Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
7. okt 2009

jej mukky sa odhalila 🙂

sunny tak to ti teda nezavidim o siestej rano 😝 ,dufam,ze moja dlhsie pospi neskor...a to stale aj ked bola mensia ta skoro vstavala?uz si si asi zvykla...a tvoja mala chce nosit sponky,gumicky,celenky a tak?moja kym neregistruje,ze to ma,tak ok,ale jak uz zachyti to,trha o zivot.ma to stve,lebo jej idu vlasky do oci,dlhu ma ofinu 😀 😀 asi jej ostriham

apna
7. okt 2009

mukky co pozeras?

mukky
autor
7. okt 2009

apna neboj,to prejde a bude ti spinkavat hadam lepsie...my s tymto nemame problem ale dlho som uspavala v kociari,inak nechcel spinkat,asi od 6 mesiacov do 10 😕 ..uz naozaj neviem...
ja som dnes nevarila nic,len malemu vecer polievocku...na jemno som nastruhala mrkvu a kalerab,na drobno papriku kapiu,potom som pridala cervenu sosovicu pred koncom a kukuricnu krupicu,ta to krasne zahustila..strasne mu chutila,vlastne ako vsetko co ma papat..ja neviem ako on to vladze zjest,normal mu musis nabrat tak jak skoro dospelemu 😕 😕 ,on to ale vylieta...no a medzi jedlami sa mu snazim nedavat nic,len obcas korku z chleba ked velmi mrnci ked my jeme 🙄 😀 ,alebo zdravsiu alternativu,mrkvu hlodat 😀 ,ci ovocie..

apna
7. okt 2009

mukky mala mi v podstate pekne spi,lenbo spi aj do deviatej ,pol desiatej.aj ked ide skor spat,len to,ze ju poto davam k nam.
dobre,ze nam papaju,moja je tiez velka jedacka,niekedy sa obavam,ci to nie je fakt vela.ale ked jej chuti...
i ja davam mrkvu kusat alebo chleba.ja som jej dnes robila zemiak,spenat a karfiol.
a aku ty pouzivas zeleninu?napr.karfiol,brokolicu,harsok?mrazenu ci cerstvu?ja furt kupim,ako ideme na nakup kazdy piatok a casto aj vyhadzujem,lebo uz su nedobre...som rozmyslala,ze budem uzivat mraz.karfiol a brokolicu.
aj ja som zacala davat kukr.krupicu s ovocim nejakym,tiez jej chuti,aj ovsenu kkkasu som zacala jej davat,tiez chuti,ryzovu casto nerobim,sem tam.
vcera sme kukali na krupicu,neviete preco sa moze az od dvoch r.?tam je napisane,ze od sest mes.do vody a od dvoch rokov do mlieka.tak nechapem preco tak sa vravi,ze az tak neskoro aj ked do vody.sak vselijake psena ci co davaju detom,ako citam a toto?

mukky
autor
7. okt 2009

apna krupica detska je vhodna od 3 rokov vseobecne...je tazko stravitelna 🙄 ale isto si nejaky "dobrak"vyrobca ani nenapise ze je nevhodna...ako citam u teba ze od 6 mesiacov do vody 😕 ..to je slovenska?
kupujem cerstvu zeleninu a aj mrazenu..mrazenou nic nepokazis si myslim a praveze viaceri pisu ze je snad i zdravsia ako cerstva..
ja by som najradsej bio kupovala ale kde presne neviem mam hladat cerstvu bio zeleninu ☹ neda sa uz nicomu verit...ci je bio ci nie.. 🙄

mukky
autor
7. okt 2009

juj jaka som hladna....som jedla naposledy na obed ale teraz som si dala aspon jogurt a je bozskyyyyy,asi z najlepsich ake som jedla...sice ja jedavam casto nizkotucne ale som si povedala ze chcem aj nejaky uz smotanovy mnam 😀 som mala ananasovy s kokosom a este mam doma miesane ovocie nejake....vcera som zjedla jahodovy,som si dala link na neho normal a vidim ze maju aj ine fajnucke chute 😀 ,poznate ho?

