Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
3. jan 2010

nič z vás,idem hajíííííííí 😠

apna
3. jan 2010

cafte 🙂
tak som sadla,zapla diega 😀 😀 urobila kavej,moji isli spat,laura protestovala...toto dite,keby ste ju nechali,ona nepotrebuje spat...
co porabate?mukky zdychas? 😀 😲 co ste varili?ja som vcera este urobila svieckovu ale z brav.masa a s cestovinami,knedle sa mi nechcelo 😝 😀

mukky
autor
3. jan 2010

ahojte,neskor nakuknem...nedavno sme dosli a malý zaspava bez dudky tak uz 10 minut vykrikuje..skusim si k nemu lahnut,ak to nepojde,nastupi duda 😔

lumistri
3. jan 2010

vsetko dobre do noveho roku, vela zdravia, lasky, stastia, penazi, sexu a inych nepotrebnych veci, ci? 😀 😀

lumistri
3. jan 2010

mukky ty ma chces zabit? som si skoro cvrkla ako som citala ako sa stravovat ako dvojrocne dieta 😀 😀

mukky
autor
3. jan 2010

lumi ahoj,aj tebe vsetko naj aj celej rodinke.. 😵
nebol to moj umysel zabiť ťa 😀

apna
3. jan 2010

cafte,lumi caw 🙂

ako to ide malemu bez dudy mukky?ja si to neviem ani predstavit,ona je zavislak v noci...zas mi tlak stupol pri zaspavani,och 🙄
kde ste sa boli poflakat?my sme poobede pospali vsetci...mala nechce nic jest poriadne,ovocie odmieta,maso absolutne ani nevezme do ust,ale aj celkovo malo je teraz,dnes dokopy nic nezjedla,mozno z kazdeho jedla 3-4lyzice 😒 len mliecko mala 3krat

a keby ste videli mne 🤐 otvorila som si sladke 😲 mam chut,urobila som si tri toastove chleby s maslom a cibulou 😀 😲 ze dnes naposledy,tak si musim dat 😀 ci som hladna ci nie 😀 od zajtra dieta 😎

mukky
autor
3. jan 2010

ap zima mi je zase,precitaj netabulky,tam som pisala 😀
ja stale zimnicu chytam vecer 🙄 ruky ako lad 😝

mukky
autor
3. jan 2010

ap idem sa dajak zahriat k radioatoru ci co lebo zamrznem 😝
dobre ti ide 😀 ty cibulofilka 😀

apna
3. jan 2010

mukky napustaj si vanu,fajnu teplu vodu,uvidis ako sa zohrejes..co s tebou?ty si vravela,ze chodis nalahko velmi,tak mozno sa skus lepsie obliect,ked idete niekam,teplejsie 😕

mukky
autor
3. jan 2010

sa mi nechce ist do vane 😝
hej aj dnes..mokre vlasy,tricko s dlhym rukavom a koženka 😝

apna
3. jan 2010

no mukky tak sa nediv 😝 ,chod,uvidis ako sa zohrejes,premoz sa...

boze,ja mam nervy,depku,kukam stare fotky z dovoleniek a tak,boze aka som bola stihla,nemozem verit,ze som sa tak dodzubala...

mukky
autor
3. jan 2010

ap hod dajake fotky...potom zmazes..a ja ani nekukam aka som bola 😝

mukky
autor
3. jan 2010

veľa kecáme a nevaríme..idem na to 😀 😀

http://andrea.weblahko.sk/recepty.html
http://www.recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JMQ...
http://www.recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JPI...
http://www.recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JNC...

Opekané zemiaky s kuracím mäsom a majonézou

0,5 kg zemiakov, 1 dcl olivového oleja, štipka soli, štipka korenia, štipka sladkej papriky, 1 ČL smotany, 1 kg kuracieho mäsa, 2 paradajky, 2 papriky, 2 veľké hrozná, 1 štipka MAGGI Veggy, 10 šampiňónov, 1 PL majonézy
Cibuľku opražíme na oleji. Pridáme červenú papriku a krátko pomiešame. Vopred si pripravíme zemiaky, ktoré nakrájame na kocky a uvaríme do polomäkka. Na usmaženú cibuľu pridáme šampiňóny.
Krátko podusíme. K tomu primiešame na kocky nakrájané mäso a orestujeme 4-5 min.
Posolíme, pokoreníme. Pridáme zemiaky a miešame kým zemiaky nemajú ružovkastú farbu.
Pridáme na kocky nakrájanú papriku a paradajky. Necháme na ohni asi 2-3 min.
Z panvice dáme jedlo na tanier, kde ho zmiešame s majonézou. Na krátko pokrm vložíme do mikrovlnky 2-3 min. A sme hotoví.

mukky
autor
3. jan 2010

Smotanové zemiaky

4 plátky kuracích pŕs, 15 dkg anglickej slaniny, 1 kg zemiakov, 250 ml smotany na šľahanie, 5-6 strúčikov cesnaku, soľ, korenie, maslo na vymastenie, 20 dkg strúhaného syra, olej
Kuracie prsia osolíme, okoreníme a opečieme sprudka po oboch stranách. Olúpané zemiaky nastrúhame na tenké plátky. Stredne veľký pekáč vymastíme maslom a dno vyložíme asi 2cm vysokou vrstvou zemiakov. Na ne položíme opečené kuracie prsia zabalené do plátkov anglickej slaniny a zakryjeme zvyškom zemiakov. Smotanu ochutíme soľou, drveným korením a strúhaným cesnakom. Touto zmesou všetko zalejeme (môžeme použiť i mlieko). Zakryjeme alobalom a pečieme v rúre predhriatej na 220°C asi 20 minút, kým zemiaky nezmäknú. Potom posypeme syrom a dopečieme dozlata.

Valentínske kuracie prsia plnené bryndzou

4 plátky kuracích pŕs, 15 dkg brynze, 10 dkg masla, 1 dcl mlieka, 5 dkg strúhaného syra, 1 vajce, soľ, 1 PL MAGGI Harmónie Chuti, múka, strúhanka
Plátky mäsa na noc namočíme do mlieka, v ktorom sme si rozmiešali 1 lyžicu MAGGI Harmónie Chuti. Necháme odkvapkať, vyklepeme. Bryndzu si vymiešame s maslom, natrieme plátky mäsa a zrolujeme. Špajľou spojíme. Obalíme v trojobale /múka, vajce,strúhanka/, vyprážame na rozpálenom oleji. Dobre prepečieme. Necháme vychladnúť. Prerežeme napoly, posypeme strúhaným syrom a dáme do rúry zapiecť/len pokiaľ sa syr nerozpustí/

apna
3. jan 2010

no rychlo pozri uz om dala 😒

mukky
autor
3. jan 2010

Bôčik ako omeletaSuroviny:
1kg jemného bôčika nakrájať na rezančeky asi ako ¾ malíčka, 2 väčšie cibule nakrájať na polmesiačiky, 10 strúčikov cesnaku, 1 lyžička korenia, chili korenie, paprika, worcester, 2 lyžice škrobu, 4 celé vajcia

Postup:
Všetko premiešať a nechať ležať aspoň 5 hodín, najlepšie 2 dni v chladničke. Potom na rozpálenom oleji tvoriť placky. Zvoľna osmažiť po oboch stranách.

Cigánske rezne Suroviny:
40 dag bravčového mäsa, 5 vajec, 4 ks cibule, 5 lyžíc solamylu, 5 lyžíc oleja, 2 lyžičky soli, 1 lyžička korenia, karí, sladkej papriky, worcestru

Postup:
Mäso nakrájame na drobné kocky, cibuľu nakrájame na kolieska. Všetko zmiešame a necháme odležať 24 hodín. Vytvoríme placky a pečieme ako zemiakové placky.

Gazdov rezeňSuroviny:
500 g bravčového stehna, 500 g zemiakov, 100 g hladkej múky, vajce, smotanu, soľ, korenie, majoránku, cesnak, olej, strúhaný syr, petržlen.

Postup:
Zo stehna nakrájame rezne, osolíme, okoreníme a opečieme na oleji. Z nastrúhaných surových lyžice, vajca, múky, soli, korenia a majoránky pripravíme cesto, z ktorého pečieme placky. Zo smotany, soli, korenia a cesnaku urobíme omáčku. Pri podávaní vkladáme mäso medzi placky, ktoré polejeme šťavou, potrieme omáčkou a posypeme syrom a petržlenom.

Chalupárske mäsové placky s lečom Suroviny pre 4 porcie:
500 g bravčového mäsa, 0,7 l leča, 3 vajcia, 1 lyžička mletého čierneho korenia, 1 lyžička Knorr Aromat, štipka čilli, 1/2 balenia Solamylu, 1 hrsť sušených húb, 1 cibuľa, štipku soli

Postup:
Bravčové mäso nakrájame na tenké rezance (môžu byť aj párky alebo špekáčiky). Cibuľku si pokrájame na drobno a speníme, pridáme huby, ktoré sme krátko povarili vo vode. Lečo scedíme a všetky uvedené ingrediencie spolu zmiešame. Necháme postáť v chladničke aspoň 12 hodín. Na rozpálenom oleji vyprážame placky s veľkosťou dlane. Podávame so zemiakmi.

apna
3. jan 2010

no tak idem na to 😀 napis ked kuk,nech vymazem

mukky
autor
3. jan 2010

ap kocka jaka si a kolkatky si mala prsia vtedy?to bolo pred tehu?
hej ale ja nejaky rozdiel nevidim..lebo fotky co mas nedobre vidno tie povodne a dost si tam vzdy naobliejkana,navrstvená 😀
daj nejaku real foto kde ta lepsie uvidim...
ved nechaj si tatika s maminou..pasuje vam to spolu..

apna
4. jan 2010

bola som pri malej,tu si este?
hej kocka,bejvavalo 😝 ma nestvi,ze nevidno rozdiel 😀 sak tam je aspom 20kg rozdiel 😝
velmi take aktualne nemam,lebo sa nefotim teraz,iba sem am,aj necham take schopnejsie iba 😝 ale dala som take po a pred porodom

apna
4. jan 2010

fajne receptiky,nieco vyskusam,ale iba staremu 😝

mukky
autor
4. jan 2010

aj ja z nich niečo ukuchtím..
ap idem pomaly..zima este stale mi je..idem este daco kuk a za pol hodku si lahnut..

apna
4. jan 2010

mala si ist do vane,fajne sa uvolnit..
aj ja pomaly pojdem,p pozera transformers,normalne nechapem ako nato moze cumiet 😝
maj sa

pancake
4. jan 2010

kuk caute. ja uz sa aj stracam.pridem ked mi maly zaspi.papik zatial. a nezacinate niektora dietovat? mne by sa zislo. len to neviem. potrebovala by som nieco vyskusane co 100% zaberie.

mukky
autor
4. jan 2010

ahojte..
pan ja som začala dietovať dnes oficialne... 😀 😝
nebudem sa stresovať hladom..takze dietka je asi takáto..jest aj 5 krat denne,malé porcie..vylučit sladkosti,piť vela vody čistej počas dna,obmadzit mastne jedlá,vyprážane...trosku to budem kombinovať aj s delenou stravou...a stacionárny bicykel..
moj kamen urazu sladkosti 😖 od porodu 🙄 😀
budem musiet asi aj prejst na nesladene jogurty 😝 ,kedze ja jem denne 2..zvacsa na ranajky..

mukky
autor
4. jan 2010

no a ranajky su u mna niekedy aj o 15 tej hodke 😝 to robim zle..nejem pravidelne absolutne..necitim potrebu jest 😀 ,len vecer maskrtu 😝 ...

mukky
autor
4. jan 2010

lenze beriem hormony na stitnu zlazu doživotne,takze je to o to vačší problem 😢 ani doki ma nepotešila..vraj to bude haprovať stale .. 🙄

pancake
4. jan 2010

no pekne. to ja nemam rada sladkosti, ale za to chipsy valim stale. no a oblozene chlebicky, ocka.... a vyprazane tiez. ja mam zase rada vsetko na slano. 😝

apna
4. jan 2010

cafte,
pan ja som dnes zacala 😝 budem drzat podla 90dnovej-uvidime,ale tri mesiace urcite nevydrzim 😝

mukky uz si sa zohriala?
co porabate?p siel do prace,som navarila ryzu a kari kuracie maso,malej rizoto zelenive s maskom,myslite ,ze jedla?nic nechce jest,vypluva a sa smeje,zjedla mozno 4lyzice a maso nechce vobec,ani ovocie..vcera ani zel.polievku nechcela,co inak lubi..rano mala chlebik s pomazankou,to zjedla..chleba lubi,najllepsie so sunkou 😝
aj jogurt zje s bananom....neviem,co nepapa,asi ma dieku so mnou 😀

pred plhodkou zaspala,ja som sa najedla,boli sme na pol hodku vonku pred spanim,ked vstane pojdeme zas,ale v kociku,idem nam pripravit veci...

mukky
autor
4. jan 2010

ahojte..mne az teraz drobec zaspal.. 😝
okolo 6 rano plakal..zubky isto..tak som mu musela dat mliecko...o 9 vstal,este sme lezali a ja pospavala a drobec sa hral,hladkal mi vlasy cez postielku,tahal vankus a paplon a podobne 😀
a spapal potom mliecko,na desiatu jogurt s nastruhanou mrkvou a banan..no a nechcel zaspat v postielke sa salil a dajake podozrive ticho zrazu..a on vygrckol na plachtu,plysove hracky..na seba 😝 a naramne ho to zaujimalo..
tak prezliekat vsetko..a teraz zaspal a hracky dam prat do pracky vecer..

ja jem akurat graham rožok s paradajkou a tvrdym syrom,druhy pohar vody 😝
juj ale som uz nervozna normalne..psychika uz pracuje.. 😝 a sladke na mna kuka zo vsadial 🙄
ale ak budem mat chut dam si cokolvek,hoci len malo..to neva..sa nezblaznim 😀

pan ja lubim vyprazane maso najviac..a ak si dam,tak k tomu potom len zeleninu,aby to nebol velky hriech 😀
mm som nepovedala ze chudnem 😝
a babka bude asi robit obed v stredu,ma narodky..ale tusim ze bude kurca a zemiaky,to je vzdy 😀 ,uz nevladze velmi vyvarat ,len take svoje recepty...ale kurca aj zemiacky robi fantasticke