Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
25. jan 2010

😕 😕 😕
nikto?mukky spis?

my sme boli nieco kupit..potom sme zasli do tesca este,take krasne dvoje teolacky som kupoila malej,aj dvve trika ku nim,sa z nich riadne vytesujem 😵

a taky fajny chlieb sme kupili,ze odkedy sme prisli sa premaham si ho nedat 😀 a celkom mi to sli,ale teraz si p robi ho so sunkou a zeleninou 😝 asi to nezvladnem 😀
do kelu aj s kilami a dietami 😝 🙄

mukky
autor
25. jan 2010

ahoj,spala som..s drobcom som sla a nedavno som vstala..
viem si predstavit ako sa vytesujes 😀
aj mama kupula malemu tenku mikinku predvcerom a zajtra este nejake vecicky mu posle,opat mu pokupila,ani neviem co 😀 a este ze nejake prekvapko ho čaka ale nechcela mi prezradiť čo to je 🙄

a dietujes? 😀 kolko si schudla zatial?

apna
25. jan 2010

caw
mas dost do zajtra obeda? 😀 spanku myslim

no snazim sa hej,ale mala som take prehresky,ze sladke,neskoro som jedla take ,co som nemusela a tak..nepila som vela...vikend bol ajto tak vyzeralo...na biku som nebola..dnes uz ok,aj chlebu som odolala,len redkvicku som mu kradla a cibulu..a slaninu si narezal,och jak som slintala 😝 😢 rano si dam chleba 😀
neviem,nevazim sa,ale asi nic moc,nijaku zmenu nepocitujem 😝
a ty?

robis niekedy koprovu omacku?zajtra chcem skusit a myslis,ze bude ok,ak mam len suseny kopor?ani hovadzie nemam,dam panenku 😕vyskusam a uvidime co to bude 😀

co to bude za prekvapko,ked ti nechcela povedat..napises..

mukky
autor
25. jan 2010

neeé,pojdem spať okolo 3 😀 .mozno skor 😝 chcem si kuk spravy a zenske magaziny co chodia doobedu,nemam cas cez den na tv..
😀 😀 ved sa odvaž,ci sa bojiš? 😀 ja len tie 2 kg a dnes som to dostala tak tiez paru dni sladkosti som jedla vecer ala len trosku...teraz asi zadrziavam vodu v tele tak asi ani nechudnem..
koprovu omacku lubim,mnam...s varenymi zemiackami...peknu panenku kupujes,casto pises ze ju jedavate,je tam dobry vyber masa?
mozes dat aj suseny,ale nebude to ono no..my mame kopor velkmi radi,ja si stale v lete nakrajam a pomrazim na zimu,aj vnat petrzlenovu..
neviem co to je 😀

pancake
26. jan 2010

kuk kocky. tak ja som v jednom kole. a vo stvrtok zase pridu znami so slovenska tak sa sem asi nedostanem.
no a este musim ist upratat a navarit. 😝 😝

blabola
26. jan 2010

ahoj,

to je super tema, nestiham docist, tak se nezlobte, kdyby tu uz tento recept byl - recept si nebudu privlastnovat, nasla jsem ho na weweweteckababy-cafeteckacz, ale je to mnou vyzkouseny opravdu snadny a vynikajici obed pro hosty, kteri radi kachnu:

kachna pecena velmi pomalu

ingredience: cela kachna, kmin, sul

postup: kachnu nasolime (i zevnitr) a nakminujeme a vlozime do pekace, lepsi tak, aby kachna byla v pekacku na tesno. troubu nastavime na 120 st. a priklopenou kachnu nechame 5-6 hodin pect. po celou dobu opravdu kachnu nezkoumame, nepodlevame, troubu neotvirame. muzeme si s klidem uvarit treba karlovarsky knedlicek a zeli, nebo si poklizet nez prijdou hoste, jelikoz knedlik a zeli asi nebudete varit primo 6 hodin 😀 . po 5-6 hodinach na cca 10 minutek odklopime, abychom ziskali krupavejsi kurcicku, jak kdo rad.

