Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
17. dec 2009

mukky tu su trika,ja uz ani neviem ktore som vybrala
http://shop.ebay.co.uk/i.html?_trkparms=65%3A12...

mama.wolfka
17. dec 2009

kuk 😀
aj ja som zvedavá ako mukky dnes ponakupovala, tak sa neondi a pochváľ sa ako bolo 😀

mama.wolfka
17. dec 2009

žeby nám mukkyna hajala ? 😀

dúfam, že všetko ok

mukky
autor
18. dec 2009

veru že hajala 😀 😀 😀
od 19.30 do 5.15 😀

drobcovi som ráno vyvarila flasky a cumel,daco malinko popratala,bordel je stale este ako v tanku,vecder som vsetko nechala tak...
teraz idem pit kavičku,maly sa hraje,vstal tiez trosku skor,o 6.35,lebo mamka ho ulozila skor aby sme spolu spinkali vecer 😀
bola som utahaná,v noci pred tym som vobec nespala 😝

do mesta som dorazila okolo 11.30 a prisli po mna asi o 15.30,vela som nenakupila,blbo sa mi chodilo,smykalo sa a s plnou taskou potom sa mi uz nechcelo ťahať...
neterke som kupila šaty,svetrík a suknu na Vianoce,sebe som neplanovane kupila tricko a tricko s dlhym rukavom imitaciu ed hardy,bola som prekvapena ze to u nas predavali,ved to sa nesmie,mali to len v chorvatsku,ale tam som si kupila len taku peknucku kabelku EH...
no a v tej delikatese som bola sa vyblazniť 😀 ,kupila som 7 balikov rum a kokos cokoladovych guliek 😀 ,jedne arasidy v cesticku,velky balik nejakych želé cukrikov,vraj su vyborne,6 nugatovych vajec,je to velke ako normalne vajicko,skrupinka sa rozbije,cele ruky som mala spinave,som chcela ochutnat 😀 a dnu je cele velke plne nugatove vajicko.mnam ,zjedla som vecer polku 😀
poto matke drevene kocky podlhovaste, 2 baliky,vyzera to ako domino,stalo to asi 20 sk,je ich tam asi 20 kusov,drobec s a stym hral uz vecer a druhy balik som odlozila,vraj je to nejaka činska hra,musim kuk ako sa to ma stavať
no a mm som kupila len nejake male blbosti na silvestra,nech sa zabaví 😀
chcela som kupiť drobcovi pyzamko,ale nič som nenašla také co by som chcela...dnes ideme este logovať poobede ked mm sa vrati z posilovne niekde,aj do cukrarne na zmrzlinu skočíme 😵

mukky
autor
18. dec 2009

no a bola som v reštaurácii este na moje oblubene lasagne,boli fantastické,len trošku slané 🙄 ,a este hore bolo navrchu bolo asi pol kila olív 😀
ale aj tak boli fantasticke,este som mala aj 20 percent zlavu 😀 a ked sa tam este 4 krat pojdeme najest,budeme mat piaty krat jedno jedlo zadarmo 😀
bolo mi fajn,maly spal 3 hodky ked som bola v meste,takze bezo mna bol asi hodku aj nieco,ale ani na mna nekukol v aute ani sa netesil ze ma vidí 😀 ,ho len autá zaujímali 😀

namočila som ráno hrach,uvarím malemu hrachovu polievku,pojdem si kuk recept aku,nech je hustejsia,zemiaky mal 2 dni aj masko,aj mrkvu a miesanu zeleninku,tak mu tam asi pridam kel,to nemal...
snazim sa stale obmienať prilohy a zeleninu,hlavne casto nedavat mrkvu

mukky
autor
18. dec 2009

apna pekne cizmicky si kupila 🙂
a tie tricka MJ niektore su super,vedela by som si vybrať....aj ja ceéééém...
v obchodoch som nevidela nikde ☹

mukky
autor
18. dec 2009

lučim sa,maly uz zacal behať,ideme sa pohrať,okupať sa,vecer nestihneme..
potom sa nadesiatovat,ja variť a hajíííííí,pa pa

adulik144
18. dec 2009

Ahojte kočky
my sme mali vcera upratovaci den, Terezka bol av školke a poprosila som mamu, ci by mi nezobrala Lucku, tak som nahodila vianočne upratovanie. Najlepsie na tom bolo, ze babam stacila pol hodinka na to, aby to upratane vobec nevyzeralo. No o už len som si vzdychla a povedala stare zname: "však aj ježiško sa narodil v chlieve." Ale vecer, ked zaspali som sa hrala s fotkami, lebo už 2 roky sa chystame dat ich vyvolat a stale to odkladame a uz ich tam mam nakopene a je mi jasne, že sa nedoplatime. Musim ešte odchytit tatu, aby urobil čistku a povyhadzoval, co mne srdce nedalo.
Mukky idem sa inspirovat tvojimi polievkami, dnes chcem na obed vybrat Terezku zo skolky,sice obed ešte bude mat, ale nieco teple si da aj poobede a bude už aj na zajtra. A zostal mi hrášok, kukurica tak asi urobim nejaku omáčku a cestoviny.

adulik144
18. dec 2009

a vytešujem sa-vyzera to tak, že moje orchidee vykvitnu akurat v týchto dnoch 🙂

pancake
18. dec 2009

ahojte. vidim ze ste toho pekne popisali, nieco som aj precitala. ja nemam este ani navarene, ani napecene, ani nakupene ani upratane, no nic. tak dufam ze aspon nieco pomalicky postiham.
ked mi bude trosku lepsie, tak napisem. zatial sa drzte a vianocujte pekne. 🙂

apna
18. dec 2009

cafte,nam nasnezilo,tak sa vytesujeme a pojdeme vonku 🙂
inak nedavno sme vstali 😀
mukky aj ja som vcera hladala trico ed hardy pre synovca,lebo sa mupacilo,co druhy synovec mal,tak,ze na vianoce este...take lacnaky za 20,inak su desne drahe 😀 ale maju kopec takych po 20,tak snad nieco vyberiem...inak ie tricka su fakt dive,aj vsetko,tebe sa to paci,hej?
adu ja som kupila orchideu svgrine,nedelujej ideme blahozelat,tak sa obavam aby to dovtedsy prezila 😀 😀 😀
jaky bordel mi mala narobili,vseeetko vyhadzala z linky,ma poRAZI a len na okne je kuka vonku 😀
pan drzte sa 😒

mukky
autor
18. dec 2009

pan,tak potom sa ozvi..

apna mna vcera vyslo tricko EH s kratkym na 9,50 e a s dlhým na 10 e 😕 😀
mne sa strasne pacia EH original cecicky,len nie vzdy tá smrtka tam 😀
ja som si dnes nesla lahnut k malemu,ved som spala po roku aj niečo celu noc 😀

mukky
autor
18. dec 2009

že cecicky 😀 ,vecičky 😀

že su krasne? 😎
http://edhardyshop.com/categories/edhardy-women...

u nás nie je obchod,len v Madarsku kde chodíme,v januári tam chcem ist kuk na kabelku 😉
nejaku takuto by som chcela,ale bez tych strapcov..

http://edhardyshop.com/categories/edhardy-women...

mukky
autor
18. dec 2009

večer tu fuknem tie co mam ja doma 😀 🤐

apna
18. dec 2009

mukky ja neviem,mne sa tie veci vobec nepacia 😀 ja neviem,ja nemusim take,velmi dive...
boli sme na chvilu vonku s malou,mrazi normalne,tak len na chvilku,nech nema sok 😀 ale ja som vymrazla usi kvalitne 😀 joj,tak lubim take pocasie,mraz,slnko a sneh,no mohl,o by ho byt viac....anglani urcite su hotovi 😀
moji spia,dufam,ze este dlho budu,lebo cakam na diega a palomu 😀 ,urobim si kavej,dam si bebe dobre rano a chcem klud 😀 este mam trochu casu som nakukla

ja som dnes varila zemiakovy smot.privarok(u nas podbite zemiaky 😀 ) a fasirky..
a malej kasu a zelen.fasirky -som obvarila zel,pridala zltok,dala do struhanky a do rury upiect
potom urobim zelen.polievku s masov.gulickami este

sunny_face
18. dec 2009

Ahojky mala spi a tata pride až okolo 22.00 tak chvilku pokukam co mate noveho.
No Mukky tak ty si ina rockerka!!!! Si ma prekvapila, ja som čakala romanticke dievčatko a ty .....trička so srdcom a mečom. 😉 a tie cecičky... 😀 😀

Ap ahoj mala už v pohode, už nesoplíkuje? Nevracka? Asi nie ked už ti "pomaha" v kuchyni. Moja tiež vyhadzovala, ale už ju to prestalo baviť. Vzdy ked skončila, tak som si ku nej klakla a musela mi pomahat upratovat, tak si to teraz 3x rozmysli.

A pancake vobec, ale vobec sa nezaťažuj upratovanim, varenim a podobnými vianočnými kravinkami. Vianoce su o pokoji a rodine a nie o kolačoch, žradle a uťahaných maminách. Ty sa pekne venuj sama sebe a brušku, ber to tak, že ranne nevolnosti trvaju najviac 2 týždne a potom už budeš stihat.

Idem pokukat co noveho v iných temach ale zachvilu som tu.

pancake
18. dec 2009

cecicky vecicky to sa ti mukky podarilo 😀 😀 😀

ja som prave dorobila s p. vanilkove rozky. ani jeden sa mi nezlomil. na to ze som ich piekla prvy krat som hrda. 😵

chalani sa kkupu a ja mam 5 minut cas. 😎

ankan
18. dec 2009

Prosím Vás neviete mi niekto poradiť kde by sa dala zohnať OPEKTA ( prísada na zaváranie) Používala sa za totalizmu a starká mi hovorila, že s ním robila džemy ktoré sa zaručene nekazili. Dnes je samy Gel fix a pod. je to veľmi rýchle ale ja by som to chcela vyskúšať aj s OPEKTOU. Ďakujem.

