Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
19. sep 2009

ahojte,nikde nikto ☹ ja balim,o 5 hodin vyrazame a mne mm este len teraz uvaril kavu,ale spon take 3 hodky si pospim
asi sa budete smiat alebo klopkat si po cele,ale aj mm vecer ochorel,sopli jak divy a zacal ho boliet zub,co on nema vobec kazy...
normal sa bojim ci to n ie je nejake znamenie aby sme nesli..ale verim ze nie tak na nas myslite..mozno nakuknem a mozno par dni nie,neviem aka bude situacia...majte sa krasne
p.s.este kuknem o hodku apna ci si tu nahodou niesi

mukky
autor
19. sep 2009

ide nejaky horor 😕 😲 sa bojim..opat bude na dverach retiazka 😀 😀 to ked dam tak mm vie ze som kukala nieco strasidelne 😀 🤐

sunny_face
20. sep 2009

Mukky ahoj a uži si rodinnu oslavu. Aj tak ti zavidim toho tvojho obskakujueho manžela.

sindia
21. sep 2009

ahojte,
tak ja som v sobotu po prvy krat skusala piect kysnute buchty a podarili sa uzasne 🙂 🙂 🙂
nasla som super recept, tak sa chcem o neho podelit:
http://recepty.pozri.sk/recept-pecene-slivkove-...
...kysnute cesto mi vzdy robilo troska problem a zamerne som sa mu vyhybala, ale tentokrat bolo uuuplne fajnove, buchty sa podarili na prvy sup a uz vecer neostali po nich ani omrvinky 🙂

apna
21. sep 2009

ahojte
mukky tak si to uzite.....

aj moja mala je chorucka ☹ strasne jej tecie z nosika,oci zaslzene,nemoze dychat moja zlata.inak nic,teploty zatial nema,tak dufam,ze to rychlo prejde.neidem ani ku lekarovi,lebo zas vysmeju ako naposledy,ze co mi maju nato dat.neda sa jej ani odsat sopliky,lebo strasne place a ma ich potom este viac.myslite,ze jej mam nieco davat?

inak v robote bolo ok,dva dni zbehli rychlo, a uz mam volno 😀 😀 😀

dnes nevarim,mam od vcera.take tu je desne pocasie,ze na spamnie,zima,prsi......
a vy co porabate baby?

lumistri
21. sep 2009

cafte baby
sme boli cez vikend na liptove.. bolo uzasne, v nedelu rano sme boli na hubach 😵 takze dnes som robila hubovu polievku a hubove rizoto 😀
neviem ci na mna nieco nelezie (mukky, neboj mm to nie je 😀) tak si idem lahnut nech to vyspim 😒
zatial sa majte a pekny vecer 😔

pancake
21. sep 2009

caute. tak by som popisala, ale nemam kedy. mam sa uplne na figu a nemam kedy vam to ani opisat. dufam ze sa niekdy k netu dostanem. vsetko je na h....o 😝 😝 😝 😝 😝

sunny_face
22. sep 2009

Ahojte
Apna ked mala Lucka 7mesiacov a mala nadchu tak som v lekarni kupila kvapky do nosa pre deti od 6mesiacov do 3 rokov-je to voda s morskou solou,nie je to na liečenie ale skor na preplachnutie nosa.Teraz som už kupila Nasivin pre deti od 1roka do 8 rokov,ten už by mal aj liečiť.Najlepšie bude ked zabehnes do lekarne a oni ti podla veku dietata poradia.
Lumi tak vam to velmi pekne vyšlo, počasie ste mali uplne super.Hribov je vela alebo tak akurat?Hribovu polievku som už hrozne dlho nemala a tak som si teraz ne nu narobila chute,opytam sa mami či nemá nejaké hriby.
Pancake ked bude najhorsie pridi sa vyrozpravat, tu sa asi vždy najde niekto kto ta podpori-aspon pisomne.
Vecer dobehnem kuknut,dufam, že tu už budete. 😉

lumistri
22. sep 2009

ahoj sun, neuveris, ale ked sme sli po dialnici okolo trencina som na teba myslela 🙂
ani neviem preco, mozno preto, ze nikoho ineho z tn nepoznam 😀 😉
hribov bolo.. no vlastne ani nie vela.. minuly tyzden moj otec sam nasiel plny kosik + plny kufor auta 😀 a teraz sme boli traja a mali sme tak do dvoch kosikov.. ale mne slo hlavne o to prejst sa po hore.. to bol pre mna najvacsi zazitok 😎

so soplami vam mi neporadime.. my take nepozname, sem tam ked ma tak mu len vycistim vreckovkou alebo vatovou tycinkou.. ale to som uz myslim spominala 😖

