Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
15. dec 2009

ap a mala ti uz rozprava nieco?moj nechce 😀 len stale tu svoju vetu tha kde je?? 😀 😀 😀 hadam uz od 10 mesiacov to rozprava ak nie skor 😀
vobec nechce nic opakovat 🙄 len take hatla titla jeho,uz ani mama davno nepovedal,ani ked sa mu skryjem ☹ 😀

mukky
autor
15. dec 2009

idem si urobit kavicku,zdrzim sa hore este asi tak do 3.30 🙄 som sa opat pohorsila so spankom 🙄

mukky
autor
15. dec 2009

boze ja som jladna zase 😝 uz som zjedla par tych kokos rum guliciek a jednu bomba pralinkovu tycinku malinku 😀 🤐 na dnes dost sladkeho,uz pomenej jem sladke posledne dni,mm som nepovedal aze zacinam trosku chudnut 😀 a on si kupil vcera pernamentku do posilovne,od vcera chodi 😀 ,som s nim mala vazny pohovor vies ohladom coho a aj so svokrou...ale ta je proste....no....ani nehovorim

apna
15. dec 2009

😀 😀 mukky ty davas chleba do chladnicky na kus,ne ci to nie ty?sa mi daco mari 😀
kasu hippku?ja neviem ci som tu videla cisu ryzovu,doma som aj ja davala...pre malu som myslela...aj ja tak robim,ale ta to neni ono,ne 😀 ja chcem take pekne ruzicky 😀 😝 aj nechuti mi tak a napr.mrkvu mrazenu ja neznasam,nezjem...ja tiez sem tam dam cibulu do pilievky ,ked robim,ze najprv oprazim atd..

mukky
autor
15. dec 2009

jááj ved ja som dnes nevidela bez serrvitky... 😕 a ani ten sex v meste este ale zato som si kukla spravy o degesoch na luniku9.bozinku normal invazia potkanov tam je ,je ich tam asi 4000 😲 😲 😲 strasne to bolo....si nekukala?a sledujem teraz mojsejovych 😀 ,ja mam rada noru 😀 aj lutujem ju a tak som sa vcera nasmiala co vravela 😀 o branovi a jeho byvalej

apna
15. dec 2009

ani laura nekeca,ani mam uz tiez nehovori,predtym vravela...dokonca sa ani nic nove nechce naucit...tolko hucim,ukazujem jej a ona nezajem...ani to co vie,nechce urobit dakedy,iba sem tam...teraz len tuk- tuk robi a pusy dava...

apna
15. dec 2009

nevidela som spravy...fuj potkany 😝 len si predstavim...mojsejovci su kapitola 😀
aj ty chod do posilky s nim 😀 co sa tak rozhodol?ci chodieval?

mukky
autor
15. dec 2009

hej 😀 ved som ti napisala 😀 musia byt horuce parky,a chlieb s maslom studensi,pred jedenim dam trosku do chladnicky 😀 ale len k parkam ci k parkovej klobase 😀 😀
nie taka ryzova kasa cista,ziadne ecka,nic..len cisto ryza instant stacia hadam aj 3 lyzice na 150 ml vody,je husta,,nieco take..neviem najst tu nasu,ma 200 g a nestoji a ni 1 e.

http://www.berkana.sk/nomina-ryzova-kasa-300-g-...
len ta co kupujem ja je 100 percent ryza

a nesmie byt nakrajana paradajka,alebo paradajka na tanieri kde mam chlieb,aby mi ta stava ten chlieb neomocila 😀 a podobne excesy 😀

mukky
autor
15. dec 2009

kukni si vcerajsie promi noviny na jojke 😀 😀 😀 ved vies ze mojsej sa ozral a je na psychiatrii,nie?
kukni si dnesne noviny a tam uvidis tych potkanov pozehnane 😝

mne sa nechce cvicit 😝 ale on rad cvici,aj sportuje,bicykluje,ja som leniva 😝 a teraz bude lyzovat,si kupil paradne lyze riadne drahe ale za dobru cenu..

