Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
2. nov 2009

sunn a nie je mrzuta ked nespi?
ja robim tak,ze poprazim cibulu cesnak,dam mlete maso,trochu tak oprazim,pretlak,trochu kecupu,okorenim,osolim,trochu oregana ,papriku ,paradajku a trochu podlejem a tak sa dusi. 😉
moja ked vidi pc,je hotova,nic ine ju nezaujima,tak sa mi ani neda ist na net,ked nespi...

apna
2. nov 2009

alebo z mleteho robim este fasirku taku v celku,zmes si pripravis,ako normalne a rukami urobim taky plat a poukladam natvrdo vajicka ,kysle uhorky a parky,spojim to a dam do rury piect,davam do sklaa 😉 alebo zakryjem alobalom,aby nevyschlaa ku tomu zem.kasu a parad.omacku 😉

mala sa naucila zmurkat,tak ked jej poviem pozmurkaj na mamku,ta len chodi a klipka ocami 🙂

pancake
2. nov 2009

apna ja tak isto ako ty, ale neplnim. som na to leniva. 😠

sunny_face
2. nov 2009

Cavky dievcata ako som pisala mala na obed nespala, tak uz teraz mam pohodu domacu. Apna pokym mi mala spavala, tak som ju viacej nicila,musela chodit pešo a 2xza den vonku.Teraz ked sa mi nepodari ju uspat na obed,tak mame len take pianko-na kocari a tak, lebo ked je moc unavena,tak sa mi hadze o zem a nie je s nou ziadna rec.
Fasirku sme mali cez vikend,takze som to riskla a urobila tie bolonske cestoviny.Dobre to bolo,len som nevedela ci to mam podliat cerveným vinom (lebo aj taky recept som našla), ale to by som potom musela tu flasu dorazit sama a to ma nebavi, takze tak ako si pisala ty.

mukky
autor
2. nov 2009

ahojte,idem vas docitat

pancake
2. nov 2009

je tu niekto? p. zaspal ze je unaveny, tak som si do spalne doniesla laptom a mozem pisat. 😀

apna
2. nov 2009

cafte 🙂
aj ja mam veget,mala s p spia,len stale poplackava,lebo ma zas nadchu,tak asi nemoze dychat.asi jej to este poriadne nepreslo a vcera ju trochu prefuklo,tak zeby zato? 😕

sunny aj moja ked je velmi unavena,to je des,co robi,ale najhorsie je ,ze ani nevie zaspat vtedy

mukky zacina smenu 😀 😀

pan u vas take desne pocasie?a co,povybavovala si nieco?

pancake
2. nov 2009

ahoj apna. u nas zima ale da sa. uz ked sme vonku, tak ma maly cervene licka a nos. 😀

no tak mam to zistene. vsetko. ked nieco potrebujes, tak sa spytaj. je toho veeelmi vela.

apna
2. nov 2009

co zima to je ok,ale horsie,ze tu raz slnko a potom dazd..
no nie len sa pytam,co ty ako,ci nieco naviac dostavas?zvysili vam tcr.?a co nejaky ten novuprispevok,co si spominala minule?

apna
2. nov 2009

pan raz si spominala,ze kupujes malemu nesoleny syr organic detsky?kde kupujes alebo ako sa vola?nevedela som nic najst v morisone.
a nevies ci tu tiez majuryzove vlocky alebo tie pohankove vlocky?
a kore kupujes malemu jogurty?

pancake
2. nov 2009

to je takto: poziadala som o vyratanie noveho child tax credit ale tie svine mi ho nezvysili ,lebo palino pracuje. takze mi vymerali zase 10 libier tyzdenne.
tak som isla po rady k jednej znamej.

1.moja chyba. nahlasila som na job centre ze mam partnera.
tym padom som dostala iba podporu. keby som ho nemala, tak mam narok na INCOME support a to sa dostava 7rokov od narodenia dietata. su to tie iste peniaze. 64 libier tyzdenne.
a automatickky by mi bol dany housin benefit a counsil benefit.

tak som sa nasrala a isla som ja inland revenue prehlasit stav. povedala som ze som single.
tak mi do 2tyzdnov maju poslat novy vymer. 😉

v stredu sa idem znovu hlasit na urad 😠 a tam im to nahlasim tiez, a hned poziadam o income support. uz tam nebudem aspon nebudem musiet chodit kazde dva tyzdne.
a automaticky mi znizia housing benef. a counsil benefit.

tam kde som bola na rady u byvalej kolegyne, tak to ma tak isto a a znizili jej housing a counsil z 660 na 100 libier!!!!!! takze 560 jej doplaca stat!
tak idem po tom aj ja na tvrdo.