http://www.olma.cz/spotrebitele.php?kat=40

inac nemam rada tie smotanove co je dole sirup a sa miesaju...a moja mama len tie...ja radsej jogobelu a podobnee...no som jogurtofil,kazdy den aspon 1 musi byt 😀

a teraz som bola vybalit tasku z bufetu co doniesol drahy,mnam to je vona.. 😀 spiske parky,kalinka,prazska sunka..vsetko super zdrave potraviny 😀 😀 🤐

mukky
autor
7. okt 2009

apna este stale mate tichu domacnost?ze si pisala ze nemas pre koho varit 😝 😀

apna
7. okt 2009

hej mukky zo slovenska.tak tam pise.a to pseno?pouzivas?sak aj krupica je psenicna.
ja kupujem bio mrkvu,cuketu,karfiol a brokolicu a aj jablka niekedy,banany.ale tiez tomu velmi neverim ako pises...keby som to kupovala niekde,kde su cisto bio vyrobky tak mozno,ale takto v markete......
akurat dnes ako bola segre kupit kvet,tak som kolo zelen.zazrela nieco nove v papier.vrecuskach a na tom pisalo,ze z mojej farmy...ale nstihla som pokukat

mukky
autor
7. okt 2009

som aj ja pridala nejake nove foto 😎

apna
7. okt 2009

mukky krasny je maly jak anjelik s tymi vlaskami.sa podoba na teba?a vpredu mu strihas vlasky?
joj nehovor o jedlo,bo uz kedy odolavam,tiez som zjedla jogurt aktiviu,ja nemusi velmi jogurty 😝 ale p si robil cosi s cibulou,a nechal na linke,mi tu rozvoniava,sa ovladam,zeby som nesla si chleba urobit.z tych par kil co som schudla,som zas pribrala 3 a pol.ale nedivim sa,lebo jem...
mukky hej este bez zvuku sme 😀 😀 😀

apna
7. okt 2009

nevarim,akurat vcera to zapekane a to viem,ze neje .ani by nejedol,keby som navarila.a mozno hej 😀 tak papa parky,vajicka,bagety,leca a tak 😀 a este si objednava kebaby, a take curry a to sa lakomim zas ja,ked je, a tak fajne vonia 😀
dnes robili na paprike take super pecene zemiaky indicke,trebalo ich koreniny,tak som si pokupila jak som bola v obchodea zajtra urobim si trochu na ochutnavku

mukky
autor
7. okt 2009

apna ze bez zvuku 😀 😀 ,len sa nedaj dievca ved vies co myslim...a nech si sam robi vsetko ved aj ty pracujes a nech vidi ake to mas tazke... 🙄 som s tebou 😀
pseno som este nerobila...mam tu kukuricnu krupicu a ryzove vlocky...zatial staci...

dakujem za savierka 🙂 ja si kazdy den vravim ze juj jaky je krasny a sa neviem na neho vynadivat 😀 😀 no a vravia ze cela mama 😀 😀 ,ale ja taka pekna nie som ale je po mne,nooo 😀 😀 sa pysim jak pavica 😀
vykasli sa na to a najedz sa 😝 ja si dam daco fajnuckeee,mam dobru naladu,nechci vediet ake mam zasoby sladkosti 😀 🤐 🤐 no a lentilky ma nejak presli..mam doma asi 5 balikov a uz hadam aj mesiac som ich nejedla 😕 ,z rakuska som si take fajnotky doniesla ze az 😀
vpredu mal strihane vlasky presne na rok a uz ten tyzden mu musim opat ostrihat....ale vzadu nechavam dlhe

apna
7. okt 2009

hej sa i zda,ze je ti podobny,vies tuz tych fotiek v pase velmi nevidno,ale par co som z teb videla,tak sa mi zda,ze hej.ti verim,ze sa tesis.nam najrv vraveli,ze cisty oco a este sa aj podobala na moju segru,ked bola mala aj teraz vlastne,ale teraz uz ako sa meni,tak cim dalej tym viac vravia,ze na mna.a mi nule ako sme sa sli vazit,tak sestricky naraz povedali a o boze vyzera uplne ako mama.i ja som sa tesila 🙂
joj,uz musim zhodit,ale ja nie som schopna normalne,si furt klen dookola v tej hlave rozparavam,ze uz zacnemod zajtra a furt nic..nejem az tak vela,ale hovadiny by som jedla a hlavne mi dajakzachutilo chleba...
a dnes u segry som taku fajnotku jedla,ani neviem co to bolo,nevyzeralo to podla mojho gusta,ale ked som zjedla jedno ,tak uz to isloo.aj malej som kus dala.taka mini rolka z bieleho cesta,biely krem a trochu dzemu.ako nic moc ked tak napisem,ale to bolo take jemne,normalne sa rozplyvalo na jazyku,ani moc sladke to nebolo,jakeby zmrzlina alebo tie jojo ruzovo biele marshmallows ci jak sa to vola,taka konzistencia.uz viem,ze nakupim.ja nemam nic v zasobe,naschval som dnes nic nebrala.ryby som si kupila na dietu 😀 😀 😀

