Recepty na rýchle varenie

hanam
10. sep 2009

Potrebovala by som poznat nejake super rychle recepty na varenie. Mate nejake osvedcene. Lebo moj muzik je stele hladny a ja pri babu nestiham 😉

cessy
22. sep 2009

zofa tu francuzsku pochutku vyskusa, len muzovi tam budem musiet aj sunku pridat 😅

a ten druhy recept sa potom ako serviruje??vyklopi sa to, alebo sa to papa z hrnceka???

zofa
22. sep 2009

Ten syr sa vyklopi na tanier.
Tak tvoj muz je potom ako moj 😀

cessy
22. sep 2009

asi hej, lebo kazdy den potrebuje maso, jeho neakym granatirom nenachovam ☹

a som aj nazoru ze chlap sa potrebuje najest, tak varim masko kazdy druhy den 😒

miri.b
22. sep 2009

ahojte, aj ja mam masoveho muza, takze u nas dost ficia zapekane jedla, to len nahadzem do zapekacej mise a nemusim sa velmi starata je to relativne rychlo

Sedliacke kura>
do zapekacej misy vlozim zemiaky nakrajane na platky, rozporcovane kurca, nakrajanu cibulu(vacsiu/u nas ju mame radi, tak aj 2), 2 nakrajane mrkvy, slaninku na kocky, bobkovy list, rozmarin, osolim a na vrch opat platky zemiako osolim aposypem paprikou, podlejem vodou(pivom) a dam zapiect ( asi50 min)

Dozapekacej misy naukladam zemiaky na platky, cibulu, trosku udeneho masa nakrajaneho na kocky, bryndzu rozmiesanu so smotanou(aj mliekomako ma kto rad), sol, opat zemiaky a zapekamasi 30 min

Do zapekacej misy dam nakrajane kuracie prsia, alebo vykostene stehna, papriku, paradajku, vela cibule, citronovu stavu, postruhany zazvor,sol korenie, prip. paprikastiplava a zapekam asi 20/30 min

tento prispevok je o zapekani 😀
snad niekoho inspiruje 😉

nadhera
23. sep 2009

to je recept na "zemiakove " cesto ,ktore nie je zo zemiakov ale z rohlikov a vyuzijete ked robite pirohy,gombolce,sulance...
4-5 rohlikov nakrajane na kolieska, mlieko, polohrubu muku, stipku soli, stipku soda BB. Rozky nakrajane dame do misky, polejeme mliekom tak, aby boli mliekom nasiaknute. Nechame tak 10-15 minut. Potom prisypujeme polohrubu muku. Dame len tolko muky, kolko hmota prijme, do cesta pridame sol, sodu bikarbonu, miesime a prisypeme este trocha muky, aby sa cesto nelepilo.Vyvalkame, urobime sulance alebo pirohy a hned dame varit do osolenej vody. Po 4-5 minutach skusime jeden sulanec, ci je ok. Po vyplavani sulancov /pirohov/navrch
vyberieme, preplachneme studenou vodou, posypeme posypkou a polejeme rozprazenym maslom a cukrom a podavame. MNAM a MNAM...

nadhera
23. sep 2009

zofa,salky ktore pouzivas na vysmazany syr bez smazenia - su 2dcl? lebo my pijeme z pollitrovych caj 😀 a su nejake "vynimocne"? aby mi to nepopraskalo v rure. dik

zofa
23. sep 2009

Nadhera pouziva 2 - decaky a mozno su aj trochu vacsie 😒 Ale su to tie jednofarebne, lacne a este mi nepopraskali 😉

daducha
27. sep 2009

Ahoj,

tu je megarychla cina :

kuracie, alebo morcacie mäso sa nakraja na tenke rezanceky, podla chuti ale aspon 5 polievkovych lyzic na cca 500 g mäsa)sa prida sojova omacka ( ja pouzivam tu bez glutamanu - Kikoman )a trocha oleja.Vsetko sa premiesa a necha v chladnicke. takto to vydrzi aj 2-3 dni. Potom sa to supne na panvicu s trochou oleja, trosicku sa podleje vodou a dusi. Robim k tomu celozrnnu ryzu, jasne ze môze byt aj normalna a uhorkovy salat. Je to velmi, velmi rychle a fakt dobre.

Cervene mäso :

bravcove stehno, kuracie, alebo morcacie mäso sa nakraja na tenke rezanceky. Prida sa velka cibula nakrajana na male kusky, cervena mleta paprika, kecup- pomerne vela, asi pol lyzice horcice, trosku worcesterovej omacky, stipka pras. cukru, mlete cierne korenie, trosku kari a olej.Aj toto vydrzi v chladnicke aj 3 dni. Supne sa to na panvicu na olej, oprazi sa, podleje trochou vody a dusi sa. Najradsej to mame s opekanymi zemiakmi, no vyborne to je aj s chlebom. A este cerstva uhorka ako priloha.-mnam

No a pomerne rychla je aj plnena paprika a ak si kupis uz pomlete mäso, je to este rychlejsie 😀 😀 😀

Vela varim aj z tofu, to mam do 30 min. vzdy hotove, no nie kazdy to ma rad, ak bude zaujem, poslem par receptikov.

vinka
27. sep 2009

No ja som robila recept od Zofi.Ten vyprážaný syr bez pečenia tak bol supééééééééééééééér.A ešte lepšie vyzeral. 😀 😀

cessy
28. sep 2009

daducha a megarýchlu cinu netreba posolit???
sa mi to celkompozdava, len ja by som to asi este posolila, alebo netreba??sojova staci?? 😕

daducha
1. okt 2009

cessy, ak chces môzes solit, no mne je sojovka slana dost..

hanam
autor
6. okt 2009

baby super sa to tu rozbehlo 😉 zajtra idem skusit ten vysmazany syr bez smazenia...vyzera to supeeeer 😉 😉 😉

cessy
6. okt 2009

hanam ja sem obcas nahliadnem a ziadne nove recety... ☹
hadam este neake pridate.. 😅

cessy
6. okt 2009

ja robim jednu dobrucku cinu, ale teraz sa mi nechce ist pre knizku a napisat ju sem 😅 .

asi zajtra 😉

sofi07
6. okt 2009

😀 😀 😀 cessy

nadhera
7. okt 2009

pridam aj ja par receptov , ale chce to cas 😀 poradte, co robite, ak sa vam zvysi ryza a nechcete ju vyhodit.

cessy
7. okt 2009

sofi no co som lenoch lenivy, uz som ju aj na nete hladala ze to len skopirujem, ale nenasla som 😠

zofa
7. okt 2009

Ahojte kocky,
zasa som tu 😀
Gulky z tuniaka.
konzervu tuniaka vo vlastnej stave, 1 vajce, petrzlenova vnat, struhanka, 1PL muky, olej, sol, cierne mlete korenie.(koreniny podla vlastnej chuti)
Konzervu tuniaka zlejeme a dame do misky. Zmiesame ho s vajcom, nasekanou petrzlenovou vnatou, pridame sol a korenie a premiesame. Pridame struhanku a muku a znovu premiesame aby sa vsetko spolu spojilo.
Robime gulky a dame ich na 15 -20min. do chladnicky. Mali by sme ich mat 20 ks😀
Gulky dame na pomasteny plech (najlepsie na papier na pecenie alebo alobal) a pecieme vo vyhriatej rure asi 15 az 20 minut(pokial nebudu gulky upecene do zlata a chrumkava)
Dufam, ze ste to pochopili, lebo pisem ako tatar 😝 Sorry 😉

nadhera
7. okt 2009

uz rozumiem aj tatarskej reci 😀

nadhera
7. okt 2009

zofa a co k nim? len tak naholo? 😉

zofa
7. okt 2009

My k nim jeme zemiakovu kasu 😀

nadhera
7. okt 2009

mnam,len ci sviste to zjedia. tuniaka ja na kila zvladnem. 😀

nadhera
7. okt 2009

zofa,tak medzi nami zenami,kde zijes? v akej dialave? 😉

zofa
7. okt 2009

V Anglicku, preco, chces ma prist zaskrtit, ked to deturencom nebude chutit? 😀 😅

nadhera
7. okt 2009

ee,do takej dialky? ja lenze kde to nazivas so svojimi malymi dvojickami. 😀

cessy
7. okt 2009

ahojte, ak sa my maly nezobudi, tak idem pridat receptik 😵

cessy
7. okt 2009

china od maminy 😀

0,5kg kuracieho masa
1 velka lyz.oleja
1 velka lyz.sojovej omacky
1 velka lyz. worcestru
1 velka lyz. solamilu
1 mala lyz.cukru
1 mala lyz. papriky
1 mala lyz. korenia
1 mala lyz soly

vsetko spolu zamiesame a pridame nakrajane na pasiky masko. nechame odlezat 24 hod v chladnicke a opekame na oleji.

cessy
7. okt 2009

no tu je ten recept, ja to uz nedavam ani odlezat na 24 hod. hned to robim a je to tiez dobre.

cessy
7. okt 2009

zofa ja som take gulky robila, ale namiesto tuniaka tam isiel spenat a na drobno pokrajana cibulka 😉
tiez boli mnam 😝

jankamamka
9. okt 2009

no tak pridam aj ja jeden receptik:
500 gr.kuracie prsia
4 vajcia-surove
4 lyzice solamylu
1 pohar leco
1 mala lyzicka vegety

postup je rychly:kuracie prsia nakrajame na make kusky(kococky),pridame vajcia,solamyl a vegetu.Kto chce moze trochu mleteho korenia.Najlepsie je to pripravit vecer.Cez noc nechate postat v chladnicke a pred podavanim si date na panvicu olej a date tuto zmes vysmazat.Tvarujete to asi ako harulu(zemiak.placky).Smazite to pomaly asi 4-5 min.z jednej strany a potom to obratite a takisto z druhej strany.
K tomu zvyknem uvarit alebo zapiect zemiaky a uhorku.Je to fakt chutne a rychle.Tuto zmes mozete mat v chladnicke kludne aj 3-4 dni.Cim dlhsie,tym sa masko rychlejsie urobiii.Fakt ODPORUCAM!!!!