Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
5. nov 2009

apna uz idem uz som mala byt v duchnach som sa prinutila ze musim chodit spat aspon o pol tretej ale este idem mrknut cesku postu pre teba 🤐

apna
5. nov 2009

aj ja by som chcela schudnut,ale neviem sa nakopnut,co som taka pazrava neviem,j anejem velaa,no ale vecer to mna prichadza....
dobre,ze pomahaju,nie,aj ty tak budes svojmu uvidis.ja furt mam nervyy,ked sme na sk u svokrovcov jak dlho v lete aj dva mesiace,zereme tam,co nam na ociach vidia,to robia,ideme het ta nas nabalia a to este aj svagor je doma s family,futr chodime naraz,takze kolko sa perie,vody pusta....atd.a oni nam nic zaplatit,ked daco kupis,nervy ma,a dava ti prachy.ale uz to robim tak,ze vzdy ideme na velky nakup,aj maso a tak,pre svoj lepsi pocit.
a tak som rozmyslala,ze sak aj ja keby ze decka pridu,nemam ich stale doma,tak som stastna,ze su tu,im dam vsetko.....ine by bolo,keby ze nemali nazvys...

ta svokrusa mala dobry den,hej? 😀 ci uz sa polepsila?na zimu boty?

kedy si sla spat vcera?myslis,ze to je ok,ze nespis,nebude v tom nieco? 😕

apna
5. nov 2009

ok,aj ja idem uz.mukky vypni pc a mazej spat!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

mukky
autor
5. nov 2009

ap ako je malej?dufam ze lepsie
maly spinka,mm siel do banky a na kavu s kamosom,ja si idem urobit kavicku,na obed uz mame konecne tu vyprazanu brokolicu a zemiaky,vsetko mm urobil ja len vyprazim a je to
zajtra asi nevarim nic,pride segra...alebo rozmyslam ze urobim masovu omacku s mletym masom a spagety,to este odomna nejedla a ma rada,moj bude v robote tak nech sa deticky pohraju spolu

apna isla som spat,o tretej som uz spinkala 😉

mukky
autor
5. nov 2009

poobede sa pojdeme flakat a chcem aj kupit v hrackarstve savikovi nejake pekne hracky do vane ked sa kupka
ok so segrou vybavene,budu spagety 😎 ,teraz sme dohovorili,mala tak pekne opakuje slova ale tak po svojom,no zlata je 😵

mukky
autor
5. nov 2009
mukky
autor
5. nov 2009

receptiky pre nasich krpcekov ;-

Detska svieckova
Kúsok kuracích pŕs, mrkvu, kúsok petržlenu, kúsok póru, ružičku karfiolu, lyžicu hrášku, lyžicu oleja, lyžicu bieleho jogurtu

Na oleji opečieme prsia v celku, pridáme pór a ostatnú zeleninu pokrájanú na drobné kúsky, podlejeme trochou vody a dusíme do mäkka. Mäso vyberieme, zeleninu rozmixujeme, pridáme jogurt a primiešame na drobno pokrájané mäsko. Podávame s cestovi

Mäskové medvedie labky
Čo: uvarené kuracie / morčacie mäsko (50 g), 50 ml vývaru, 1 žĺtok, 100 g zemiakov
Ako: Uvarené mäsko pomelieme, dáme do hrnca, prilejeme vývar a rozšľahaný žĺtok. Miešame a necháme žĺtok dobre zraziť. Touto plastelínou naplníme nejakú formičku (napríklad formičku na medvedie labky) a vyklopíme na tanierik. Hodí sa k tomu zemiaková kaša.

Hráškový prívarok
Čo: 1 malý zemiak, do 10 ks zeleného hrášku (čerstvý alebo mrazený), 1 žĺtok, voda, 1-2 PL nemliečnej (môže byť aj mliečna) ryžovej kaše na zahustenie, 1 ČL oleja
Ako: Očistený zemiak dáme variť spolu s hráškom. Keď je to mäkké, necháme tam vody len tak do zakrytia zeleninky, pridáme žĺtok a všetko spolu povaríme ešte cca 3 minúty. Pridáme olej (nemusíme), rozmixujeme a prípadne zahustíme kašou. Výborné k mäsku alebo len tak s kúskom chlebíka.