mukky
autor
2. nov 2009

fuuu este vas nestiham...krpcek nespi ,neskoro sme vstali tak sa musi trosku unavit

pancake
2. nov 2009

mam na nich take nervy,lebo som tu 5 rokov robila a odvadzala som nekrestanske dane.mali sme s P> do 40 tisic libier rocne a teraz som ako chudera a musim s kocikom chodit hlasit sa ako socka na urad prace. pritom dobre vie, ze do prace ist nemozem,lebonemam kde dat maleho a skolku som odmietla. 😠
idem po tom a ine ma nezaujiima. uvidim o tyzden o dva,ked mi pridu vyrozumenia. uz som vypisala asi 20 foriem ale vypisem aj dalsich.
mala som hned pisat ze som single. preto vsetko nam ratali spolu. takze muz ma ma teraz zivit. a aj dieta. do je hovadina ako rampa.
ale mam dobre zdroje, a babu co to tu ma obehane dlhe roky a u nej to funguje. 😉 vsetko mi po lopate vysvetlila a aj nasledky.takze sa nicoho nebojim a budem na tom lepsie ako ked som chodila do roboty. este viac usetriim. tak som v pohode.

apna
2. nov 2009

no je to pravda,ze keby si sa hned nahlasila ako single,tak by si mala viac vyhod.
povedz oni to rataju jak debily,ze ste mali zarobenych spolu tolko a tolko,minule danove obdobie,ale toto ze ty teraz nerobis,je akoze nic.sak nemate druhy prijem.to je svinstvo.a vraj hned ako mas zmenu,tak mas nahlasit,nahlasis,ze nemakas a dostavas to iste.
a nebojis,ze budu nejake kontroly doma a tak.kamoska co je sama s malym dostava 50 tyzdenne,plus pridavky.
a tym padom by si aj p mohol poziadat uz ako single,ale kedze mal vela zarobeneho,nic by nedostal...
a co si povedala,ze co ste sa rozisli,ci ako?

pancake
2. nov 2009

jogurty Yeo Valley organic. su 4pack a stoja 1.69 maly ich miluje a obsahuju najviac tuku zo vsetkych detskych jogurtov a su organic. vyskusaj. su chutovo velmi dobre. porovnaj s mullermi alebo inymi a budes citit ze ostatne su taka umelina a tieto su naozaj z mliecka. 😉

ryzov vlocky nepoznam, a pohankove mam z domu. ale myslim ze som ich videla aj v tescu. ak nezabudnem a pojdem okolo nich tak ti napisem.
uz som si spomenula ze pohanku som kupovala tu, ale bola velmi tvrda pre maleho. vlocky su super. tak pokusim ti to pohladat. 😉

a syry kupujem medzi syrmy a hned vedla tych cervenych detskych gulatych. zabudla som ako sa volaju. su v takej sietke a je ich tam asi 5. take gulate mydielka. ale tie nekupujem.hned vedla nich su take zelene tehlicky.take kvadre. tiez su organic. a maly ich je bud samotny do ruky alebo ho nastruham na chlieb s maslom. su v kazdom obchode.aj morison.teraz mam take iste ale obycajne tesco disney. tiez su dobre ale nie su organic. aj maju velky percento tuku 10%.

pancake
2. nov 2009

ano povedala som ze uz nie som couple ale single. a pytali sa ma kde byva. povedala som ze netusim a to bolo vsetko. 🙂
oni nemajupravo sa ta pytat nic viac. 😉

na tych syroch je nevyhoda ze obsahuju sol,preto ja som ho do roka nedavala. a teraz mu ho struham na chlieb. a zvysok co nenastuham mu dam do ruky. 😖

pancake
2. nov 2009

nezozenies syr uplne bez soli. tak isto ani sunku. zozenies 98% a aj 100% -tnu ale kazda obsahuje sol.
ale tam pozeram aby obsahovala co najmenej soli a aby nebola udena /smoked/.maju na vyber 100 druhov ale moc si nenavyberas. ja kupujem stale tu istu a malemu ju davam iba opatrne. nie ze cely platok. iba tak na chlieb maximalne pol platku. 🙂 a tiez som zacala az po roku.

vsetko som to konzultovala so saskou v prvych prikrmoch,pretoze tu su ine meritka ako na sk, a preratavali sme to. takze kupujem to najlepsie co som dokazala zohnat. 😉

mukky
autor
2. nov 2009

no baby nestiham vas docitat,az neskor
co rozoberate?

