Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
4. jan 2010

moj zrutik by lauru naučil papať 😀 aj on mozno bude mat obdobie ze nebude chciet jest,ale neverim tomu velmi 😀 ,ked zbada jedlo vsetko necha tak a sa smeje a hned si sadá 😀 ,calý ocec 😀

mukky
autor
4. jan 2010

apna ja zase nechcem taku dietu kde sa dodzuju striktne pravidal,,to je na nervy 😝
mne toto moje vyhovuje,jem a nesom hladna,len pažravá 😀 a vlete som tak dala dole skoro 4 kg za mesiac..

adulik144
4. jan 2010

Ahojte dievcata
vidim, že sa ideme podporovat v dietovani 😀 . Ja sa idem na to psychicky pripravovat, lebo natvrdo zacnem az od buduceho pondelka, ked budeme zase bez tatu (pokym je doma tak sa to neda). A najlepšie na tom bude, že vy už budete mat za sebou prvy tyžden a prve kila dole, čo ma bude inšpirovať a hlavne motivovať. 😉

pancake
4. jan 2010

tak to sa pridavm do klubu. ani maly mi nechce jest. vcera mal zeleninovu polievku a vypluval a dnes som mu robila pseno s brokolicou a maskom a aj to nechcel. 😝 😝 tak som to zjedla ja. bolo to uplne uzasne a ten krpec nechcel.. 😔 😔
sa tom taky dojedac doma. vsetko dojedam. uz mam na to nervy. musim sa to odnaucit. o chvilu zacnem jest aj to co maly hodi na zem. 😔 😔 😔

no ja som dietu este nedrzala ale ja viem ze nevydrzim ani den.to preto. mam slabu volu. len by som potrebovala nejaku inspiraciu. uz som ako skrina, musim si ist kupit o cislo vacsie rifle. 😢 😢 😢

mukky
autor
4. jan 2010

ahojte...kon dnes zase tak dlho naťahuje 🙄 kym ma prihlásilo som spočítala takmer vsetky žaluzie v obývačke 🙄
ja som hladná ☹ ...apna hod dnes co si jedla 😀

ja prave dojedám druhe jablko,mm mi nakrajal..a siel na vymenu ku drobcovi,,
na veceru si mm urobil obrovsku kopu špagiet s morcadelou a hrbou syra..som len slintala a radsej sla spať 😠 --teda ležať..zima mi je opat taka veľlá 😖
mi daval ochutnať ale som neochutnala 😀

moj dnešny jedálny listok
ranajky-pol pomaranča
káva s mliekom a hnedým cukrom
obed -1 graham rožok s ramou maslovou,2 platky tvrdeho syra.paradajka
olovrant pol pomaranca,kusoček manga a trochu "liči"
večera 2 jablká
asi 3 poháre čistej vody

rano som sa odvážila..katastrofa...som pribrala cez vianoce 1,5.kg
este budem aspon 2 kávy,nech zaženu hlad 😀 a chuť po sladkom..
a stacionar na chvilu ale sa mi nechceééé 😝

apna
4. jan 2010

cafte,mala zaspala,tak veget,este pradlo musim vyvesit a hracky ulozit..ma to nebavi s tymi hrackami,vsetko rozhadzne a keby sa s nimi aspon hrala...
mukky aj ona predtym vsetko papala a kedykolkvek,som sa smiala,ze je ako ja,nikdy neodmietne..teraz neviem co,vidim,ze aj samko sa pridal,mozno maju len take obdobie,nam idu zubky,tak mozno preto?alenemyslim,lebo som si ista,ze keby som jej dala hippku ,tak by sa za nou zaprasilo...ale zjedla dnes aj ovocie,este aj chlebik neskor,tak ok.uvidim zajtra,keby ze nechcela nic,tak jej tu hippku dam...
pan aj ja mam slabu volu,ale uz je yo nemozne,tak sa pokusim aspon..a aku mas velkost,ja kedysi 8-10 a teraz 12-14 😠 😒
mukky na tej diete je ok,ze vzdy nieco ine a neviem,ked mi to nepojde tak skusim tiez po svojom,tiez som pred letom takzhodila 8kg

adu,nopresne,to je blbe,ze p varit,malej varit a odolavat..ako sa mate?

mukky -ranajky-banan
obed-som varila vo vode,kuracie maso,mrkvu ,karfiol,petrzlen,hodila tam bujon... a potom som to orestovala na cibuli a cesnaku s kvapkou oleja,jeden toastovy tmavy chlieb a salka toho vyvaru
vecera-poovicna porcia toho co na obed bez vyvaru a chleba
a vypila som asi 1,5litra zeleneho caju a vody a teraz som si urobila dalsi liter,nech zapijem hlad 😀
presne ako vravis,ani nie tak hlad ako pazravost a zvyk dat si vzdy nieco 😝

mukky
autor
4. jan 2010

apna tak nech sa ti darí,si hladná čo?? 😀
keby sme aspon chodili spávať o 20 tej 😝 tak parada..ale ked som do 3 hore tak chute su aj hlad 🙄
a si v teme 90 dnova,alebo inej?
ja zajtra urobim rizoto s maskom 😀 😀 kuracie srdiečka..s kukuricou,hraškom,šampininony..take fajnucke na cibulke vsetko udusene,paprika cervena,cesnačik..a tvrdy syr,jak sa teším a hlavne ked to varievam doma,nejem to 😀 😀 pre mna nič moc 😀 😀 😀 😝 a mm aj 5 dni to je v pohode 😀

apna
4. jan 2010

ja som dnes malej robila rizoto,a ty savierkovi?
nie som v teme,mozno nakuknem..
ja zajtra neviem co budem jest este,idem pozriet do knihy..ved to,ze tak dlho sediet a naposledy jest o 17-18 😝
uz som rozmyslala,ze budem chodit skoro spavat,aj mala posled.dobu vstava skoro,okolo siedmej 😝 mame dost,dam jej mlieko a este zaspi,ale to trva dlho a tak..tak rozmyslam,ze budem tak vstavat s nou a basta 🙄
no neviem neviem,lebo dnes som oci nemohla rozlepit,p jej robil mliecko,prebalil ju,trochu sa s nou hral,ked zaspala,prelozil ju do postielky a ja som drichmala,tak sa striedame...

apna
4. jan 2010

este aj menzes som dostala,to vtedy mam chute desne 😝

apna
4. jan 2010

a idem robit p hranolky cerstve ku masu,malo ryze som urobila,tak dufam,ze odolam 😀

mukky
autor
4. jan 2010

ap odolaj 😀
som nepochopila nejak ako chces vstavat...
ja dnes neviem co mi bolo...drobec pred 6 plakal a nic ho neutisilo iba mliecko...potom zaspal do 9 a vstal s tym ze mi ukazoval ze piškal 😀 ,som ho naučila ukazovať asi pred 2 tyzdnami aj na jednej foto je taky smiesny ked ukazuje,len nemam v albume 😀
no a som som ho prebalila a opat dala mliecko,nahadzala som mu hracky a knizky do postielky a som pospavala asi este hodku a pol pri nom...nesla som spat neskoro len som nejak nevladala absolutne sa hybat...to sa mi nestalo uz strasne dlho..az potom som sa premohla a uz bolo ok...poobede som spala asi 1,5 hod s drobcom..

mukky
autor
4. jan 2010

az zajtra mu budem variť.
asi mu tiez dam prvy krat tie srdiečka ..urobim mu rizoto zvlast..aj cibulu aj cesnak trosinku pridam..ale jemu len na vode,nie na oleji orestujem zeleninku s maskom

apna
4. jan 2010

no ze budem vstavat o tej siedmej,ked sa zobudi,ze sa premozem...pre mna najhorsieje sa vytrepat z postele,ked uz som vonku z nej,tak ok
zlaty,uz tak rozumie?mne sa mala nechce nic nove naucit?a co este vie robit?anedavs ho na nocnik,ked ti uz ukazuje?ci ukazuje ,ked uz piska?

mukky
autor
4. jan 2010

pridala som foto ako ukazuje 😀 😀

apna
4. jan 2010

😀 😀 😀 zlaty
fajny kociar,vidno ,ze je priestranny,len keby nebola trojkolka

mukky
autor
4. jan 2010

a vstavala si kedy?ked mala vstala tak co?ste spali dalej a ona este zaspala..a naco budes vstavat?už ta vidím 😀
jáááj ten malý šibal rozumie aj čo nemá 😀 hej.uz po akcii mi ukazuje 😀 ,teda dufam.. 😀 bolo by dobre keby pred 😀 ale to nie..nevie este ovladat piskanie a zadrziavanie iste...

nerozprava slovicka len svoju vetu..a de alebo tak nejako ze daj 😀 ked daco chce a ukazuje ruckou..a sa mi zda ze dnes povedal ne 😀 kd nechcel daco a kyval hlavou ze nie.. 😀
ale slovicka nechce opakovat..
ked som teraz lezala a prisli do spalne chlapi som sa mu skryla pod paplon a on z postielky KDE jE? 😀 a odkryval paplon 😀 jak vedel ze som tam? 😀

apna
4. jan 2010

hranolky tu na mna kukaju 🙄 a sladkosti 🙄 asi pojdem spat radsej 🤐

mukky
autor
4. jan 2010

urob si kavu ako ja a chlipkaj..alebo si dak ovocie...ja by som tu 90 dnovu kombinovala s tou mojou 😀

hmmm chlapi sa maju,moj nevie co je dieta,bvy nevydrzal ani den 😀 on radsej cvici alebo sportuje..

mukky
autor
4. jan 2010

som kocik len ukazovala jednej mamine chcelôa vidiet...

mukky
autor
4. jan 2010

mne uz aj velky spí.. a plno spagiet nechal v chladnicke a sladkosti ani nevravim jake mame fajne a vsade 😠 😀

apna
4. jan 2010

zlaty,sikovny je...laura tiez take ,ze ukazuje co chce a hmka,ked daco chce,tiez niekedy ukaze,kruti hlavou,ked nieco nechce...ano vie ukazat,ale nie pouzit,alebo poprosit aj take,ze daj memke,daj ockovi rozumie,kde je-tak hlada...zatancuj a...pozmurkaj s ockami...a take...ale nechce sa nieco nove naucit,teraz ma ani nenapada,ze co

apna
4. jan 2010

mala zaplakala ,pridem tama ona posediacky spi 😀 ,som ju dala lahnut,zacala revat 😀
ani nevrav o sladkosti,vsetko dam zajtra p ,nech si berie do roboty,nech nemam pokusenie 😀

apna
4. jan 2010

ja sa z nej najviac nasmejem,ked niekto elefonuje a dam odposluch a ona ked vezme tel.a a tak keca o zivot,jazyk vonku ma a nasilu sa smeje,otvori usta nasiriko a normalne sa nasilu smeje a to hlavne so segrou tak,lebo ona sa vzdy smeje tak hlasno a ona tiez po nej

mukky
autor
4. jan 2010

sikovna je laurinka a podarena...jazycek bude mat podrezany asi po mamine,nie?? 😀 😀
spala po sediacky?to ako sa dá????? 😀 😀 😀 😀
a ako ti chodí?uz beha..aj si sadne a zahra sa?ci co robite ked ste doma?

apna
4. jan 2010

mukky ona vstane,sa hraje,po nas lozi aj sa zlosti,hadze dudliky za postel a po tom reve,lebo ich chce,sa hadze a tak,ked vypije mliecko sa ukludni,ale poslednu dobu to trva dlho kym zaspi,aj pol hodku,hodku a spi kratko ako dnes vstala o siedmej,zaspala o osmej do 8:45...ona by aj zaspalaskor ale sa nevie ulozit...prehadzuje sa,musim ju drzat za rucku a tak..

mukky
autor
4. jan 2010

aha..
a sa nebojis ze ti spadne z postele ked zadriemete?
u nas to neni mozne..maly skace a mame take celo na posteli,tam by si hned ublizil..alebo ak by spadol tak sui tam hrany z nocnych stolikov...aj raiator a podobne..na posteli velkej len prebalujeme.. a casto s palcom,alebo sa zlostime 😀 a to asi vsetky deti co citam 😀

apna
4. jan 2010

hej chodi pekne,nepada uz,aj behat sa pokusa sem tam,ale nie velmi
malo co sa zahra s hrackami,skor zoberie kociarik,da tam babiku a vozi ju alebo poridky v kuchyni ju bavia,alebo vezme malu metlu a smetnik a zameta..musim jej kupit detsku...mam krabicu ,kde ma take male hracky-kocky,pohariky umele vselijake s vrchnakmi alebo take,co sa skladaju do seba,zelenina umela,hrkalky-tak to ju este zabavi,niekedy si vyberala po jednej a a teraz vsetko vysype naraz a uz 😝
jednu babiku ma oblubenu,ju mojka,pusinkuje,stiska,mne dava,aby som jej pusy davala
ale vzdy nieco ine,nic ju nezaujme na dlhsie,ale nebeha cely cas ako savik

apna
4. jan 2010

ju to uz preslo pri prebalovani,ale predtym to iez bol boj...
na jednej strane postele je p,druhej ja a este z jenej strany je postielka,sme museli dat zas jednu stranu dole,lebo sa nedalo uz tak spat s nou..
bojim sa aby nevypadla aj z postielky,ale vzdy vieme,ked sa budi a ked je hore,tak je medzi nami..aj my mame drevene celo na posteli,ale sa nebojim toho..

mukky
autor
4. jan 2010

juj mala laurinka zlata jedna 😀
by som ju rada videla aj naozaj.iste by sa s mojim pusinkovali 😀 ,ako s neterkou...a so mnou nechce velmi 😀 a ked zbada neterku niekedy hned idu k sebe a sa tulia 😀 ,alebo ked sme tam boli najprv hracky asi hodku a behanie ho zaujimalo a potom tamarka 😀
juj si viem predstavit ten klud ..neterka tak pekne ide ako dama po chodbe napr..a moj medzi tym ju aj 6 krat obehne 😀 😀 😀