Prívarok z červenej šošovice
Čo: 1 malý zemiak, 3 PL červenej šošovice (môže byť aj obyčajná, ale tá sa musí vopred namočiť), štipka mletej rasce, 1 ČL oleja, dojčenská voda, 100 ml dojčenského mlieka, kôpor
Ako: Prebratú šošovicu dáme variť do vody spolu s rascou. Keď trochu zmäkne, pridáme očistený nakrájaný zemiak a dovaríme. Uvarené to scedíme, pridáme mlieko a olej, zmixujeme. Nakoniec ochutíme kôprom.

Pohánka so špenátom
Čo: ½ hrnčeka pohánky, ½ hrnčeka dojčenskej vody, 200 g špenátových listov (alebo mrazený listový špenát), prípadne tvrdý syr podľa preferencií
Ako: Pohánku podusíme v troche vody do mäkka a odstavíme. Špenátové listy nakrájame a podusíme v troške vody, po udusení zmiešame s pohánkou (voda by mala byť odparená aj z pohánky, aj zo špenátu). Posypeme syrom

mukky
autor
5. nov 2009

Brokolicová mliečna kaša
Čo: 4 ružičky brokolice, mliečna ryžová kaša (nie sladká).
Ako: Brokolicu udusíme v pare alebo uvaríme, roztlačíme vidličkou a zmiešame s kašou.

Niťovky s rôznymi omáčkami
1. Kurací krém
Čo: malá šálka kuracieho mäska, 1 malý zemiak, kúsok masla alebo oleja, petržlenová vňať
Ako: Zemiak uvaríme s kuracím mäskom, rozmixujeme spolu s maslom a petržlenovou vňaťou.
2.Špenátový krém
Čo: 1 malý zemiak, 1 šálka mrazeného listového špenátu, kúsok masla
Ako: detto kurací krém
3.Zeleninová omáčka
Čo: rôzne druhy zeleniny (napríklad ½ mrkvy, 1 zemiak, 2 ružičky brokolice a pod.), kúsok masla alebo oleja
Ako: zeleninku uvaríme a všetko spolu rozmixujeme s maslom.

Kura v mrkvovej omáčke
Čo: kuracie mäsko, pár kvapiek oleja, 1 PL instantnej ryžovej kaše, 50 ml dojčenského mlieka, dojčenská voda, 1 PL nastrúhanej mrkvy
Ako: Mäso nakrájame na malé kúsky a uvaríme s mrkvou. V hrnci zohrejeme olej, pridáme ryžovú kašu a 50 ml vody. Miešame a varíme, kým nezhustne. Pridáme varené kuriatko s mrkvou, necháme trošku vychladnúť a pridáme ešte 50 ml mlieka.

Granadír
Čo: 2 zemiaky, jemné fliačky, kvapka olivového oleja, petržlenová vňať, voda, mrkva
Ako: Zemiaky a mrkvu spolu uvaríme a roztlačíme. Fliačky uvaríme, scedíme a nadrobno posekáme. Premiešame s rozlačenou zeleninou, pridáme pokrájanú vňať a kvapku oleja.