ja pekla kachnu takhle poprve v zivote (zapnula jsem ji v 6 rano a v pul jedny prisli hoste) a kolegyne, ktera ji pece casteji, rikala, ze recept vyzkousela a uz nikdy nebude pect jinak. kachni maso vubec neni vysusene, samo si pusti stavu a jde krasne od kosti.

apna
26. jan 2010

cafte zienky 🙂
ako?mne moji spia,ja pijem kavej,som nevidela palomitu 🙄 😀 ,lebo sme boli v meste...

blabola ahoj,este som kachnu nepiekla,ale raz mozno skusim...a napis castejsie 😉

mukky vcera sa mala prebudila a uz som pri nej zaspala 😀 ake bolo prekvapenie od babky?normalne som zvedava 😀
omacka je fajna,len jasne p musel daco poznamenat a teraz to bolo,ze dobra,ale velmi smotanova 😀 a knedlu som robila ku nej..
hej,chodime tu do takej ang.masiarne,maju tu dobre maso a hlavne hovadzie krasne,svokra ked tu je sa nevie vynadivat 😀 😀 najradsej by nakupila a domov vzala 😀 zase pride vo februari,ale sama..smutno jej za vnucatami..

pan cawes,vies,ze tu je slovensko-polsko-ceske radio? 😀 😀 na 87.7...och a tie hity,co pustaju 😀

apna
26. jan 2010

mukky co si dnes jedla?ja rano jeden chlieb so zelen.cibulkou 😀 ,na obed polievku od vcera a teraz zas chlieb 😝 uz nebudem nic,len mandarinky dufam..a vodu som nepila dnes sakra...
nebojim sa vazit,ale zakazdym mi inak ukazovalo,tak az u segry sa zvazim...

mukky
autor
27. jan 2010

ahojte bosorečky 😀
blabola ahoj,dakujem za receptík,kachnu jsem ješte nedelala...
svokor raz robil na chate,no otras 😀 ,sme mali z chorvatska od švagriny a on ju rozporcoval na 2 kusy a dal na plech na ohen..na priamy ohen,na vatru 😀 😀 😝 ,ved aj tak vyzerala..suchá,a chutila ako slanina 😀 ale som bola slušná a nechcela mu kecať do varenia 🤐 len som mm vravela ze preboha 😀

konečne nejaký zahraničný hosť 😀 ,som poprosila minule adminov nech mi temu hodia aj na českého koňa 😀

mukky
autor
27. jan 2010

apna čawes..ja som vcera jedla pomaranč,potom 2 sojové rožky s pražskou šunkou a šalátovou uhorkou,jeden sojový rez 🙄 😀 ,no a potom uz len pol pomaranca a pol banána...aká som bola hladná ani nepísem..ale som nejak ani chut nemala...a predstava ze chcem schudnut je silnejsia 😀

ja zatial len -2 kg stále,prikladám to momentalne zavodneniu... 😀
no spokojna budem trosku ked este minimalne dám dole 5 kg,to bude este len na zaciatok,mám co robiť..a uz musím vratit svokre stacionar 🙄

apna
27. jan 2010

cafte,
mukky sak si nejedla nic vcera skoro..keby to tak chcelo ist rychlo nie?

a co ake bolo prekvapko?pis het 😀 😀 a co si vcera robila?

my sme vstali skor dnes,malej dam papat a idem robit holubky 😀 kapustu uz mam,tak sa nemusim s tym srat..
sebe urobim cestoviny s tuniakom a zeleninou...malej neviem este..

no a zas na mna vcera z nicoho nic prisla nadcha 😠 ale si myslim,ze to preto,ze sme mali strasne teplo doma,minule ma v noci tiez tak chytilo a boli zapnute vsade radiat.,okrem spalne,ale to voslo aj ku nam a tiez som soplila z nicoho nic a rano uz ok...ale dnes ok nie som..dopujem sa c-ckom 😀
a zas som si dalapiercing do nosa,lebo si prvy krat nechala psrosta zarast 🙄 a teraz s nadchou to je des,take cerstve to este mam 😀

mala jaka zlata ,si pusinkuje babiky,dala ich posadat,ceseich ,moja moja robi,ze si ich stiska a p 😵 usy im dava

