Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
5. okt 2009

cafte

tak som sadla,mala spi aj s p,som kukala bez servitky,fajne navaril...
ja som si urobila kapust.polievku,som mala chut,ale daco ine by som jedla,neviem ani co,nechcem uz po veceroch jest,musim daco uz robit so sebou,ale ked taka som leniva a by som jedla fajnotky nejake
som bola trosku s malou von,ale nemam nato nervy,lebo neobsedi,zlosti sa,takze sa nam uz prechadzky asi skoncili ☹

jana a mukky neopovazte sa nadavat na svojich chlapov 😀 😀 😀 sak vam pomahaju,vsetko robia a kazdy ma nejaku zlu vlastnost ,nie?

apna
5. okt 2009

😀 😀 😀

jankando
5. okt 2009

APna..
😀 😀 😀 😀

tak co? nevyjadrujes sa, ci nie si nahodou tehu? 😕 ci radsej az ked lekar potvrdi? 😉

Boozinku, Petko tolko teraz slinta..nechapacka..vkuse len melie, ked je sam, a napr. telefonuje a tak melie ako keby fakt nieco chcel povedat, ma to i emocie, i mimiku.. 😉 😀 😀 haha...
zlaty je,len tie mokre tricka ... 😠

lumistri
5. okt 2009

mukky, nechodim von sama, chodim s malym 😀 😀
a ked je mm doma ide aj on.. 😉 a v poslednom case sa nas doobedu stretne tak 6-7 rodicov (niekedy aj viac) a sme ako skolka.. obvykle dvaja davaju pozor a ostatny kecaju 🙂 😀

sunny_face
5. okt 2009

Ahojky
Lumi 6-7 rodicov=párov? Takze 12-14ludi?

sunny_face
5. okt 2009

Ak hej tak klobuk dole, to vas je na ihrisku viacej rodicov ako deti

lumistri
5. okt 2009

🙂 ale nie.. nie parov, v pare chodime len ja s mm, ostatni chodia zvacsa sami..
takze 6-7 deti, a 7-8 rodicov 😀 = 13-15 ludi 😀 😀

sunny_face
5. okt 2009

Jaaaj tak to si celkom pokecate a ja ze o tak zanedbavas konika 😎 ale nie to len tak jemne rypkam

mukky
autor
5. okt 2009

ahojte....teraz som zasadla..nedavno sme dosli,maly sa napapal a uz spinka asi pol hodku..idem ale pozriet ten novy serial co to je zac a o hodku pridem a poodpisujem...sunny a lumi uz tu asi nebudete... ☹

mukky
autor
6. okt 2009

ahojte..mna od vcera vecera bolela hlava az do poobedia 🙄 my vecer nezabral panadol a rano som skusila paralen a este nieco take podobne potom...nic..musel ist mm do lekarne a kupit ibalgin..normal som musela si ist lahnut na hodku lebo to bolo neunosne...ale uz je dobre..ibalgin zabral
mala som 2 krat migrenu asi pred dvoma rokmi a som aj normal musela ist robit bleeee 😝 😝

maly mi vstal,letiiiiim,pa vecer

apna
6. okt 2009

cafte baby,
mne mala spi od 4;45,normalne nechapem, uz dva a pol hodky.asi preto,ze s nou spi aj tato,ale nikdy tak dlho nepospi.len som zvedava ,kedy pojde spinkat potom ako vstane.dnes sa zobudila rano okolo pol siestej a zaspala okolo pol siedmej.infarkt.som uz rozmyslala,ze normalne vstaneme,ale potom nejak zaspala,sice som myslela,ze pospi dlhsie,ale iba do deviatej 😀

tu je dnes desne,cely den prsi,neda ist ani vonku.ked prisiel tato z roboty,mala bola taka stastna,ze za nim behala,nemohol ist nawc,lebo normalne revala 😀
vcera sme ku veceru zasli ku jane(jaankando),ste mali vidiet lauru aj petka jak sa uvideli,pistali od radosti....
ze konecne niekto iny ako mama...
mala vstala...

apna
6. okt 2009

no zaplakala,ale spi dalej...ale uz by mohla vstat....
ani telka nam neide,slo.programy,lebo prsi a rusi nam signal,no na nervy...

a vy co ste dnes porabali?co ste varili fajneho?ja som dala zapiect brokolicu,karfiol a cukinu zaliatu besamelom.ale iba trochu som zjedla,tak uz vidim ako to pojde do kosa...

mukky
autor
6. okt 2009

apna ahoj,ja som pisala co som porabala 😝 😀
nevarila som nic,nemala som na nic chut a mm si dal dietu 😝
dnes som zjedla az poobede jogurt,olovrant hrozno a okolo 17 tej chlieb so sunkou a paradajkou ale nebola prazska sunka a vobec mi nechutila a ze kralovska sunka 😝
sa tesim neskor na kavicku...no a mali sme mat inak vyprazany karfiol,bude az pozajtra...malemu som dnes robila kalerabovu kasu na obed

mukky
autor
6. okt 2009

a co ti to nechutilo co si navarila?ja osobne by som tam besamel nedavala...ja davam smotanu rozslahanu s vajickami a tvrdym syrom

mukky
autor
6. okt 2009

pridem o 22 hodke

sunny_face
6. okt 2009

Ahoj kočky, dnes som sa cely den nemohla dostat na konika,teraz neviem, či som mala chybu ja alebo oni.
Mukky o migrene ani nehovor, chvalabohu som ju uz dlho nemala, ale ja si ju vzdy odgrcam a som maximalne odpisana-ani obraz ani zvuk len tma a postel.Brrr nechcem na to ani pomysliet.
Ja som dnes robila tarhonu s kuracim maskom. A dnes som nabehla do Lidla kupit tie 93%párky a objavila som tam aj 95% šunku.Ešte som ju nemala, vyskúšam a uvidím, či stoji za to.Drahe je to jak šľak.
Apna a to ti pojde mala teraz kedy spat, ked ti tak neskoro vstavala?Ja mam stresy ked sa mi mala zobudi o pol 4, čo vecer o kolkej mi pojde spat.

mukky
autor
6. okt 2009

apna tak uz mam trosku casu tak ti teda uz napisem co sme kupili ked si sa uz tolko krat pytala 😀 😀
v rakusku sme kupili malemu adidas vetrovku a sandalky adidas na druhe leto,mne botasky cervene adidas/konecne som nevedela zohnat nikde/,,a bundu nike a kabelku peknucku nike ..sa jej strasne vytesujem zaklad farby je zlty a mam zlte topanky ku nej..a aj cervena tam je po okrajoch..takze aj cervene botasky sa k nej hodia a aj cizmy...mam nove z madarska kozacky uz asi pol roka tak v zime ich ponosim konecne no a aj modra tam je aj tyrkysova tak uz len dokupit boty 😀
mm si kupil tricko adidas a bundu puma...nema nic puma sa mu velmi nepaci ale som ho prehovorila ze nech si ju kupi lebo je super..no a cenovo to tam bolo super tak neni o com..
idem pisat dalej 😀

mukky
autor
6. okt 2009

v blave potom v nexte som si kupila nadhernu bizu v sriebre...vsetko bolo zvlast ale ako sada sa dalo skombinovat a som bola stastna,lebo to mam stale problem..a ja mam rada vsetko ked je sada alebo aspon nech sa to podoba ze je to suprava..takze prsten,naramok,nausnice a nahrdelnik mam..mm som cenu nepovedala 😀 lebo som si to dala odlozit vsetko a potom som o top prisla o 2 dni a ma cakal uz len v aute 😀 je o take masivnejsie,strasne sa mi to paci..
mm mi kupil strieborny prsten s cervenym ockom...v ikei potom sme kupili taniere,hrnceky,pohare,vazu oranzovu do kuchyne,take tie policky(co setria miesto co som ti spominala/kupila som 2 a mama mi este teraz kupila 2..my to usetrilo vela miesta v potravinovej skrini..plechove dozy stvorce 3 kusy take farebne,,tam som do jednej dala sladkosti a 2 mam vystavene 😀 ,3 plechove dozy este neviem na co ale asi do kupelne,,su vysoke a farebne,ovalne..taky biely box di potravinovej skrine tam som dala sacky,nadobky a podobne,vela miesta tiez usetri..dalej boxy pod postel 2,super su..vsetky vecicky drobcekove som tam podavala co uz nenosil od babatka a mm som konecne jeho skrinu uvolnila 😀 ..struhadlo take male na syr...fuu uz ani neviem co este .
no a malemu boxy na hracky 3 na kolieskach jeden sme mu kupili v budapesti pred tym a su super..na kolieskach na veeeela hraciek 😀 potom tie take latkove co sa vesaju na hracky cuda a este aj take pekne zo sustakovej latky..samerlik,4 uteraciky a nam 4 osusky..v hrackarstve take pohariky ci sa daju skladat do seba to ho teraz bavi..dalej garnizu do obyvacky,a fakt uz neviem co presne..
no a maly podostaval od rodiny hracky a plysaka havka co havkaaa,batozok,tanier,pohar a pribor....ja orifkame kozmetiky plno a aj mm a este aj adidas kozmetiku dostal...ja este misky take pekne do kuchyne,vazicku anjelika taky v zlate...nadherny je,,,fuu a uz fakt neviem co 😀 ..no sli sme nabaleni neskutocne a este aj madarsku sme sa stavili potom v miskolci tam plno potravin,malemu mliecko a sebe este podprdy 2..