Rybí krém
Čo: kúsok vykostenej sladkovodnej rybky, 1 malý zemiak, mletá rasca, dojčenské mlieko, pár kvapiek oleja
Ako: Rybku uvaríme vo vode s rascou. Zemiak uvaríme, roztlačíme s mliekom a vymiešame dohladka s rybou. Prikvapneme olej. Veľmi dobré so zemiakmi alebo s kúskami zeleninky.

mukky
autor
5. nov 2009

cuketovy privarok

Takže potrebujeme: stredne velká cuketa, 1 menší zemiak, 100 ml jogurtu, 1 ČL múky (môže nemusí byť), štipka kôpru

Cuketu ošúpeme, ak je potrebné vyberieme jadrovník a nakrájame na kocky, rovnako ako zemiak, prípadne nastrúhame nahrubo. Zalejeme vodou a varíme do mäkka.
Ak sme cuketu a zemiak iba nastrúhali, po dovarení ponecháme iba potrebné množstvo vody, zbytok vylejeme a pridáme jogurt, v ktorom sme si rozmiešali lyžičku múky. Za občasného premiešania povaríme ešte cca 5 min, kým nezačne prívarok hustnúť. Na záver pridáme kôpor a podávame.
Ak sme nakrájali cuketu a zemiak na kocky, po dovarení hmotu zmixujeme (prípadne rozpučíme vidličkou) a pridáme jogurt s múkou, povaríme, odstavíme a podávame.Mozme pridat aj masko

apna
5. nov 2009

cafte,
mukky mala tak isto,uz ako kasle,sopli sa mi zda,ze troooosicku menej,dychanie chraplave,ale uz pomalsie jak vcera.aj sa hraje,v pohode je,neni uplakana a tak.som volala dr na sk,tak povedala,ze jak to,aj ked nie antb.ale sa to musi liecit,ked to len tak prechodi,sa bude vracat a moze byt chronicke a tak,ze jumam sledovat,poprip.prist domov ked buude horsie,ze uz mala pripady,ze z toho chytli zapal pluc a aj mesiac liecili 😒

mukky receptiky pre deti,uz mi dochadza fantazia,tak super.
ja som robila placky s masom pre stareho,my sme mali polievku zelen.od vcera s malou.
vonku zas skaredo,ale aj tak by sme nesli.
mukky manzelfurt tak pomaha,hej?ten druhy link na izby,pekn izbicka,aj tamte su pekne.moja sa vo vani nehra,ma tam hracky,al zaujimaju asi minutu a potom uz len vodovod a kozmetika a zatka vo vani a tak 😀 😀 a furt vstava,sa neda poriadne jej ani vlasky umyt,lebo sa len vrti.
potom napis co si nakupila.
baby kde ste? 😕

apna
5. nov 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4885

toto som davnejsierobila,som nasla recept vedla v teme,fajne to bolo,len tie susienky naspodku nic moc,nabuce vymyslim daco ine naspodok

womenne
5. nov 2009

kriste mukky ty snad ani nepotrebuješ spanok si robot či čo?? 😀 😉 Ja ak nemam 8 hodin spanku som jak mrtvola a bez kavy by som sa snad ani neobliekla 😀

tak ako sa mate?moji drobaci už chodia do školky tak a mam konečne čas aj pre seba takže absolvujem nakupy,kaderničku,navštevy v klide.Minuly tyden boli prechladuty takže sme boli doma...tento tyžden sme zase pendlovali medzi čechmi a slovenskom no des.

ten cuketovy privarok vyzera dobre k čomu to možem dat???

lumistri
5. nov 2009

ahooojte..

pancake
5. nov 2009

caute. ja nestiham. stale beham po uradoch a aj zajtra idem. potom ti apna napisem ze co a ako som dopadla.pa
babule. 🙂

apna
5. nov 2009

cafte zeny,
pan daj sito vediet ako si pochodila...
mukky 😕 😕 😕 mate romanticky vecer s muzickom? 😉
mala spi uz tri hodiny a ani raz nezaplakala 😕 bude to tym fenistilom asi.ako aj ked nie je chora,tak sa casto budi,treba juprelozit na postel,dudku davat a tak.a fakt casto.a teraz nic,normalne nechapem.aspon sa dobre vyspinka zlata moja mala.
take mam obavy,ze ma zapal priedusiek a nic nedostava sakra.nervy mam na seba,ze som si nic nepriniesla z domu iba cipky na teplotu ☹ keby som doniesla,mohla byt ok uz davno a nie to tak skoncilo.hovada hnusne,rozmyslam,ze zavolam dr a poviem im,ze ma odbijali a pritom dv tyzdne soplila,kaslala a ze jasne ze to zislo dole,ze ju zanedbali a co teraz.joj nervy mam 😠 vy by ste co robili,normalne som proste nepokojna,nevravim,ze antb.,ale proste nieco na hrdlo,kasel,hlieny.jak jej to prejde?ja viem,ze prejde,ale vylieci sa to tak,nicim?ci prjde mesiac,pride zima a zas to bude?
ci mam ist s nou domov?ci zbytocne stresujem?ked tu vam daco daju az jak zdochynate,to je overene.

