Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
7. dec 2009

pipi 😀 😀 za čo? 😀
som este piekla lievance som dorobila este cesto,daco pocitala a teraz som si kavu urobila

mukky
autor
7. dec 2009

ale sa asi dlho nezdrzim si chcem kuk dajake relacie 😎

mama.wolfka
7. dec 2009

pošli mi v ip pár lievancov 😀
mne nejak prestáva chutiť káva, hoci pri Samkovi mi chutila

v poho, ja pojdem za chvíľu na tú IP, veď si prečítaš potom keď budeš

som pozerala kamoške info. o tom zvýšenom rodičovskom a náhodne som zistila, že aj pri 2. MD budem mať nárok na materské, pri 1. som si to vyšpekulovala, aby som mala max., takže aj teraz by som si mohla na cca. pol roka riadne prilepšiť, ešte to musím preveriť, ale ak hej, tak supeeer

mama.wolfka
7. dec 2009

pozerám, že si zrušila foto

mukky
autor
7. dec 2009

posielam 😀
ja som prestala pit v tehu kavu uplne koli babatku,lebo ked je babatko v brusku uz 😀 tak nema v pečeni istý enzym,ktory odburava kofein,tak som ju upne prestala pit,skoro az dva roky,do 13,5 mesiaca kym som kojila
a turecku som pred tym stale pila a teraz len nescu,od tehu turek mi nevonia 😀

mama.wolfka
7. dec 2009

ja som pila, menej, ale pila 😒 krpec bude závislák po maminke 😀
ale tejto novej babule asi nechutí 😀

tak idem konečne na ip a potom objednať nové gate, lebo tentokrát už normálne dlho neponosím, predsa to brucho už nie je čo bývalo 😀

mama.wolfka
7. dec 2009

jaj inak tak ma vytáča, že to musím vždy preklikávať kým sa dostanem späť 😠

mukky
autor
7. dec 2009

hej blbo to je na tom konovi to preklikavanie 😝
ja som s mm teraz akurat volala ze co zajtra robime...ked vstane tak pojdeme asi na trhy do mesta ked nebude prsat

mama.wolfka
8. dec 2009

tak pekne komunikujete 😀 sa teším

tak som babuľku pridala do pasu, keď už ju tu takto verejne ohováram 😀
hádam to nezakríknem, nechcela som ešte zverejňovať, ale snáď bude ok

mukky
autor
8. dec 2009

potom na nakup a k prababke...mala by som spat 😝 ale mne sa nečééé

apna
8. dec 2009

cafte,
pan blahozelam 🙂 🙂 🙂 dobre som tipovala,tak nech to bude zdravucke dievcatko,ked uz tolko veci mas 😉
joj ja ked si spomeniem,ja som na zaciatku tolko spala...prisla som z poobednajsej,najedla sa dala sprchu a sla do postele a spala som vzdy 12hod.zas som len vstala pripravila sa do roboty najedla a isla....

adu to musi byt pekna vianocna atmosfera pri tom peceni,fajna vona...mnam

mukky pacili sa malemu ceruzky?bavi ho to?

my sme dnes spali dve hodky,teda ja hodinu,potom sme sa hrali a tak...mala je dost umrncana,nebude sama,len na rucky chce a si polozi hlavku mi na plece a tak si vegeti...nechce papat,veelmi malo je,mlieko iez nechce max.60 vypije zakazdym a z jedla par lyziciek ☹ atrochu hnackovala....sopli,kasle,na infarkt...
zajtra sa dufam dostaneme k dr...

ja som nevarila na obed nic,malej som urobila poievku brokol.karfiolovu taku kremovu,nechcela vobec,neskor skusila hippku,tak par lyziciek si dala....a p som teraz urobila jak prisiel z prace hranolky,zel.salat a kuracie prsia som rozrezala na tri a som nakorenila a dala sojovu omacku,rochu postalo a dala som to do cesticka z vajka,muky,sojovej a petrzlenu a vyprazila.... 😝

mama.wolfka
8. dec 2009

apna nie je malá taká aj kvôli zubom, tiež mám pocit, že je krpec takýto túlivý keď ho to tlačí

mama.wolfka
8. dec 2009

tak 3 gaťuše objednané, jedna predávala rovno troje, tak šup sem s nimi 😀
bledé menžestráky na traky, rifle na traky, rifle klasické s gumkou cez brucho
no ale na lietanie s krpcom von asi ešte budem musieť niečo pozrieť

mama.wolfka
8. dec 2009

a keby sa tak dala objednať aj náhradná matka = naháňačka po ihrisku pre toto moje živé dieťa, tak by som ju hneď brala 😀 som zvedavá ako to spolu zvládneme, lebo tata na ihrisku nehrozí a krpúš sa potrebuje vybúriť 😕

mama.wolfka
8. dec 2009

tak si tu tak píšem sama 😀 a mukky číta a číta 😀

edita84
8. dec 2009

ahojte blížia sa vianoce a ja ešte neviem podľa akého receptu spravím prsia z morky aby neboli uché lebo ked ich grilujem tak sa mi sále vysušia aj ked ich polievam šťavou. ked viete nejaký super recept prosím napíšte mi ho
dakujem

sunny_face
8. dec 2009

Cavte kočky, píšem len tak v rýchlosti, lebo už od polovice oktobra mam brigadu a na 4 hodinyn denne chodim triedit a zakladat papiere do jednej firmy. Teraz som využila ich prestavku a citala som posledne novinky a tu sa to nejako rozrasta o nové, staronové prispievatelky a samozrejme tehulky, tak gratulujem a pfuj, pfuj, pfuj nech je vsetko v najlepsom poriadku.

mukky
autor
8. dec 2009

sunny ahoj 😉 😉
neprehanaj to ale s tou robotou,hej? 😀

mukky
autor
8. dec 2009

ja pijem kavicku ako kazde rano a drobec je v stolicke a cita si letaky ako kazde rano 😀 ,davam ho stale rano do stolicky po mliecku aby nebolo hned von pri jeho behu..
idem mu variť o chvilu obedík,zemiakovu kašu s kuracím maskom,mrkvou,redkvickou a mrazenou zeleninkou
zajtra mu budem robiť na chlebik taku pomazanku co som si vymyslela,maslo vymiesam s nastruhanou mrkvou a žltkom,mozno tam este niečo pridám..

apna maleho zaujali ceruzky,kreslime si spolu..teda ja mu drzim rucku lebo on tak slabucko kresli po tom papieri,este je drobna na to 😀 ,ale nech sa učí

mukky
autor
8. dec 2009

edita84,mozno sa niecim nechaš inspirovať

Morčacie prsia dusené na víne

600 g morcacich prs, 80 g udenej slaniny, sol, mlete cierne korenie, mensia cibula, 5 lyzíc oleja, 2 dl bieleho vina, petrzlenova vnat, karotka, kusok kalerabu

Umyte a osušene prsia prespikujeme pasikmi slaniny, osolime, okorenime a vlozime do nadoby, v ktorej sme na oleji oprazili nadrobno posekanu cibulu. potom maso zalejeme vinom zmiesanym s vyvarom. pridame petrzlenovu vnat a dame dusit do rury. počas dusenia podlejeme maso stavou.
nakoniec pridame očistenu a pokrajanu zeleninu a dodusime so sťavou.

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=882

Netradičné morčacie prsia

Ingrediencie:
•morčacie prsia
•cibuľa
•paprika
•śójová omáčka
•solamyl
•soľ
•čierne korenie
Papriku a pór nakrájame na kolieska, morčacie prsia na rezance. K mäsu pridáme väčšie množstvo sójovej omáčky, osolíme, pridáme solamyl a premiešame. Takto napácované mäso necháme odležať asi 30 minút. Potom mäso orestujeme a vyberieme na tanier. Do výpeku pridáme cibuľu, pór, papriku a podusíme 3-4 minúty. Pridáme mäso, zmiešame a odstavíme z ohňa.

Môžeme podávať so šalátom: Na kocky nakrájame paradajky, tvrdý syr, uhorky, cibuľu, cesnak, natrháme hlávkový šalát. Podľa potreby dochutíme čiernym korením, soľou a olivovým olejom.

http://mimisvet.sk/recept.php?id=20925

mukky
autor
8. dec 2009

ok,tak sa lucim,ideme varit bobacikovi,potom sa pohrať a ulozit ho spinkať,nakuknem ked zaspinka 😎

adulik144
8. dec 2009

Ahojte
Mukky vydim, ze si kavickarka ako aj ja... bez rannej kavy si neviem predstavit fungovanie.
My sme sa dnes rozhodli, ze si dame tarhonu a k tomu udusim kuracie masko.

Apna prajem vam skore uzdravenie, mala to moze mat kludne zo zubov. Nasa Lucka aspon kazdy jeden zub mala teploty a sopliky a najhorsie na tom bolo, že sa v noci budila s placom a nedalo sa ju ukludnit-ani na ruky, ani objat, nic nedovolila.Zaspala az od vycerpania. Este stastie ze uz mame skoro vsetky zuby, uz nas cakaju len 2 stolicky.

Pancake aj mame.wolfke gratulujem k super sprave. Neni nič krajšie ako tužobne očakavane dieta. 😵

edita84
8. dec 2009

diki za recepty už som ich odpísala a určite ich vyskúšam

pancake
8. dec 2009

no ale vypisujete o 106 😵 😵

ada a sunny dakujem vam 🙂

mama volfka tak to mame rovnaky termin. ty o den neskor. ja sa tiez vytesujem preto som to sem treskla. p. sice nebol dva krat nadseny ze som to takto zverejnila ale co uz.
on to chce povedat az ked budem v tretom mesiaci a to su este dva pred nami 😀 😀 😀

ja dnes nevarim mam navarene. iba relax.. 😎 😎 😎

hasleerka
8. dec 2009

kočky ahojte, pečiete nektorá fúkané rožky, dajte prosím dobrý odskúšaný recept 😉

pancake
8. dec 2009

dnes nik??? 😕

mukky
autor
8. dec 2009

tu 😀

mukky
autor
8. dec 2009

hasleerka ja som také rozky este nepiekla,takze odskusane to nemám...

apna
8. dec 2009

ahojte 🙂
konecne som sadla,idem si opisat recepty,co budem piect na vianoce
my nic moc,vsetci sme chori,rodinka uzasnych 😝 😀

adu,dik,aj ja si myslim,ze to bude zubami,len sa obavam,lebo nepresli ani 3tt co bola naposledy soplava a kaslala a mala bromchitidu,ale tu to nijak neliecili,sa bojim,aby sa to stale nevracalo vies....tie zuby su fakt otras,kolko si musia vytrpiet 😒

sunny caves,tak aj ty si uz pracujuca trieda 😉 ako to mas s malou vyriesene?

pan ako sa citis?uz mas nejake priznaky? 🙂

haslerka ani ja som este take nepiekla...

mukky?co porabas?tu si?

mukky
autor
9. dec 2009

ap si tu?