikovym olejom, dám plnené listy koľko ich urobím, navrch kyslú kapustu, zase paprikovy olej...a zalejem vodou tak aby boli zakryté kapustne listy. Varím asi 45min, až hodinu, ochutnam mäso a keď je už urobene, vypnem.
Mäso ochutím podľa chute, uvarená ryža, ml.maso, vajíčko, mck, cesnak, soľ.

macikovaiveta
8. feb 2022

1 kg mleté mäso,šálka uvarenej ryže/nie úplne do mäkká/majorán,vajíčko,soľ,cibuľa -všetko zmiešate.Zabaliť guľky masa do uvalených kapustnych listov,uložiť na vymrštený plech podliat vodou a piecť v rúre asi hodinku.Urobiť k tomu paradajkovou omáčku,alebo zvyšok kapustyako primárok.Dobrú chuť 🙂

autor
8. feb 2022

@macikovaiveta to ma nenapadlo do rury vyborny napad dakujem

brusnatanecnica
8. feb 2022

• hlávkovej kapuste vyrežem stred a dám ju variť do vody s 1 dcl octu a 2 PL soli
• varím ju kým dostanem ohybné listy, vo vode ich rozoberám vidličkou
• po vybratí zrežem žilky na listoch
• zmiešam: mäso + ryža (nepredváram) + nakrájaná cibuľa + soľ + červená mletá paprika + rasca + čierne korenie + cesnak + trocha vody a plním (ja vajce nedávam – je to tvrdšie, drží to aj bez, niekto dáva)
• hrniec treba dosť veľký, ryža zväčší svoj objem
• na spodok hrnca dám nakrájanú kapustu čo zostala, kyslú kapustu, plnky, vodu, na to položím menšiu pokrievku – nebude to liezť von z hrnca
• varím 2 hodiny, podávam s kyslou smotanou

simca06022011
8. feb 2022
https://www.youtube.com/watch?v=MIVvHj3bDfk


takto, len ja tam nedavam taku kopu slaniny a klobasy :D je to sice po madarsky, ale su tam AJ titulky + podla videa super (tiez neviem po madarsky) :D