Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

pancake
4. dec 2009

ada to si namontujes na ktory kocik chces. ja som to teda tak videla.

adulik144
4. dec 2009

Mali sme mat lazzane, ale tatuldo odmietol,co ma mrzi,lebo to je hlavne moje Nr.1. On ma rad cestoviny len cerstvo urobene ani panovi neda do ust prihrievane.Tak sa ide robit br.pliecko marinadovane v kečupe a v horcici-ako spominala Mukky. Len ja k tomu urobim ryzu.Ale co je potesujuce bude mat aj na večeru 😎

pancake
4. dec 2009

u nas zase chodia teraz smetiari a maly sa tak na nich tesi ... a do prdele prisli ked spinka. 😠

ja tam davam aj vegetu, a kto lubi si tam dava aj sojovu alebo vorcestrovu omacku. ja nemam rada.
a keby si toho nahodou spravila vela, tak na dalsi den tie rezne iba obal v struhanke a vypraz. je to mnamka. 😉

adulik144
4. dec 2009

No to poteší, ja som mavala nervy ked cez leto chodievali kosit travu pri panelak, kedze cez den boli 30-tky tak zacali medzi pol 7 -7hodinou a mna islo rozhodit.
To moje masko mam nakrajane na kocky a dusim ho. Myslim, ze zajtra uz nebude a popravde neviem si predstavit obalovat male kocky, ale diky za tip. Mozno ho niekedy vyskusam. Ale akurat ma napadlo, zeby to nebolo az take hrozne obalovanie, keby som to praskla do sacku alebo dozy so struhankou a zatrepala s tym.

pancake
4. dec 2009

myslela som rezne. nie sote. 🙂
ja tak obalujem sampiony. zatrasiem a mam hotovo. bez starosti. a rychlo.

inak baby citam ze uz konecne odklepli ten zvyseny rodicak do dvoch rokov veku dietata. viete o tom cosi? nas by sa to tykalo iba 6 mesiacov. ale aj tak lepsie ako nic. 😠

adulik144
4. dec 2009

Tak ja uz som mimo, Lucia ma 2 roky prec. Ja sa skor budem snazit pripravit ju do skolky, aby v septembri nastupila, samozrejme ak ju prijmu. Tu u nas je vela deti a malo skoliek-porozpredavali ich. Hajzlici 😠

pancake
4. dec 2009

no ja asi zhnijem doma este 3 roky. budem sa snazit. 😀 😀

mukky tie tvoje linky su fakt sila. kde to beries? 😕 😕 😕

mukky
autor
4. dec 2009

super masko-najlepsie jedlo na svete

Potrebujete (pre dve osoby):
-kuracie masko (davam vacsinou pre dve osoby 700-800g)
- 6-7 stredne velkych cibul
-teglik kyslej smotany (odporucam rajo, alebo nejaku podobne tuhu)
-200g eidamu
- sol a koreniny (ja davam majoranku, cierne mlete korenie,vegetu a cervenu papriku mletu sladku - podla svojej chuti mozete pridat aj ine)

POSTUP:
Kuracie masko naporcujeme na tenucke rezniky...ja robim vacsinou velkost 5x5cm lebo take mi viac chutia a lepsie sa jedia aj nakladaju na tanier.Tieto rezne osolim a nakorenim a jemne naklepem. Ked to mam vsetko hotove, rychlo osmazim rezne na panvici s trochou oleja. Odmastim ich servitkami, aby bolo na nich co najmenej masti.

Potom si pripravim cibulu, ktoru nakrajam na trojmilimetrove kolieska.
Pripravim si pekac, na ktory sa mi zmestia rezne vedla seba(aby sa neprekryvali).Na dno pekaca dam 1/3 nakrajanej cibule a rozlozim ju sumerne po dne. Na to poukladam rezne pekne jeden vedla druheho.Zotstaok cibule rozlozim na maso a cely pekac prikryjem alobalom, alebo pokrievkou, ktora patri k pekacu.
Peciem v rure 35-40 minut vacsinou na 200-250 stupnov celzia.

Z pekaca dam dole alobal a zistim ci je cibulka makka. Ak ano, tak na nu sumerne rozlozim nastruhany eidam(polku eidamu struham na hrubo a polku na tenko) a na vrch rozotriem cely teglik kyslej smotany.
Dam to zapiect do rury (bez alobalu) kym sa nazacne po krajoch tvorich hneda korka (resp.kym nezacne hnednut smotana).

Moze sa stat ze pod masom bude velmi vela stavy (zo smotany), to viete potom lyzicou odobrat.
Mne tam ta stava nevyhovuje, Vam mozno by aj chutila

Skuste. Ako prilohu odporucam americke zemiaky alebo hranolky.
Idem už hajíííííí,lebo mám oči ako krtek 😀 ,pááááá

pancake
4. dec 2009

to mas z toho ze celu noc vysedavas na nete 😠 😠 😠 cau. chod spat aby si nebola zla na saviho. 🙄

mukky
autor
4. dec 2009

pan ja som este nikdy nebola na neho zla 😀 ani nebudem 😀 a on je dobrucke dietatko len obcas je ja hovorím ze nekludný 😀 fakt idem,o chvilu mi treba vstať a chystať sa na navstevu 😀 a na fb mas pekne fotky 😉 aj videjko je zlate ved som ti pisala 😎

apna
4. dec 2009

http://www.mothercare.com/Hauck-Shopper-Buggy-D...
pan ja mam tento,cierno cerveny s fusakom a vajcom a stal stovku 😀
a som sa nasrala a chcem novy,ale neviem aky,hlavne chcem,aby sa ta opierka dala poriadne dvihnut do sedu a aby mal miesta na sedenie,ten mi pride ,ze malo miesta a vsetko sa s nou smyka dole,ked je vo fusaku 😠
kym lezala bol ok

dajte linky aky vy mate alebo poradte mi nieco,prosim

apna
4. dec 2009

ja zboznujem ked sa kosi trava a ta vona,ale nie ked mala spi 😀

fajne ste varili,mukky dobry recept,asi zajtra vyskusam,aj lasagne lubim,ale moj nemusi tiez 😝

pan akoze ti daju vrece a ty hadzas co chces?ajja chcem a za kolko ? 😀asi aj ja pojdem na shopingy toho 26.ale sama,p nebude mat nervy 😀
mala spi,ja pijem kavej konecne a tak..hladam kocik...ale aj tak sa pojdem najprv presvedcit do obchodu ci jetaky ako na obrazku,ked nejaky najdem

jankando
4. dec 2009

Pan

to vazne, si namatas co chced do vreca zadara? ak hej, tak to mas bohovksy.. 😉 😉 😉

o tom rodicaku tiez nic neviem len snad sa bude vztahovat i na mna..ksakru.. 😠

Mukky
ten recept zaujimavy..ze by som ho zvladla i ja...haha
len som neponala, ci ked davas to maso do rury piect s tou cibulou ci sa podlieva..je tam napisane, ci nie? som si nevsimla...

Maly spi jak bobor.. 😀 😀 vypil mliecko a hajii hned.
Tak mam konecne klud na chvilu..Kuchynu som uz vypratala, estepo vysavat..asi pojdem dat rychlu vanu..

ESTE somsa chcela spytat, ze kolkokrat este vase deti piju mliecko na den, a kolko cca ml?
neviem, ci davam malo, ci vela.. 😠

pancake
4. dec 2009

ano nahadzem si do vreca co chcem. ale niekedy nemaju na chlapcov oblecko,tak beriem aj na dievcatka. ved druhe mozno bude dievca. a ked nie, tak popredam. 😉

moj maly pije mlieko pred spanim 7.30
rano hned ako sa zobudi 7.30
a pred spanim obednajsim 11.00

ale to vsetko pije iba tak okolo 5 odmeriek. nie viac. 😠

na mlieko pije dost, ale malo caju pije. asi tak pol deci za cely den. viac nechce. ani lyzickou, ani do salky, ani do flase, a to som skusala 3-4 druhy flias. 😠 😠 😠 proste ma malo tekutin.

apna a zle sa tam malej sedi? ja mam drahy.ty nechces taky ze aj vajicko sa da zacvaknut, aj hlboky je z neho aj sportovy. kupila som ho v Toy`s.
idem ti pohladat link. ale ten je dobry tak od narodenia. uz teraz ti je zbytocny. 😒

pancake
4. dec 2009

toto je on. tak sa zabav 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=FlrRt3aL4vA

inak je to kocar roka 2008. tak som si ho kupila. fak nemozem povedat ani krive slovo na neho. je super. len je trosku tazsi ked ho musime dat do auta. ☹

jankando
4. dec 2009

Pan, i moj tak pije, ako tvoj..
3x na den, rano, pred obednajsim spankom, a vecer pred spankom
Robim mu stale 210 cez den a 240 na noc, ale nevypije cele, malokedy sa mu podari..takze tiez tak 5-6 odmeriek
Cajik tiez nechce, ani ho neucim na neho....
MInule som oskusala mu dat rano namiesto mliecka, tak ma vyplakal, ze co to ma znamenat, on chce svoje mliecko.. 🙂
Tiez sa mi zda, ze ma malo tekutin, ale pije vodicku, nie vsak vela.. 😠
Peti ma soplik. 😠 cely den reve...jeby sme vedeli preco... 😠 😠
som ho zase strihala..haha 🙂

Pan a to mas akoze zadara? 😨

pancake
4. dec 2009

nie zadara. za prve vrece musim zaplatit 15 libier a za druhe 10. a ak chcem este tretie a dalsie, tak tie uz su iba po 5 libier. ale ja si bravam iba dve. toho je fakt kopy. ja uz to nemam kam davat. idem to zacat balit do krabic a posielat domov.
skoda ze sa tam nejako speci neda vyberat pre mna. vacsinou je tam detske oblecko.
no uvidime co bude zajtra. sa tesim. len musim skoro rano vstavat. 😠

apna
4. dec 2009

pan fajne nakupy tam mas,za lacno a kopec veci...ti verim,ze nemas kde skladovat...a dobry kociarik,vidno,ze tam je miesta na sedenie...ja som sa rozhodla,zehoc bude drahsi,kslem na to,som sa nasrala..ale nechcem uz vajkom a vanickou,naco?musim najst nieco vhodne....jeden sa mi paci,ale tiez sa da vanicka urobit,ale vyzera ok,len skoda,ze ruzovy....

baby isli sme na nakup a mala zrazu tak vrackala,vsetko komplet z nej vyslo,boze len som sedela a civela na nu a vravim misovi,ze boze sak sa zadusi ☹ a on krici,sak ju nahni dopredu....tolko z nej vyslo...sme to otocili spat ,prezliekla som ju,umyla auz sa aj ozyvala,chodila,tak som myslela,ze len jej prislo zle v aute mozno...a v obchode zase...ale uz len akoby voda,stavy z nej,tak ju napinalo,moja zlata...doma chcela spat a zas sa povracala....a uz nezaspala a teraz nedavno vypila cajik a zas vsetko vyvratila....tak ja neviem,co to...
urcite je hladna,neviem ,ci jej potom mozem dat mliecko,keby plackala...
neviem z coho to moze byt?na obed som jej robila polievku sosov.so zemiakom,mrkou a trosku paradajky som tam nakrajala...a nechcela velmi papkat,dost taksom ju silila,ale otvarala pusu,ale nie tak ako normalne...
a poom mala brosk.vyzivku,tiez jej moc nesla,ale ta pojedla daco....mozno,ze nechcela,ze jej idu zubky a ja som jej dala aj tak,tak jej zle sadlo?este aj tu polievku vyvratila....

no tak som sa rozpisala....
varim spanielske na zajtra aj ryzu...co mam podla vas urobit malej?je tu niekto? 😒

mukky
autor
4. dec 2009

ja som tu neskor pridem a docitam

mukky
autor
5. dec 2009

juj pan chudacik mala laurinka ☹ moj este nevracal a dost sa toho bojim keby ano....
ja by som jej nedala mliecko ale uvarila ryzu,hoc aj na ranajky,len postnu ryzu,pripadne so zeleninkou ale len trosku...
mozno ta kombinacia paradajok a vyzivy,alebo ta vyziva ci nebola chytena....no a nasilu nedavaj nikdy papať,radsej skus po pol hodke este raz ...ja som tiez to mliecko mu nedavala nasilu len radsej v noci a v noci chcel
alebo suchare daj ale to asi nemas,alebo len tak pozuzlať roztek cisty a potom uvidis ako bude dalej

mukky
autor
5. dec 2009

dufam ze uz je laurinke dobre 😔

mukky
autor
5. dec 2009

my pijeme rano 240 ml a vecer 240 ml

mukky
autor
5. dec 2009

uz asi spinkate 😔

adulik144
5. dec 2009

Ahojte
Apna citam o tom vrackani a ja som to uz zazila s obidvoma a urcite jej neponukaj mlieko aspon 1 den a ak nebude chciet jest tak ju nenut.Hrozne zly pocit je to ked cely den nic nebude jest, ale pomoze to. Potom ked jej bude lepsie, tak ti zje vsetko co pred nu das (najlepsie nieco dietne,alebo zeleninový vývar,nech si doplni vitaminy). Ale musi pit,aby sa nedehydrovala. Vacsinou to byva 1 dnova zalezitost (brusna chripka) ak by to trvalo dlhsie urcite chod k doktorovi.
Mne baby piju mlieko len rano, Terezka by ho pila aj namiesto jedla a Lucia ho zase odmieta a vypije ho len v spanku, ale chvalabohu ma rada jogurty.

apna
5. dec 2009

ahojte,
dnes nas o desiatej pustili pustili domov,nebolo objednavok....neprotestovala som 😀 😀 😀

mame spanielske s ryzou a robim slepaci vyvar...

mala lepsie,len sa vecer zobudila a nevedela zaspat,poplackavala,viem,ze bola hladna,ale nedala som jej nic,nakoniec rosku cajiku a tak plakala ,ked uz neislo jej nic,nechcela mi dat flasu a naprazdno tahala,nakoniec zaspala a nevvyvratila ho uz...
rano jej dal p chleba s maslom,len tak natenucko trosku spapala a vypila vela caju,potom este cajim jej ponukam stale...a nedavno isla spat,tak som jej dala mliekko,120 vypila....skusim jej dat vyvar potom....?
ale zase sopli,ma porazi,zatial iba trosku,ale kasle menej,ale tak zachripnuto,akoby potrebovala hlieny vykaslat...
ja uz tomu nerozumiem,sak ona tak casto ma u nadchu...a ten kasel urcite sa nam vrati od minula....to taka slaba imunita ci co,kazdu chvilu sopli...alebomoze aj kvoli zubkom?

adu,fakt strasne mi bolo vcera,ked som vedela,ze je hladna a tak musela zaspat....co si dobre varila dnes?
mukky kde sa flakas?
pan nakupuje ....mali dnes na vyber?
jana?a petko ako?

mne mala pije tak dva-tri krat na den po 210,ale nedopije,kedy ako....

mukky
autor
5. dec 2009

ahojte,
veče dorazím,doobedu sme boli na mikulaša a teraz ideme k nasim na neskorsi obed a na mikulása opat 😀
pááá

jankando
5. dec 2009

cau baby

uz 3x som pisala a zmizlo mi.. 😠
tak len v skratke

Zdeni, dobre, ze mala uz nevracka a k soplom...ksakru Petik sopli o stosest...davame paracetamol pred spanim a v noci som mu dala i kvapky do nosa, lebo nemohol dychat.. 😔 ☹
Neviem cim to , ci to pocasie ozrutne, ci zubok nejaky vzadu ide..

Maly spinka teraz a ja by mala do shopu ist a tu sedim...pisem so sesterkou...

mukky
autor
6. dec 2009

ahojky,poobede nakuknem 😎

Vyprážane rezne trochu inak:

potrebujeme:
kuracie prsia, grilovacie korenie, cesnak, a na obaľovanie (múku, vajícko,trochu mlieka a strúhanku).
postup:
je veľmi jednoduchý, ako pri klasických reznoch v trojobale.
eezne posypeme grilovacím korenim (miesto soli). do rozšľahaného vajíčka pretlačíme 1-2 strúčiky cesnaku, prilejeme trochu mlieka. Obalujeme v trojobale a vyprazíme

je to obmena za klasiku. Tieto rezne sú šťavnaté a výborne chutia. Kto má rád cesnak, nemusí ním šetriť.

Zapekané rezne

4 väčsie rezne z krkovicky hrubé asi 2 cm osoliť a okoreniť. potom 2 rezne dat na dno menšieho vymasteného pekáča, na ne položiť 4 plátky oravskej slaniny, na polkolieska nakrájanú cibuľu a nasekaný cesnak. Nasledujú zbývajúce 2 rezne a zase slanina, cibuľa a cesnak. ptom všetko zaliať 2 dl cierneho piva, prikryť alobalom a dať piecť pri 200°C na 45 minút. Potom alobal na viacerých miestach poprepichovať a po 10 minútach pečenia dať celkom preč. Piecť ešte 20 minút.
Mäsko je neskutočne mäkke

pancake
6. dec 2009

ahojte. uz nenakupujem. to bol posledny shopping tohto roku. uz nebudu predavat.az buduci rok. ale mam tie cizmy co som chcela a kopec veci aj co som nechcela. 😔 😔 😔 pojdem to pobalit do krabic a poposielat.

inak som dnes mala najkrajsieho mikulasa na svete. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mne maly grcka ked sa prepcha. ale to sa zasmeje a pyta jest zase. asi 5 krat sme to tak mali. 😀 😀

a tiez varim vyvar aby mal aj maly. 😉 😉

mukky
autor
6. dec 2009

ahoj pan ako to najkrajsieho?je to to co si myslím? 😉 😵