Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
16. mar 2010

ap idem kuk film ☹
super sa tesim s tebou ze chudnes ved isto je to tych 4 k´g cviecenie robi vela..a co cvicis a ake cviky v posilke?

teraz bude mat suché 😀 to je dobrééé 😀
juj si nevazi ze tak vyvaras a mal by si...taka mlada a taka sikovna gazdiná si 😵 😵
o hodku tu asi nebudes uz 😖

apna
16. mar 2010

mukky,chodim schvalne pesi do posilky rychlou chodzou,to mi trva pol hodku,aby som nemusela na pase,ma to nebavi tam,potom na 30min.steper,taky ten ako lyze,1o-15min.bike a potom si robim cviky na brucho...a potom posilovvacie,na nohy a ruky..chcem uz pravidelne po cviceni zacat aj plavat aspon na chvilu...som myslela,ze neviem,ale som zistila minule,ze mi to ide 😀
co pozeras?
no ma strasne nasral..vzdy by chcel iba to iste jest..take klasicke sloven.veci,tak sa snazim aj take recepty najst,ze nic extra,proste iba trochu inak upravene a tak...ze vraj suche..ze naco experimentujem 😀 keby som mu urobila maso na sampinonoch s tymi istymi koreninami,tak by zral 🙄

mukky mam super recept na curry originalne,ale asi doma nekupis take koreniny 😝 skoda..mate radi pikantne?

mukky
autor
16. mar 2010

super ja som leniva cviciť 😝 a co p na to vravi?
daj receptik,mame radi ale len tak jemne pikantne..ved nejak koreniny zamenim a mm by som urobila .. 😅

mukky
autor
17. mar 2010

ahojte,co robíte?
my ideme s drobcom o chvilu variť 😀
uz som mu normalne chcela kupit riadiky detske ale postacia aj moje,nie?
jasne ze bude v stoličke,inak to nejde 😢 by som ani vodu neuvarila a uz by bol mimo kuchyne 😀 😝

sunny_face
17. mar 2010

Ahoj žienky!
Bože ja som tak dlho s vami nekecala....!!! Ale už sa opät sem tam pridam.Teraz bolo debilne daňove obdobie vo firme, som musela byt aj nadčasy.Ale teraz by uz mal byt klud a pianko, už budem do roboty chodit len 2x do týždna na 8 hodín.Takže dobehnem večer a aj na rannu kavu.
Ja to ani nejdem citat dozadu, vsak by som mala z vas chaos-proste sa napajam a pokracujem.
Tak vy cvičite??? Sa mate, ja sa neviem dokopat,cakam na leto. Ked budem vidiet dokonale tela behat po uliciach len v minisuknickach a tričečkach, tak ma to určite naštartuje.
Dufam, že tu niektorá teraz ste.

sunny_face
17. mar 2010

Večer, zatial čavky idem variť.Minule som kupila na skusku vegetariansky rezem-sojový, tak si ho idem skusit urobit a Lucii som ešte včera robila rizoto,tak ta je vybavena. No som zvedava co to je za zazrak nemäsový rezen.Dam vam potom vediet. Ahojky

daniz
17. mar 2010

Baby, ja teda ako vraví mm vykrúcam nohy i ruky, som bývala predcvičit. aerobiku ale myslím si, že keď budete
teraz,keď sa oteplí chodiť na prechádzky,menej vám bude chutiť jesť a veľa pite. Ak budete hladné,
skúste sa napiť pohára vody,džúsu... a uvidíte.Bude to fajn-kilá pôjdu dole. A nezabudnite si pri tom všetkom
myslieť, že chudnete. Psychika robí divy... Tak veľa zdaru.

mukky
autor
17. mar 2010

sunny asi odpadnem že si tu 😀
sme ta spominali akurat par dni dozadu..aj lumi,tá tu už nechodí ☹ asi vyšíva mačky 😀

vecer nakuknem okolo 21.hodky/snad/
malý aj velký buvaju,idem aj ja o chvilu..akurat som dovarila tak uz nemam nic na práci len bordel v kuchyni 😀ale ved nedostane nohy a neujde..nemozem buchať,malý by sa hned zobudil..

daniz dííííík 😎 /ty si schudla?

