Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
22. mar 2010

wolfka fakt?vies co ,ze dnes som spoinala mojmu,ze som niekde davnejsie citala,ze ked su zafarbene,tak to nieco znamena,ze keby iba akovoda tak ok...sakra,no idem daco nastudovat 😝 tu mozem iba snivat o tom,ked pojdem k dr,tak ma vysmeju...to je normal,deti tym prechadzaju,nic netreba na kasel a nadchu,posilnuju imunitu a bla bla

mukky cibula musi byt 😀 😀 ja nedavam olivvovy nato,nemusim ho,malej tiez pridavam do jedla,ale ja eeee 😝 😝

wolfka samko je sikovny,moju bavi skryvat si dudu,najlepsie mne pod tricko...

mukky nestresuj,aj maly sa vyblazni na svadbe,nechas ho dlho hore a bude s vami parit 😀

mama.wolfka
22. mar 2010

len pekne pokukaj 😉 😀 a potom dúfam nakukneš, keď už toľko vypisujem jak o život 😀

mi 😀 sme dnes hneď ráno po mliečku a tak vyrazili konečne do Lidla 😀 kúpila som čevabčiči, štrúdlu, mrazené guľky v par. omáčke, plnené torteliny, tatovi hotovú sekanú a zem. šalát, mamke ľadovú čokoládku, nejaký syr, lekvár a ešte zopár somariniek 😀 vyšlo nám to za 20,01 € ... tak si to nevypočítam ani keby že chcem 😀

variť sa nedalo, lebo nám ráno plynári pri revízii zavreli plyn, mali sme vypadnutý čudlík 😀 neviem ako sa tomu nadáva ... a tak blbo, aj s takým kúskom železa, lebo povedal že to čo tam ostalo sa takto mohlo kedykoľvek uvoľniť a unikal by nám plyn cez centimetrovú dieru 😲 😲 😲 ... našťastie sa nič nestalo ... tak sme nahlásili majiteľom a večer zavolal zrovna týchto čo boli ráno a hneď nám to opravili

Samčovi som nabehla ráno nakúpiť zásobu 5-tich Hippiek, keď som nevedela keby sa bude dať variť, takže máme keď sa mamine nebude chcieť variť 😀 ... už vidím, že aj zajtra si dá 😉

a poobede aspoň na chvíľu na ihrisko konečne 😀 tak sa mu páčilo, ale nemohli sme byť dlho, lebo mali prísť tí opravári

no idem konečne niečo robiť, dúfam, že tento môj pc pôjde, lebo keby mi teraz odišiel, tak ma asi rozhodí 😠

mama.wolfka
22. mar 2010

apna, keby nie doky, tak skús aspoň nejaké domáce medicíny, u nás tak funguje napr. kopa cesnaku a podobne, ale to neni pre malú ... poštuduj, uvidíš čo s tým 😒
ja som myslela, že sebe pod tričko schováva 😀

aj ja si myslím, že Savík sa vyjaší a potom padne jak kabela a zaspí hocikde 😀

mukky
autor
22. mar 2010

mi 😀 fakt si bola v lidli?? 😀 super,takze si pokupila to co som ti poradila 😀 a ktorý lekvár,v skle alebo kelímku?aj v kelimku su skvelé,mam rada to miesane ovcie aj jahodový a strudlu tvarohovu?das potom vediet ako chutilo aj to cevapčiči ti,mne chutilo 😵
a aj ake boli tie gulky.tu sekanu si kupuje aj mm,bud len tak alebo som mu ju opiekla.terteliny si tam tiez kupujem 😀 a ked ich uvarím si dám na ne postruhany syr,maslo,premiešam a k tomu paradajkový pretlak na namáčanie 😀
asi to znie diovne,ale tak sa jedia aj pelmene,tie čo "robil" paviel 😀 a on tomu vravelk pirohy a to pelmene 😀 asi aby neukrajinci chápali 😀
a jedna instantna káva je tam super,ja som fajnovka,ja nescu gold a original lubim ale aj tamtá je super a stoji asi len 70 sk v starej mene 😝 😀

mukky
autor
22. mar 2010

uz idem 😀

mama.wolfka
22. mar 2010

no konečne, som sa ráno nasrala a vyštartovali sme 😀
lekvár v skle, broskyňový, akurát som sa tam zamýšľala čo je to vysoký podiel ovocia 😕 tento má 44%, boli tam aj 50%-né
hej tvarohovú, už som myslela, že nie je, samé jablkové, ale našla som ešte dve a z toho jedna mala rozbitú krabicu
som zvedavá na to čevabčiči, určite dám vedieť 😉

stále mi tu niečo vyskakuje na pc, dúfam, že pôjde a nebude musieť do servisu 😲

apna
23. mar 2010

ahojte,
tak sme boli u lekara a zazrak ,dali nam ATB,co uz,ked treba,tak treba....ze ma zapalene hrdlo aj,a o tych zelenych soploch nevedela nic 🙄 taka je zafnukana,kasle,len na ruky chce a nic neje 😒 zaspala v kociari,a este doma spinkala,dokopy asi dve hodiny,co je zazrak u nej,aj teraz lezi s na gauci a pozera telku 😖

ja som siurobila cesnakovu polievku,p aj mala maju odvcera...neskor mozno skocime do obchodu,treba mi farbu,idem sa ostrihat konecne uz,aj obocie si dat urobit...

a vy co porabate?

apna
23. mar 2010

my do lidlu chodime fakt iba sem tam na lakocinky 😀 dzusy,sladkosti,syry...

sunny_face
24. mar 2010

Ahojky
Ako ide život?
Ja sa vytešujem zo slniečka.Jedine co ma stve, že ked sme s Luciou vonku nevie odolat piesku a ked tam vidim tie ohorky s cigariet a rozbité zapalovače,tak ma až tak dviha od jedu.takže moje zlato ma bez,musi pockat az ked naši vytiahnu piesok na ich dvore.A to ani nespominam psie šulčeky po trave,vzdy si spomeniem -"A co deti maji sa kde hrat". Ale skoda reči,otočím tvar k slnku a dobijam sa pozitivnou energiou. 😀
Apna my sme tiež teraz mali soplikove obdobie, trvalo to dost dlho a pridal sa k tomu aj kasel, najskor som to brala, že je to z tých hlienov,co poprehlta,ale ked jej zacalo zapachat z ust a horucky,tak sme bezkom utekali k doktorovi a hnisava angina bola na svete. Vybrali sme ATB a uz mame svaty pokoj, neviem dokedy,lebo co tak pocuvam, tak tu šarapatí brušna chripka a aj kiahne,tak tajne dufam, ze nas to obide.
Ja chodim rada nakupobvat do LIDLa ale hlavne mliecne vyrobky a niektore masove. Kedze som bola velka hltacka programu "Jste to co jite" na PRIME, tak zakazdym citam z coho je to zlozene.MM ma na to uz nervy, lebo citam aj to co uz sme mali doma,ale co uz co ak tam niečo medzitým pridali a kto si to ma pamätat, kolko je tam % mäsa a napodobne. A okrem toho mam LIDL najbližšie. A niektore kusky maju fakt dobre-taký tvarohový závin je tam mňamky a to nehovorim o nanukoch... 😝
Tak idem nakrmit Luciku slížikovou polievkou a pečenými zemiakmi.
Cavky ahojky a napište čo planujete chystat na velku noc. My budeme mat urcite velkonocnu babu -to pravidelne robi mama a mna nic nenapada, co takeho by som urobila okrem vymalovaných vajec natvrdo. 🙂

adulik144
24. mar 2010

Ahojte
po dlhej dobe vas idem kuknut, co mate noveho a vidim tu pre mna novu tvar Sunny. Ahoj Sunny vidím, že si z Trenčína,tak si moja susedka,lebo ja som z Dubnice. A ešte jedno mame spoločne aj moja druha dcéra sa volá Lucka.
Ako si nažívate?Konečne mi skončilo danove obdobie,tak si tiež začínam užívať jar a k tým psím "šulčekom" 😀 (pekne si to pomenovala Sunny) nemám už komentár.Len viem, že ked ideme po trave,tak len pozeram na hnede nástrahy.Mne baby na piesok moc nechodia,lebo ich tu ani nemáme, zato su tu na kazdom sidlisku preliezky a vysipane kamienkami,tak mám radost, že zakaždym umývam 3 páry topánok (2xdeti a 1xmoje) od bieleho prachu. Ale to sa da prežit hlavne, že už možeme byt vonku čo najdlhšie a večer deti padnu do postele a behom 10minut spia. 😉
Ja si z velkej noci nerobim hlavu.My ideme od stvrtka do pondelka na chatu na Oravice.Kupačov nečakam, jedine tak možno bratranček Samko,ale ten si baby odchyti u babky,ale tomu moc neverim, lebo tam sa zastavime ked pojdeme z chaty a to by bola nahoda, keby tam bol,lebo vobec nemáme tušenia kedy vyrážame.Takže u nas bude s korbacom behat jedine tak tatinko a on si to doteraz nenechal nikdy ujst,aspon trosku nas capnut po zadku 😉 .