mukky
autor
27. jan 2010

ahoj,co ty tu v taký cas..?? 😕 ja pomaly odchadzam..ideme sa este pohrať,potom obedovat a drobcek pojde hajííí
vcera sme boli von,potom u prababky/mojej babky/ a v nakupnom centre 😀 ,ale som si len jedne tiene krásne kupila 😀 ,som neodolala 😀
som tak davnejsie skoro vsetky podarovala svagrine,aj ceruzky,tiene,tusim aj make up nejaky no a ja si nanovo obmienam vsetko,no a take kvalitnejsie si uz nakupujem,,uz mam nejaky vek,tak sa musim o seba starat 😀

este stale neviem co to ma byt za prekvapko 😀 ze este to nema doma.,...zeby daco objednala z netu?? 😕 neviem..ale neterke nie,ze len malemu,tak asi pre chlapca nieco..netusim 😀 ,mozno len nejaka malickost ale mame sa paci 😀 ,to nie je podstatne co ,hlavne ze je to zlasky,no nie?
no a dostal vcera od nej opat take frote jedne dupacky,na noc budu fajn,ako pyzamko,3 body s dlhym rukavom a opat mikinku s dlhym rukavom..no a od segry dostal taky vankusik makkucky ovecku,aj sa tak da zlepit a rozlepit a potom je z toho vankusik,mile to je...uz s tym spal..,bola segra na dovolenke tak zasli do polska..
takze si sa skraslila 😉
mas dajake nove foto?daj ne,malu idem kuk,zlatunka je laurika..maly si dava dole puncosky a chce si sadnut na nocnik 😀 😀 😀
hlôavne ze ked ja ho tam davam ta plac 😀 idem ho cvaknut 😀

mukky
autor
27. jan 2010

uz som ho dala do albumu 😀

apna
27. jan 2010

aky zlaty,gate dolu a nocnik na hlavu 😀 😀 😀
vecer aj ja nieco pridam

moja nechce na nocnik,ked jej ho mam pri iesla,tak sadala ,ale len oblecena a teraz vobec nechce,babiky na neho dava 🙄 minule som ju dala a nechcela a isla do stanu a tam sa vypisala 😀
idu jej stolicky dve dole,aj hore ma take opuchnute dasienka,je ok,len strasne chce dudlik a kuse ho a stale ma prsty v puse..a najlepsie dve dudky,jednu v puse,jednu v ruke a po case si ich strieda 😀 strasne reve,ked jej vezmem..nechavam jej teraz,nevadi mi,viem,ze kvoli zubkom..

vcera som robila malej tu zemlovku,som jej namocila chlieb do um,vyrlacila mlieko,nasruhala jablko na kasu,trochu aj tak na hrubo,zltok a ja som dala trochu skor.cukru,ale nemusi byta dala som do skla piect asi na 20min.na 17o
fajna bola...
jasne,ze je jedno co to bude za prekvapko,len som zvedava,ked ti nechcela povedat..

no uz navarene,malej som urobila kasu-zemiak,cuketa,ruzic.kel a zltok

chcem uz jej skusit dat na chlieb paradajku,este nemala,ale raz som jej dala kusok a pluvala ju von..

a keby som chcela parad.polievku,nevies,ci ok z pretlaku?ci riadne paradajky varit,rozmixovat? 😕

apna
27. jan 2010

mukky v ktorej casti ste boli na dovolenke?
svokraa povedala,ze ideme vsetci spolu 😀 ,berieme apartnam do prenajmu,nie na hotel,uz vidim jak tam bude kuchtit 😀
no musim vazne schudnut,obidve svagriny suchucke a to maju cez 30 rokov a po dve deti 😝 hanba mi 😀

pancake
27. jan 2010

apna. moje radio uz je na sk. tak si mozem suchat nohy akurat. 😝 😝

tak som trosku poupratovala, ze idem dat maleho spat aby som kuk, no a on sa mi v postielke cely dogrcal lebo tam nechcel byt. toto mame uz pravidelne kazdy druhy den a musela som aj tepovat a vsetko povlecko menit , no a vsetci plysaci samozrejme ohracy tiez. ide ma je....t. 😠

adulik144
27. jan 2010

Cavte
Pancake to som este nepocula, aby si dieta takto vynucovalo pozornost?! Sranda ake su tie deti vynaliezave.Mne sa teraz Lucka zacal hadzat o zem a za vsetko reve.Ked jej neurobim po voli, hned spusti revy, beži k Terezke a kričí: "plačem" ta ju polutuje a ja mam potom vycitky svedomia, ale bohužial zistuje čo si može dovoliť,tak nesmiem dat na jej plače.
Apna to už teraz planujete dovolenku? My to máme asi tak že mesiac pred dovolenkou sa dohodneme, že ideme a ked sa MM vrati z turnusu,tak ja mam vsetko pripravene a ide sa. Minule sme boli v Chorvatsku a tiež sme boli so svokrou so svagrinou a ešte dokonca aj moja segra bola s rodinou. A to sme isli uplne na bling segra isla v noci a my na obed,kym sme prisli tak nasla sebe ubytovanie a potom aj nam.Neboli sme spolu v tom istom dome ale to nevadilo, lebo boli len o par domov dalej. Ale co sme zatial skonštatovali,tak najlacnejsia dovolenka a aj dobra. Apartmany boli pekne velke a aj ciste.Jedli sme casto vonku alebo sme urobili sackovu polievku a vecer sme behali aj s deckami popri mori az do 10-11hodiny.Ale zase spali do tej 8hodiny rano,co je u nich vykon.Jedina nevyhoda bola cesta, isli sme asi 7 hodin a udržat ich pripnuté bolo nemožne.Tak sme ich sem tam nechali postavit sa nech sa pretiahnu,viem ze to bol risk,ale nedalo sa inač,ani kinedril nezaberal.A svokru sme zavolali dobrovolne, lebo si s nou v pohode vychadzam a este nebola pri mori.Najskor sa zdalo ze odmietne,ale potom jej znama povedala, ze jej to pomože na bolave klby,tak prijala.A myslim si, že tento rok pojdeme zas,zatial sme sa o tom nerozpravali,ale to ma cas.
A co sa týka diety, vidim to biedne cely den sa držim a vecer som tak maskrtna, že pomoc.Ale aspon som uz dala dole vianocne kila a som tam kde som bola pred tym.Mozno ma to velke dietovanie chyti pre letom,ked si budem skusat plavky 😀

Ahojky

kibuk
27. jan 2010

ahojte pridavam jeden super receptik neviem či už tu bol ale pre nas doma bol vyborny 🙂

Potrebujeme: 500g cestovin kolienka,1PL oleja,500gmleteho masa,1maly pohar leca,30g tvrdy syr,5vajec,sol peper,tuk na vymastenie zap.misky.
Postup:uvarime cestoviny....
v hlbokej panvici na malom mnozstve oleja opecieme maso.Ked je polomake pridame leco,2vajcia a polovicu nastruhaneho syra,poriadne pomiesame a varime 5minut.
potom do tej zmesi dame cestovinu a ties poriadne pomiesame
dame do zapek.misy a urobime v cestovinach tri jamky do ktorych dame vajicka ale nemusime.
do dobre rozohriatej rury to vlozime a pecieme pri teplote 180 10minut potom to posypeme zvysnym syrom a pecieme este 10minut...
dobru chut

majaxy
27. jan 2010

Ahojte. Mukky mala som 23 keď som rodila, a ty? 🙂 🙂 Ano šťavičku popíja aj MM potrebuje vitamíny tiež 😀 Malinky je velmi zlaty, aj sa mu darí na tej bilike alebo len ju ma ako módny doplnok? 🙂 🙂

ma_jus_ka
27. jan 2010
apna
28. jan 2010

😕 😕 😝

mukky
autor
29. jan 2010

ahojte krásky.
apna,nenormálne vela si toho popisala o 23.00 😀 😀 😀 😀

mukky
autor
29. jan 2010

kibuk dik ze receptík 😵 ,lečo lubim a pancake sa iste bude páčit recept,aj oni su lečoví 😀 a napís castejšie 😉

