Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
23. nov 2009

😀
pan pisala som ti aj hore ze aky je drobec tvoj zlaty 😉 😉
idem spinkat,pa ☹ 😔 😀

pancake
24. nov 2009

cauko. som ok a ty? ja len nepisem,lebo vy nepisete. nemam na co odpisovat.
takze len nakuknem a idem prec.
no dufam se sa to tu rozbehne. kde je apna ? a co je s tebou ked nepises???? ako sa ma maly????

mukky
autor
24. nov 2009

pan ahoj 😎
mame sa super 😉 ,drobec sice asi 3 dni vobec nechcel mliecko ale uz je to ok opat.

pisem,pisem aj inde 😀

mukky
autor
24. nov 2009

cez den som tu vacsinou len ked drobec spinka alebo sa pekne zahraje na chvilu a potom vecer ked uz spinka

ake mate nove pokroky?co strava?

pancake
24. nov 2009

no maly sa naucil ako robi vojak. postavi sa a zdvihne hlavu 😀 😀
a vie zakaslat a dat si ruku pred usta no a este ked mu poviem aby si utrel slinku na brade, tak si utrie. 😀 😀
inak nic.

trisestri
24. nov 2009

recepty s obrazkami http://vcielkaisr-mojerecepty.blogspot.com/
alebo obsiahla kucharka aj nejake rady a tipy http://hospodyne.mojerecepty.sk/

mukky
autor
24. nov 2009

trise dik 😉

mukky
autor
24. nov 2009

🙂 😉 ☹ 😒 😠 😎 😖 😲 😢 😀 😝 😔 😅 😕 🙄 😨 🤐 😵 ☹

mukky
autor
25. nov 2009

apna este stale mas svokrovcov na navsteve? 😕

mukky
autor
25. nov 2009

apna kde sa tulas?? ☹

sunny face kde si? ☹
lumi? ☹

dufam ze ste ok,my sa mame supeeeeeer 😉

pancake
26. nov 2009

ahoj. ja upratujem tak nemam casu a musim ist na pracak do mesta. autom je to 15 minut. svine su to. 🙄

mukky
autor
26. nov 2009

pan ahoj,kupila som vcera malemu ceruzky pre zdrave kreslenie,trojhranne,hrube,siroke....na mikulaša..
tusim ty si sa pytala na ceruzky,nie?

pancake
26. nov 2009

ano. ale si si ista ze ich moze davat do ust? kupila si tie co su v tescu? lebo vcera som zrovna take drzala v rukach. ale na nich je jasne napisane ze az od 3 rokov. moj maly vsetko dava do pusy a ceruzky by pojedol.
ja som kupila taku tabulu na ktoru sa da kreslit specialnym perom a potom to zotries. a pises od znova. do nekonecna. 🙂

lumistri
26. nov 2009

servus zeny,
neboj mukky, sme ok.. ja tu sem tam mrknem..
nic nestiham, periem pomaly kazdy den, maly ma jednu vec oblecenu maximalne den, lebo sa posadi do mlaky, alebo hodi do blata, pripadne do travy.. a tak stale dokola.. furt len po nom upratujem a odkladam.. az mi z toho zasibava..
inac moja segra ma uz babatko, vola sa livia 3280 g a 49 cm, cez vikend ideme pozriet, tak sa tesim na novorodeniatko 🙂 ktovie ci si aj povarujem, neviem ci viem drzat este take male babatko..

mukky
autor
26. nov 2009

ahojte,
pan ked si maly bude kreslit budem pri nom a nastastie nas si nedava nic do pusy,ani papieriky ktore trha z novin 😀 /zatial/ 😀
tieto boli najlepsie,i tak som ich kupila...aj keby boli vhodne do 3 rokov aj tak by som bola pri nom aby si nahodou s nimi nepichol do ocka
vacsinou pre tak male deti ani vela hraciek nie je vhodnych,koli EU 😝 ,musia to tam uvadzat a pri ceruzkach to uvadzaju aj z toho dovodu ze sa mozu pri kresleni zlomit a mozu to spapat,teda zlomi sa ta farebna "napln"

ale najdem si tu namahu a zistim ci su aj pre mensie deti 😀 a potom ti poviem

lumi ahoj,nepozeraj len ale aj napis 😉 a babatku a mamine vsetko naj
a kto ti drzal ako maleho joja? 😀 😀

apna
26. nov 2009

cafte zeny,
vidim,ze velmi necinite 🙂 co nevarite? 😀 ako sa mate?
my sme ok,mali sme navstevu a take salene dni boli,ze nebolo ani casu na nic.mala podostavala tolko veci,hraciek,ze som salena z toho,nemam ani kde ulozit....
laura uz chodi 🙂..ale este casto pada na zadok a sa zlosti 😒a furt je zavesena na mojej nohe 😝
a vy ako sa mate?co ste fajne varili?

mukky
autor
26. nov 2009

cau,ip 😀

mukky
autor
26. nov 2009

super ze mama uz chodi xixi,ked bude jak moj maly letec mas co robit 😀 😀
co laurinka podostavala?napis sa tesim s tebou 😵 a co tebe svokra doniesla? 😀 jak dlho u vas boli,oni nebyvaju v gb?

my sme boli jeden den na obed s mm a inak len syr a zemiaky sme mali a uz ani neviem co 😀
ale uz chcem zacat varit take nejake specialitky co som pred tym varila a aj zdravsie nieco...
mam tu tisic receptov,uz len sadnut a hladat...

apna
26. nov 2009

no uz sa tesim ked bude lietat 😀 😀 zatial casto pada a taka je smiesno-zlata 😀
no dostala taky ako keby chodak,co sa tlaci a tam su vselijake gulicky a tak,tak sa s tym hraje,maly kociarik pre babiky,3babiky,2=take hracie,svietacie telefony take super ,vlacik,4obrovske plysaky,potom take mensie-rozpravacie,kopec oblecenia,super tenisky ,kabat jak pre staru zenu taky zlaty,cizmicky ku nemu,take supravy sportove znack.,a pyzamka,bodynka a take uzit.vecia a taku hojdacku s konstrukciou-kopec miesta zaberie,ale mala velmi v nej nechce byt....a uz ma nenapada teraz...hej a od svokry nausnice zlate krasne

nie, oni su na sk,tam podnikaju,tak nemozu tu ani na dlhsie a casto chodit 😒 ,a mne priniesla parky,slaniny a klobasy domace 😀 😀 😀 😀

mukky tak tak len var specialitky,potom nas inspiruj 😉

mukky
autor
27. nov 2009

mala som chcela napisat nie mama 😀
ta tebe lakocinky take treba? 😀

a s cim podnikaju?
ta pekne vecicky podostavala,super 😀 mozes byt rada ze aspon jej na malej zalezi ...moja po 16 mesiacoch teraz doniesla prvy krat malemu 4 banany a asi 1 kg jablk 😖 a este take nervy mam ze tu na sklo to sa ani neda napisat 😠
no a par veci este ale dohromady od nich co dostal tak asi 6 veci co nepocitam to ovocie 🤐

mukky
autor
27. nov 2009

pancake no nenasla som nic na nete o takych ceruzkach...vsetky co som nasla boli od 3 rokov,myslim si ze kludnne si mozu deti kreslit aj s takymi,ale vy asi este budete musiet pockat ked si dava vsetko do pusy..

apna
27. nov 2009

cafte 🙂
co porabate?jasom pospala s malou,napapala sa,pozeram telenovelu 😀 😀 😀 .pojdeme na nakup neskor,chladnicka prazdna 😝 taka som leniva,zajra do roboty...
robila som tarhonu a taky akoby perkelt z kuracieho so zeleninou,aj mala si dala...no neviem si predstavit varit bez korenia a dosolit na tanieri 😝 tak som malej odobrala najprv a tak dokorenila,ale aj tak....

mukky
autor
27. nov 2009

akurat mam chvilu cas 😎
a ako bolo vcera?dokedy si bola na damskej jazde?si dosla domov po svojich? 😀 😀 😀
ja som dnes nevarila,zajtra budem robit rizoto s kuracim maskom ochutenym a syrom

mukky
autor
27. nov 2009

varila som len malemu,polievku s č.sosovicou,paradajkami,s ryžovymi a pohankovymi vločkami,petrž.vnať
daddy mal mrazene tvarohove gulky s lekvarom a škoricou,ja budem len tmavy chlieb s debrecinskou

apna
27. nov 2009

mukky dobre bolo,po svojich som dosla,pohar vina som si dala 😉 ,okolo tretej som prisla a mala rano skoro vstala po osmej,tak som myslela,ze zdochnem,jak sa mi nechcelo vstavat 😝 som si poobede musela ku nej lahnut 😔

aj my sme uz dlho nemali rizoto.ja zajtra urobim halusky s kapustou a syreckami.a malej som teraz urobila polievku zelenin.,aby mala,bo stary by jej hippku dal a nechcem tak jej davat,iba ked nestiham uvarit alebo tak...
zas sa mi vyhodila,ja uz neviem ani cim ju mam kremovat a z coho to ma vlastne.k dr o nema cenu tu ist...

mukky aka o bola ryza ,co si vravela,ze malemu kupujes?nechce sa mi hladat dozadu teraz...

a ostatne zienky kde ste? 😕

mukky
autor
27. nov 2009

parboiled ryza..je super..

ja take fajnucke rizoto robim 😀 s vela stavou a syr postruhany navrch 😀
mam zaludocne krce 😝 z niekoho a mm to nie je ani savierko,hadaj kto 😀 ,len ip 😀

co papala,skus si to odsledovat a pisat co ti papa a z coho sa ti vyhadze ☹

mukky
autor
27. nov 2009

apna aj toto si precitaj...hlavne dole 😒

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mukky
autor
28. nov 2009

pridám jeden výborný recept na paprikovú nátierku "Ajvar". Verte mi, oplatí sa s tým robiť. ;)
Ajvar
1 kg očistenej červenej papriky
1 veľká cibuľa
1 celá väčšia hlavička cesnaku
2 PL cukru
1 PL soli
2 PL octu
2 dl olivového oleja
1 väčšiu paradajku (najlepšia je mäsitá)

Všetko zomelieme na mlynčeku na mäso alebo rozmixujeme a dáme variť.
Na platničke na plynovom sporáku necháme pomaly vrieť (za občasného miešania) 90 až 120 minút.
Horúcu masu potom dáme do zaváracích pohárov (najvhodnejšie sú 3 dl) a sterilizujeme.
Pri sterilizovaní počkáme, kým začne voda vrieť, potom odstavíme z plynu, poháre však necháme v horúcej vode až do vychladnutia.