• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Recept na vianočné medovníčky

17. decembra 2014 
@sofi07
wow krasne !!!!!!!!!!!!!!
mozem ta poprosit o receptik? vidim ze mas skusenosti s medovnikmi ja som skusala uz 5 roznych ale ani raz nezmaklo :((
14. nov 2011 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq
ahoj,
mozem sa spytat ze ten tuk co tam pises to je hera alebo obycajne maslo?
14. nov 2011 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nevkladaj žiadosť o hlasovanie do iných diskusií".
14. nov 2011 o 18:48 • monny89
@monika15 tu ho mam http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/oblubene-recepty/medovniky. tiez som ich dost vyskusala, kym som nasla tie "svoje" :slight_smile:
medovnicky skladujem v plechovici v uzavretej nadobe, ak su nahodou tvrde, hodim k nim kusok cerstvej korky z chleba a krasne zmaknu :slight_smile:
15. nov 2011 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sofi07 Diki Moc.....
dufam,ze ten moj 6 rok budes uspesny v robeni medovnikov :slight_smile:)))))
15. nov 2011 o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika15 drzim palce, daj vediet :slight_smile:
16. nov 2011 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kristinka111

koukam recept od starenky sousedky...zrejme se ji spatne mluvi bez protezy :grinning: :grinning: :grinning:
to urcite zkusim to bude dobrota... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

jen mi jeste prozrad..protoze jsem to z toho nevycetla :wink: ..trouba musi byt predehrata nebo ne? :wink:
diky:slight_smile:
23. nov 2011 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte,
neviete či existuje recept na medovníčky aj bez vajec? nemáte niekto?
dakujem
24. nov 2011 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 prosim ta, ozaj musia tie medovniky min. 4 zostat v chlade? Ja by som potrebovala recept, kde sa moze hned na druhy den :grinning: ...
24. nov 2011 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som raz nasla tento recept od eriky, je vyborný a cesto nemusi byt v chladnicke dlho staci par minut na stuhnutie. medovnicky nie su tvrde a nemusia sa nechavat meknut.

erika153 ahojte kocky tak tu je ten slubeny recept na Perniky bez ulezania (hned mäkke)

500g hl. muky
190g cukru
125g masla
125g medu
3 vajcia
1 lyzicka sody bicarbony
1 a 1/2 lyzicky skorice
4-5 drvenych klincekov
na potretie 1 az 2 vajcia

POSTUP: Preosejeme muku, zmiesame so sodou, cukrom, skoricou a klincekmi. Urobime jamku, nalejeme med, vyklepneme vajcia, nakrajame na kusky maslo a rukami vypracujeme cesto. Ruru zohrejeme na 150°C. Cesto vyvalkame asi na 5mm silny plat a vykrajujeme tvary. V odstupoch ukladame na plech, potrieme pred pecenim rozslahanym vajcom. Pecieme v strede asi tak 15 minut.

Pre zaujimavost mozme pred pecenim do stredu do niektorych na ozdobu pichnut vlassky orech alebo mandlu, a ostatne po ozdobeni zdobime bielkovou polevou. ak chcete zaujimave kreacie tak mozte ozdobit farebnou polevou (farebne lentilky rozpustime v citronovej stave napr.cervene a nalejeme do polevy rozpustene farbivo z lentiliek. Dufam, ze Vam budu chutit
27. nov 2011 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, mám jednu "trápnu" otázku - ako vážite med?
27. nov 2011 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika80 na vahe? :grinning: ..normalne si ho odvazis, tak ako muku, cukor .... :wink:
28. nov 2011 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hava77 moze byt aj Hera miesto masla?
28. nov 2011 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nepamatam si ci som davala maslo alebo heru. ale skus a daj vediet.... :slight_smile: robila som ich pred rokom a to si fakt nepamatam....
28. nov 2011 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tohtorocne :slight_smile:

@nika80 med važim na vahe :sweat_smile:

@hava77 ja nedavam do medovnickov ziaden tuk :wink:
28. nov 2011 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tuk bol v recepte som to nemenila, skusila som a su super :slight_smile: tento rok ich budem robit zas.
ze su s tukom je asi vyhoda, lebo ich potom nemusim piect mesiac pred vianocami a cakat ci zmeknu
28. nov 2011 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@titkovamiriam
@nikanika28 ja viem, že na váhe :slight_smile: , ale odvážite si najskôr misku a do nej dáte med a potom nie je problém ho odtiaľ dostať?
28. nov 2011 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika80 ja med navazujem do misky kde ho varim aj s vodou a cukrom :wink:
29. nov 2011 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
29. nov 2011 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mám léta vyzkoušený recept na perníčky které se dají ihned jíst nejsou tvrdé.Já perníčky připravuji vždy ve středu před 1 adventní nedělí a perníčky mlsáme celý advent a rozdávám přátelům v celofánových sáčcích s mašlí.

Tak se podělím o můj recept:
Z téhle dávky je tak 1,5 kg těsta = 7 až 8 plechů

80dkg hladké mouky
30 dkg moučkového cukru
10 dkg másla
10 dkg sádla (máslo a sádlo musí být rozehřáté)
4 ks vejce
8 lžic teplého medu
1 ks perníkové koření + koření u hmoždíře:
10 ks hřebíček,5 kuliček nové koření,kávová lžička (kl) skořice,kl anýz,
2 kl badyán mletý

Ze všech surovin vytvoříme těsto a necháme odpočinout v lednici nejlépe přes noc.
Pečeme na 200 stupnů až jsou perníčky do zlatova (5-6 minut podle velikosti) ihned potíráme rozšlehaným vejcem.
Perníčky zdobím druhý den buď cukrovou polevou nebo čokoládovou polevou.

Přeji krásné Vánoce

:slight_smile:
29. nov 2011 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja robievam takto medovnicky:
600g hladkej muky, 3 vajcia, 6 lyzic medu, 1 lyzicka skorice, 1 lyzicka sody bikarbony, 2 lyzice kakaa, 200g praskoveho cukru, 1lyzica pernikoveho korenia a 150g palmarinu
Vypracujeme cesto, vyvalkame asi na polcentimetrovu hrubku a zacneme vykrajovat. Poukladame na vymasteny plech alebo na mastny papier, cca 5minut na 180 stupnov. Po upeceni potrieme rozslahanym vajcom.

su hned mäkke :wink:
29. nov 2011 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ahojte, tohto roku sa chystám prvýkrát urobiť medovníky, chcem ich potom použiť na zdobenie stromčeka namiesto saloniek a iných sladkostí. Mám otázočku. Ako sa robí farebná poleva- ružová, zelená? Pridám do bielka, cukru a kvapiek citrónovej šťavy potravinársku farbu? Alebo mám kupiť hotové farebné polevy napr. od Dr. Otker-bude to držať?
29. nov 2011 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tiež som hľadala recepty na vianočné pečenie. A od kamarádky som dostala tip. Na facebook stránkach Puntanely sa objavil recept na perníčky, čo neni potreba nechat odležať. A teraz tam je aj dokonca nejaka akcia, že maminy píšu svoje ozkúšané vianočné recepty. Je ich tam už celkom dosť a niektoré aj s fotkami. Tak ma to celkom potešilo. Dá sa z toho dobre vybrať ... možno sa vám bude hodit http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150410949919699&set=a.181565169698.122646.170848839698&type=1&theater
1. dec 2011 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majuska29 ahoj, ja som riešila podobný problém, lebo dcérka vajíčka nemôže. druhý pokus pečenia bol úspešný, tak pridávam recept, aj keď možno už máš napečené :slight_smile:

160g medu + 160g kryštálového cukru, 120g masla (Hera) dáme zovrieť do hrnca
necháme trošku vychladnúť a pridáme 500g hladkej múky zmiešanej s 1 káv. lyž. sódy bikarbóny
k nie úplne vychladnutému pridáme 2 vajcia (to bol originál recept)- ja som nahradila 1 kopcovitou káv. lyž. Solamylu rozpusteného v 1dl vody
ešte som pridala za lyžičku perníkového kypriaceho prášku a trošku perníkového korenia (podľa chuti)
podľa potreby - ak by bolo cesto veľmi lepkavé - pridať múku, ak príluš tuhé, trošku vody a vypracovať hladké cesto. nechať dve hodiny odležať v chladničke, rozvaľkať na 5mm, vykrojiť a dať piecť cca 10 min. na 170-180 stupňov. Sú hneď mäkké a naozaj chutné, nie sú také krásne lesklé lebo som ich nepotierala vajíčkom, ale hlavné je, že ich môže papať aj dcérka :slight_smile:
6. dec 2011 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@katkabb1 ďakujem, našla som Vajahit, čo ja náhrada vajec. Tak skúsim či to bude fungovat.
7. dec 2011 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:slight_smile: pekne recepty dobru chut
20. dec 2011 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Chcem sa opýtať na tú polevu na zdobenie: Nemôže sa tak prenášať salmonela? Niekde som čítala, že keď je ten bielok sušený, tak by to nemalo vadiť a že cukor tiež konzervuje. Ja však mám aj tak obavy.
28. okt 2012 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq nedaš nam recept na medovnicky ake su krasne
27. nov 2012 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Dôvod: “spam”
27. nov 2012 o 14:49 • marketkapraha
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok