Recepty na rýchle varenie

hanam
10. sep 2009

Potrebovala by som poznat nejake super rychle recepty na varenie. Mate nejake osvedcene. Lebo moj muzik je stele hladny a ja pri babu nestiham 😉

kibuk
13. okt 2009

zofa ja len tolko vyskušala som si gulky z tuniaka a su vyborne a tiež ich odporučam mnam pridavam aj ja niečo 🙂
Potrebujeme: karfiol,zemiaky,dve vajcia,salam,olej,soľ,smotanu na varenie.

Postup: karfiol obvarime v slanej vode,scedime a dame na bok.Medzitym si uvarime vajička na tvrdlo,pokrajeme na kocky aj salam nakrajame na kocky.

Vezmeme si zapekaciu misu omastime olejom,dame zemiaky pokrajane na kolieska a posolime,poukladame karfiol a medzi to rozsypeme vajce a salam,posolime a dame dalšiu vrstvu zemiakov,Nakoniec zalejeme smotanou na varenie.

Dame do vyhriatej rury na 180 stupnov a pečieme kym nebudu zemiaky mäkke.

Dobru chuť!! a mnam

ešte niečo z kuracinky
Kurča po jordánsky
Postup: Kurča rozporcujeme,jednotlivé kusky poslíme a obalíme v práškovej škorici.Rozložíme ich na suchy pekáč.Očistené zemiaky nakrájame na kolieska,posolíme a zakryjeme nimi kusky kurčaťa.Medzine položíme kolieska cibule a stručiky cesnaku-tiež na koliska nakrajany.Navrch poukládame plátky masla.Takto pripraveny pekáč podlejeme asi 1dcl vody,zakryjeme a vložíme do minimálne rozohriatej rury.Po štyridsiatich minutách vyberieme pekáč a celu masu premiešame s kečupom.Znova ho vložíme do rury ale už odkryte a ešte zhruba 20 minut podusíme,kym nebudu zemiaky mäkké.Podávame teplé,bez príloh.

a ešte jeden mnamky
Cuketa plnena syrom

Potrebujeme: 4 cukety 2 vajcia 1 väčšia cibuľa 2 PL oliv. oleja cesnak soľ, korenie 300g syra (ja dávam EIDAM)

POSTUP PŘÍPRAVY

POSTUP:
Umyté cukety ošúpeme a pozdlžne prekrojíme na polovicu, lyžičkou z nich vyberieme dužinu.
Na panvicu dáme oliv.olej a osmažíme nadrobno nakrájanú cibuľu. Potom pridáme nakrájanú cuketovú dužinu (ked som to robila na začiatku vyberala som zrniečka, no teraz ich už nechávam tam), pridáme pretlačený cesnak, soľ, korenie, prikryjeme a podúsíme, občas premiešame. Necháme vychladnúť. Do vychladnutej masy pridáme vajcia a postrúhaný syr, podľa chuti prisolíme.Plnkou plníme cukety a dáme ich na vymastený pekáč zapiecť pri 200C pečieme až kým nie je plnka hnedkastá.

zofa
14. okt 2009

Som rada kocky, ze Vam papanica podla mojich receptov chuti 😉

tehulka_mk
7. okt 2012

Vie niekto poradit stranky na rychle recepty? Ale nejake konkretne.. 🙂 Teda konkretny link,nie tak,ze pohladaj na mimibazari.. Dakujem 🙂