mukky
autor
22. sep 2009

ahojte,je tu niekto?idem vas docitat

mukky
autor
22. sep 2009

tak teda som ani citat nemala co.. ☹

mukky
autor
22. sep 2009

my sme este v blave,je tu supeeer...vcera sme boli v rakusku na nakupy,dnes v ikei,zajtra ideme na navstevu,pozajtra tiez a v piatok asi domov.Zajtra este doobedu zbehneme do mesta sa poprechadzat a uzit si teple pocasie..sa vytesujem z veci co sme ponakupovali 😀 a este som si dala v next odlozit krasnu supravu bizuterie,my next nemame a asi v piatok bude na to 50 percent zlava a ak nie aj tak si ju kupim...nikdy som nevedela kupit set ...vsetko je zvlast,ale rovnake..naramok,prsten,len nausky s nahrdelnikom su spolu,je to v "striebre",som jak mala,nie?xixi 😎

apna malickej skore uzdravenie prajem.Ja som s mm este stale chora 😕 a maly ma sopliky trosku
lumi a sunny uzite si hribiky 😀
pancake co sa stalo???? ☹ ☹ maly je dufam v poriadku

mukky
autor
22. sep 2009

jedla som tu tuuu trasenu tortu,je to bozske,dnes som si kupila uz aj tie pudingy oleee a doma urobim,korpus kupeny som jedla a je skvely tiez,tak kupim a torta bude za 10 minut 😕 🙂 🙂
..vy ste ju uz robili??

apna
22. sep 2009

ahojte,
mukky tak si uzivate volno,fajne nakup,potom sa pochvalis....

sunny mam tu z domu libanor alebo nieco take,nechce sa mi ist kuk,ale to sa tak kvapkaju a to je blbe.som chcela physiomer,to je tiez len tak ako pises, len na preplachnutie,ale by jej uvolnilo....a ta odsavacka neviem,co ma tu v nosiku,co vidno tak vytiahne,ale uz take huste sople,tak nie velmi.a ja som si predstavovala,ze to vytaha poriadne,az tak zvnutra,ale nic moc.....mukky ty pouzivas,myslis,ze ta na vysavac je lepsia?toto sa mi zda o nicom...
tato stala asi 40eur a tu na vysavac mali tusim za 8 alebo desat e.tvoja kolko stala?

lumi tak si sa odreagovala v lese,aj ja som doma rada sem tam sa sla prejst,ale teraz tu vobec nie je kam.
inak ja hriby vobec nejem,ani som este nikdy neochutnala,takze neviem,ako chutia 😀neviem, nejak sa stitim to zjest....

a trasenu tortu som robila,fajna je,ale s vanilk.pudingom nam viac chutila.teraz som robila p na narodky s cokolad.pudingom a bolo to ako keby tvarohove,dobra bola,ale vanil.lepsia.ta cokoladova mi pripadala ako cokoladovy termix.
joj baby taka som nervozna,depku mam ci co,mala zafnukana,nervy mam,ze jej neviem pomoct,nevie spat,nos upchaty a dudu musi mat a nemoze dychat,ta sa zlosti,vyhadzuje ju a neprestane plakat,kym jej ju nedam....
pocasie otrasne,ani vonku ani nic.zas som na malu kricala.....asi zato mi je smutno.... ☹

apna
22. sep 2009

ten physiomer sa fajne strieka do nosika..pisem ja 😀 k magor

apna
22. sep 2009

inak aj p je chory.,teda sopli.....,aj mna zrana bolelo hrdlo 😠

lumistri
23. sep 2009

apna vsetko naj k meninam 😉
ja som tiez taka vseliaka.. tiez mam plny nos, a s malym som bola poobede len hodinu a pol von ☹ ale co uz ked mi je tak naprd, este som aj oneee dostala, no vsetko naraz.. doporazenia 😠

mukky ja som tresenu robila uz x-krat, tiez mam najradsej vanilkovy ole a s mandarinkami.. raz som robila s cokoladovym a jahodami ale bolo to ee.. takze robim stale len vanilkovu 🙂

mukky
autor
23. sep 2009

ahojte,sme oslave,mame sa fajn...malemu sa velmi paci,hrajesa s chlapcami,zatialsa hraval len s neterkou.
tu tortusom aj ja jedla s tym vanilkovym pudingom a mandarinkami...vy ju robievate a ani sem nehodite taku vychytavku? 🙄 😀 ...ale viem ze je tuta tema o nej..
apna malinkej vela zdravicka prajem.Taodsavacka na vysavac je super,sopliky mas vytiahnute za par sekund...ale neodsavaj casto...cim sa viac odsava,tym sa sopliky viac tvoria..
moja stala asiteraz neviem ci200sk alebo 400 sk este v starej mene..ale asi 400 sk.
mne teraz v lekarni dali nejake kvapkypre maleho do nosteka este plus s nejakou zlozkouco lieci ale nazov si nespomeniem..mam ich so sebou ale nie teraz pri sebe....daj ju do vyvysenej polohy a kup siisto zvlhcovac vzduchu,ale to vsetko iste vies..
snad este nakuknemneskor...

