Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
3. feb 2010

kibuk ,blabola dali ste fajné receptíky 😉
kibuk ten recept idem kuk este raz,mam doma lečo aj masko 😎
kib no ja som pizzu este nestihla 😀 ,vcera sme boli sa poflakať von...cez vikend asi bude..aké bolo cesto,chutné?neznasam take typu mrazeného 😝

neviem ale mám pocit ze si nepisala aku pracu robis ak to nie je tajné 😀 ,ale asi nieco s pc ci nie?pekne píšeš 😉

kibuk
3. feb 2010

ahojte taaak moje masko sa už pečie juj ale dobre to vonia už sa tešim na obed vynimočne 🙂 🙂 🙂 🙂

mukky
autor
3. feb 2010

kibuk potom daj vedieť aké to bolo 😉

pancake
3. feb 2010

ahojte krasky.vidim ze sme sa rozrastli. 😉

no navsteva uz je doma, ja v starych kolajach a uz som stihla aj vygruntovat ale este musim navarit. 🙄
maly uz je na tom ok, ale preslo mu to same od seba. uz som z toho zufala.
najskor som si myslela ze si pcha prsty z trucu a potom sa mi zdalo ze si ich pcha do krku ked mi chce povedat ze bude grcat. no tak sme leteli k dr. a ta pizda sa mu ani nepozrela do tvare.len mu dala sumienku na rehydrataciu.no a z tej sa tak vyhadzal po celom tele ze jej pojdem asi dat po papuli. inak sumienka je velmi slana a maly mi ju ani nechcel, ale par zrniecok som mu dala do caju aby to nezistil.no a z toho je vely vysypany.
teraz neviem ci tam mam ist znovu /s tym ze jej aj vynadam/alebo mam pockat. natieram mu to kalciovkou zatial.

no a aby som nesla od temy tak mame cernohor a kasu. 😀 😀 teda ak stihnem dovarit. za hodku je p. doma.ale mam este vajickovu polievku. 😔

no a vcera som mala zase na 4 hodiny Ameliu a uz neplakala, tak bola zlatunka.pekne sa s malym hrali, ten ju bozkaval kazdych 5 minut a jej sa to ocividne pacilo.usmievala sa cely cas. zajtra ju mam zase na cely den. a aj v piatok tak nebudem pisat, lebo pri dvoch detoch nestiham ani WC. 😔 😔

tak zatial caute krasky. 😵 😵

pancake
3. feb 2010

a potrebujem prosim radu:
prislo mi ze mam dat maleho zaockovat proti svinskej chripke. tak mam, alebo nemam??????????????????

kibuk
3. feb 2010

mukky možem odporučať je to vyborne a hlavne rychle potom pošlem foto 🙂 🙂 🙂 🙂

apna
3. feb 2010

ahojte 🙂
kolko novych tvari,fajne recepty davate,len tak dalej..

ako sa mate?my sme ok,nejak nestihame...

ja som dnes robila halusky s kapustou,vcera karfiol a zemiaky a predvcerom a spanielske 😲

pan ja isto nedam zaockovat,ked mi pride apoitm.skus si nieco precitat o tom,ked mas cas..a co keby si isla s malym na pohotovost,ked zas bude grcat?viem,ze treba dlho cakat,ale ta tam tak neodbiju ako gp..ja uz ked nieco bude malej,budem chodit na pohotovost...chod jej vynadat,uz mi idu tu nervy hovada,ked ani na neho nepozrela...

mukky ako sa mate?uzivate sneh?aj tu trosku vcera posnezilo...a dietka?ja som to maximalne doj...la,ja asi nikdy nezhodim,neschopna som 🙄

kibuk
3. feb 2010

tak tu je moj dnešny obedik velmi vyborny kuk 🙂
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23041

blabola
3. feb 2010

moc vas vsechny zdravim!

ja dneska trajdala po praze a dorazila pred hodinkou 😎 dneska bude k veece sekana s bramborem (no jestli se mi bude chtit muze byt i s kasi, ale spis to vidim na ten brambor 😀 )

to apna: teeeda, ty vyvarujes - uplne se mi sbihaji sliny 😉 smim se zeptat, jak delas halusky s kapustou? ja halusky nedelala jeste nikdy a s kapustou, to zni zajimave.

k tomu kvetaku - nevim, jestli nejdu s drivim do lesa, ale na rychle a dukladne obalovani kvetaku jsem dostala vyborny tip od kolegyne z prace:
vezme 3 mikrotenove sacky a nasype do jednoho hl. mouku, do druheho nalije rozslehane vejce a do tretiho nasype strouhanku. pak jen ovarene ruzicky kvetaku vklada do jednotlivych pytlicku a vzdycky "zatrese". kvetak se cely hezky rovnomerne obali, mouka nebo strouhanka se dostane do kazdeho zakrutu a nezustanou na nem "prazdna mista". pytliky pak samozrejme vyhodi.