apna
7. okt 2009

preboha pisem jak tatr,tie medzery atd... 😀
mukky kolko vazi savierko?

mukky
autor
7. okt 2009

krpcek mal pred mesiacom 9 750 g a laurinka?
ked chces dietovat musis byt kludna a v pohode..inac sa ti to nepodari..

mukky
autor
7. okt 2009

laurinka ma pusu uplne po tebe 😀

mukky
autor
7. okt 2009

my uz mame dnes 15 mesiacikov 🙂

apna
7. okt 2009

🙂 uz 15 jak ten casi leti,ze?na detoch vidime ako starneme 😀

aj ked som kludna,tak sa mi nedari 😀 😀 😀 pred letom sa mi nejak chcelo a teraz vobec...

mala ma 10 a pol a asi pred 2alebo 3tt sme boli a mala 10kg600g.furt mi vravia,ze ma viac ako by mala,ale ze neva,ze ked zacne chodit a tak,tak to vybeha a uz nebude tak priberat.ale teraz uz tak nepribera,to nabrala,ked bola malinka,ked sa narodil a este jak som kojilla,furt mi za mesiac pribrala necele kilo.

ok,idem ja spat uz,dajak ma bolia krize desne...

sunny_face
8. okt 2009

Ahojky
vcera som mala asi tušaka a išla som spat už o 21hod. a už o 23hod dostala mala hisaky.Znicoho nic zacala revat az sa zajakavala a skakat na posteli a nie a nie ju utisit.Nezaberalo nic, ked som ju chcela pohladkat alebo dat pusinku tak ako by som benzin priliala do ohna.Trvalo to asi hodinu potom zaspala od unavy.To som este u nej nezazila, musim ist pokukat nejake linky co vtedy robit.Ak nieco najdem tak to hodim aj sem, aby ste vedeli, keby nahodou to zacali robit aj vase zlaticka-co vam naozaj neprajem.

jankando
8. okt 2009

Cau Baby..
ja sa pochvalim.. 😝 (len aby som nezariekla), my so spankom dlho nemame problemy. Vyskytnu sa sice dni, ked tazsie zaspava, alebo sa budi nespokojny. Petik zaspaval niekedy v postielke (ked sme mali v obyvacke este) tak, ze sa otocil chrbtom ku nam a my sme pri nom postali, popr. tak po chrbtiku poklepkali ..( no nie bili.. 😝 )
Potom sme boli doma na sr a tam spal so mnou na velkej posteli, to z teho tepla mi krasne doma spinkal. Kazdy den o 9 vecer uz spal a do 6-7 rana, s jednym prebudenim na mliecko. Niekedy i bez. No a teraz sme premiestnili postielku do spalne a Petik bol chory, tak spinkal s nami, odvykol si od postielky, ale ucime sa spat..uz druhy den mi zaspal sam v postielke a sam , bez uspavania..No a vecer spi uz bez mliecka...len sem tam ked sa nahodou nespokojny zobudi, tak mu ide PAN 😉 urobit..

No ale na rodziel od spania, teraz mame problem s jedenim...
Dnes poriadne nic nezjedol smarkacik... 😠 oreval vsetko...... 😢

Ohladom krupicnej kase..Hej, Mukky, na slovenskej je tak napisane, ze detom od 6 mesiacov z vody robit a s mliekom od 2-3 rokov.
Ja som Petkovi dala asi 2-3 krat len estek...to ked som si sama sebe robila..haha...namiesto sladkeho..ked som doma nic nemala
Ale to som i ja pocula, alebo citala, ze je tazko stravitelna..a je...a nase mamky nam davali na noc..vraj aby sme lepsie a dlhsie spali.haha...