sunny_face
25. mar 2010

Ahojte
Tak nasjkor doležitý oznam: MUKKY by rada pisala, ale neda sa jej pisat do tem. Asi ma nejaký techniký problem. Takže ak potrebujete niečo tak len IP. 😎
Ahoj Adulik ,tak som rada že je tu dalsia osoba z blizkeho okolia. Teraz sa mi neda popisat, lebo ma vytlaca Lucia, ale vecer dobehnem.
Ahojky a cavky

apna
25. mar 2010

cawte zienky,
adu si pripomenula,ze velka noc ide 😀 😀 my tiez vobec neprezivame 😀 ,ani neviem,ci nakupim,to co sa je,uvidimeeste...
aj tu sa oteplil,ale je pod mrakom,ale neva,este nech mala vyzdravie a bude dobre...ja sa uz tak neviem dockat leta 😎
sunny a uz ste predtym niekedy brali antibiotika?my prvy krat,tak snad jej pomoze a bude pokoj..neviem,co je taka soplava stale,uz ma to nebavi 🙄
musim sa aj ja uz vybrat do lidla na lakocinky 😀
a kedy chodi ten program na prime?tusim aj mukky je toho fanynka...

pancake este ste tu?ci uz si uzivate sk?

idem sa najest,bo umriem od hladu 😝
ludia mna tak nebavi upratovat tie hracky,normalnesom z toho na nervy 🙄 ,aspon keby sa s nimi hrala,ale iba rozhadze

sunny_face
25. mar 2010

Ahojky
Apna toto boli nase prve ATB a skrz toho nam aj rychlo zabrali (aspon tak hovorili).Vlastne uz po 2 dnoch bolo L. o 100% lepšie. Slabšie žaludky nečitajte: Ale som sa aj bavila, ked sme uz potom tahali sopliky,boli nekonečne 😀 Normalne som ich omotavala okolo vreckovky a točila som ju a točila-normalne až z päty sme ich vytiahli. Bola riadne zahlienená.
A ten program na Prime "Jste to co jite" tento rok ešte nebol, ktovie, či ho ešte daju,ale mna bavilo pozerat sa, ako tí ludia pekne zhodili a bez trapenia -to mylím, že sa netýrali hladom a jedli.Chodilo to kazdy 2 týžden a to bolo tak akurat,aby ma to vzdy nastartovalo. Potom mi sice pomohla robota a zhodila som 5 kg, ale po vianociach bolo naspät 3kg a teraz sa neviem rozbehnut.Bodaj by to zase zacali davat.
Idem uspat Lucku a ešte dobehnem.

daniz
26. mar 2010

Ahojte babule, teraz teda neviem či ešte majú v Lidli v akcii lístkové cesto také žlté a stojí len 0,36€ a je fakt super.
A k tým soplíkom najlepší liek-ja som tomu tiež neverila, ale Jarko 5,5 r. má problémy s dých. cestami- skoro stále
tak soplíkuje-to ani nie,ale tak poťahuje so seba a známa mi poradila do každého čajíka čo varíte pridať 3-4 kvietka
sušenej,alebo čerstvej sedmikrásky. Dávam mu to od jari a teraz soplíky sú proste po 3 týžd.preč.

sunny_face
26. mar 2010

Vcera som zaspala pri malej. Ale vidim, že aj tak by som nemala s kým kecať. Aspoň sa nemusím ospravedlnovat. 😉
Daniz diky za tip. Odhadujem, že lepším počasím soplíky zmiznú a ked nie vyskúšam-ludová liečba je proste najlepšia a aj najlacnejšia, ked si clovek nazbiera alebo urobí sam.
Akurat som si ráno pozrela panelák a tak ma napdalo Adulik asi maš takú istu robotu ako Kordiak,ked spomínaš danove obdobie. Aj si tak užívaš ako on? 😀 A ked už som pri tej telke, co to ma byt za tanecnu show na JOJke? Teraz neviem ci to budu tancovat tí panelákovi, alebo je to len reklama (ale dobra reklama,mne sa aspon páči). Vyzera to zaujmavo.
A dalsie oblubené slovo malej "Lyžu" a preklad ryža,jej oblubene jedlo.Takže si ho dnes vyžiadala,už ju mam urobenú len naložit strčit jej do ruky lyžicu a obrniť sa, lebo polovica bude na zemi. Ale začiatky sú ťažke, hlavne ked vidím ako si semtam pomože rukou a dava si do pusy zrniečko po zrniečku. No a aby sme neboli na delenej strave pridam k tomu kuracie soté.
Zatial ahojky