mukky
autor
6. nov 2009

cawte baby,
apna som rada ze malej je lepsie 😵 a ja by som tej lekarke zavolala a povedala jej ze to zanedbala,co je malej aky ma nalez a ze to nie ziadna nadcha.No ten feni je dobre ze mas a skoda ze ten trifed nemas este.A vela tekutin musi pit koli tym hlienom,tak jej castejsie podavaj vodicku ci cajik,neviem co davas.Vracat ti moze z tych hlienov co stale jej stekaju ☹no a vecer jej kludne mozes dat aj na noc ten sirup ibuprofenovy lebo ju mozu boliet aj priedusky ked dycha.ved ako dospelaka.

nasho maleho som dala minule prvy krat do vane bez tej sedacky do vane co som mala aj na fotke a konecne sedel a pekne sa pohral,inac to bol problem lebo len chodit chcel a staviat sa

a co p na tot ze to tak ta krava zanedbala?To uz aj ja fakt mozem ist za lekara 😖 a ked je sychravo tak von nechod,lebo sa jej este moze pohorsit,moze byt chladnejsie trosku ale aspon slniecko by malo svitetit.

no tieto 2 veci maj urcite a tie sirupx ibuprofenove a kvapky do nosteka,a ap kontolovali jej aj uska?neplace ti ked ju dss lahnut?lebo detom velmi rychlo to moze prejst aj do zapalu uska my sme hned aj dostali kvapky do uska ,nam ich namiesali v lekarni,toho som sa najviac bala lebo to je strasna bolest aj pre dospelych nie este pre deticky ☹

mukky
autor
6. nov 2009

apna tie placky s masom robis ako?

womenne ahoj 😉
tak uz ti chodia do skolky?ako to zvladaju,paci sa im?Tebe uz skoncila materska,mas miesto kam sa vratit do prace?Ja by som bola naj zena v domacnosti,ved uvidime 😀

lumistri ahoj,preco si tak malo napisala? ☹ ,chybas mi tu a velmiiiiiiiiiiiiiiii a aj sun

mukky
autor
6. nov 2009

mne dufam ze pride dnes segra s neterkou,len je to take komplikovane aby sme to spojili,lebo chodi spat doobedu skor ako savierko a rano skor vstava a spi menej ,la nevydrzi byt hore dlho ked nema aj poobede spanok tak hadam to nejak sa bude dat sklbit

womenne
6. nov 2009

Ahoj mukky nie ešte mam matersku ja mam Čr a dali mi tu 4 ročnu takže končimi až v aprili,Pacu no neviem začnem si hladat už teraz ale neviem čo budem robit,mne bude hlavne luto že cez prazdniny nebudem s deckami ale v praci preto by som chcela len na 4-8 hodin ved uvidime.