mukky
autor
6. okt 2009

a malemu este v ikei podbradniky 5 kusov v baleni a do zasuviek tie chranice...a uz neviem co este.. 😀 😀
uz som na nete studovala ze aj v polsku je ikea ale musim zistit kde...ci by sa tam neoplatilo ist...mm ma uz vyhodi z domu ked mu to spomeniem 😀 😀 jaaaj a este malemu stol do detskej 😀 skoda ze nemame ikeu blizko...vy baby mate ikeu nejak blizko??asi ani nie,ci?? 😕 😕
chudak moj mm 😀 teraz ked sme tam boli sme tam boli 2 krat..raz asi 3 hodky a druhy raz hadam este dlhsie 😀 😀 😝 a v rakusku cely den.. 😝 😀

mukky
autor
6. okt 2009

sunny tak ti prajem aby si ju uz nikdy nemala tu hnusobu migrensku jednu 🙄
ja som 2 roky nebrala lieky od bolesti koli tehu a kojeniu a teraz za 2 dni 4 tabletky 😝 moju sestru casto bolela hlava a brala brufen jak lentilky..takmer denne 😲 😝 no a jasne ze potom jej tiez zistili stitnu zlazu a to z toho...uz ju bolieva len obcas
a vlastne aj mm tak zistili stitnu zlazu..ho neskutocne bolievala hlava pri nejake j zatazi..pri bicyklovani,robote na chate,v praci...cviceni...ma za ulohu ta potvora aj termregulaciu v tele..

mukky
autor
6. okt 2009

super navaril vcera ten chalan v "bez servitky"mnaaam..vsetko podla mojho gusta...som zvedava co dnes ta baba navarila,neskor kuknem..

apna
6. okt 2009

mukky tak riaaaaaaaadne ste nakupili,sa vytesujes,co?
ani nekukam na tie linky dnes,lebo fakt nabehnem do chladnicky 😝 zajtra pozriem
hej super varil ten vcera,take normalne jedla,plnene masa....
dnes som ani ja nedopozerala,lebo som s malou musela cosi,iba som videla ako varila.no to kura neviem si predstavit ako v tej skorici mohlo chutit....

sunny mala isla teraz spat,ale este by urcite vydrzala dlhsie...zaspala,ale vobec nevypila mliecko...inak na tak spi druhy krat okolo pol piatej,lenze maxim.hodku a dnes nechapem 3 hodky...

baby a vam ako zaspavaju deti?staci,ze vedla nich lezite alebo aj same?

mukky
autor
7. okt 2009

😕 spite? 😀 😀 🤐 ...tak sladke snicky..idem si ja pozriet este zamenu manzeliek...neva ze asi za 4 hodky je maly hore 😕 😀

sunny_face
7. okt 2009

Ahoj dievcata
ja pri malej lezim, lebo ju už mám na vlastnej posteli a keby som od nej odisla, tak by za mnou zachvilku dobehla.Ale snažim sa jej urobit presny režim spanku.Vstavame o 6rano a spat ideme na obed okolo 12-13hod a vstavame do 15hod.a zase vecer ideme spat okolo 20hod.a takto sa snazim aby to bolo kazdy den.

mukky
autor
7. okt 2009

apna ja maleho ulozim do postielky,prikryjem,dam psika Donnu 😀 a odchadzam..svetlo ma vypnute..pred tym ho mam na rukach a mojkam si ho a pusinkujem 😀,pohojdam...ale to zvacsa len vecer
a ak nahodou nevie zaspat lebo sa mu este nechce a podobne,spievam mu vela a aj mm 😀
to ho ukludnuje a ma rad ked mu spievame...bud si lahnem na postel alebo vynimocne na postel ho zoberieme a zaspinka a prekladame ho..
ale ucila som ho od mala sa nebat tmy a nechavat sameho v izbe a neboji sa

mukky
autor
7. okt 2009

ahojte,kde sa tulate? 😀

apna
7. okt 2009

ahojte
co porabate?som pozerala modre z neba,som sa orevala... 😝
mala hraje s tatom karty 😀 😀 😀 zas sla neskor poobede spat,tak ponocuje,ale uz ju o chvilocku ulozim.

tak mne mala nezaspi sama ani nahodou,ale tak je naucena,ze vzdy pred spanim pije mliecko,ked uz nechce,caka s otvorenou pusou na dudku a spi.to sme na posteli,trosku pri nej polezim,kym lepsie zaspi a prelozim ju.len ze niekedy sa pri prekladani zobudi,tak ju pokolisem na rukach,tiez jej spievam alebo haju haju robim.lenze kedsa ta tak niekedy zobudi aj tri krat,ide ma porazit 😠 a niekedy hned nezaspi a tak.alebo chce spat,oci uz zatvorene a furt sa premaha,otvara ich a tak...lenze v noci sa furt prebudi a musim ju dat ku nam tak sa niekedy hraje,zlosti a pak zaspi alebo niekedy aj hned zaspi.mohla by som ju furt davat spat do postielky,ale sa mi nechce a viem,ze by sa budila a nechce sa mi ju brat a davat hore dole.viem,ze to je nedobre,si zvykla uz.ale co uz.ale taka zlata je,dakedy ma chyti kolo krku a tak spi alebo sa prituli,lepsie jej pri nas,len ma chrbat boli 😀 😀 😀

co ste porabali dnes?a varili?ja nic 😀 nemam komu 😀 bola som u segry,ma narodky dnes...
mala mi uz vobec nechce sediet v kociku,neda sa s nou ist na prechadzku,celou cestou krici ,fnuka,sa zlosti a ja som na nervy potom z toho.neoplati sa s nou chodit ani...cestou spat esteze spala..