daniz
17. mar 2010

No ja som aktívne robila aerobik,potom 2 deti a nejaké to kilo bolo.Nerobila som si s toho hlavu verila som. Teraz
mám pri 168 kg nejakých 51 kg. A hlavne som nedržala nijaké diéty. Pretože keď držíš dietu,a prestaneš tak si tam
kde na začiatku a ešte aj napálená, že si neschudla. Tak jesť s mierou ale všetko. Ak máš chuť na čokoládu - daj si
kocku,dve, lebo ak si nedáš za týždeň zješ tabličku a to nie ja bohviečo.

sunny_face
17. mar 2010

Daniz bodaj by to bolo take lahke ako pises! Ja som od svojich 16tich striedala dietu za dietou a momentalne mam tak zastavený metabolizmus, že teraz uz mesiac jedavam pravidelne kazde 3 hodiny, snazim sa podla zdravej vyživy a proste stojim.Na zaciatku isli dole 2kg a stop.Ale priznam sa ze mi chyba pravidelny cielený pohyb a prechadzky s malou my moc Kj nespalia.

sunny_face
17. mar 2010

Zajtra konik nefunguje, to je jak naschval.Uz ste okukali tu novu verziu?

mukky
autor
17. mar 2010

idem kuk modre z neba,potom nakuknem

sunny_face
17. mar 2010

O.k. tak ja počkam.

mukky
autor
17. mar 2010

mne sa tá nova verzia nepaci zatial..ked kazdy si urobi sukromne teny co budeme čítať?a stale sa pýtyť či tam možem vstupiť? 😕

sunn píš ako sa má malá,ako ste s nocnikom na tom,s rozprávaním a podobne..
a ako v robote,si robila denne na 4 hodky?s malou bol niekto si spominala..alebo je uz v skolke?

mama.wolfka
17. mar 2010

zdravím 😀
som dnes večer šikovnica 😀
krpúš zalomil 20.30 konečne po pol hoďke, tak som si uvarila zemiaky v šupke na zajtra, pripravila zmes na fašírky, pekne popratala kuchyňu, tak ráno sa budem tešiť, že nemám kopy riadu 😀
mm si na zajtra vymyslel fašírky a zemiakovo-luskový šalát, tak som si pripravila dopredu, nech to ide zajtra rýchlo
ja nemám chuť, tak si urobím paradajkovku a asi si obvarím bryndzové pirohy z mrazáku, obchodové 😀 ale mňam

zajtra idem na uzv, dúfam, že sa konečne dozvieme pohlavie, lebo stále nevieme ☹
sa chystáme na nákupy do Poľska troška pozrieť a keby bola babuľka, tak jej kúpime aj nový kočík a nejaké ružové vecičky 😀
držte palce nech je všetko ok, budú všetko merať a tak, nejak sa viac obávam ako pri Samkovi

ak som ešte nedávala recept na zemiakovo-luskový šalát, tak tu je (stále neviem či som ho vymyslela, alebo niekde našla ale na 99% je to môj výtvor 😀 zasa sa chválim 😀 ):

JARNÝ ŠALÁT (zemiakovo-luskový)
-potrebujeme: zemiaky, lusky, jarná cibuľka alebo pór, olej, ocot, mčk, soľ
-postup: v šupke uvarené zemiaky ošúpeme a nakrájame na kolieska, pridáme nakrájané obvarené lusky (najlepšie čerstvé, ale v zime sa dajú aj zavárané), nasekaná jarná cibka alebo pór, mčk, soľ, trošku octu, oleja - premiešať, nechať odležať a papať 😀
mne chutí aj na teplo aj na studeno

trošku počítam a šup do postele, ráno vstávame 😉

inak prijala by som tip na dobré morčacie soté, chceme tam kukurku a ...
ryžu alebo varené zemiaky by som rada vymenila za niečo iné, ale neviem čo 😕

mama.wolfka
17. mar 2010

som sa teraz pred chvíľou dotlačila slaninkou s cibkou a na to ešte makovo-čerešňová štrúdla 😀 (samozrejme z obchodu 😀)
to sú chúťky 😀
ale za všetko môže mm, si dal večer slaninu, klobásu, tak som dostala chuť a kúpil si dnes štrúdle, tak nedaj si 😀

mukky
autor
17. mar 2010

wolfka este mam dajaku robotu v kuchyni,zajtra nejde kon a zajtra stihas polsko aj lekara?? 😕
vsetko nech sa podari a vsetko je ok,uvidís 😵

sunny_face
19. mar 2010

Ahoj dievčata
Pomooooc mam v tom chaos.Hladam sedu hviezdicku,aby som si dala túto temu do oblubených a neviem ju najsť.To bude ešte utrpenia,kým sa tu zorientujem.
Mukky popíšem všetko čo len chceš vedieť, len je toho vela naraz.Takže postupne.
Lucika sa mi už pekne pýta na nočník,len von zatial nemam odvahu ju brat bez pleny a myslím, že zatial je to aj neprakticke,ked je zima. Neviem si predstavit,ked mi zakriči cíííš,že jej budem vyzliekať bundu,aby som jej dala dole gate na traky a vymrzla jej ritku-to samozrejme píšem o zime.Ale kedže tieto 2 dni už bolo super, tak začnem,len tak pomalinky,ked budem pri panelaku,aby som pre istotu vybehla domov ju prezliecť.
S jedlom si nerobim starosti,dobre vieš, že ja som zastanca zlatej strednej cesty a klobasy,hranolky a ine kraviny nejem ja tak ani do nej nestrkám. Jedava všetko čo aj ja a ako som pisala už daniz-hlavne nech je to výživne.Lebo krasne kilečka, ktoré som zhodila,ked som nastupila do roboty sa zase vratili,aj ked nie tak vela,ale predsa-to vieš človek sa zabehne,strati stresy a už to ide hore.
Och bože idem hladať hviezdičku, lebo ma šlak trafi z toho hladania.

sunny_face
19. mar 2010

Mám ju.Bola hned hore pri názve 😀

mukky
autor
19. mar 2010

ahojte 😎
nový kúň sa mi vobec nepáči 😠 ,teda zatial...

sunny a na kolko hodin si chodila a teraz na kolko chodíš?a malá je kde ked ty si v práci?
hlavne ze ste spokojne a nejaku tu korunu /euro 😀 / si zarobíš na prilepšenie..lucka je šikovná 😵 ja som vcera kupila tu redukciu na wc tak uvidíme..

mukky
autor
19. mar 2010

apna a ko sa vy máte?
wolfina nespi 😝 😉

apna
19. mar 2010

cawte babizne,
ani mne sa to velmi nepaci,ale je to len o zvyku 😎

my sme ok,varim malej na zajtra,tak cakam,kym to bude a idem spat,praca vola zajtra 😝 a vy?

caw sunny 🙂 zijes? 😀 nemam casu teraz citat spatne...ako sa mate?

zahliadla som ,ze bola rec o nocnikoch..moja na nom absolutne nechce sediet,tak som ju skusila dat na wc a skoro vzdy sa vypisa a sa tesi,tlieskame si a tak..raz dokonca kakala...asi dva -tri krat som ju nechala doma par hod.bez plienky a davala som ju na wc-cko a v pohode..a dnes napr.si chcela dat dole teplaky pred dverami wc-ka,tak som ju dala a trochu si pisla,plienku som vyhodila a ako sme vysli z wc-tak sa [popisala este,cela mokr a bola 😀

mukky
autor
19. mar 2010

apna super 😀
my sme vcera kupili tu redukciu tak uvidím co bude 😀
nech ti to zajtra rychlo ubehne v praci..co varis?

mukky
autor
19. mar 2010

pancake ako sa máte???píššššš

mama.wolfka
20. mar 2010

dobrýýý 😀
som si pospinkala a už som tu 😉
koniec marca sa nezadržateľne blíži, tak treba aj dane poriešiť 😀

no veru, budem si musieť na toto nové čudo zvyknúť 😕 😀

mama.wolfka
20. mar 2010

inak tá funkcia, že skoč na najnovší príspevok sa mi páči 😉

mukky máš IP 😉 aby si vedela, keby to náhodou nefungovalo ako má 😀

mukky
autor
20. mar 2010

ved ani nefunguje 😀 😝
no to sa aj mne paci 😀 aj tie oblubené temy...aspon ich mám vsetky pokope...
odpísanééééé

mama.wolfka
20. mar 2010

kde sa pridávajú obľúbené? musím to kuknúť

mama.wolfka
20. mar 2010

už som zistila 😀

mama.wolfka
20. mar 2010

to je supééér, nemusím to klikať, mám to pokope, jeeej 😀