(ja osobne tedy pouzivam mikrotenove sacky jen na mouku a strouhanku, vejce mam v hlubokem taliri a obaluji vidlickou (ne z ekologickych duvodu, ale to slehane vejce se mi do toho sacku nejak nechce nalevat 😉 )

to pancake: i u nas panuji ohledne ockovani proti praseci chripce rozporuplne nazory, naridili oockovat prezidenta a ten sam nechce.. tak netusim. zase nevim, jestli ho spis nestve, ze mu to naridili, ze se nemohl rozhodnout sam. to je takova rada/nerada, vid.. 😕

to kibuk: rovnez recept s lecem vyzkousim - nejspis zitra - mame zasoby domaciho leca od rodicu mm. pak napisu, jak to dopadlo.

to mukky: stastny pribeh, ten tvuj 😵 preju at vam malicky dela jen radost 😵

nas pribeh jsem popsala holkam na adopci, je trosku jiny (ale tim nemyslim smutny 😉 ) - my vime, proc to nejde, ale je to bohuzel definitivni. jezdim k bajecnymu doktorovi, ke kterymu jsem jezdila ve svych 16-17 (kdyz se zjistilo, ze neco neni, jak by melo byt) a od te doby to vim. manzelovi - tedy v te dobe jeste priteli jsem o tom rekla velmi brzy. i to, ze pokud bychom chteli deti, prichazi v uvahu jen cesta adopce. rekla jsem mu vsechno, kdyz chtel, abychom bydleli spolu (coz mi rekl asi po mesici znamosti), ale mozna jeste driv ani uz poradne nevim, opravdu kratce po tom, co jsme se poznali a po 4 letech me pozadal o ruku a po roce od zadosti jsme se vzali 😉 jo zadost o ruku byla vazne uzasna, postavil mi u nas ve meste pred domem nasich 17metrovou majku (bydleli jsme uz davno spolu jinde) - nemela jsem tuseni 🙂 🙂 absolvovali jsme psychotesty a pripravna rizena, mame v ruce papir, ze jsme vhodni zadatele a cekame na telefonat 😵 .

koukam, ze jsem se rozepsala, opet 😀

blabola
3. feb 2010

jeziiis - zadatele o adopci a ty testy a pripravna rizeni v souvislosti s adopci samozrejme, abyste si nemysleli, ze jsme se vzali a nechali si udelat testy psychicke pohody 😀 😀 😀

kibuk
3. feb 2010

blabola tak sa tešim že pojdes vyskusat receptik,už sa tešim na spravičku 😉 😉 😉

mukky
autor
3. feb 2010

ahojte,idem Vás dočítať..

mukky
autor
3. feb 2010

apna už som chcela dať po tebe vyhlasenie o nezvestnosti do tv ,rubrika VB pátra 😀 😀 😀

pancake som rada ze uz je samkovi dobre,ved vies ze som na neho myslela po tie dni ako mu je...prepac som zabudla potom odpisat na tu poslednu ip

kibuk pekné foto na receptík..ja nemám cas si svoje fotit..som na nete vsade rozlietaná 😀

majaxy príd k nam na nejaké klebety 😀

blabola dakujem za malého..
ten trik so sackami poznám,ale ja mám este lepsí na obalovanie a to manžela 😀 😀 😀 ,u nás je toto jeho práca 😀 😝 🤐 ,ja mám na to lidi 😀
blabola neviem ci vies ze kapusta je u nas vase zelí 😀 a u vas je kapusta kel..tak aby nedoslo k omylu 😀
sa tam chystam ist to precitat druhy den ale este musim ist napisat svagrinej a potom hadam uz tam mrknem.. 😔

blabola
3. feb 2010

to mukky and apna: 😀 😀 😀 dekuju, to jsem vazne nevedela, myslela jsem opravdu kapustu 😀 😀 😀 tedka uz to nepopletu 😉 apna stejnak moooc prosim o recept na halusky se zelim 😉

nikollette
3. feb 2010

Mukky ahoj...