adulik144
26. mar 2010

Si ma pobavila Sunny, že jak Kordiak. My mame spoločné 2 veci a to kazdy si mysli, že mame v papieroch bordel,ale to je len systematicky uložene a my sa v tom vyzname 😀 a nemáme radi vela bločkov s nizkymi cenami 😠 ale whisky nepijem a s mafiou sa nepoznam,takže ja spravim papiere len kamošom, od ktorých si pýtam minimum a nerada chodím v župane 😀
Ked už píšeš, čo tvoja mala pokecá,tak naša Terezka ma dosť dobre hlašky, tak pre pobavenie: rozhovor mm a Terezky
Terezka - "Tatino toto je koník, ktorý plní želania. Čo si praješ?"
mm - "Aby si ma poslúchala"
T- "To sa ti už splnilo a čo si ešte želáš"
mm-"pusinku"
cmuk
mm-"a aby si isla vecer o 7 hod.spať!"
T-"Zas toľko želaní nemáš....! " 😀

mukky
autor
26. mar 2010

ahojte byby,len píšte,píšte 😵 😵
som sa pobavila 😀
daniz iste vyskušam ja kupujem v kauflande ale zmena je život 😉

mukky
autor
26. mar 2010

Veľkonočné syrové guľky

•4 varené vajíčka
•200 g tvrdého syra
•100 g masla
•150 g tvarohu
•4 strúčiky cesnaku
•mleté čierne korenie
•soľ
•žltá a červená paprika
•pažítka

Postup:

Nastrúhame vajíčka, pridáme tvrdý syr, tvaroh, cesnak, maslo. Osolíme a okoreníme. Tvarujeme guličky a obaľujeme ich v nakrájanej žltej alebo červenej paprike alebo v nakrájanej pažítke. Na misu dáme hlávkový šalát, naň uložíme rozpolené vajcia uvarené na tvrdo a polejeme ich majonézou. K vajíčkam pridáme farebné guličky.

mukky
autor
26. mar 2010

Aspik

Suroviny: 5 vajec uvarených natvrdo, 3 nakladané sladkokyslé uhorky, 1 kapia nakladaná v oleji, 1 cibuľa, 1.5dl vody, 15g želatíny, 1 lyžica octu, soľ, mleté čierne korenie, 1 lyžica horčice, 250g majonézy
Postup: Uvarené vajcia, uhorky, kapiu a cibuľu pokrájame na kocky a vložíme do väčšej misy. Vo vode rozmiešme želatínu podľa návodu od výrobcu, zohrejeme, pridáme ocot a necháme trochu vychladnúť. Vylejeme do misy s pokrájanými surovinami, osolíme, okoreníme, pridáme horčicu, majonézu, premiešame a vylejeme do studenou vodou vypláchnutej formy. Na chladnom mieste necháme aspik stuhnúť

mukky
autor
26. mar 2010

Syrové koláčiky

Suroviny: 300g hladkej múky, 300g masla (palmarínu,hery), 7 lyžíc bieleho vína, 1 lyžičku soli. Na natieranie: 2.5 dl kyslej smotany, 150g eidamu, 2 žĺtky, červenú papriku. Na posypanie: mak alebo rasca
Postup: Múku preosejeme na dosku, pridáme soľ, posekané maslo, zmiešame, prilejeme víno a spracujeme vláčne cesto. Necháme ho niekoľko hodín (najlepšie cez noc) v chlade odležať. Zo smotany, najemno postrúhaného syra a žĺtkov vymiešame hladkú zmes. Cesto rozvaľkáme a povykrajujeme rôzne tvary. Každý kúsok natrieme pripravenou zmesou, polovicu posypeme rascou a polovicu nepomletým makom. Upečieme do zlatista.