mukky
autor
23. sep 2009

tak sa majte babulky.paaa

pancake
23. sep 2009

caute. zase len na sekundu. isla som si len dobit kredit cez net.
maly je v pohode. okrem toho ze rozmysla len kde by co vyparatil, tak je zlaty.
teraz ked mame opatrovatelku, tak je este viac strdobodom pozornosti a zacina vysrkovat rozky. ked nie je po nom, hned spusti plac a zastavi ho len ta vec co prave chce. no ale je to moja laska tak ci tak.
akurat uz to vidim, ze by potreboval sestricku. no ale sme sa dohodli ze v marci ideme domov na stalo, tak potom zacneme na tom pracovat.
baby mam toho vela co by som vam povedala aj by som sa vam vyplakala ale nestiham. rano idem do roboty.
papapapapapapapapapa

sunny_face
24. sep 2009

Cavky. Ako sa mate. Ja mam nejake blbe obdobie-som prechladnuta,nalada pod psa nic sa mi nechce a najhorsie, ze aj ked sa mi nevladzem musim fungovat.Uz aby prisiel tatino a nachvilku ma zastupil.Zatial ahojky snad vecer.

mukky
autor
24. sep 2009

ahojte,nikde nikto? ☹

mukky
autor
24. sep 2009

sunny rychlo sa vyliec..mne sa to taha uz 2 tyzdne,na porazenie to je.. 🙄
pan a ako opatrovatelka?Napisem ti ip

mukky
autor
24. sep 2009

😕 ☹
tak sa majte,idem zurovat 😎

apna
25. sep 2009

ahojte,
lumi dakujem 😉 a skore uzdravenie,aj sunny.
mukky a aka oslava 😕?zabavili ste sa?
pan uz si najdi cas a popis trosku,ked bude maly hajat,obetuj nam 10min. 😉

baby tak co ,vsetky ste chore?mala tiez este stale sopli,aj kasle z toho....nechce spat,rusne noci mame asi posledne tri dni...
zajtra idem do prace, 😀 ,jak rychlo zbehol tyzden 😝 aj sa celkom tesim...dufam,ze sa mi bvude chciet vstavat...
nemam ani nejak cas na nic..
a ako budete vikendovat?

pancake
25. sep 2009

mam sa na h....
a vlastne vsetko je tak, ale uz o 10 dni idem domov, tak potom sa vsetko zmeni. potom vam popisem.
apna ako to budes mat z pracou? zostavas doma, alebo sa vracias? ja som si to rozmyslela a zostavam s malym doma. nemam na to nervy. potrebujem sa ta popytat ako to je ked nerobis, a benefity..... 🙄 🙄 🙄 a tak....
zatial sa babulky majte pekne.pa

mukky
autor
25. sep 2009

ahojte,uz sme doma...ale asi tu uz nikoho nenajdem.. 😕

mukky
autor
26. sep 2009

ahojte,asi vikendujete...chlapci mi spia,ja som dopila kavicku a idem si pomrazit pre drobca ruzickovy kel a potom do sprchy a urobit si vizaz 😝 ,ideme k nasim na neskorsi obed..ja som si objednala zemiakove placky a mm bude mat peceny bocik,kapustu a knedlu,to ja nemusim...ale iste je dobry,oco varil opat 😀 ,ja ked uz tak by som si dala len bocik s kasou zemiakovou 😀
a asi pojdem kupit korpus a u mami urobim tu tortu co STE SEM NEDALI RECEPT!!! 😠 😠 😀

apna nakupili sme toho straaaasne vela,mame este plne tasky nevybalene,nebol cas...od oblecenia v rakusku po milu jarmilu vsetkeho mozneho,mam napisat vsetko?? 😀 Maly podostaval plno darcekov a aj my...ja sa vytesujem zo vsetkeho jak mala 😀 😉 a ked to budem vybalovat to bude radosti 😀 ,este ze mame obrovsky kufor,nechcite vediet ako sme dosli domov,ledva som mala miesto na sedenie v aute 😀

a vy co mate nove?nejake dobre spravy?nech sa tesim s vami..

dufam ze ste uz zdravi..ja este uplne nie...ty kokso co ked mam prasaciu chripku? 😕 😲 ,ci?? 🙄

nadhera
26. sep 2009

mukky,pokial nekrochkas,je to ok 😀 po dlhsej dobe som tu a zistujem,ze vsetci ste chori... nastastie nasa domacnost je v pohode,ziadne teplotky,choroby nas obchadazju -klop,klop 😉
este dva dni si uzijeme slniecka a teplo a uz tu mame jesen,skoda.ja nemusim dazde a sychravo a vietor studeny,brr
nasi teraz dosli ,kuracia polievocka zjedena,pospinkaju - ak sused,co preraba byt a 5dni uz mlati od rana do vecera a zbija a neviem co ,snad dovoli detom aspon hodinku pospat a idu von. urobim este hickose - bryndzove halusky .
Vcera sme boli vsetci na DESMOD na namesti , paradicka 😀 😀 😀 ste mali vidiet mojich drobcov - 1,5 a 2,5 ako natriasuju prdelkami na namesti. jasne,ved desmod u nas leti 😉 ludia kolo nas sa smiali z drobcov,lebo pesnicky prezivali,nezabudli zakazdym zatilieskat. 😀 uzivajte posledne letnojesenne slniecko 😉

pancake
26. sep 2009

ahojte damy.

mukky preco podostaval darceky? ved uz ste mali narodky??? 😕 😕 😕 nestiham citat dozadu, tak napis.papa