sunny_face
18. dec 2009

Ankan nepomožem ti vobec mi to nič nehovorí. Ale možno niekto iný to pozná.
Pan ahoj tak si sa nakoniec predsa len dala na tie koláčiky? Tož ja až zajtra draheho s malou vyženiem na sankovačku a budem mať na to cca hodinu aby som stihla niečo nakuchtiť.Samozrejme popri tom uvariť teplý čaj a tatovi aj s rumom. 😉 Hovorí sa, že po každom poháriku je žena krajšia a krajšia, tak mu hadam ulejem aj 3xčaj s rumom a potom ho zas nezobudím. 😀

apna
18. dec 2009

sunny caves 🙂 ako sa mate?tu sankovacku vam normalne zavidim 😀 len to neprezen s rumom,lebo zas sa budes cancat(ci ako to bolo 😀 )a zaspi ti 😀
mala je uz ok,len nejaka je urevana,ale mame vonku zub a dalsie sa tlacia,tak asi preto

pan a ktory recept si ty mala,tiez ten od kissky vo vianocnej teme?ked nie,tak hod svoj,nech sa ani mne nelamu 😀 ja to pecenie odkladam na neskor,nech to nepozerieme 😀

a este, ak je napisane maslo v receptoch,napr.aj v rozkoch tak sa mysli klasicke maslo? 😀 nie hera alebo take,hej? 😀 😕 mukky napr.aj v kokosovej rolade je ... 🙄

ankan ani ja ti nepomozem,tiez to nepoznam,v zivote som nezavarala 🙂

apna
18. dec 2009

mukky dospavas? 😉 co ste nakupili zas? 😀

mukky
autor
18. dec 2009

Aastalavista,bejby!! 😀

mukky
autor
18. dec 2009

sunny _face ahoj dievča 😵 😵 ,konečne aj niečo napíšeš 😀 🙄
ja a romanticke dievcatko?? 😀 ,no aj,aj 😀 😝
takže sa máte ok,s mm stále láska,romantika,sex,či?? 😀 😀 😀 😀

pancake napíš ktory recept si robila a gratulujem ku vydareným koláčikom 😵

apna,do rolady normálne maslo a vzdy sa myslí také maslo,ak tam nie je napísane niečo iné
dnes sme nekupovali nič,az zajtra pojdeme kupiť cižmičky drobcovi,boli sme v meste na langoš 🙄 🙄 🤐 ,pozrieť na trhy,nenormálna kosa,brrrr a potom este na zmrzlinu do nakupneho centra,potom este k našim prekvapko na 20 minut a odniesla som im nejake tie sladkosti čo som pokupila,mama je este stale chorá,ale dnes tam bola aj segra s malou aj cez noc,tak sa deti este stretli..

mukky
autor
18. dec 2009

tie moje smajliky niektore su pribité 😀 ,maju velku hubu 😀 😀 ,vsimnite napr.00.15 prispevok 😀

mukky
autor
18. dec 2009

apna uz asi spinkaš ☹ ,zajtra zarabaš tazke prachy,hej? 😀

mukky
autor
18. dec 2009

pridávam pár receptíkov...

http://varenie.nadhlad.sk/recept.php?r=329_famo...
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10048
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11872
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15909
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21393

Sandokanove oči

Potrebujeme tieto ingrediencie:

1 maslo

100 g práškového cukru

3 lyžice kakaa

1 čokoláda na varenie

1 uvarený puding

100 g hrozienok

100 g posekaných orechov

1 malý pohár zaváraných čerešní, aj keď ja si myslím, že kandizované sú lepšie

obal na vajcia

Rozpustíme a zmiešame všetky prísady. Na spodok každej priehlbiny obalu na vajcia dáme čerešňu, na to zmes všetkého, čo je napísané vyššie a vrazíme to do chladničky, aby to stuhlo. Nakoniec to vyklopíme, pre väčšiu vierohodnosť môžeme bočné steny Sandokanových očí poprášiť cukrom

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2492
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2454

BABY LEN ABY SME nedopadli takto 😀 😀
http://www.mimibazar.sk/vtip.php?id=8913

mukky
autor
19. dec 2009

ahojte,moji ♥♥chlapi♥♥ spia,tak surfujem a lyžujem kade tade 😀
poobede ideme na nákupy sa trosku poflákať,tak sa stavím až večer,páá

pancake
19. dec 2009

caute.p. supe zemiaky a ja si idem vysedavat a okukat cosi.

kisska sa priznala ze sa jej lamali, tak som spravila od sasky a baby ani jeden sa mi nezlomil a su uzasne. chcete recept? a fakt aj rychlo to bolo hotove. 😉 myslim tie vanilkove rozky.

mukky ako davas tie srdiecka???? konecne ma to nauc. je to zlate, a cudzich som sa vypytovat nechcela.

apna do tych vanilkovych som dala maslo na pecenie. nie to klasicke. a ine nepeciem, tak ti neporadim. ☹

mukky
autor
19. dec 2009

čaute,nikde nikto? 😕 Teraz som došla domov z nákupov...

mukky
autor
19. dec 2009

taká mi je zima že až,brrrr,neviem sa rozmraziť 🙄 vonku začala metelica..aj by som spala 😀