Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

lumistri
24. jún 2009

len s maslom a syrom?

mukky
autor
24. jún 2009

ano,je to fajn..urobis si spagety,precedis na taniere,polozis maslo,pridas nastruhany syr,a je to fakt dobra chut..moja mama aj sestra to jedavaju casto od kedy videli ze ja to tak jem,zachutilo im..a mama je rada,lebo si to takto doma uz pripravi a potom ohreje v mikrovlnke v robote spagety a vravela ze nie su take polepene..ja nemam velmi rada kecup na niektore veci..ale keby boli s morcadelou tak to si kecup dam

apna
24. jún 2009

mukky 😀
i ja vyskusam.ani ja moc kecup nemusim.mp je zas na kecup zatazeny.pamatam ,ze raz som robila kurca glilovane na mede,mnam,a on si nato dal kecup.no nenaserie ta? 😠
lumistri tak co si vymyslela?

apna
24. jún 2009

a este ku vsetkemu musi mat cibulu porezanu.my sme taki cibulovy 😀

lumistri
24. jún 2009

hmm, musim vyskusat, ale niekedy ked budem solo.. neviem ci by mi to moj muzicek papal.. ako ho poznam prve co by urobil nalial by tam kecup 🙂
rozmyslam ze z toho karfiolu urobim polievku (bude aspon aj pre maleho) a urobim tie placky.. ale neviem ci s tym nebudem mat vela piplacky.. zajtra mam toho vela naplanovane.. hhmm.. 😒

mukky
autor
24. jún 2009

apna opat chces opakovat?? 😕 😀 ,ale nieee,tesi ma to 🙂

mukky
autor
24. jún 2009

apna naserie 😀 moj si dava na rezne citronku bleeee 😝 😀 ale mu niekedy nedovolim dat 😀

mukky
autor
24. jún 2009

lumistri uz viem co...ak mate radi,slaninku alebo salamu opecies na kocky,pridas uvarene cestoviny,do toho buchnes vajicko,pomiesas a je to..a kyslu uhorku k tomu ak mate radi..je eee

apna
24. jún 2009

jeej aj ty mas foto a vobec nevyzeras ako hovoris,ze mas kila naviac 😉
no ja lubim sladku chilly omacku mnam
a robis niekedy plnenu kapustu?u nas to volame "holubky"?

apna
24. jún 2009

mukky sak ty si gazdinka 😉 hned daco vymyslis 😀

mukky
autor
24. jún 2009

hej dala som na chvilu aby si ma N EPREHLIADLA 😀 ,hej,tam to nevidno 😀 ,na postave ano ☹

lumistri
24. jún 2009

my zjeme vsetko co nezie nas..
cestoviny s vajickom boli minuly tyzden v utorok 😀
v pondelok bolo rizoto, v stredu francuzske zemiaky 😀
si vediem evidenciu stravneho listka bo som uz jak magor a ked ma minule mm upozornil ze sme to mali pred tyzdnom, nechcelo sa mi vert 😕 tak si to zapisujem 😉
co mame dalej?

mukky
autor
24. jún 2009

dalej mame ako som prezil a cesku postu pre teba,idem pozerat 😀

http://video.vareni.cz/

apna
24. jún 2009

lumistri velmi narocni ste 😀 😀
a co keby si urobila zemiaky a zo zeleniny take karbonatky?ze zeleninu uvaris,mixnes na mensie kusky, alebo pokrajas a das vajko,trocha muky,korenia,obalis v struhanke a vyprazas? 😝

apna
24. jún 2009

vies ako fasirky,len zo zeleniny

lumistri
24. jún 2009

hmm to by slo 🙂
ja viem ze sme narocni.. keby to bolo jednoduche nepytala by som vas o radu 😀
dakujem za vsetko.. idem ja spat.. ak by vam este nieco napadlo, rano si vas precitam 🙂
dobru noc vam prajem 😔

mukky
autor
24. jún 2009
apna
24. jún 2009

idem aj ja zdychat,dnes sme hore od siedmej rana 😠 a tolko som sa nachodila,nevladzem zit 😝

mukky
autor
24. jún 2009

ta super ste 😝 😀

mukky
autor
24. jún 2009

apna holubkov som este nerobila,ale milujem ich od babky,a aj svokra robi dobre,a s kyslou smotanou,mnam,dala by som si

mukky
autor
25. jún 2009

a zboznujem tiez zemiakove pirohy so slaninkou a cibulou,mnaaaaaaaaaaaaaam 😀

kde ste,vari nespite? 😕 🙄 😀 😀

pancake
25. jún 2009

no caute. som na skok. maly zacal chodit, tak mame rusno. hadze sa o zem 😀 😀 😀
ja mam ten segedin tak som rada 😒

mukky ja som tu fotku nevidela.supni mi ju do ip. aj ja ta chcem vidiet.

