Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
13. jan 2010

ani oblubene by nejedol dlho ..maximalne dva dni..
hej mamaka ich rozmaznala,dobre vravis,tam je na obed jedno a na veceru sa uz ine vari 😝 ked sme doma,tak so svagrinou len zradlo riesime 😀 dakedy jak zavodna jedalen...

apna
13. jan 2010

moja svokra ked vidi v obchode pkne maso,nevie odolat 😀 musi kupit...hoc nema kde kam dat,bo vsetko natrieskane..sa pamatam,raz sme grilovali v lete,ona stala pri grile,furt potierala a sa usmievala na maso normalne... 😀 ale sama nepoje skoro nic,len salaiky a take..ked uz je,tak to co ostane,lebo sanuje vyhodit

apna
13. jan 2010

pisem ako magor 😨 sorry 🙄

mukky
autor
13. jan 2010

hej,som pochopila 😀 😀 ,svokra dobre teda vari...aj moja,len vela solí 😝 ale sme jej nikdy nepovedali,sme taktni a ked povie ze ona vela nesoli tak vzdy sa len kuk spolu na seba s mm 😀 😝 a ked na chate daco urobila a m ochutnal ta ci boha jake slane 😀 ,ja solim viac ako moj,moj nepotrebuje ani hranolky osoliť 😝

a ty nevieš??? 😕 ,hej obaja berieme dozivotne lieky,hormony ☹ ☹ ,preto sme jebnutí rovnako 😀 😀 😝 ,jemu skor zistili,ho strasne bolela hlava ked robil v teple alebo na bicykli v lete a podobne..v robote..
no a nema jednu stranu zlazy...a potom aj zistili ze jeho matka ma a sestry..ale ona uz len berie lieky,im netreba uz ale este strasia svagrina myslim berie,mladsia nemusi

ja verím ze bobačik bude zdravý i ked je tam riziko 😢

mukky
autor
13. jan 2010

aj ja rychle pisem ale nemusis davat titulky,chapem 😀

som sa nahlas teraz smiala z teba..ze na maso sa usmievala 😀 😀 😀

apna
13. jan 2010

aha,som nevedela,nespominala si alebo som prehliadla...tak o je blbe no,aj on kvoli tomu pribral?neboj maly bude ok..
my sol tak normal,ale neosolene hranolky by som nezjedla 😝

mukky
autor
13. jan 2010

ap idem pomaly i ked sa mi s tebou dobre piše...prečitat co je nove vo svete a spravy asi kuknut..a promi noniny..a tááák a zase budu 4hodky ráno a po 7 budíček 😝

apna
13. jan 2010

hej ja sa smejem doteraz z toho,ked si na to spomeniem,aj p furt pripominam 😀
aj ja somsa zasmiala,ze "rovnako jebnuti" 🤐 😀
aj ja uzide,idem spat,mala sa budi uz skoro...
no mi vraveli baby v robote,ze vraj malej davam vela jest 😝 zajtra ti napisem o tom,furt na to myslim teraz 🙄

apna
13. jan 2010

vazne pisem ako cvok..nie je tu taky smajl,co sa hanbi? 😀 😕

mukky
autor
13. jan 2010

aj ja solim hranolky..trochu s morskou solou...

som casto spominala,asi ma nečitas poctivo 🙄 ,ale sranda,ze sme sa nasli 😀 😝 obaja s tym istym 😝
no aj preto pribral..ale on ma nohy tenke,take stehna ani ja nemam 😝 ,on ma po matke postavu..ta ma tenke nohy a ruky a velke prsia,boky a zadok..ale neni silna uz,dakedy bola...ale ved uz ma 60,pekna je zena celkom a nevyzera na tolko

ked sa nelieci ta choroba mozes byt dementny neskor,fakt ako je to smiesne ale je to tak...a nic ta nebavi,depresie,uzkosti...smutok,nadvaha,ospalost,sucha pokozka,vlasy padaju...a ja som taka pomalsia....a stale som mala s tym problem ale to je z toho ☹ 😔

mukky
autor
13. jan 2010

moj asi vela papa tiez,ale on vybeha..nedavaj denne chlieb,aby nebola tucnucka neskor

apna
13. jan 2010

som nevedela ,ze to ma take priznaky a nasledky...tak,ked beriete lieky,tak snad bude vseko ok 😉
aj ja by som chcela stehna ako moj p 😀 😀

mukky
autor
13. jan 2010

moj kludne zje jeden banan,2 jablka a jogurt naraz 😝 ,je bez dna,ale som to uz stopla,nech si velmi neroztiahne zaludok a polievku zje tolko co ja keby mohol 😝

apna
13. jan 2010

ok,idem uz,dobru...

mukky
autor
13. jan 2010

no treba brat poctivo lieky...stitna zlaza ti vlaszne produjuje hormony...v googli som vela o tom pocitala,mi mame znizenu funkciu stitnej zlazy..ja som mala huste prehuste vlasy,a mam z nich jednu tretinu 😢
a osteoropozu maju casto tito ludia,ako moja babka ☹ ,sa jej lamu kosti pomaly aj pri nadychniti ☹ ☹

ta zlaza ma vplyv na vsetko,aj na chut sexu 😀 😝

mukky
autor
13. jan 2010

aj ja idem tak sa majte zajtra fajn 😵 ,pááááá

mukky
autor
13. jan 2010

ahojte babizne 😀

Cestovinky na studeno, ako šalát
Suroviny:
Cestoviny (špirály) 500 g
konzerva krájaného ananásu
4 lyžice kyslej smotany
1 lyžica majonézy
1 lyžica curry korenia
Zelený šalát, prípadne čínska kapusta
mladá cibuľka, resp. cibuľová vňať
Postup:
Cestoviny (špirálky) uvariť v osolenej vode s kvapkou oleja a vychladiť.

V mise zmiešať smotanu, majonézu, trochu nálevu z ananásu. Pridať cestoviny, ananás, jemne nakrájanú cibuľku (nemusí byť) a zmiešať. Pridáme natrhaný šalát a jemne premiešame. V prípade potreby dosoliť.
Na hodinu v chladničke vychladiť.fantázii sa madze nekladu...ja mm dávam aj salámu makku doi toho,alebo vajíčko na tvrdo,pár zemiakov na tvrdo..

na tento dietny receptík nám treba,

1 malú hlávku čínskej kapusty, 1/2 bal. grahamových cestovín, cca 20 olív bez kôstky, 5-6 PL olivého oleja,2-3 paradajky, 5-6 strúčikov cesnaku, 1 väčšia konzerva tuniaka, trošku morskej soli, medzi prsty pomrvený majorán/nemusí byť/ šťava z 1/2 citróna.
Cestoviny uvariť podľa návodu, kapustu pokrájať na tenké rezance, olivy nakrájať, cesnak rozotrieť, tuniak aj s nálevom, paradajky pokrájať na drobnejšie, nechať ich postáť poliate oliv.olejom, citrónova šťava, soľ, majorán. dobre premiešať.

mukky
autor
13. jan 2010

drobec zaspal,idem sa konečne napapať,na ranajky bola polka banánu 😝

apna
13. jan 2010

cafte 😉
mala spi asi 45,som popratala trochu,konecne sa najedla,rano len dve mandarinky a liter cajuj 😝 a dala som si 20min.na stacion. a 50 brusakov 😀 sa tesim,ze som s dokopala 😝
dnes nevarim,este mame.bola tu kamoska zroboty s malym,tak sa zas pohrali trochu deti..
poobede pojdeme ku svagrovi,nech sa mala trochu pohra,ked uz vonku nechodime,lebo je otrasne...ale asi pojddem s nou,hoci len na 15min..

mukky kedy si isla spat?akurat prisiel p a povedal,ze on take zbrindy jest nebude 😀 😝 myslim to od vcera..
s tym jedlom malej,mi vraveli,ze podla nich jej davam vela..ked som povedala,zezje jeden krajec chleba s niecim,tak nechapali 😝 a ked ten maly toastovy na hrianky tak jeden a pol..tebe kolko zje maly chlebika?korku orezujem..
ze oni su rady,ked im zjedia pol toho toastoveho..
skoro rano,ked sa budi,kolo siestej alebo stvrtej v noci,tak ma mlieko
potom okolo desiatej jogurt biely s bananom vacsinou alebo inym ovocim alebo iba ovocie napr.banan s jablkom alebo hruskou atak.
okolo jednej obed,ked jej chuti,tak tiez by zjedla vela,ale tak normalne jej davm...ked ma sem tam hipp,tak tu velku 250g zmakne v pohode,lebo to jje chuti...
tak o tri hodky ma ovocie ..podla toho co mala na ranajky...ale nedavm jej ze kusok jablka do ruky na olovrant ale normalne potriem jabko s mangom napr.a tak...
vecera bud polievka alebo chlebik alebo kasa nejaka a pred spanim mlieko

apna
13. jan 2010

co myslis?vela?sem tam ma do ruky korku alebo mrkvu alebo nieco...hlavne ked my jeme..

mukky
autor
13. jan 2010

ap večer ti napisem,pááá
som sla spat o 5.15 🙄 🙄 🙄 🙄 ,som kukla asi 6 televiznych novin 😝 ,som aj politicka v srdci skrytá ak o tom este nevieš..
som mudra a vsestranne nadaná,mám velký rozhlad..vo vsetkom....no čo,zabijem sa ked som mudra?????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pancake
13. jan 2010

co ste sa zblaznili? to ste toho tolko popisali? ja nestiham nic,..... hadam vas niekedy docitam. 🙄 🙄

mukky cauko. si mi 2 krat pisala na fb, ze? ale ja mam zapnuty a cumakuje mi tam p. a pisal si so segrou, tak preto. lebo sa mu nechcelo ma odhlasovat a seba prihlasovat. 😀 prepac. zajtra tu tiez nebudem, idem rano ku kamoske, a potom cosi navarit musim. dufam ze stihnem. ak nie pojdeme zase na kebab ako dnes. 😔 😔

mukky
autor
13. jan 2010

pan tak len docitaj kua lebo som mala na teba dotaz 😀 😀

mukky
autor
13. jan 2010

apna som ti pisala taky dlhy prispevok a neodoslalo 😠

pančake,poprosím recept ako robis ty na tu kasu zapekanu s masom a zeleninou a BLESKOVO 😀 😀 😝

apna
13. jan 2010

cawte,
mukky a o com si mi pisal;a? 🙄
ja som taka hladna,ze idem rovno asi spat,lebo sa nazeriem 🤐 som si dala 20min.stacion.a 50 brusakov teraz..no som zvedava na svalovku zajtrajsiu...
sme boli u nasich na chvilku,a tak..vy co ste porabali?

pan skus doma urobit kebab-kuracie prsia na kocky,velky biely jogurt a korenie TANDORI MASALA,maju vsade,ja kupujem v morisone,asi 3 lyzice velke,pomiesaj na noc daj do chladnicky,na druhy den len daj na plech a daj pomaly piect..tak na 170 stup.ostane ciste kuracie cervene maso,podla mna presne ako kupeny...ja to davam do tortila wrap+zeleny salat,cibula a tzaziky alebo majon...

zajtra som chcela urobit vyprazany karfiol mojmu so zemiakmi a uhor.salatom,ale nemam struhanku 😠

apna
13. jan 2010

inak kamoska mi dala taky recept ze:
jedno kura naporcujes(ja skusim z prs iba)oprazis len tak na oleji do biela,vyberies,das do zapekacej misy,do toho vypeku das kyslu smotanu a asi 200-300g nastruhaneho udeneho syra a asi dve lyzice horcice....ked sa to spoji,polejes tym maso a das zapiect do rury...

nejak mi tam neide kys.smotana,ale skusim,vraj je to vyborne ...

apna
14. jan 2010

cawte,
co porabate?mukky manzel dosiel?nakupil co si mu nakazala?
mne je dnes nejak blbo,mala vstala o pol osmej,ale spala celu noc a ja som normalne nemohla vstat,sa so mnou toci svet,zle mi je...som jej urobila mliecko,o deviatej zaspala asi do desiatej a do 10-45 sme sa vyvalovali....teraz ranajkujeme.mala chleba s redkvickou,ja prazenicu z bielkov so zeleninou
asi nebudem varit nechce sa mi,mozno neskor urobim ten karfiol, a asi pojdem vonku s malou,aj mne prospeje vzduch cerstvy 😝 ...

pancake
14. jan 2010

och mukky sorry.
robim to tak, ze si oprazim na oleji ml. maso, a dochutim. sol,korenie a do janskej misy.prva vrstva je zemiakova kasa, potom toto mlete maso a mam zavaranu mrkvu s hraskom.tak to tam davam. a zase vrstva zemiakovej kase na vrch. a posypes syrom.pecies 20 minut v trube kym sa to nespoji.

mukky
autor
14. jan 2010

ahojte bosorky,

pan dík,iste urobím,aj apna robí podobne,len ja urobím ako ona ak nevadí 😀 😀 😀 ,podusím nastruhanu mrkvu a pridám hrášok,ale ty to robíš zase jednoduchšie 😀 ,neže sa pobijete 😀 😝

Banánové pampúšiky / šišky /

* 2 banány * 2 vajíčka * 3 PL pr.cukor * 8 PL poloh.múka * šťava z 1 citróna * 1ML PDP * štipka soli * 1ML rum * ... olej na vysmážanie

banány rozmačkáme, pridáme vajíčka, soľ, citr.šťavu a rum - premiešame /prešľaháme, pridáme múku, cukor a prášok do pečiva, a cestíčko necháme odstáť, / caa 30 min ,polievkovou lyžicou odoberáme z cesta a vysmažíme ,odkladáme na pap.obrúsok ...- a poprášime pr.cukrom, pridáme si džemík ,kto má ako rád

mukky
autor
14. jan 2010

zajtra budem robiť tie banánové šišky len nemám rum..tak aby mi to nevpilo potom vela oleja...budem musiet aj ochutnať,dufam ze zjem len max.3 kusky v rámci diety 😀

apna mám zatial -1,5 kg,sa to vlečie 😀