Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

adulik144
16. dec 2009

Sväta pravda Mukky 😀
Ja som si pre istotu urobila už 2. kávu a aj poslednu, večer si už nedávam, lebo nechcem riskovat, že nezaspim. A co sa týka jedla som na tom tak isto, patrim k tým nešťastnicam, čo len privoňaju k jedlu a maju kilo naviac.Ale aj tak ked máme tatu v robote, tak ešte ako tak to udržím, ale ked príde- koniec on má rád klasiku a ked už to navarim no neochutnám to? A vždy po týždni si pripadám ako balon. A ešte horšie je, že nosieva kopu čokolád a blbostičiek akože pre deti, lenže ja ho brzdím a nakoniec to radšej pojem ja, len aby už neprovokoval a popravde vždy sa tam najde niečo čo je aj pre mňa. Naposledy mi doniesol čokolady After eight - no mňamota, vnútri je mätová plnka, najskor som krčila nos, ale po druhom kusku som si ich zamilovala.

mukky
autor
16. dec 2009

kecala som s mamou a segrou,uz som mohla spať 😀 😀
no takze to poznas,nadvahu 😒
tie cokoladky kocky velmi dobte poznam 😀 ,mala som tu velku krabicku podlhovastu ,tie matove tiez...v madarsku mali na ne super akciu,su to kvalitne cokoladky...ale som zjedla len par kuskov,mozno 6 a ja neviem co sa stalo ale mi do nich natiekla voda v chladnicke,som nieco tam rozliala alebo co,sli do kosa cele 😒 ,ale su dost matove takze naraz sa neda vela zjest,teda aspon mne 😀
ja take lakocinky mam rada tiez,a zboznujem ten obchodik delikatesa sa tusim vola,neviem ci to mate,tam sa vzdy vyblaznim,vacsinou su tam nemecke alebo rakuske sladkosti,svajciarske tusim este,ani neviem...
nakupila som tam teraz toho hodne 🤐 ,ale len tak po troske papam 😀

adulik144
16. dec 2009

Ten obchodík Delitesa je v Tn v Maxe, ja som z DCA takže ked ideme do Maxu, dost casto zabehneme na kavu hned oroti tomuto obchodiku a len tak od kavy vzdy pozeram, co tam maju. Nenakupujem tam, lebo R. je zatazeny na sladke a nosi ho a okrem toho ked nie je sladke nie je provokacia. Lebo ja som typ že ovladam sa, ovladam sa a potom stačí mala sladkost a neviem sa dožrať. naposledy som sa s drahym stavila, že ked zjem sladke, môže ísť flamovať von- joj stale behal okola mna s cokoladkami a u babiek koláčiky mi ponúkal, ale nepolavila som. 😀

mama.wolfka
16. dec 2009

😉

mukky
autor
16. dec 2009

ahojte,nakuknem okolo 1,idem so co to postudovat o nocnikoch a táááák 😀

mama.wolfka
16. dec 2009

😀
tak potom napíš aspoň v skratke čo si vyzistila 😀

mukky
autor
16. dec 2009

v skratke 😀 😀
http://www.mamatata.sk/index.cfm?module=Article...
no uz musim davat drobca kazdy den,niekedy zabudnem alebo som na to leniva 😀 😝 ,davalas om ho tak raz denne,ale este nic neurobil...on sedenie povazuje za zbytocnosť a behat so serblikom na ritke sa nedá 😀

apna
16. dec 2009

ahojte,
no ale riadne ste ficali vcera 😀
idem docitat

apna
16. dec 2009

a uz ani neviem,co som chcela napisat 😀
mukky tu si?

mama.wolfka
16. dec 2009

skús ho dávať keď sa zobudí, vtedy by sa mohlo zadariť a možno sa mu to zapáči 😀

mukky
autor
17. dec 2009

apna kde sa tulaš 😕 ???

zajtra idem po prvy krat sama nakupovať 😀 ,/od maleho narodenia/mm ma odnesie do mesta a pride po mna potom,take 4 hodky sa zdrzim urcite 😀 ,mozno aj pojdem na moje oblubene lasagne do jednej restiky,kde som uz nebola od kedy je drobec,je tam blby pristup s kocikom a fajcilo sa tam a ide tam hlasno hudba 😒 ,ale lasagne su bozske,s hovadzim maskom,mrkvou nastruhanou a kopcom rozteceneho syra,mnam 😀 ,aspon take byvali..
len uz viem ze budem trosku nervozna ze co robia..hadam pospi 3 hodky ako dnes a bude fajn
ja len stale vravim mm ak si idem niekedy lahnut ze pozri sa ake ma hracky,ci tam nie je nejaka mala suciastka,daj pozor na rohy,nenechavaj ho sameho,pozor na horucu kavu,nech nepozera telku a podobne 😀 ma z toho nervy co chapem 😀 ,ale chlapi su trosku menej obozretni v tomto si myslim...