apna
15. dec 2009

ani mne sa teraz nechce,dakedy som chodila aj ja do posilky,na aerobic a kolko som sa nachodila ,pesi myslim...
ja som v zivote na lyziach nestala,ale chcela by som...a kde chodite lyzovat?

mukky
autor
15. dec 2009

ja nelyzujem,on bude chodit neviem kde este aj do tatier chce ist po sviatkoch...

apna
15. dec 2009

ta fajne mu bude...
co pozeras?

mukky
autor
15. dec 2009

ap uz idem kuk tu servitku 😝 tak pa zajtra vecer,mozno nakuknem doobedu ked maly pojde hajíííí,dobru nocku

adulik144
15. dec 2009

Ahojte
kukam, pozeram a vy ste do 4 vypisovali? 😲 To ja sa už davno prevraciam na druhy bok. O kolkej vam stavaju deti? Ja by som si to nemohla dovolit byt tak dlho hore, Terca buntoší už o 6 a Luciu budime okolo pol7, lebo sa obliekame do skolky. Dnes bola veru fajna zima vonku,Terča sa vytieševala, že je už biela trava od mrazu. Bodaj by už nasnežilo, nech ich vysankujeme a postavime snehuliaka.

Mne baby začali tak pekne opakovať až po 2 rokoch. Lucia ešte teraz len tak komoli,ale už má aspon snahu a Terezke by som niekedy najradšej ústa prelepila páskou, čo sa jej nevedia zavriet. Ale musím uznat, že tie jej hlášky sú naozaj dobre, aj som ih zapisovala, ale už to lajdačím.
Minule som jej za niečo dohovárala a tak mi hovorí: "Mami, ked su ludia zalubení, tak robia hlúposti, že?" a ja na to: "No to je pravda!" a ona: "Vieš my sme so Simonkom do seba zalubeny a zmanželíme sa a preto som aj urobila tú hlupost...." a bolo po dohovaraní 😀

mukky
autor
15. dec 2009

adulík 😀 terezka vie čo vraví 😀
no mne drobec vstava o 7-7.15,ale spí doobedu 3 hodky tak dospávam s ním vtedy...to mi stačí a obcas vstanem rano o hodku,dve neskor ako drobec,ked je mm doma a chlapi su spolu,bez mamky..aspon ich nikto nekontroluje 😀 ,ale usi mam vzdy nastrazene 😀 😝
dnes som sla spať po 5 tej ,koli apne 🙄 😀 ,sa vykecavala 😀 😀 ,mm je doma ale uz som vstala ked aj drobec,sa mi vobec nechcelo spat a uz som poprala v rukach maleho niektore veci,popratala,pohrali sme sa a teraz je veget,pijem kavicku a mm ranajkuje a savierko papa rozok v stolicke,rodinná idylka 😀

pojde spinkat skor,aby sme boli v meste ked bude este slniecko...pojdeme sa prejst,opat na trhy,mamka si odbehne do par obchodikov,potom este pojdeme do lidla a tesca ,vcera sme stihli z potravin len kaufland ale skoro vsetko mali vybrakovane...treba este cerstvu zeleninku a ovocie,pecivo..a pekný den bude za nami

adulik144
15. dec 2009

Tomu sa fakt hovorí rodinná idylka, vychutnávaj si ju, mne su taketo chvilky vzacne.
Maš dobre ked ti takto malý spí, mne Lucia od prdulateho babenka robila problemy so spankom cez den. Susedia mali vždy radosť ked sme išli von-revala, ked sme išli za pol hodinu domov zase revala-medzitým možno 20 min.spala.A teraz je to boj uspat ju naobed,ak sa mi podari uspat ju tak spi hodinku a vecer je o hodinku dlhšie hore.Ale už to pomaly vzdávam, ked nespi naobed, tak vecer o tej pol8 zaspi a spi dorana.
Dnes to vidim, zeby aj mohla spat naobed, tak potom si v klude pojdem urobit tofu, vcera som si dala marinovat a dnes ho len osmahnem a dam so zemiakmi, tie som uz dlho nemala.

mukky
autor
15. dec 2009

adi niekedy spí aj 4 hodky 😀 ,je to super,no...zatial takto spinka uz asi rok...
mm siel ulozit drobceka,ja ranajkujem borsč 😀 ,strasne dlho som nemala teplu polievku tak som dostala velku chut na nieco horuce do zaludka...
asi pojdem potom k drobcovi,mm ide na kávu s kamaratom na hodku,vsetko máme porobene...tak co budem robiť?
akurat kuknem nejaky receptík na pstruha peceneho,mm chce na vianoce a ja kapra,bez neho by som nemala vianoce..
na vianoce chce trasenu tortu,uz asi len dokupim korpus,mam na nu vsetko,nebudem asi robit cesto,tie korpusy su chutne,mala som a chutil mi ako domaci..este som trasenu nerobila 😀 😀 ale straaaasne mi chutila
no a tu nepecenu s piskotami a ovocim potom urobim na silvestra,ked si vybral toto..
normal mam chut nejake take nove recepty urobit na sladke aj na slané,ked bude mm počuvať,bude mať fajnotky urobené 😀 ,ani neviem ako robí na Stedrý večer 😕 ,sa musím opytať..

baby tak DAJTE VSETKY RECEPTY co idete piect slané a sladké....teda u mna je zatial istá len trasena torta 😀 ,asi kokosovu roladu nebudem robiť tento rok...
ja nejak na vela sladkych kolacov nie som...a mama asi bude opat vela piect,tak budeme mat aj od nej..mm bude robit roladu na slano so sunkou a syrom,alebo slimakov,to je jeho,to vie 😀 a ja asi tycinky bryndzove..

adulik144
15. dec 2009

Ja už som písala, čo a ako vianocče pečenie-kopu sladkeho až moc, ale ešte som nespomenula svokra robieva syrové oplatky a sladké trubičky, ale na to musí byť forma a recept by som aj tak musela vypýtať od nej. Ale ked čítam o tvojích bryndzových tyčinkách, tak asi tiež prispejem do domácnosti a urobím z lístkového cesta tyčinky a posypem vegetou alebo syrom a sezamom je to jednoduche a dobre.
Idem pokukať niečo o varení v hrncoch Zepter, v nedelu som po dlhej dobe vytiahla tlakáč a za ním som objavila v rohu schovany Zepter hrniec, o ktorom som ani nevedela. Hned ma zaujal, lebo ked pozeram na prime "Jste to co jíte", tak ho tam vychvaluju do neba.Tak pokým Lucka tlačí do seba cottage, v rýchlosti posurfujem. Cavky

apna
15. dec 2009

cafte,
mne mala poslednu dobu nejak dlho spi,napr.dnes po pol jedenastej 😀 ale chodi spat normalne ako vzdy okolo deviatej...sice cez den tiez oho vela nenaspi,asi hodinku,sem tam hodinku a pol...a vzdy sa teraz zobudi v noci a chvilku je hore,ale teraz jej vzdy supnem mlieko a zaspi po nom,tak je tak 20minut hore asi...takze dospavam 😀cez den s nou nespim,chcem mat klud,si urobim kavu,sadnem a tak...

ja som uz davala link,co budem robit-vanil.rozky,rafaelo,pudingove gulky a mozno to ferero skusim a tu kokosovu roladu..nebudem vela robit,jednu davku zo vsekeho...budeme aj s nasimi,takze budeme siesti dospeli u nas...
a mozno nejaky kolac,mozno metrovy alebo ten pudingac vsetci maju radi...
mukky tie cigaretky sa mi pozdavaju..a co si davala minule ten kremes,mi nechce nacitat...

ja nevarim,este sa dojeda,mala dneska tu polievku zjedla,bez vymyslania,tak neviem ,ci nebola hladna vcera a robim jej zapekane zemiaky s maskom a karfiolom,posypala som troska syom...tak som zvedava,ci jej pojde..