adulík ahoj,aj my planujeme dovolenku už teraz,chceme ist tam kde minulý rok,bolo užasne,suprovo..už mm volal kamaratovi,ktorý tam má vlastný dom a prenajíma tam dalsie,už mame rezervačku 😉 ,uz hned po dovolenke sme chceli zarezervovať 😀 ,ale sa nedalo,lebo v chorvatsku zaciatkom januara upravuju ceny elektriky a plynu,tak aby vedel ci cena ostava alebo sa mení..cez týzden ideme k nemu a dohodneme sa konkrétne

majaxy na 28 som bola tehu a na 29 som rodila...už nemám vela casu,musím si svihnuť na dalšie 😀

apna ako je krpčekovi? ☹ dufam ze uz dobre,ozvi sa ci ste boli u lekara..a myslis si ze aj naschval vracia?ci ako...viem ze si uz davnejsie pisala ze vracia v postielke..

pijem kavicku,uz som taku na nu mala chut od rana..a hladna som,na ranajky bol pomaranč.. 😝

mukky
autor
29. jan 2010

ideme aj trošku variť a piecť,nie? 😀

Babkin koláč
220 g masla, 300 g hladkej múky, 100 g práškového cukru, 2 žĺtky Plnka: 270 g práškového cukru, 1 vanilkový cukor, 4 vajcia, 220 g mletých orechov alebo mletého maku
Z masla, múky, cukru a žĺtkov vymiešame cesto a rozdelíme ho na dve polovice. Prvú rozvaľkáme a dáme na vymastený a múkou vysypaný plech. Potrieme kyslým lekvárom, na ktorý dáme orechovú alebo makovú plnku. Príprava plnky: Celé vajíčka trochu vyšľaháme, pridáme vanilkový a práškový cukor a miešame, až kým nevznikne penistá hmota. Potom k nej pridáme pomleté orechy alebo mak. Z druhej polovice základného cesta vyšúľame pásy a robíme rovnobežnú mriežku. Upečieme v stredne teplej rúre.

RYŽOVÉ PLACKY
250 g ryže, 1 cibuľa, 3 strúčiky cesnaku, 1/2 l zeleninového vývaru (mrkva, petržlen, zeler, vegeta), olej, 1 vajce, 4 lyžice strúhaného tvrdého syru, 2 lyžice bylinek (pažítka, medovka, bazalka, petržlenová vňať), chilli korenie, zázvor, soľ, strúhanka Ryžu prepláchneme, na sucho opečieme, podlejeme zeleninovým vývarom a dusíme do mäkka. Necháme vychladnúť. Posekanú cibuľu a roztlačený cesnak opečieme na oleji a pridáme k ryži. Primiešame syr, vajce, koreniny a soľ. Zo zmesi formujeme tenké placky, obaľujeme v strúhanke a vyprážame na oleji do zlatista.Podávame so šalátom

TOFU GULÁŠ
biele tofu, zeler, petržlen, mrkva, 2 paradajky, paprika, cibuľa, cesnak, gulášové korenie, soľ, olej, sójová omáčka, maizena alebo hladká múka Tofu pokrájame na kocky, ochutíme sójovou omáčkou a soľou. Zeleninu očistíme a nakrájame na malé kúsky. Na oleji opečieme na drobno nakrájanú cibuľu a cesnak. Pridáme zeleninu, tofu kocky, gulášové korenie a opäť krátko opečieme. Podlejeme vodou a dusíme do mäkka. Nakoniec zahustím trochou múky alebo maizenou

Baklažánová nátierka
Potrebujeme: 2 baklažány, olivovový olej, soľ, 3 strúčiky cenaku Postup: Celý baklažán najprv asi 1 hodinu pečieme v rúre na 180 stupňoch, počas pečenia ho párkrát otočíme. Vyberieme ho a ešte za tepla sa ho snažíme ošúpať od vrchnej šupky. Baklažán potom nasekáme príborovým
nožom na malé kúsky, dáme do misy, vytlačíme cesnak a posolíme. Pridáme lyžičku olivového oleja a poriadne vymiešame