mama.wolfka
17. dec 2009

ja som ho len pár krát skúsila takto dať, ale inak nejak pravidelne nie, myslím, že máme ešte čas
jemu nevadí ani keď má nakakané v plienke, spokojne si behá a smradí 😀
kuknem ten link

mama.wolfka
17. dec 2009

chlapi to spolu zvládnu neboj, hlavne keď tvoj vie aká si obozretná, tak si bude dávať pozor

apna
17. dec 2009

tu som,nestihala som 😀 😀
joj mukky neprezivaj,ja tiez jak som isla prvy krat do prace,mi slza vysla,ale skor zato,ze dajak mi smutno mi za nou bolo,prvy krat tak cely den bez nej,ale vobec ma nenapadlo to,ze sa bojim,ci da na nu pozor....sak tiez s nim je doma...neobavaj sa a nemysli,lebo neuzijes si nakupovanie....ale try urcite budes 😀 😀 😀

mama.wolfka
17. dec 2009

dobrý článok
plánujem začať pravidelne skúšať o pár mesiacov, možno na jar

mama.wolfka
17. dec 2009

sila ako sa to tu rozbieha po polnoci 😀

idem ja robotkovať, ale budem aj sledovať 😀

apna
17. dec 2009

wolfka,kasli na robotku,pod klebetit 😀 😀
baby myslite,ze je trapny darcek pre chlapa,ked dam jeho fotku s malou na platno namalovat alebo take nieco,proste foto velke zaramovane? 😀 😕 ja fakt neviem,co mu kupit,a uz davno sme si chceli dat urobit take velke nieco...a nejak sme zabudli,,,a tak ma napadlo...ci?

mukky
autor
17. dec 2009

wolfka to je asi naj clanok co som nasla,aj mne sa paci...uz budeme mat pomaly 18 mesiacov takze ja uz skusim nenasilnou formou,zvyknem ho davat rano ked ho idem prebalit,na postel dam nocnik,,,a nejaku vec z mojhi suflika do ruky co ho zaujima 😀 ,ako naramky,celenky,hodinky 😀 ,ale max je tam mozno minutku,aj to je nieco..
baby dnes zo mna asi nic,idem sutazit,okolo 2.30 nakuknem
apna 😀

my sme sa dohodli s mm ze si nic nekupujeme na vianoce,ze mne nic netreba,okrem vetrovky ale tu kupim hadam v madarsku po novom roku...ale ked budem sama tak mu mozno nieco kupim 😀 .ma vsetkeho dost ale asi viem zeby mal rad hru do pc taku tu blbost,nejake strielacky 😀 😀 😝 ...ale ani neviem kde to kupit ...lebo v tv sla nejaka relacia a ja ze pod kuknut to by ta bavilo hrat 😀 a on ze hmm a ze ci viem co stoja a ja ze nie,a on ze cez 50 e urcite 😀 ,fuu 😀

apna
17. dec 2009

mukky dik 😀 😀 😀
notak som myslela akoze by som dala urobit a este ku otmu vonavku ,jedna oblubena mu dosla a papuce 😀 mu dosli..
no na hry je saleny on,ale on si stahuje,ma odblokovanu ps,tak aspon ze tak...on je presne na take veci-hry,mobily a tak..ale ja mu take nekupim..raz v zivote som mu kupila psp...

mukky
autor
17. dec 2009

ap podla mna je to pekny darcek co si vymaslela...
co ma odblokovanu? a co si mu kupila?na technicke veci ja som neni 😀
nam nejde stahovat ani z antiku nic,nevieme co robime zle,musi ist za kamosom s notebookom
baby tak za 30 minut pridem,dovtedy piste

mama.wolfka
17. dec 2009

apna 😀
už som sa fláka prííííliš dlho
inak pekný nápad na darček
ja som minulý rok vymýšľala, že dám vyrobiť kalendár s fotkami krpca, ale som nezrealizovala ☹