mukky
autor
27. mar 2010

ahojte dámy,kde ste?vari nespíte? 😕 😔 😀
ja akurát papám obedík,vcera som si vymyslela rezne naopak a lá Mukky 😀 ,potom pridám receptík 😎
chlapi spi,drobec teraz zaspinkal a mm spí po nočnej.poobede pojdeme von a potom sa trošku poflákať po NC a niečo malé nakupiť a aj na zmrzlinku si zájdeme 😎

adulik144
27. mar 2010

Ahoj Mukky technicke problemy mas vyriešené tak vitaj naspäť. 🙂
Ja som sa akurat vratila z vonku boli sme na preliezkach a teraz si vychutnavam poobednajšiu kavu. A rozmyslam, co navarit, kedže zajtra by sa mi mal vratit mm. Teraz bol preč 2 týždne a myslím, že po 2 týždnoch reštauračnej stravy by mu bodlo niečo domacke. Musim kuknut do mrazaku, čo tam mám ake možnosti a podla toho budem varit.
Co su to tie rezne naopak? asi si to tu už davala ale 199 strán je dost vela na prehladavanie, pomôžeš?

mukky
autor
27. mar 2010

ahojky,len som nakukla,docválam vecer,ideme von a na nákupy..
adulik dik,receptik som uz raz davala ale teraz som si ho vylepsila po svojom 😉

mukky
autor
28. mar 2010

takže nikde nikoho? 😀
adulík rezne"naopak" su vlastne rezne najprv obalené do struhanky a potom do vajíčka ale ja som si vcera vymyslela takýto recept/na materskej sa veľmi nudím 😀 /

Rezne "naopak" a lá Mukky:

masko som naklepala,jemne ochutila soľou s roznymi druhmi korenia,trosku posolila,okorenila.potrela som obe strany taveným syrom.pripravila som si rozmiešané vajíčka s nastruhaným syrom a cesnakom.masko som následne obalila do struhanky,vajíčok a vyprážala,bolo to fantastické.
k tomu bol šalát s nastruhanou kapustou a mrkvou a zálievkou,mm mal k tomu hranolky v rure ja bez

apna
29. mar 2010

cafte zienky,
idem vas docitat 🙂

apna
29. mar 2010

vela toho nebolo 😀 🙄
ako sa mate?uzivate si pocasie,co?...u nas des,cely den prsi,cely den sme paty z domu nevytiahli,no to je des,ja mam dost a co mala este...
laura uz nesopli,ale este kasle, keby vedla,tak by vykasliavala hlieny...
nevarila som nic,sebe som robila ryby so zeleninou dusenou,aj malej polefku ...take mam chute na sladke,ze konec,uz som zjedla dnes 5coko cukrikov z dezertu 🙄a p mi akurat pise ci chcem burger 😀zlaty klinec vecera a mozem ist spat 😀 😀 😀

mukky
autor
29. mar 2010

apna 😀
mohla si napisat ip ze si tu ☹

apna
30. mar 2010

cafte babizne,kde ste vsetky?flakate sa po vonku ,co?zavidim 😀 u nas zase prsi a prsi...ma porazi doma zase...
tak ma boli ruka,neviem,ci som zle spala,ale nemozem ani zdvihnut juy ani nic..
mali sme dnes ist na baby clinic a len tak som volala,ze kvoli comu sme objednani,tak povedala,ze na ockovanie...ale nejak sa mi to nezda,lebo som tam nahlasila,ze zatial nechceme ockovat..a predtym vzdy v liste bolo napisane,ze na ockovanie...tak neviem..zrusila mi to...
mala dnes spala do desiatej,nejak dlhsie teraz spinka posledne dnia chodi spat normalne o deviatej...jednej znamej dcera chodi spat o siedmej a spinka aj cez den.aj ja bysom tak chcela 😀
p sa hraje s malou,ochvilu do roboty,zas budeme same tu cely den,neznasam,ked robi poobede....
navarene uz mam,robila som sosovicovy privarok s vajkom pre nas a malej hrachovo-kalerab.-zemiakovy.dnes mame strukovinovy den 😀

mukky ako sa ti dari s delenou stravou?dnes uz nastudujem,ked mala zaspi..napis mi co tak napr.jes,ked budes mat casu..
dobre rezne,niekedy skusim,ja robim iba do muky a do vajka so syrom avyprazat

mukky
autor
30. mar 2010

ja idem akurat hajať 🙄 apna vecer sa stav..tak okolo 21 hodky,hej?