apna a aj ty. do ip prosim. aby som vedela s kym sa rozpravam 😉 🙂 🙂 🙂

tak baby ja koncim zase na dnes.majte sa tu krasne.este zajtra okolo obeda nakuknem.

ak neviete co budete varit, spravte spizy. daju sa aj z mleteho masa, ale ja idem robit z kuracieho, cherry rajcinky ponapichovat,sampiony,slanina,klobaska,cibulka,cukyna.....napichnete tam co chcete a je to dobre aj s kasou, aj hranolkami aj zemiakmi......

ja to idem robit na oslavu ked bude mat maly rok. mali sme poovodne grilovat ale sa mi nechce. tak to budem robit v trube ako vzdy. poukladam spizy na plech, polejem trochou oleja, podlejem deci vody, prikryjem alobalom a nestaram sa. po pol hodine iba vypnem. je to veeelmi rychle. ja robim len z kuracieho masa tak je to rychlo hotove. a to kuracie ked mam nakrajane, tak ho pokvapkam olejom a giros korenie dam. je to fakt dobre a rychle.papa baby

apna
25. jún 2009

ahojte
mukky,kde mas foto? 😕
pancake,jeej aj ja uz chcem aby mala chodila,mozno trochu okolo nej zhodim 😉
a tie spizy som uz sto rokov nerobila,dobre,ze si pripomenula.ja na to rovno napichujem aj zemiaky.
a ku segedinu robis knedle?skoda,ze sa tu nedaju kupit,nie?ja sem tam robievam

lumistri no si nakoniec vycarila na obed?

ja uz som urobila to tofu na zelenine,tak som ho nechala odlezat ako mukky radila,jak fajne vonia za cesnakom. 😝a vsetko co som mala,tam som nahadzala,podusila,je to ako leco skoro.a asi urobim mP ku tomu loksu,taku z kys.mlieka,ale tu robim z jogurtu bieleho,ale ani ten nemam tak urobim z kys.smotany.
vonku celkom pekne,slnko je,len fuka velmi,neznasam vietor.pojdeme s malou potom vonku,za segrou,chceme ist do jedneho obchodu este mrknut,tak mozno nakupim daco.

joj a treba nam darceky kupovat domov pre rodinu,jak to neznasam,furt to nechavam na posled.chvilu a nikdy neviem co kupit a nakoniec stale pokupim saty
ok,tak caf

apna
25. jún 2009

pan ty si robievala malemu tu kukuricnu kasu?kde si kupovala muku?ja som kupovala v holland&barret,neviem ci poznas,a tam mi dali sa to vola,ze maiza meal,ze to je to iste.tak ci nahodou nevies 😉
musim pohladat na nete

pancake
25. jún 2009

apna kup tie nepecene bagety. nakrajaj, daj na parak a mas klasicku slovensku knedlu. mam to vyskusane a poradil mi to kamos co robi tu v uk sefkuchara. 😉 😉 😉 kupis ich kdekolvek tesco,asda,sainsburys.... vsaade. a ani nie su drahe. ale ja mam dnes k tomu polsky chlieb lebo sa mi nechce parit knedlu. 😀

pancake
25. jún 2009

nie ja kase kupujem cow&gate. a mam aj zo slovenska. tie malemu viac chutia. 🙂
a darceky kup v primarku uvidis ako budu vsetci radi ked donesies oblecko. aj ja tak kupujem.

lumistri
25. jún 2009

co som robila..? no urobila som tu karfiolovu polievku a zivansku.. zemiaky, cubula, klobaska, slanina a trochu maska.. nakrajala som a hodila do alobalu s trochou masti a vody, osolila, okorenila a stcila do rury a mam klud.. este som to ani nezapla, bo drahy pride az okolo tretej, tak nech to ma akurat..
teraz zvazujem ci si dat kavu, bo od siedmej zarezavam ako otrok 😝 este ma aj nastvalo ze som umyla okno na detskej a pustil sa takyyy lejak 😠
ale obavam sa ze ak si urobim kavej a sa tu zasedim uz sa mi nic nebude chciet ☹

apna
25. jún 2009

pancake to fakt?ja kupujem tie zemle,dam do rury a su fajnucke.taze kupim bagetu a naparim a jak dlho?no to som strasne zvedava.
hej i ja primark rada,furt tam daco pokupim za lacno,aj vcera som vsetko tam pokupila 😀

lumistri tak dobre si vymyslela nakoniec,v alobale je fajne,take stavnate papu.
no ja som si urobila kavu,taku chut som mala,naliala mlieko a vsetko sa mi zrazilo.mlieko skysnute 😀

som skusila tie lievance,tu dakde som vycitala recept a fajne by boli,len mi zhoreli z jednej strany 😀.bo sa mi zdal divny recept,lem muka vajcia,pdp,a lyzica cukru

lumistri
25. jún 2009

hmm.. lievance 😵 mnam, mnam, ja robievam tvarohove.. fajnucke byvaju 😉