• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Recept na vianočné medovníčky

17. decembra 2014 
Odskúšaný receptík na Mäkké medovníčky http://najrecept.sk/2013/10/makke-medovnicky/
23. okt 2013 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jajax
Su vyborne . Mam oskusane.
7. nov 2013 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky, ktorá máte ten vychválený receptík od eriky? ja to na tej prvej strane nevidím, ako uvádzatie mnohé a teda ani neviem, ktorá erika.... :frowning2:
zajtra sa chystám na ne s dcérkou, musím ju zamestnať, lebo týždeň doma s chorôbkov a už je jej výborne... :grinning: :grinning: :grinning:
15. nov 2013 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
0,6kg hl. múky zmiešame s 18 Dg prášk. cukru, 0,5 vrecúška
salajky,10 gr pernik. korenia, (alebo 0,5 lyžičky potĺčeného
anízu, 5 roztlčených klinčekov, 1 pol. lyžicu mletej škorice)
2 pol. lyžice kakaa, 3 celé vajcia, roztopené maslo vo veľkosti
vlašského orecha a 1/4 kg roztopeneho teplého medu. Všetko v miske
spracujeme a necháme 12 hod. stáť. V miske prikryté vlhkou utierkou.
Potom premiesime rozvalkame na 0,5 cm hrúbku( mensie tvary aj tensie a vacsie hrubsie), pomocou formičiek
režeme a pečieme v horúcej rúre 6 -7 min, po vybrati potrieme vajickom miesanym s lyzicou studenej vody.Hotové odložíme na
studené miesto, alebo ku chlebu ( jabĺkam) aby zmäkli
15. nov 2013 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
@asabolka odpadla som, tie sú prenádherné,
a maslo dávaš obyčajné maslo alebo môžem palmarín, mám aj heru, tak neviem, čo je najlepšie
15. nov 2013 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana030 no vlastne neviem recept je od mamky ona vzdy zamiesi a potom spolu so segrou pecieme takze neviem :unamused: ... zdobenie je musim sa pochvalit moja praca :sunglasses:
15. nov 2013 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@asabolka jááj, tak neva, píšu všelijako s maslom, len sa bojím, nech nie sú tvrdé, tak chcem presne podla receptu
ale teda klobúk dole, zdobenie je asi náročnejšie, ale je krásne, júúúj, to by sa mi nepodarilo pri drobcovi, nato treba asi veľkú trpezlivosť a hlavne aj presnú ruku
15. nov 2013 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@asabolka vajickom miesanym s lyzicou studenej vody

cele vajicko?

a este ako skoro pred Vianocami to treba piect?
15. nov 2013 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eeffka ano cele vajicko a voda vymiesat a pockat nech nie su bublinky aby sa potom nezostali na medovnicku my potierame 2x, t.j. vyberies potieras prejdes vsetky a potom este raz budu potom pekne leskle, no my zvykneme piect pred adventom lebo si vyrabame aj adventny veniec medovnikovy pridam foto aspon sa inpirujete :wink:
15. nov 2013 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@asabolka ty brdo :slight_smile: a tu ozdobnu penu robis ako? cukor+citron, slahat nasucho alebo inak? a este ma zaujima technika zdobenia, cez sacok? bo mne furt taka dzaba ide.... no na vystavu ich nemam :confounded:
15. nov 2013 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eeffka preosiat cukor najlepsie viackrat po sebe trikrat napr jemnym sitkom + bielok , citron davam len ked to prezeniem s cukrom a spravim hustu inak poleva robena s citronom opadava olamuje sa, miesat slahacom, zdobim mikrotenovym sackom, technika je asi taka ze nikdy sa nerobia ciary a bodky naraz, ja si napr. postupne spravim okraje na 10 medovnikoch, potom opat od zaciatku na prvom spravim vyplnove ciary (alebo ako to navat) postupne na vsetkych, a potom zase od prveho bodkujem ... proste musi byt aspon trochu predchadzajuca vrstva zavadnuta aby sa vzor nezlial
15. nov 2013 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@asabolka ten recept vyzerá dobre je dobrý aj na chalupu....
15. nov 2013 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@asabolka ahoj, prosim ta co je to ta salajka? nejaky kypr. prasok?
kraaaaasne medovnicky :wink:
16. nov 2013 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lencul ano salajka je specialne kypridlo do medovnikov da sa kupit v milk agre ... a dakujem :slight_smile:
16. nov 2013 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@asabolka a namiesto toho viem pouzit aj nieco "obycajnejsie"? :sweat_smile:
16. nov 2013 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lencul no v milk agre to maju isto inde neviem mozno sa uz da kupit nie je to az take nezohnatelne ... mozes skusit sodu bikarbonu
16. nov 2013 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lencul tu salajku maju v jednote som sa divila ze co to je
22. nov 2013 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte.ako dlho moze byt cesto v chladnicke? Kedze tam ide vajce tak mam obavy..
22. nov 2013 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzkat1 nemusis sa bat,cim dlhsie odlezane tym lepsie
22. nov 2013 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@malinovka333 a tie vajcia tam sa nepokazia?
22. nov 2013 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzkat1 nie nepokazia , nemusis sa bat ,su am aj ine suroviny ktore tomu zabrania, to nie ako ked si nechas rozbite vajce v chladnicke
22. nov 2013 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@malinovka333 Dakujem:slight_smile: tak cez vikend zamiesim a o tyzden budem piect... Zdobit sa nechystam,na to som lava:slight_smile:
22. nov 2013 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bibinka Ahoj maju to byt PL ci CL ?
1. dec 2013 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
1. dec 2014 o 11:56 • kaeimol
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
1. dec 2014 o 12:00 • kaeimol
1. dec 2014 o 12:02 • kaeimol
2. dec 2014 o 12:10 • kaeimol
@bibinka ahoj to cesto nemusí odstáť dakujem
13. dec 2014 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@asabolka môžem sa spýtať, čo je to tá salajka? :slight_smile:) rada by som tento recept použila, ale neviem čo to mám kúpiť:slight_smile:
16. dec 2014 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok