• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

13. júna 2012 
autor
pan ale ja som myslela nieco ine to odignorovanie,napisem neskor ip :grinning:
aj mne spinka,boli sme von,napapal sa a idem aj ja sa supnut k nemu...hlava ma zacala boliet :rolling_eyes:
ja som si vcera urobila do ar.chleba masko ktore som okorenila gyros korenim,bylinkovou solou a inymi koreninami,pridala nakrajany cesnak,trochu horcice a kecupu,olej,nechala postáť a potom na mesiacikoch cibule orestovala,pridala som sampinony a kukuricu,jemne podliala trosickou vody a super mnamka az sa normal dnes tesim na obed ked vstanem :grinning: a este som dnu pridala syr nastruhany...
zacala som opat chudnuť,este len 1 kg mam dole,ale pomaly to pojde...dufam,skoda ze idu sviatky :grinning:
11. dec 2009 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mukky kasli na diety. na co su ti teraz pred sviatkami. ved potom vsetko naberes spat a este plus na viac. takze kasli na to a priberies menej. :wink:
11. dec 2009 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
vynikajuce kurča

naporcovane kurča, hladku muku, sol, korenie, 2 velke cibule, 4 struciky cesnaku, cervenu papriku, olej, sladku smotanu, syr, 1/2 lyžicky rasce.

V miske zmiesame 10 lyzic hladkej muky, 2 lyzicky cervenej papriky, 1/2 lyzicky soli a rasce, na tenke platky nakrajany cesnak, troska cierneho korenia. Vsetko premiesame a v tejto zmesi obalujeme kuriatko. Takto obalene kura poukladame na pekac, na vrch naukladame na kolieska nakrajanu cibulu, nastruhany syr (prip. platkovy syr) a nakoniec polejeme smotanou, ktoru vymiešame s cca 5-10 lyzicami oleja a nechame zapiect cca 30-45 minut

rýchla cesnačka

Na oleji opražím lyžicu múky, zalejem studenou vodou, pridám soľ,vegetu a rascu, keď zovrie, buchnem do nej rozmiešané vajíčko a po uvarení pretlačený cesnak, aby sa nezničili vitamíny. A tiež aj pažitku. No a do taniera opečené kocky inak nespotrebovaného chlebíka. Je to veľmi rýchle, cca 15minút.
11. dec 2009 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Bryndzová polievka

Do trochu vody dám variť na kocky pokrájané zemiaky a struhané cesto (len aby boli zakryté vodou). Keď sú zemiaky uvarené, vlejem do hrnca bryndzu rozmiešanú s troskou mlieka (dávam hodne bryndze) a dolejem mliekom podla potreby, robím ju takú ani nie hustú ani nie riedku. Nechám prevariť a na koniec dam to polievky trochu pažítky a podľa potreby osolím..

jablkova nutela

3 kg jablk
1 kg kryst.cukru
200 g kakaa
100 g varovej cokolady
ocistene jablka rozvarit v troche vody, zmixovat. Prevarit s cukrom, kakaom, čokoladou polamanou, naplniť pohare, sterilizovat. (ak su jablka sladke, tak dam menej cukru)
výborné - aj do palaciniek, jogurtov a pod...
11. dec 2009 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cafte, :slight_smile:
mukky dobre recepty,kuracie urobim,cesnakcu robim sem tam,ale nedavam tam vajko,ale len opeceny chlieb a postr.syr....a tu bryndzovu polievku si neviem predstavit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: bryndzu nemusim,iba pomanzanku zjem,ale napr.halusky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

mukky co si varila malemu?a ostane baby?ja uz neviem,co mam robit,teraz som chcela jej urobit na zajtra,lebo nebudem doma,som skusila tu quinnu :stuck_out_tongue_closed_eyes: som to vyhodila aj maskom a zelen. :grinning: :grinning: a neviem co urobit....
no uz asi nic,idem spat,rano vstavam....

no a aj ja zajtra urobim en chlieb plneny :grinning: som kupila ho a napacovala maso...ja som dala do jogurtu bieleho a korenie asi indicke tandori masala...doma asi niet,ze? :zipper_mouth:
pan vyskusaj,ked mate radi chicken tika masala :grinning: ,vies take cervene,co do kebabu davaju...len das na plech a nechas dlhsie piect...

dnes som robila hovadz.take na stave s mrkvou a hraskom a ryzu,aj mala si dala...odobrala som jej naprv,tak dokorenila...

a asi som hladna,ked tolko kecam o jedle? :grinning: :grinning:
12. dec 2009 o 00:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mukky kde si,pod na kus reci
12. dec 2009 o 00:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a boli sme dnes konecne u toho lekara,ju popocuval a ze je absolutly fine :angry: ,to je normalne,ze je nachcladena v kuse a kasle,deti do troch rokov tak byvaju,buduje si imunitu..a bla bla bla...vravim,ze neni mozne,ze kazde dva-tri tt ma nadchu a teraz kasel,aj predtym,tak ze nadcha a kasel idu spolu :angry: ,nemam sa strachovat,vyzera ok atd.
a mu vravim,ze taka je zahlienena stale,ze preco nechava to tak,ze nechcem,aby zas mala priedusky chytene,nebodaj pluca a tak .a on mi vravi,viem,ze sa bojis,to je mums job strachovat sa :grinning:
a ja nech jej vezme krv,ci nema nejaky zapal alebo virus nejaky a tak,ze nei netreba,nebude zbytocne ju stresovat,ked to neni potrebne :angry:
12. dec 2009 o 00:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este mi povedal,ze nevravim,ze neskor z toho nemoze mat astmu,ale teraz je absolutne v poriadku :angry:
12. dec 2009 o 00:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a uz idem spat,rano budicek,praca vola... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. dec 2009 o 00:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som bola v noci na pohotovosti. zacala som krvacat mala som silne bolesti v bruchu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. dec 2009 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bože pan to neni dobre, je všetko v poriadku?
12. dec 2009 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nechcem ta strasit, ale sesternica mala silne bolesti a tiez krvacala a v poslednej chvili isla do nemonice-mala mimomaternicove a zistili to až cez sono a v momente ju brali na sál. Čudujem sa, že si ťa tam nenechali aj ked už len na pozorovanie.
12. dec 2009 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviem ci je vsetko v poriadku lebo krvacam stale a dali mi iba paracetamol a poslai ma domov. takze cakam.povedala ze mam prist az ked budem krvacat ako je moja zvycajna menstruacia. a to mi uz asi zacalo.
12. dec 2009 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
pan :frowning2: to mi je luto uz je dobre?som ti písala ze chod k lekarovi uz cez tyzden ked boli tie bolesti... :frowning2: :frowning2:
radsej ist nadarmo ako vobec....ja si pamatam ze ked som bola tehu a som mala take asi hormony divne a som este ani nebola tusim v 3 mesiaci,sme sa pohadali s mm som plakala a take som dostala tiez bolesti,pichanie,,,som sa musela ukludnit a som sa modlila nech je vsetko ok..som sa tak vystrasila ze uz som nedopustila pocas celeho tehu aby ma nieco vytocilo..
len bud v klude,mysli pozitivne na babatko a ko to vsetko super zvladnete s dvoma,ako Vam bude veselo a krpcek sa bude mat s kym hrať
12. dec 2009 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
juj pan moja :frowning2: :frowning2:
az tak ked budes krvacat?do riti s nimi su oni nmormalny a iba to ti dali?
myslim na teba velmi..
12. dec 2009 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
normal hrubku tam mam jaka som nepokojna.. :unamused:
ides k lekarovi ci ako??
musim ist pomaly,od rana makam jak fretka a este mam robotu nejaku...akurat som dovarila drobcovi cestoviny kukuricne s č.sosovicou,kelom,hráškom a cesnačikom..
nám nič :stuck_out_tongue_closed_eyes: neviem ci mm nebude robit bryndzove halušky poobede pred nočnou..
12. dec 2009 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pan to mi je luto, a zas mam nervy na ten poj......ny system tu.hovada,moja sestra tak potratila samovolne,ani ju nevycistili nic....tiez spinila,strasne bolesti,krce mala,nakoniec strasne krvacala,tiez ju poslali domov.... :unamused: objednali na sono o par dni a tam jej uz len povedali,ze nemusia jej uz nic nerobit,ze to samo vyslo....
a mozno by si mala mat menzes teraz?
to su hovada,tu nikdy nepojdete k gynekologovi ako si predstavujete,ja nechapem ,kedy oni pridu nato,napr.ked ma niekto nizko placentu alebo sa skoro otvara a tak...nikdy vas nepozeraju zo spodu,sono 2krat pocas celeho tehu..... :rolling_eyes:

inak caute :slight_smile:
12. dec 2009 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ap ahoj
sa mi s tebou snivalo... :grinning:

ap a ten lekar povedal ze nevravi ze mala nebude mat astmu??? :angry: a neposlal Vas ani na alergologiu aspon?No neviem ,neviem ap ja by som sla asi urcite na sk k lekarovi...teda uz teraz po takomto vyroku iste...urcite sa m vidi ze asi to uplne normalne nie je... :frowning2:
ako sa ma laurinka?
12. dec 2009 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caw a co sa ti snivalo? :grinning:
no tak povedal,ze teraz je uplne ok,ale ked to tak pojde dalej ,tak nevravi,ze neskor z toho nemoze byt astma :unamused:
viem mukky,lutujem,ze som uz minule nesla domov,ale teraz je jej lepsie,ani nadchu taku nemala...ale asi som mala ist pre istotu...ja si myslim,ze v tom nieco bude... :unamused: neviem...
teraz nemam dovolenku a tak,ale po novom roku pojdem isto,len neviem ci budem cakat,ci zas ochorie ci skor...
nechcem prehanat,ale ani zanedbat ....a uz ma ztoho boli hlava,co tolko dumam na to...na testy je vraj skoro pre nu,ze je malicka...

a ty co,ako?nedolahla na teba choroba,co si minule pisala?
12. dec 2009 o 23:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ap teraz vecer sa mi snivalo ze sme komunikovali spolu medzi zavretymi dverami so sklom u nasich a vraveli si ake mame darceky pre deturence ze ma napadlo ved otvorim aby sme sa spoznali a videli sa aj nazivo predsa :grinning: :grinning:
tak sme sa vyobjimali a tesili sa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
pekný sen to bol :grinning: :wink:

iba jeden vecer my tak bolo nijako a hned som si striekala do hrdla sprej aj na druhy den a uz bolo dobre :confused: zvysenu teplotu som mala len vecer a rano..inokedy by som uz mala anginu ako vysitu... :confused:

ale mama je od vcera chora :frowning2: ma zapal priedusiek a horucky berie ATB,ma to uz chronicke,pred 2 tusim rokmi jej zistili astmu..
ap aj strava a alergie zo stravy moze neskor nastartovat astmu a respiracne choroby :confused: ,tusim niekde aj clanky o tom mam ale verim ze vas problem to nikdy nebude..nebudete mat ziadnu,laurinka bude zdrava
no a segra spala u mamy a uz je chora aj ona,citi priedusky ale nema jej kto pomahat s malou...keby sa mala nebala kazdeho a nie stale len mama amama a nepohne sa o nej,kludne by som neterku aj na pol dna zobrala jej nech si oddychne..no uvidime
12. dec 2009 o 23:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
teda neviem co za debilny film ide.. na jojke taku kravinu som este nevidela,o zubatej mačke, ale nevidela som to cele a ta mačka v mojom preklade znamena vagina hej? :grinning:
12. dec 2009 o 23:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ap pridavam jeden super clanok asi som ho este nedavala...hlavne je o atipickom ekzeme ale aj co s cim a preco suvisí..tusím je tam spominana aj astma a resperačné choroby s tym spojené...treba ho pozorne precitat aj 2 krat..
moj otec je alergik presne ako ja a stale si nechce pripustit ze on nema alergie na stravu ale na kovy a ze jedlo s tym nesuvisi ..je tvrdohlavy a este som mu nedala nic precitat,ale toto idem mame preposlať nech si to precita aj ona..
staci ze v detsve boli zle stravovani...ako sa tam podrobne opisuje,,vela maminiek tu nad tym mavne rukou,nad stravou...ale toto je tu konecne vysvetlene po lopate,aspon pre mna

Koža je zložitý a multifunkčný orgán, zabezpečujúci spojenie organizmu s vonkajším prostredím. Pokrýva celé ľudské telo a je najväčším ľudským orgánom. Funkcie kože z pohľadu modernej medicíny: Funkcia ochranná – zabezpečuje odolnosť voči mechanickým vplyvom, škodlivému pôsobeniu svetla, tepelným zmenám, chemickým a biologickým prvkom Funkcia vylučovacia – produkcia mazu a potu, tvorba rohových vrstiev, z ktorých sa tvoria vlasy, ochlpenie a nechty Koža ako zmyslový orgán – sú v nej umiestnené nervové zakončenia, ktoré signalizujú hmat, tlak, bolesť, teplo a hlad. Táto funkcia slúži zároveň ako signálna ochrana pred agresívnymi vplyvmi. Koža z pohľadu alternatívnej medicíny: Koža je jedným z najzložitejších orgánov vo vzťahu k ostatným orgánom v ľudskom tele. Podľa čínskej medicíny patrí k prvku kov a je v úzkom vzťahu k pľúcam a hrubému črevu. Funkcia týchto orgánov spočíva vo veľkej miere vo vylučovaní odpadových látok vznikajúcich pri dýchaní alebo trávení. Ak je ich funkcia oslabená, toxíny hľadajú únikovú cestu, ktorou býva veľmi často práve koža. Aj moderná medicína vníma tieto vzťahy, aj keď z iného uhla pohľadu. Známy je tzv. dermorespiračný syndróm – kombinácia atopického ekzému, alergickej nádchy a prieduškovej astmy. Je zaujímavé, že príznaky sťaženého dýchania a zhoršenia zápalu kože sa nikdy neprejavujú súčasne. Na vzťah kože a imunitného systému k hrubému črevu poukazuje zvýšená pozornosť venovaná probiotikám. Koža je v ponímaní celostnej medicíny predovšetkým náhradný vylučovací orgán a jej stav je odrazom vnútorného stavu organizmu. Koža je aj orgán emočný. Disharmónia v energetickom okruhu pľúca a hrubé črevo je spojená s pocitom smútku. Táto emócia je veľmi častá u pacientov s kožnými ochoreniami. Atopický ekzém z pohľadu modernej medicíny: Charakteristika ochorenia, jeho príčiny a liečba sú zamerané takmer výlučne na kožu a imunitný systém. Klinický obraz sa javí ako chronické zápalové ochorenie kože s prejavmi od sčervenanej pokožky cez suchú, zvráskavenú, šupinatú - až po výrazné prejavy s pľuzgierikmi a mokvaním. V ďalšom štádiu zasychajú a tvoria sa chrasty. Na miestach mechanického poškodenia škriabaním, najmä u malých detí, sa môžu vytvoriť tmavohnedé chrasty. Priebeh a vzhľad ochorenia sa líši v rôznych vekových skupinách. Príčiny atopického ekzému: Dedičnosť – dedične založený sklon k alergii sa nazýva atopia. Atopici majú vrodenú schopnosť tvoriť vo zvýšenom množstve IgE protilátky a geneticky podmienenú nadmernú reaktivitu tkanív na histamín. Vrodená alergia, t.j. atopia, neznamená nevyhnutne, že sa u dieťaťa rozvinie alergické ochorenie. Závisí od vplyvov prostredia, či sa porucha zakódovaná v génoch prejaví. Životné prostredia a životný štýl – prevažne pobyt v meste, v uzavretých priestoroch, zmeny stravovania, aditíva v potrave, nižšia premorenosť infekciami a následne nižšia odolnosť imunitného systému aj voči alergénom, znečistené ovzdušie. Strava a nedostatočné dojčenie – oneskorený a narušený vývoj normálnej črevnej mikroflóry, po narodení bráni dozrievaniu obranných mechanizmov v čreve. Najčastejšími alergénmi v strave sú bielkoviny, a z nich najmä kravské mlieko. Výskyt alergie na bielkovinu kravského mlieka je 2,2 – 2,8% u detí do 3 rokov veku života (približne každé 40. dieťa). Možnosti liečby súčasnej medicíny: - eliminácia alergénu – pri nutnosti umelej výživy podávanie hypoalergénnej /HA/ formuly s adaptovaným kravským mliekom s prebiotickou zmesou v dojčeneckom veku. V ďalšom období sú nutné eliminačné diétne opatrenia, ktoré sú individuálne. - lokálna liečba – krémy, masti, kúpele - antihistaminiká - hormóny kôry nadobličiek - kortikoidy - imunosupresíva – lieky podporujúce imunitný systém - desenzibilizácia – vakcíny - kúpeľná liečba – Detský liečebný ústav Trávnica využíva termálnu vodu zo žriedla Podhájska Možnosti prevencie: - výhradné dojčenie v priebehu prvých 4–6 mesiacov - pri pozitívnej rodinnej anamnéze podávanie hypoalergénneho dojčeneckého mlieka - zavádzanie nemliečnych príkrmov do stravy až po šiestom mesiaci Atopický ekzém z pohľadu alternatívnej medicíny: Koža je zrkadlom ľudského organizmu. Chorobné zmeny, ktoré sa na nej prejavujú, nie sú len ochorením kože, ale sú v prvom rade dôsledkom problémov vznikajúcich vo vnútri organizmu. Sú to procesy veľmi zložité. Podľa čínskeho Pentagramu, ktorý znázorňuje vzťahy jednotlivých orgánov, je element kov, ku ktorému patrí koža, posilňovaný elementom zem. Do tohto okruhu patrí slezina, slinivka brušná (pankreas) a žalúdok. Element zem je ovládaný elementom drevo, teda pečeňou a žlčníkom. Tráviaci systém spracováva a rozkladá potravu a vstrebávajú sa v ňom látky potrebné na stavbu nášho tela. Tento proces prebieha za pomoci tráviacich enzýmov, ktoré sa tvoria v ústach, žalúdku, pankrease a pečeni. Zvyšok nestrávenej potravy postupuje do hrubého čreva, kde sa trávenie ukončuje pôsobením mikroorganizmov, ktoré dokončujú vstrebávanie potravy, podieľajú sa na vytváraní niektorých dôležitých látok, napr. vitamínu B12 a vitamínu K. Zloženie črevnej mikroflóry je vyvážené tak, aby jednotlivé druhy mikroorganizmov žili v symbióze. Dôsledkom nedostatočného trávenia alebo konzumáciou veľkého množstva mastných, sladkých a chemicky konzervovaných potravín, užívaním chemických liekov a antibiotík, ako aj dôsledkom informačných porúch v bunkách pečeni a pankrease po vírusovej infekcii napr. vírusom infekčnej mononukleózy, hepatitídy alebo cytomegalie, sa v hrubom čreve premnožujú choroboplodné mikroorganizmy a plesne Candida albicans a vzniká tzv. črevná dysbióza. Vplyvom poruchy v čreve vzniká veľké množstvo toxínov, ktorých sa telo potrebuje zbaviť. Koža je často orgánom, prostredníctvom ktorého sa očista uskutočňuje. Element kov posilňuje element vody, teda obličky a močový mechúr. To znamená, že keď sú preťažené obličky, môžu oslabiť pľúca, hrubé črevo a kožu. Obličky sú preťažené najmä konzumáciou veľkého množstva bielkovín, hlavne kravského mlieka a pšeničnej múky – ak ich podávame v dojčenskom veku - ako aj veľkým množstvom soli a nedostatočným pitným režimom. Atopický ekzém je z pohľadu alternatívnej medicíny príznakom znečistenia vnútorného prostredia organizmu toxínmi z vonkajšieho aj vnútorného prostredia. Súčasne je to stav organizmu, ktorý nie je schopný vlastnými silami vykonávať detoxikáciu
13. dec 2009 o 00:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tha kde si??? :grinning: ,ešte musím íst povesat pradlo 2 varky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. dec 2009 o 00:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: medzi zavretymi dverami hej? :grinning:
i p nadava,ze same hovadiny davaju :stuck_out_tongue_closed_eyes: dobre vravis,dobre...ze macka :grinning: :grinning:
no tak to je blbe,len nech sa nenakazi mala od segry :unamused: ...a manzel jej nepomoze?mozno by mala to zvladla v cese kedy nema spinkat..by ste sa hrali a tak,odputala by si jej pozornost...aj moja je za mnou,ale viem,ze kludne by som mohla ist ,ked tu je niekto kto sa s nou hra a tak,ani by si nespomenula...horsie by to bolo so spankom uz....