ked vstane,pojdeme do jedneho obchodu,maju uplne lacne veci,hracky a tak,tak nieo pokupime malej

apna
15. dec 2009

adu mala podarena,zboznujem tie hlasky detske,p synovec tiez zahlasi niekedy tak,ze prasknut idem normalne
a ako ty robis tofu,v com marinujes?v sojovej?
aj svokra ma dajake hrnce,neviem teraz ake to su,ale boli nehorazne drahe,ale fakt su super...rychlo je v nich navarene,ked nehches,olej nepotrebujes vobec atd...a ja som jej ich doma poskrabala,bo furt som miesala lyzicou a ona mi ze zdenka,na miesanie pouzivame varesku 😀 😀 😀

apna
15. dec 2009

pan daj vediet ako sa mas...

mama.wolfka
15. dec 2009

ahooojte 😀
včera som chrápala, tak dnes môžem zasa fičať 😀

mukky
autor
15. dec 2009

ahojte,
my sme dnes chceli ist von do mesta,ale strasne fukalo 😒 a bola zima,tak sme len nakupovali 😀
boli sme na hamburger,uz davno som nemala 🤐 🤐 😀 ,kupila som si ovocicko aj mne aj malemu,zeleninku...a este nejake potraviny..
malému som kupila taky super hrajuci a svietiaci bubon,na Vianoce ho dostane,sa z neho vytesujem ,bude sa mu páčit 😵 ,hudba a svetla,to je jeho 😀 ,potom som mu kupila taku hracku,ako to popisat,skor hudobny nastroj,idem kuk link lebo neviem ako sa to vola 😀

http://hrajmesa.mimishop.sk/detail.php?zbozi=30...
aj to sa mu bude pácit,a rozmyslam ze aj neterke som mala zobrat..no nic,este dokupim..a neterke som kupila detsky toustovač ešte..lebo sestre ved ako vsetky deti vyhadzuje hrnce,varechy 😀 a mama moja jej kupila kuchynku a vcera jej uz ju dala nech segre nerobi bordel doma 😀 a ze hraje sa snou,tak sestra ze ak neviem co este chcem tak toto mozem...ale este jej asi kupim detsky mop a metlicku so smetakom,nech sa dievca učí 😀
ja som si este dokupila nejake tie aplikatory na oči a stetce,hubky na make up a podobne,idem sa ucit nove trendy v liceni tak nech mám toho dosť 😀
no a mm ostal opat na prazdno 😀

este pojdem jeden den kupit detom pyzamka asi,ale tak ze mm ma odnesie do obchodov a sama nech si pobeham a potom pride po mna,to bude najllepsie,teraz stale maleho dnu a von tahat v tej zime nechcem...

pijem kávicku,pojdem si asi posutazit,nieco mam na poste,zeby vyhra? 😀

mukky
autor
15. dec 2009

adulik co viem zepter hrnce su vyborne...a tu relaciu mam aj ja rada,dnes si pozriem,uz som dlhsie nepozerala,nejak nestiham vsetko co chcem,noc má málo hodín 😀

mukky
autor
15. dec 2009

juj plno chýb tam mám,opat skriatok zauradoval 😀 😝
wplfka a co si dnes robila?vedela som vcera ze bud kojís alebo spís,alebo pracujes,ale to stredne mi vychadzalo najviac 😀
apna ak mas antik tak tie cigary tam robili v jednej relacii tak si pozri..a svokra ti dobre povedala 😀 ,vcera som akurat v noci kukala..
a co pekne ste pokupili vy? 😀

mukky
autor
15. dec 2009

apna no a kde si mi vcera zdrhla bez rozlucky??? 🙄 a ukazala si p tie linky? 😀

mama.wolfka
15. dec 2009

ahoj mukky 😀
som online 😀

zisťujem všeličo a robím 😒 ešte do piatku

už som myslela, že nebodaj spíš 😀
som chvíľu nekontrolovala a koooľko si popísala, idem počítať 😀

mukky
autor
15. dec 2009

ahoj 😀
no dlho sa nezdrzim,idem si pokukat nejake relacie...a este nieco pocitat.. 😝