jankando
8. okt 2009

Vcera mal John fajnu veceru..
Zdeni, vies, som myslela, ze vyskusam urobit nieco take, jak vies v tom obchode, pri Morrisone, tie bagetky.
No chut taka nebola, cize som ich neprekukla, ale John si velmi pochvaloval...Dostal k tomu caj a bol rad..😉
Dnes varit nebudem nic..
Az cez vikend nieco ukuchtim...i mozno nieco upeciem uz.. 🙂

mukky
autor
8. okt 2009

ahojte,idem okupat maleho a pojde uz pomaly spinkat,lebo doobedu spal 3 hodky a 20 minut tak som ho uz poobede nedala ale take ma male ocka ,uz by spinkal
idem mu napustit vanu a dat do nej penu a olej,to bude vonavucky,to milujem take vone...aj ja by som si mohla ist urobit kupel mam penu s vonou biela cokolada..ale som leniva 😀 a asi by sa mi tam chcelo spat 😀

apna
8. okt 2009

ahojte,
mne mala spi asi 20min.som si urobila krupicu 😀 😀 😀
aj ja ju dnes okupem,lubi sa clapkat...
mukky jana by ti vedela povedat o kupeloch 😀 😀 😀 ja raz za cas,aj to z tamadial vychadzam taka otapena...
posledne mesiace tehu som skoro kazdy si davala...
sme boli u jany sa trochu pohrat,ale dajak deti nezaujimaju hracky,len kolo nas sa krutili 🙂
jani napec,napec pridem na ochutnavku 😝

sunny tak co bolo s malou,cez den sa to neopakovalo?

mukky
autor
8. okt 2009

sunny uz sa to nezopakovalo?
mozno sa jej nieco zle snivalo..ale teraz v takom obdobi aj zubky to mozu byt,aj cez den strasne vela informacii uz vnimaju a moze sa im v spanku toho vela zdat a prepletat co cez den zazili...je viac moznosti asi preco tak placu ☹
maly mi uz buva sladko 🙂 🙂

apna aj ja sa lubim obcas kupat ale v tehotenstve som sa nekupala ani raz lebo sa to neodporuca a nie je to vhodne a bala som sa tak som to ozelela a teraz nejak nemam cas 😀 BO sedim na konovi po veceroch a nete 😀 😝 😀 tak len sprcha funguje...a NENAVIDIM si cesat vlasy po kupani 🙄 to infarkt ma vtedy chyta 😠 a celkovo ked mam zamotane vlasy ..mam chut vtedy do hola byt ostrihana

ja som dnes robila americke zemiaky s roznymi koreninami ochutene a vyprazany karfiol.Zvacsa k nemu robievam kasu ci varene ale mali sme predvcerom a som nemala na nich opat chut

mukky
autor
8. okt 2009

my mame 2 nove zubky 🙂 takze ich uz mame dokopy 12 ale tie 4 posledne su este ani n ie v polovici cesty

sunny_face
8. okt 2009

Cavky zienky,
cez den bola mala uplne v pohode,ale teraz som citala skusenosti inych a stoja mi vlasy dupkom, dufam, ze to bolo len jednorazove

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Apna malej nemam zatial na co davat sponky, mame len take jemne malinke plšky.Ale sem tam ked sa cesem tak si vie dat aspon celenku na hlavu.Je zabavna, ked jej odstavaju uska 😀

Jankando-s jedlom som riesila problem asi pred týždňom-dvoma.Mala mi uplne odmietala jest, ale to bolo tym, že sa mi naobed povracala a nejako sa bala jest.Tak som to riešila "B"čkom a teraz sa pomaly rozbieha.

mukky
autor
8. okt 2009

tak toto boli pesnicke casto hrane na mojej svadbeeee 😀 😀 😀 TA NEEEEEEE????? 😀

https://www.youtube.com/watch?v=MB_BJ4UwyWs


https://www.youtube.com/watch?v=rpwAniChkjQ

keby ste ma videli jak som tancovala 😀 😀 no ja salena vychodnarka ta darmo 😀 😀

mukky
autor
8. okt 2009

apna co robis? 😕

apna
8. okt 2009

halou
mukky neide mi nacitat linky ☹ zajtra skusim

sunny tak nech sa vam to uz neopakuje,dufam,ze ani nas to necaka 😲

mukky co kukas?