Mp pečie zemiakovo - cesnakové placky... 😵 som mala chuť...
malý ešte nespí, tak sme spravili aj jemu jednu placku. Zemiačik, mrkva, kaleráb nastruhané, štipka muky a opiecť na kvapôčke olivovéhp oleja. Som zvedavá či muá bude chutiť. Je to fajne. len čakam nech mp dorobí aj nase placky, bo keď malý vidí že jeme, aj on chce, a viac mu chutí. Lebo inak nie je veľký jedák ☹

nikollette
3. feb 2010

Písala som ti aj v netabulkách 😉

apna
3. feb 2010

niki ine chute si mi narobila 😀 to poznam,mala aj ked je najedena,vzdy chce,ked vidi,ze my jeme

blabola a ja som vedela,ze zeli je kapusta,ale ze kapusta je kel som nevedela 😀 😀 😀
no ja len posekam zeli 😀 nasolim ju,poprazim cibulu,pridam zeli,trochu spolu oprazim a trochu podlejem vodou a dusim kym nie je makka a kym sa voda neodpari... a potom este pridam trochu masla
a halusky asi vies,klasika-zemiak rozmixovany,sol,vajce,muka,urobis take hustejsie cesto a hadzes do vriacej osolenej vody cez tu vec 😀 na halusky
ten trik vyskusam nabuduce,aale asi tiez len na muku a struhanku..inak,mukky to ma aj tak najlepsie zariadene 😉

kibuk fajny receptik,aj ja vyskusam najblizsie,tiez mame zasoby od svokruse...

mukky zijem 😀

nikollette
3. feb 2010

Apna, veru mnam, plackyyy 😅
Nas malý nie je velký jedák práveže... Vsetko do neho musím tlačiť, a zabávať ho pri jedení nech vôbec otvorí ústa ☹ ale čo už, snád sa rozje pomaly...
Ja už čakám kedy mp dokončí tie placky. Malý už zjedol svoju. No moc nechcel. Z takej mini placky zjedol tak štvrťku 😒 ale bola fakt chutná...
Teraz zaspáva..... a mamka čaká na papanicu 😀

mukky
autor
3. feb 2010

juj som na vas zabudla 😀 😀 😀

milujem tuto pesnicku...

https://www.youtube.com/watch?v=R9j3Vfrd1_U

budem ju asi casto pustat mm 😀ked ma naserká 😀

este nemam cas...az za pol hodky budete tu este?
😀

nikollette
3. feb 2010

Mukky neviem... ide sa chalovať o chvílu 🙂 🙂 🙂

mukky
autor
3. feb 2010

tak to čo ste vy za čechoslováčky že také neviete ze čo je čo 🙄 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀
nikki pošli plackýýýýýýýýýýýýýý,ja milujeéééééééééém 😀
a posli maleho na zaucanie k mojmu krpcekovi ako sa má jest 😀 moj drobec pre jedlo aj matku vlastnu by predal 😀 😀 😀

ale teraz ja som, zhresila a papám sladke burizony 😨 🤐 😔 ,ale vsak to ryža,ta ne??? 😀 😀 😀
inak apna ja 2,5 kg zatial dole..pomaly,pomalicky...

mukky
autor
3. feb 2010

som mu dnes potrebovala navarit polievocku a plakal ..ani v stolicke nechcel byt ani v postielke tak co s nim,?sup do kuchyne...ale to je nemozne aby on sedel..tak pekne krasne nasiel zemiaky,cibulu a cesnak a vseeetko mi po jednom povynasal do kuchyne a potom aj do svojho kyblika na chodbu 😝 😀

a aby tohoi nebolo malo asi zjedol aj supku ci co...on neje nic co najde ani ked trha papieriky a tak,stale mi poda lebo je to ba...a zrazu len pocujem ako mu zavrzgalo daco pod zubkami 😕 😲 a som nevedela vybrat..som myslela ze skolabujem..ale jak ten maly huncut vedel ze to co povynasal je na jedenie 😕
preto to zjedol..asi suplu z cesnaku mam ten pocit 😝 😀

bordel bol vsade..ale aspon som mohla rychlo varit..inak sa neda..ale nerada som ked je tam pri mne..vsetko vybera i ked vie ze nemoze ale tak pomaly nenapadky a aj sa tam vari tak sa bojim urazu..
no a nesom taka dokonala matka ze budem varit ked maly spi..to nie..to si radsej pospím 😀 😀

apna
3. feb 2010

mukky ale fotit si ho stihala 😀 😀
zlaty je 😵
mala si bude mat nadchu 🤐 ,trochumala sopliky dnes,aj teraz sa budila a zle sa jej dychalo,,,uz som to cakala,my s p sme v kuse,nejak na nas pride vecer a rano nic...na porazenia,radsej by som bola poriadne chora a mala pokoj potom..nechapem co to je...v noci sa mi zacne liat z nosa,svrbi ,kycham a rano ok 😝 p to iste

mukky
autor
3. feb 2010

hej stihala,rychlovka 😀 😀
ale som teraz kuk aj ty mas nove fotky 😀 a mala ako vyrastla! 😕 😕 to kedy?? 😀 krasna je a ta fotka je super kde lezi a no a kde je sporo odeta ani nehovorim 😀 fajna je 😀 macko malý 😀 malá 😀 no rozkošná je 😵 😵
nemate nejaku alergiu na nieco?? 😕
klop klop moj drobec uz asi rok nebol chory...
dufam ze nebude mať laurinka nadchu 😒
hej a hlavne ze v pozadi idze ti telenovela ne apno??? 😀 😀

apna
4. feb 2010

mukky no diego musi byt 😀 vcera som aj slzu vypustila 😀
ja neviem co o s nami je,ja si myslim,ze to mam od radiatora a p z prace alebo z klimy v aute,ked ide domov,aj sam vravel,ze sa mu o spustilo ako sadol do auta a zapol klimu...na nervy...minule som vypla topenie na celu noc,mala spala celu noc,lebo teraz sa stale budi a hore je 3hodiny kazdu noc 😝 taka kosa bola,ale dala som jej aj pancusky,aj bola prikryta.lebo spala so mnou celu noc....ale to uz predtym som na nej badala....tak,nemyslim,ze preto...
to je na nervy s tym kurenim,mam na radiat.aj vodu,nech sa odparuje,ale to nepomaha podla mna,trebalo by zvlhcovac,musim pokukat tu...ja sama mam problem s tym,sa zobudim a ked je teplo,amen,kycham,dusi ma,dnes som musela ist na gauc,aby som ich nerusila....

zas nam snezilo,dnes je z toho dzabanica 😀 boli sme v obchode,chcela som malej kupit nejake c-cko vhodne,ale nic take nemaju pre deti male samotne...iba multivitaminy...skusim jej davat,teraz iba kym ma nadchu...
a cas s medom a citronom som jej urobila 😀 😀 😀 kysly,ale pije o zivot 😀 #

no nejak som sa rozpisala 😝

baby co dnes kuchtite?ja nic,p bude mat v robote a iba malej nieco urobim a este tam su ciste halusky,tak asi mu na vecer urobim s lecom 😝 uz ste tak jedli,svokra tak robi?prvy krat som to videla s lecom,ale celkom ok... a maso ku tomu 😀 musi byt

ok,idem kus popratat,lebo bomba akoby tu strelila,same hracky,kupila som teraz malej v takej plast.flase a tam su z takej peny farebne pismena,na kupanie to je,sa lepia na dlazdice...tak vsade su...

apna
4. feb 2010

😕 😕 😕

apna
5. feb 2010

spite? 😀 😕

blabola
5. feb 2010

zdraviiiim!

vcera jsem nestihala mrknout ani na chvilku. v praci frcak a kdyz jsem dorazila domu, hezky se mi rozjela migrena, tak jsem byla uplne nepouzitelna 🙄 🙄

to kibuk: veprove uz mam nakoupene a rizecky vyzkousim nejspis dneska. vcera byla studena vecere 😒

to mukky and apna: nj - ja jsem cechoslovacka na prdlajs - byli jsme na dovce na orave a trosku nam trvalo nez jsme se do toho vpravili ☹ ale zase se s vami naucim, ne? a az pojedeme priste (a to pojedeme, libilo se mi moooooooooooc 😵 ) nebudeme mit problem 😉 😀

je jasny, ze obalovani kvetaku ma nejlepe zarizene mukky, kam se hrabou sacky 😀 😀

jinak jsem nakoukla do alba - mate doma takove andelicky 😵 😵 - apna, drzim palce at se malicke ryma vyhne.

mukky
autor
5. feb 2010

ahojte,
apna možeš aj viac napísať 😀 tu sa za to nebide,či?? 😀 😀

blabola ahoj,migreny ani nespomínaj 😝 2 krát som mala taku že som musela navštíviť aj wc 😝 😝 😝
blabola neboj,naučime sa komunikovať nejak 😀

anjelíčkov máme veru,ale s rožkami 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵

no čo ja možem za to že manžela som si vycičila?? 😀 dnes bude makať jak fretka,lebo chce íst zajtra na chatu robit kamaratovi nieco takmer na celý den..tak bude pratať a ja lenošiť 😀 som ja ale mrcha 😖 😖 😔 😀
no a dnes bude aj variť 😵 😵