Samka udrží chviľu v kľude reklama 😀 takže budeme na šerblíku sedávať pri reklame
inak aj ja si niekedy sadnem na nočník (oblečená 😀 ) keď ho práve zaujíma, že nech vidí ako tam treba a tvárim sa že tlačím 😀

mama.wolfka
17. dec 2009

Sam dnes už od polnoci 3x buntošil, dúfam, že bude spať poriadne a aj dlho, aj do 10. by mohol potiahnuť, ale to budem musieť povoliť a ešte nad ránom dať cucnúť, no ale keď potrebujem aby spal, tak musím povoliť

nak už cez deň, ani ráno, ani večer necicia vôbec, hoci niekedy sa mi zdá, že keď ideme ľahnúť tak ho to občas napadne, ale rýchlo ho nejak upútam a zatiaľ sa darí, klop, klop

apna
17. dec 2009

mukky si napisala apna 😀 ,som pochopila,ze akoze to je asi trapne a teraz vravis,ze ok,tak neviem 😀 😀 😀
a ps-play station
a co ides robit?daj pokoj muzovi,nech sa vyspi 😉
tak napisem,co sme nakupili my 😀 v tom obchode lacnom sme dokupili este nejake ozdobky vianoc. a malej to puzzle penove,babiku ataku zabu,co by mala skakat 😀 a este knizocky...inak nic,chceli sme taky laptop,ale nemali uz...este puzzle synovcovi..
dnes sme tiez boli trochu,ale len take satky pekne sme jej kupili -cervene s kozustekom 😀 a body take vianocne,sponky som jej nakupila a este take triko tiez vianocne len za 1.50 biele a cervenym napisane,ze videla som moju mamku pozkavat santu 😀 a nejake potraviny,este mi treba ist do sloven.obchodu...a svagrine este orchideu a triko s m.jacksonom som jej objednala z ebay.ona ma narodky,tak to a este taku kozmetiku suprovu-bio to je a aje tam krem na tvar,telove mlieko a olej -s vitaminom e-slnecnicoove...a bola akcia,ze kup jedno a druhe mas za polovic.cenu,tak som zobrala aj mame,ona ma v sobotu narodky,este kalendar so psikmi som jej kupila a fotku v ramiku laurinu a uz...
uz mi treba len pre 12rocneho chlapca,p synovec,tak dajte nejaky napady 😉

apna
17. dec 2009

wolfka 😀 😀 😀 normalne sa rehlim,ked si ta predstavim na nocnilu 😀 inak ja tiez ,ked laura prdi,tak tiez akoze tlacim nahlas a ona sa strasne z toho smeje 😀
aj nasa je zatazena na reklamy,som rada niekedy,ze mam klud 5min.ale ja mam stale zapnute mtv a ona normalne sa hra a na klipy cumi,pocuva.uz som rozmyslala,ze nebude telka zapnuta cely cas...ci prehanam 😀 😀 😀
inak ,idu nam hore zubky obidve,aj vedla asi,ma opuchnute a dole tiez..
aj moja sa casto budi,treba jej davt dudku,drzat za rucku a tak...
wolfka a chces samka odstavit uplne?

mama.wolfka
17. dec 2009

apna dobre si pokúpila 😀
postupne áno, lebo som tehúš, tak nech malej krpúške (dúfame) nechýba niečo, Sam je už veľký, mliečko už nemá asi taký efekt, skôr asi už len ten psychologický 😀

mukky
autor
17. dec 2009

ap prepac ja som sa smila z toho ze vravis ze stresujem 😀 a ja som nechapala ze za co dakujes 😀
neskor odpisem apna dokedy tu budes

apna
17. dec 2009

mukky tak sme sa pochopili 😀 😀 neviem,este sa zdrzim,chcem pocitat nieco...
wolfka minule baby v praci vraveli,ze ked sexujes pomaly,tak bude dievca,ked rychlo,bude chlapec 😀 😀 😀 😀
tak si spomen 😀 to by bolo pekne,starsi bracek bude davat pozor na mladsiu sestricku 🙂

mama.wolfka
17. dec 2009

tak ja som skoro vôbec a mm normál, takže v priemere pomaly 😀 😀 😀

mukky
autor
17. dec 2009

ap dobre si nakupila aj ja ceééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééém tricko s MJ 😕 😕
daj linkisko 😀
no tak ja budem pustat bambulku tu doslova ale doslova milije,pusa otvorena ani sa nepohne,len sa smeje ked niekedy rozprava bambulka,alebo ukazuje tam hava a holuby vtaciky 😀

mukky
autor
17. dec 2009

wolfina co ste dnes robili,varila si nieco? 😀