Maly si v školke zvykli hned a su lepši ako boli Sebinko už krasne rozprava po česky a Niko menej nervači 😀

mukky
autor
6. nov 2009

womenne k tomu privarku normal chlebik,ci zemiakxky,volske oko alebo vajicko na tvrdo
moj maly nervaci uz asi mesiac 😔 ☹ ,zatne paste a krici velmi,alebo sa velmi zlosti ked nie je po jeho ☹ ,bojim sa ci to prejde...ked si ho pomojkam aj tak krici aj ked zvysim hlas krici..mali ste take obdobie?

a deti rozpravaju cesky ci slovensky?manzel je cech?

segra s neterkou nepridu,mala ma teploty,su u lekara ☹

apna
6. nov 2009

afte

uz na piaty krat pisem,mala mi neda dopisat 😀 😀
muuky to si vstala 😀 😀 😀 ci fungovala od vecera?
noc v pohode,spinkala,az nadranom sa vela hadzala atak,ale ok.asi pokial neplace a pekne spi,nebudem davat sirup,len fenistil.
trochu ju naparujem nad slanou vodou,ale nechce,ale po trochu sa snazim a uz konecne som jej dala teply obklad olejovy na hrud.snad bude ok a sa to nebude vracat 😒

co varite?ja nerobim nic,nemam maso ahaha ani zemiaky a neviem co by som mohla.privarok sme mali minule.zelen.rizoto nezje p,tak nevarim nic,nech si ide daco kupit 😀 😀 😀 malej urobim spenat.

dajaka som znicena ci co,asi si potom lahnem s malou,idem si dat kavej. co porabate dnes?

mukky
autor
6. nov 2009

apna si predstav ze som sla spat o 19.40 a zaspala a spala az do rana do 4.aj daco 😀 tak som vstala a bola vyspata 😀 mala som nastaveny vecer budik na 23.40 ze vstanem ked stary pojde spat ale som nakoniec zostala v posteli
vstala som asi 2 krat v noci a kukala na hodinky a sla sa napit 😀

ja idem robit omacku s mletym masom a spagety a maly uz zaspal pojdem aj ja si lahnut aspon na 3 hodky by sme si mohli pospat
budem doma,nikde nejdem,akurat riad mi treba poumyvat a poodkladat a popratane mam

apna
6. nov 2009

mukky konecne si sa vyspala 😀 😀 😀 a m bol sokovany,ze ste spolu spite v posteli 😀 sak nikdy tam nie si,ked ide spat 😀
joj jamam bordel,tak naoko popratane,ale treba mi porobit poriadky v linke,s potravinami a tak.ked vsetko mi tu pada na hlavu,take malo a kopu sraciek mam.sak som uz tolko hrncekov,miesiek a neviem coho vyhadzala...a chladnicku mi treba poriadne poumyvat a tak,take hlbkove upratovanie potrebujem urobit 😀 zajtra sa chystam,nech vyuzijem este ten vikend volny 😝 ked na mna dakedy tak pride vecer neskoro,ze dostanem chut a vtedy najma kuchyna a kupelne.treba mi vsetko tak poriadne urobit,obkladacky poumyvat a tak....

ja nevarim,p pojde na maso po robote...sak aj tu chladnicku mame iba tu malu viete,co hned je v nej mini mrazak,taka tu bola v byte a vellku by sme ani nemali kde dat.tak nemozeme vela kupovat,po trochu musime maso,zeleninu musim mat mix jednu,este tam mam spenat mrazeny a konec.nemozme ani zmrzku,ani nanuky,llen vtedy,ked je poloprazdny.na nervy to je,ale fakt bhy nebolo kde datg,ani keby sme si kupili osobitny,hoci maly.sak nemam ani pracov.dosku poriadne,bo das konvicu,mikru ..atd a uz je po nej.a to nevravim,ze toaster,mixer,fritezu musim vyberat,ked poytrebujem.ma to strasne rozculuje.