sunny som ti tam dala receptiky z cukety tak si zapis do receptara

mukky
autor
2. nov 2009

hej a napiste slovensky jedla co ste pisali co to je,hej?hlavne ty pancake 😀 len som cosi zahliadla ze si robila ci chcela robit

pancake
2. nov 2009

mukky som nevedela ze na mimibazare si mozes ulozit do oblubenych receptov iba 20 receptov!!!! 😠 😠 😠

mukky
autor
2. nov 2009

to ja neviem vobec ako to tam je,ja si to ukladam do oblubenych poloziek

mukky
autor
2. nov 2009

ja som minule urobila fasirky take vymyslene,mlete maso,nastruhala som tam tvrdy syr,cesnak popuceny,na kococky cibulu,trosku struhanky,2 vajicka,nemala som rozky...vnat petrzlenova,dat do trojobalu a vyprazat

mukky
autor
2. nov 2009

ja milujem mlete maso,stale si kupim cez kilo,dam pomlioet,podelim do sackov a mam v mrazaku
a milujem s cestovinami ho,ci ako fasirky a podobne

pancake
2. nov 2009

ja som chcela lasagne ale budu gulky v rajcinovej omacke.len sa mi do toho nechce. 😝

apna kde si?

mukky
autor
2. nov 2009

mnam

mukky
autor
2. nov 2009

ahojte,aj ja pridam recept ktory ma rada cela rodina.Na asi 750 g kuracieho maska..masko nakrajame na rezance,jemne osolime,okorenime,pridame 3PL lyzice plnotucnej horcice,3PL sladkeho kecupu,1PL oleja,stvrt PL vegety,2 surove vajcia,pretlaceny cesnak,ja davam aj 5 strucikov,kto ako ma rad Toto vsetko premiesame,a dame na noc do chladnicky,najlepsie je si to pripravit vecer.Takto nam prejdu vsetky chute do maska.Potom opecieme na troske oleja na miernom ohni,a premiesavame.Ak niekto chce,moze si dat do masy aj nastruhanu cibulu.Podavame s hranolkami a tatarkou.Ja pouzivam kuracie prsia,z bravcoveho to nie je ono.Recept sa vola cinske rezne,my tomu hovorime cinaky.Ked manzel videl masu prvy krat,povedal ze to jest nebude Je to super mnamka,rychla a jednoducha a aj financne nie moc narocna.Potom dajte vediet ako chutilo Dobru chut

som skopirovala recept z inej temy co som davala uz aj tu tusim je to super

mukky
autor
2. nov 2009

Kriklave kura :kurca naporcujeme alebo dame len lubovolne casti ktore mame radi,jemne posolime,do hladkej muky dame kari korenie,pretlacime cesnak zvlast na tanierik.Kurciatko potrieme dostatocne cesnakom,bude opadavat no nevadi,dame viac,ja ho davam na lyzicku a tak ho tam potlacim a potriem,potom maso obalime v muke.Na panvici kusky masa prudko opecieme z obidvoch stran aby sa zatiahlo,potom vyberieme na pekac kde na spodok dame trosku vypeku a podlejeme trosku vodou.Pecieme zakryte asi 45 min,potom mozme odkryt na chvilu a zapiect.Je to super,taka zmena a fajn chuti s kasou.Ak niekto nema rad kari,dame cervenu mletu papriku alebo nedame do muky nic....dobru chut,dajte vediet ako chutilo

pancake
2. nov 2009

mukky sa vratila do starych kolaji 😀 😀 😀 😀

apna
2. nov 2009

tu ste este?
som bola pri malej,no nijak nevie zaspat sakra,to bude zas noc,chuderka mala,nemoze dychat.p sa uz stahuje vedla 😝
pan tie male syry viem ktore a ten zeleny pohladam,to prave,ze som chcla bez soli,ale raz za cas,preco nie.a jogurty a aj ja kupujem tie.ty si tu nasla nejaky plnotucny jogurt?ja nie,vsetko low fat a no fat...
pohanku kupujem tu,len som chcela tie vlocky,ked staci staci zaliat vriacou vodou.

pan a co davas malemu ked je nachladeny?kupujes tu nieco?alebo nic nedavas?

mukky caf,idem docitat receptiky

apna
2. nov 2009

dobre mukky fajne recepty,ja s kuracim neviem velmico robit,minule som robila prsia plnene s samp.poprazenymi na cibuli a pridala som tam taveny syr ,sa to spojilo,dala na maso,zasparadovala,obalila v trojobale.ale som nejedla,lebo nejem huby 😀 ale vraj fajne bolo

ja som vybrala na zajtra kare,tak uvidim este co...
lasagne mam rada.ale moj to neje,tak nerobievam

ani gulky do paradajkovej nechce...mnam.ale povedzte,holubky zje a plnenu papriku nie.a pritom to je to iste a papriku lubi,aj parad.omacku.nechapem.a parad.polievku nezje,ale omacku ano.