mukky tiez dufam,ze nebude to nas problem sakra....mozno je problem celkom niekde inde,ale tu nepatraju vies,vsetko len treba prechodit a bude to ok...doma by jej minimal.vyter urobili....dufam,ze si nebudem musiet vycitat,ze som uz davno s nou mala ist domov.... :unamused:
baby vy davate detom nejake vitaminky?doplnok myslim...ja nie,ale rozmyslam,ze zacnem,len neviem co...mozno jej to pomoze... :confused:

inak dnes som robila to maso do toho chleba,sa pieklo,vyborne bolo, ked som ochutnavala,ci uz je,potom sme isli do mesta a taki hladni sme sa vratili a ja otvorim ruru a maso az cierne :angry: a ja som len vypla ruru,ale nechala ho tam :grinning:
13. dec 2009 o 00:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ap a ktore masko si robila a aky chlieb?
uz so dovesala prádlo..2 várky a už mi neostalo nič,len jeho novu mikinku v ruke vyprať a zajtra naše veci aj 2 várky opať...ak nie 3.tak stale musim cakat kym sa mi viacej nazbiera,tmaveho,farebneho,bieleho..
a ty nelubiš bryndzove halusky ??MNaaaam,mm dnes urobil kym sme s drobcom spali 4 hodky :grinning:
tak to nejak vyslo ze halusky bryndzove robieva on,ja iba krajam slaninku :grinning: ,uz taky zvyk mame....
vola mi mama idem,,
13. dec 2009 o 00:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning:
som tu zahliadla bryndzovú polievku ... mňaaam, teda ešte som nejedla, ale bryndzu mám rada a dala by som si aj takúto polievočku, len keby mi ju niekto navaril :grinning:

inak mne včera doniesol tata z oslavy v robote pečené prasiatko, dala som si radšej opatrne, nech nejde hneď von, ale bolo chutné
a ešte koláčiky, ešte tu na mňa 2 pokukujú :grinning:

bryndzové halušky tiež môžem, ale halušky som ešte nikdy sama neskúšala robiť, mám k tomu nejaký rešpekt, tak si občas dáme také obchodové :unamused:
mukky pošli tm, nech aj u nás urobí :grinning: vopred ďakujeme
13. dec 2009 o 01:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
wolfi tak ste si aspon dnes urobili pekny den,nie?teda riadne drahe tricka si si kupila :confused: :grinning: ,ja ked som bola tehu nemala som nic tehotenske,okrem jednych nohavic tehotenskych z madarska,take cierne riflle tristvrtove ...ja stale treicka a tie sa super prisposobili vzdy :grinning: a brusko zacalo rasta asi tak v 5 mesiaci,uz ani neviem..
pridala som foto z prechadzky,aby zastal mzsela som mu ukazovat vtaciky,len to zabera :grinning:

takze gulasik,hej?,mnam :wink:

moj rad chodi na nakupy od kedy chodime na madare :confused: ale oblecko nie velmi .nerad skusa ale potraviny to ano,,
13. dec 2009 o 01:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
APNA co si zaspala ci ťuťu muťu???? :grinning:
13. dec 2009 o 01:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
wolfka pošlem :grinning:
ved si uvar polievocku brxndzovu....ozaj a co mate radi,co radi jete,co zvykneš varievať??A halusiek sa neboj...je to lahke..ked aj moj mm sa naučil :grinning:
13. dec 2009 o 01:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok