Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
21. jan 2010

aha 😀 😀 😀

apna
21. jan 2010

ako sa mate?

mukky
autor
21. jan 2010

mame sa dobre....a vy?co mala?a ty?si zdrava?

majaxy
22. jan 2010

Hmmm, mukky tešim sa na tie receptíky čo si popridávala, isto sú dobré. Už som od teba čo to varila, a velmi to každému chutilo. Teraz nemám čas to študovať ale dočítam určite.Ja k tym rezňom nepridávam ani vodu ani mlieko ani ich nenechávam odstať, aj tak sú velmi chutné, ale možno sú také trochu odstáte lepšie. Majte sa

mukky
autor
22. jan 2010

majaxy ahoj
a ake receptiky si robila ak si spomenies? 😀 preco si len citala,ved zapojit sa do debaty nie je trestný čin 😀 ,či?? 😕 😀
a akože máš uz čas?? 😀 😉

vecer nakuknem okolo 21 hod.majte sáááá

apna kde si vcera zmizla ☹

apna
22. jan 2010

cawes,
nechcelo mi vobec nacitat stranky,tak som sa nato vys...
nakuknem neskor,mala este nespi..

apna
22. jan 2010

no mala uz spi,ja uzvsetko pripravene do robotky,chvilu posedim a pojdem a lahnut 🙄
nejak v posled.dobe vecer xzaspavam pri malej,cez den s nou spim 😀 ,chodim vecer skoro spat

boli sme na nakup,kupili sme ,malej auticko,sa olko s nim hrala,tlacila si ho,pozerala na krutiace kolesa 😎

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=17719&ord...
zajtra urobim tieto zemiaky,ale nedam sampinony,ale cibulu..som zvedava ci bude citit ten cesnak,ho nastruham do toho masla a p k nim urobim plnene rezne asi so sampinonmi s cibulou podusenymi,mozno tam supnem syr aj alebo vajko...

mukky
autor
22. jan 2010

ahoj,si este tu?

mukky
autor
22. jan 2010

nie si tehu ze tolko spinkáš? 😎

mne spal drobec dnes 4,5 hodky 😀
sa ochladilo,dnes bol krpcek len 15 minut von..vietor silny fukal..a u Vás je ake počasie?My sme este ani sneh nemali 🙄 ,len raz taky poprašok 😝

mm ide zajra lyzovať,my budeme doma,len na prechadzku doobedu pojdeme,navarene mám pre nas aj drobca...
takže bude dlhý den..

mukky
autor
22. jan 2010

my pijeme s mm kávičku,v tv je taka nuda 🙄 ,nič tam nejde..som myslela ze si pozrieme nejaky pekny film spolu a nič,zase len ten modry kon mi ostal 😀 😀 😝

mukky
autor
22. jan 2010

apna mnam,dobrotku budes robit..do tych plnenych reznov by som ale ja osobne vajíčko nedavala..ked tak tak prazenicu na masle a so sampinonmi
..tak si myslela?

pofot potom lauri s autíckom 😵 😎
my sme drobcovi vcera kupili tiez hracku 😀 zirafku taku peknu,sa s nou hrá,co jeho plysaky neberu--ale najviac cele dni aj tak s tymi metlami chodí 😀 😀
idem podavat dajake foto tiez som ho fotila dnes..

nikollette
22. jan 2010

mukky 🙂 kuk

mukky
autor
22. jan 2010

ahojky 😀

nikollette
22. jan 2010

som v netabulkách 😉

mukky
autor
22. jan 2010

. 😀
a co ste dnes varili?

mukky
autor
23. jan 2010

ahojte,ako sa dnes máme? 😅

mukky
autor
23. jan 2010

Kurča s paradajkovým pretlakom

Ingrediencie

kuracie stehná, 3 strúčiky cesnaku, 3 lyžice paradajkového pretlaku, 4 lyžice tekutého medu, 1 lyžica worčesterovej omáčky, 1 lyžička oregána, 2 lyžice oleja, soľ, mleté čierne korenie

Postup

Kuracie stehná umyjeme a osušíme. Posolíme ich z každej strany a vložíme do pekáča. Z prelisovaného cesnaku, pretlaku, medu, omáčky, oregána, oleja, korenia si pripravíme marinádu, ktorú nalejeme na stehná. Vložíme do rúry vyhriatej na 200 stupňov a pečieme asi 1 hodinu. Počas pečenia kurča polievame výpekom.

Majolkové rezne

Ingrediencie

kuracie rezne, 250 ml majolenky, 2 strúčiky cesnaku, soľ, 1 vajíčko, mleté čierne korenie, strúhanka, olej na vysmážanie

Postup

Z majolenky, prelisovaných cesnakov, soli, korenia, vajíčka si pripravíme cestíčko do ktorého vložíme mäso. Necháme cez noc v chlade postáť. Mäso vyberieme, obalíme v strúhanke a smažíme na rozpálenom oleji z oboch strán do zlatista.

MenuHlavná stránka
Bravčové mäso
Hydinové mäso
Rybacie mäso
Syrové pokrmy
Zeleninové pokrmy
Zemiakové pokrmy
Sladké jedlá
Cestoviny
Slané jedlá
Omáčky
Polievky
Prívarky
Prílohy
Pomazánky
Predkrmy - chuťovky
Poháre a nápoje
Zdravá výživa
Šaláty
Perníky
Mrazené dobroty
Torty
Krémy, polevy
Marcipán
Zákusky
Koláče na plechu
Rolády
Nepečené
Muffiny
Bábovky
Vianočné koláčiky
Slané koláče
Chlebíčky, štóly
Kysnuté cesto-slané
Kysnuté cesto-sladké
Lístkové cesto-slané
Lístkové cesto-sladké
Domáca pekáreň
Veľkonočné
Zaváranie
Návštevná knihaHydinové mäsoMajolkové rezne
Utorok, 15 December 2009 11:51
Ingrediencie

kuracie rezne, 250 ml majolenky, 2 strúčiky cesnaku, soľ, 1 vajíčko, mleté čierne korenie, strúhanka, olej na vysmážanie

Postup

Z majolenky, prelisovaných cesnakov, soli, korenia, vajíčka si pripravíme cestíčko do ktorého vložíme mäso. Necháme cez noc v chlade postáť. Mäso vyberieme, obalíme v strúhanke a smažíme na rozpálenom oleji z oboch strán do zlatista.








Kurča na štvrtok
Sobota, 12 December 2009 12:08
Ingrediencie

1 kurča, 2 strúčiky cesnaku, soľ, 1/8 masla

korenená omáčka: 1/2 šálky nakrájanej cibule, 1/2 šálky kečupu, 1/4 šálky vody, 1 lyžička soli, octu, worčestrovej omáčky, cukru, chilli korenie, 1/2 lyžičky mletého čierného korenia

Postup

Naporcujeme si kurča na 4 diely, osolíme a vložíme do pekáča. Pridáme maslo, prelisovaný cesnak. Všetky uvedené ingrediencie na omáčku povaríme asi 10 minút. Po uvarení omáčkou zalejeme kurča a pečieme pri teplote 200 stupňov, za občastného polievania mäsa omáčkou.

zdroj:www.recepty.cz









Čertovské pečienky
Štvrtok, 10 December 2009 08:23
Ingrediencie

500 g kuracích pečienok, 250 ml smotany na varenie, 1/4 lyžičky chilli korenie, 2 lyžičky mletej sladkej papriky, soľ, 1-2 cibule, olej

Postup

Na oleji speníme na drobno nakrájanú cibuľu. Keď zosklovitie, pridáme chilli, mletú papriku a krátko osmažíme. Pridáme nakrájanú pečienku a za stáleho miešanie dusíme do zmäknutia. Zalejeme smotanou a necháme prejsť varom. Odstavíme a podľa chuti dosolíme. Podávame s ryžou.

zdroj:www.mamincinyrecepty.cz







Kurča siedmych bylín
Piatok, 04 December 2009 19:26
Ingrediencie

kuracie stehná, 6 lyžíc citrónovej šťavy, 2 lyžičky sójovej omáčky, 1 lyžička sušeného cesnaku, 1 lyžička mletej sladkej papriky, 1 lyžička mletého čierneho korenia, , 1 lyžička rozmarínu, 1 lyžička sušenej petržlenovej vňate, 1 lyžička oregána, 1 lyžička šalvie

Postup

Z citrónovej šťavy a sójovej omáčky pripravíme marinádu, vložíme do nej mäso. Necháme v chlade odstáť. Korenia zmiešame a jednotlivo obalíme kuracie stehná. Mäso preložíme do pekáča a zalejeme zvyšnou marinádou. Pečieme pri teplote 210 stupňov. Počas pečenia polievame mäso výpekom.









Kurča na kyslej kapuste
Štvrtok, 26 November 2009 11:36
Ingrediencie

1 kurča, 1 kg kyslej kapusty, olej, 4 lyžice kečupu, 4 lyžice kyslej smotany, grilovacie korenie

Postup

Kurča rozporcujeme. Z kapusty vytlačíme šťavu a zmiešame ju s kečupom a smotanou. Dno pekáča potrieme olejom, rozložíme kapustu a na vrch poukladáme kúsky kurčaťa, ktoré posypeme grilovacím korením. Pečieme pri teplote 200 stupňov. Počas pečenia polievame kurča výpekom. Podávame s knedlíkom.







Kari kurča s ananásom

Ingrediencie

4 kuracie stehná, 440 g konzerva kúskového ananásu, 2 lyžice sójovej omáčky, 1 lyžička kari, 1 lyžička zázvoru, 1 strúčik cesnaku, 2 lyžice hladkej múky, soľ

Postup

Ananás scedíme a v šťave zmiešame sójovú omáčku, prelisovaný cesnak a všetky korenia. Do tejto marinády vložíme mäso a necháme cez noc v chlade. Potom mäso vyberiem, osolíme a vložíme do pekáča s polovicou marinády. Pečieme pri teplote 200 stupňov asi 35 minút. V zbytku marinády vymiešame hladkú múku a vlejeme k mäsu. Pečieme do zlatista. Asi 10 minút pred koncom pečenia vložíme kocky ananásu

Kuracina s tatárkou hmmmmmmmmm,mnamka
😀
Ingrediencie

1 rozporcované kurča, 1 väčšia cibuľa, plátkový syr eidam, grilovacie korenie, 50 g masla, tatárska omáčka

Postup

Na dno pekača narežeme plátky masla a vysypeme ho na kolieska nakrájanou cibuľou. Potom rozložíme kúsky kurčaťa, ktoré posypeme grilovacím korením. Mäso ponatierame tatárskou omáčkou a na vrch poukladáme plátky syra. Pekáč zakryjeme alobalom a pečieme pri teplote 200 stupňov asi 30 minút. Potom alobal zložíme a kurča dopečieme.

mukky
autor
23. jan 2010

fuuuu,nejak mi to zblblo 😀 😀 😀 😀

mukky
autor
23. jan 2010

mne uz bobačik hajííí idem sa ja naobedovať kedze asi vsetky vegetíte..

mukky
autor
23. jan 2010

http://www.mamincinyrecepty.cz/pokrmy-z-brambor...

mnam 😀

apna ako ide dietka??ja zatial len - 2kg ale ty si uz mala davnejsie dole 3 kg,nie? 😵

adulik144
23. jan 2010

Cavky
mukky dievcata zamrzli 😀 to z tých mínusov co tu teraz máme.
Vy hračky nakupujete a ja neviem ako sa ich zbavit. Mame vselijake podostavane,vyprosikane a zabudnute vianočne. Akurat rozmyslam, že urobim v nich poriadok a porozdelujem niečo necham-minimum,dalsie poponukam rodine take najkraksie a potom ostatne dam segre ta robi v školskej družine a myslim,že by mohli potešiť.Už sa len naštartovat. A to iste ma caka s oblečením-2 baby nam stacia,tak teraz už len zistujem kto z rodiny a v okoli ma dievcatko,aby som mohla poposielat.

My sme dnes boli na parkovej polievke a robila som lokše. Zatial ahojte

mukky
autor
23. jan 2010

ahojte 😎
drobec už hají,tak som nakukla..

adi aj my tých hraciek máme požehnane 🤐 a to som si povedala ze uz nekupim ale ked... 😀 🤐
ved skus popredávať...si ich pofoť,vypln inzerát a čakaj,urcite by si niečo predala...

lokše milujem,na slano,s maslom potreté

majaxy
24. jan 2010

Mukky vyzerajú výborne tie maškrty. No neviem mala som pocit že sem velmi nepatrím, moje bábatko má totiž už 17 🙂 🙂

mukky
autor
24. jan 2010

ahojte,ja som tu dnes skor,bobačik vstal o 6.30 😕 🙄 😀 😀 ,pekne sa hraje tak pijem kávicku..

majaxy 😀 😀 😀 😀 😀 ,no tak maš trosku vacsie babatko,ved to nevadi 😀 ,iste sem patríš 😀 😀 ,neviem ci si myslela tuto temu,alebo koníka celkovo..
a mozem vediet ake máš pohlavie babatka?a kolko máš rokov?Mozes aj do ip napísať...ak chceš..

moj angel opat lieta s tými metlami 😀 a teraz zametal poličku pod stolom 😀

majaxy
24. jan 2010

mukky, mám syna a vek? 😀 😀 celkom zaujímavý. Páči sa mi ako dávaš pozor na stravu malého. Ja som niekedy tiež robila jedálny lístok dopredu a robila si vyhodnotenie, či má rodina dostatočný prísun vlákniny vitamínov atď.. Teraz varím čo ma napadne a samozrejme podla času, kompenzujem to vytlačenou čerstvou ovocnou či zeleninovou šťavou, ktorú musia predomnou vypiť tak mám radosť že majú všetkého dostatok 😀 😀

majaxy
24. jan 2010

Inak máš velmi krasne dieťatko, niekedy zvyknem mrknuť aj do albumov 🙂 🙂 Apnina malá je tiež velka herečka 🙂 🙂

mukky
autor
24. jan 2010

ahojte,drobec hajííí 😵

majaxy ahoj,ked si ho mala tak na 18,mas 34,takze parada 😀 aj ked na 20 si ho mala napr..aj ked na 30..teda 50 asi nemas,ci?
dakujem za synceka,som ho teraz cvakla ako zaspinkal so zirafkou 😔 😵 ´,neskor pridam foto..
majax no,tak dakujem aj za tu stravu..pred tolkymi rokmi to asi take nebolo,ze?tolko info o strave a nasledkoch..

ved ja som uz stará korčula 🙄 fnuk ☹
takze aj mm musi pit stavu? 😀 miléééé 😵

pancake
24. jan 2010

caute krasky. ja fakt nemam cas sa ani vys...t.

mukky vdaka za ten recept ,,harmoniky,, celkom mila zmena. mali sme to dnes na obed. 😉

apna
25. jan 2010

ahoje baby,
ako sa mate?my sme ok,v robote bolo dobre,len v nedelu sme museli zostavat dlhsie..na nervy
a v noci tu susedia nad nami mali party celu noc,mala sa zobudila a 3hodky bola hore a nie a nie zaspat...a ja s nou,p bol vonku
vcera v nocisa zas tu oproti nam strasne hadali,vrestali,no des,zas sa mala zobudila,uz som chcela aj ist nieco povedat,ale radsej nie,nech su problemy.. 😝
mala nedavno spala,asi pojdeme na pecivo,nemame nic...

co ste varili?ja malej cestovinu a maso s porom a hraskoma trochu syra som jej nastruhala a trosicku zahustila omacku...
a sebe sosov.polefku a p ma este rezne plnene..vcera ich nejeddol,svagrina mu doniesla holubky..

neskor nakuknem