Fazuľová mliečna polievka
Potrebujeme: 20 dkg oravskej údenej slaniny, 30dkg bielej fazule, 1 malú cibuľu, 3 strúčiky cesnaku, soľ, bobkový list, nové korenie, 1 l mlieka, šľahačkovú smotanu, 2 lyžice hladkej múky, 5 vajec
Postup: Oravskú slaninu nakrájame na malé kocky, osmažíme, pridáme premytú fazuľu (deň predtým ju namočíme do vody), cesnak, cibuľu a koreniny. Necháme variť asi 1 1/2 hodiny. Keď bude fazuľa mäkká, pripravíme si zátrepku (smotana, múka, trochu mlieka). Najprv vlejeme mlieko, potom zátrepku a necháme 5 minút povariť. Medzitým si na tvrdo uvaríme vajcia a celé ich vložíme do polievky. Ako prílohu podávame slaný posuch alebo mäkký chlieb.

ZEMIAKY S KAPUSTOU

zemiaky, kyslá kapusta, mletá rasca, olej Zemiaky uvaríme v šupke. Vychladnuté ošúpeme a pretlačíme cez mriežku alebo nakrájame na kocky. Na drobno pokrájanú cibuľu speníme na oleji a pridáme kyslú kapustu a mletú rascu. Dusíme asi 15 minút na miernom ohni. Zmiešame so zemiakmi a podávame

Smažený syr po taliansky

potrebujeme
6 plátkov tvrdého syra, 1 lyžica kečupu, 1 lyžica hladkej múky, 2 vajcia, soľ, strúhanka, olej na vysmážanie

Postup

Z kečupu, múky, vajíčka, soli vymiešame hladké cesto. Plátky syra namočíme v cestíčku, potom ho obalíme v strúhanke a vysmážame z oboch strán do zlatista

kibuk
29. jan 2010

mukky napišem 😉 😉 fajnučke receptiky si tu pridala hm

apna
29. jan 2010

cawes,
vonku je slnko ale taka kosa,fuj,po 20min.som utekala domov 😀

apna
29. jan 2010

odoslala som uz nechtiac 😀
tota moja dzivka je taka spekulantka 😀 😀 😀

ako sa mate?vidim tu nove tvare 🙂 castejsie napiste
uz keby bolo leto...

malej som urobila polefku,sebe salat,p este ma svoje...o chvilu dam malej jest a pojde spat,to je des o pol osmej vstala,hotovasom,nemozem si na to zvyknut 😀 😀

apna
29. jan 2010

pan ako?to maly ako z truccu grca?ked vravis,ze kazdy druhy den?a nie je chory alebo nieco?

adu neplanujeme,ze kampresne a tak,len tak,ze do chorvatska a potom uz tesne pred asi byvanie a tak..min.leto isiel svagor tak ako vy,tam si nasiel ubytko az a ze bolo super.
v ktorej casti ste boli?

adulik144
29. jan 2010

Ahojte
Mukky urobila si mi radost, lebo mam rada tofu, tak asi vyskusam ten Tofu guláš.

Apna uplne ta chapem, ja tiez vzdy ked pisem bojujem s Luciinmi prstekmi. My sme boli na ostrove Krk uplne v poslednom meste Bashka. Bolo tam fakt dobre, len ak môžem odporučiť radšej tam chodte v júli, lebo v auguste maju Taliani, Nemi a Francuzi dovolenky a to je uplne hrozne, lebo vsade su zápchy. My sme to minule vystihli a vracali sme sa 1. alebo 2. augusta a ked som videla ake su rady na dialnici tak som len panenky prevracala. A známi chodia aj pri Sibenik a tam je to vraj este lacnejsie a tiez perfektne.Najlepsie ked si kuknes linky na ubytovanie v Chorvatsku a poobzeras.Ak si cez to aj zajednas,mas to drahsie ale ides na isto.Ako som spominala my chodime na blink.
Pokukaj cez tento link
http://www.portal-croatia.com/default.asp?sessi...

My sme dnes boli na fasirke a ja som dostala chut na americke zemiaky, tak sme piekli aj tie.

majaxy
29. jan 2010

Mukky a čo malý s tou bilikou? Chodí už? Neterka má malinkú ale tú sa na šerblíku nedá udržať, ona je vo večnom pohybe.