aj mne mala spi,idem asi ja ku nej tiez,bo sa mi nic nechce

mukky
autor
6. nov 2009

hej aj mam povedala lebo volala vecer a moj povedal ze spim tak sa ma dnes pytala ze do kedy som spala a ja ze do rana skoro a ona ze tak sa jej to paci 😀
mm sokovany nebol lebo on s nami nespi 😀 ty si sokovana teraz nie? 😀
aj ja pojdem o 5 minut 😀

lumistri
6. nov 2009

ach sorry mukky, ze som len pozdravila vcera..
som stale mimo, bo sa mi nic nechce a som unavena, chodim spat o desiatej, precitam zo dve strany z knihy a som tvrda.. maly pride k nam okolo stvrtej a spi s nami az do rana, tak do siestej - siedmej, urobim mu mlieko a vstavame.. uz totizto spava sam v izbe na velkej posteli 😝
este stale ma len sest zubov, je to normalne?? 😕

som necitala vsetko, ale uz ste kupili nieco detom na vianoce? ja som len neteri take pekne drevene dekoracie objednala, som zvedava ako to bude vyzerat, potom vam odfotim 😉
malemu neviem co mam.. asi nejake kocky abo lego (to vacsie).. ale najhorsie je ze vobec neviem co muzickovi ☹

nemate nejake receptiky s listkovym cestom? mam nejake v mraznicke a neviem co s nim.. 😒

apna
6. nov 2009

cafte,co porabate?kde ste? 😕
p dava malu spat,dufam ze zaspi,pocujem zlostenie 😀 😀 😀 ,poobede vobec nespala,iba asi hodku na obed. 😒

som urobila to kriklave kura 😀 ,prsia som robila,ale iba na pekaci som opiekla,aj s cibulou a trosku podliala bujonom a ryzu tiez kari.dobre bolo,mukky dik za recept 😀 a robila som este gulasovu polievku zo sacku.

mukky jak ze nespi s vami manzel?v ramci krizy ci ako? 😕 ani moj s nami teraz nespi,jak je chora ta spi so mnou na posteli,aby sme sa netlacili.

laura taka zlata,minule dookola opakovala take veci ,co vie,ze papa,tuk-tuk,kuk kuk(ze si zakryva a odkryva ocka),
indiana( s rukou tak po puse),a pozmurkaj,tak klipkala ocami,a potancuj a tak sa natrasa a akoze luska s prstami 😀 😀 a este kruti s hlavkou,ze nie.a inak take rozumie,ze ham,pod,daj a tak
a inak uz nevie nic,aj ked sa snazim ju daco naucit,tak nema zaujem nejak,vobec teraz.iba ked ma naladu.
uz vie vyliezt na gauc,aj na stolik,tak dneska len ju sledujem 😝

apna
6. nov 2009

caf lumi,to bude aj tym pocasim,sak jak usite na depku,ja neznasam to jesenne,sychrave pocasie.
ja neviem este co pokupime na vianoce,teraz ma cakaju narodeninove darceky,kazdy zaradom ma,minule segra,zachvili bracho,mala,svagor,p krstna,oco,svagrina a druhy p synovec,to vsetko do vianoc a este mama po vianocich.no mam dost a este vianoce na to 😝 😀 😀 😀

z listkoveho neviem,ja robim iba rozky plnene a taky kolac ,co som vyssie davala link s pislotami,jablkami a pudingom.a minule robili v servitke tak,ze panenku na platky okorenili,opiekli. sampiony s nejakou zelen.mrazenou a zaliali tusim slahackou a syr taveny do toho. a cesto na velke stvorce,do stredu omacku na to platok masa a tak to zalepili dokopy a piect.
ale mukky ti nahadze urcite receptiky

pancake
6. nov 2009

tie pisloty by som si dala aj ja. 😀 😀 😀 idem vas docitat. mam sekudu cas.

lumistri
6. nov 2009

ten kolac s piskotami, pudingom a jablkami som robila v nedelu, len z polovicnej davky ale sme to s mm skotili na posedenie 😀
neuverite co sa mi dnes stalo (som myslela ze take sa mne nemoze stat) som dala do polievky miesto soli cukor.. nastastie len malu lyzicku, bo som sa zbadala, tak som dala ostatne veci a nastastie sa to stratilo..
nejaky polepetko som v poslednej dobe 😅 😀

mukky
autor
6. nov 2009

lumi ahoj,ja robievam toto

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5832&user...

ale ja davam len syr a sunku,niekedy som robievala rohlicky,ale teraz toto