• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

13. júna 2012 
autor
ked mám masový tak na večeru ja uz velmi nejem,len jogurt activia neovocný napr,sladku actíviu
ovocie s masom by sa nemalo kombinovať,zelenina s ovocim,chlebovy den ano s ovocím
2. apr 2010 o 00:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
hej ja viem aký mas stýl :sunglasses:
ja by som leginy nemohla,jak hurka by som bola aj som nizka..a dlhé tricka este viac rozsiruju aj ked sa ti to nezdá :grinning:
juj apna nafot sa zajtra alebo dnes :grinning: ja ti hned poviem ze si schudla..
vsak si sportovala aj zmenila trosku jedalny listo to sa hned ukaze..

na veceru mozes napr prazenicu so zeleninou,párky,,ale nemala by tam byť muka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. apr 2010 o 00:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
teda kočka budeš riadna :dizzy_face:
aj u nás sa take boty nosia,presne take sa mi páčia :grinning:
2. apr 2010 o 00:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
na masový mozes jest syra,mozarelu aj s cibulou :grinning: ale bez chleba...
strukoviny sa nesmu s masom :frowning2: a ja lubim rezen s kukuricou a hraskom ked uz nemam zemáky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. apr 2010 o 00:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a tu maju super dziny,ze aj ked som mala 83kg,tak somsa citila v nich super,perfektne sedia,trochu drahsie nato,ako som tu zvyknuta,ale ok...nechce nacitat konkretne,tak chod na women-jeans- a potom napr.boyfriends-slouch-to su take ako chlapcenske,sportove...na obrazku to aj tak nie je ono
http://xml.riverisland.com/flash/content.php
2. apr 2010 o 00:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
kuknem neskor a aký je kurz :grinning:
ap a ja ani neviem ake su tam vobec platy aj ty co robis tych par dni do tyzdna..ak chces tak mi daj do ip :grinning:
lebo oni tam aj doplacaju nejal peniaze,nie?este sa tam oplatí byť?
2. apr 2010 o 00:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ty si tu? :grinning:
jak ze nebude co pisem?sak na privitanie :wink:
aha,no asi je super ,ked mas knihu a vsetko si tam nacitas,lebo tak z toho mam chaos
2. apr 2010 o 00:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
co?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? a kde mam byť u pelechu????? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
mam rusku navstevu :grinning:
ja to mam v hlave knihu som nekukala ani :grinning:

pytaj sa dalej...ked nerozumies ti vysvetlim
2. apr 2010 o 00:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kurz je v podstate 1:1,sem tam o par korun viac je libra...
zalezi co robis a tak,ja napr.robim 16hod.tyzden,teda sobotu a neelu po osem a mam 450libie za 4tyzdne...doplacaju tu,ale ja ked mam partnera a on pracuje,tak nemam narok na vela,to sa vypocitava z prijmu rodiny..
2. apr 2010 o 00:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:rolling_eyes: aha..ze ruska navsteva,tak som este nepocula :grinning: sak si aspon jeho mohla potesit :grinning: :grinning: :zipper_mouth: :astonished:
2. apr 2010 o 00:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no musim si daco pocitat,nemam casu a pak,ked nebudem rozumiet,sa ta popytam
2. apr 2010 o 00:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Apne
:grinning:
Niekoľko skupín potravín:
Živočíšna skupina
- mäso (najlepšie je biele, teda hydina a ryby)
- syry (najlepšie sú nízkotučné, teda tie, ktoré nemajú viac ako 30% tuku v sušine – napríklad Mozzarela)
- mlieko a všetky mliečne výrobky
- vajcia.

Rastlinná skupina
- zemiaky
- ryža
- chlieb a pečivo (celozrnné, sójové)
- bezvaječné cestoviny
- strukoviny (fazuľa, sója, kukurica!)
- obilniny, vločky, múka
- med

Ovocie
Ovocie len čerstvé (kompóty sú zväčša sladené cukrom!)

Zelenina
Všetka zelenina okrem kukurice a zemiakov (aj sterilizovaná – opäť tu platí výnimka a je možné jesť aj zeleninu, ktorá je má v sterilizačnom náleve cukor), zelená fazuľka, hríby

Neutrálna skupina
- mandle, orechy vlašské, lieskové, kešu, kakao, soľ, pochutiny, káva,

Základné pravidlá pri dodrživaní delenej stravy:
- Rastlinná a živočíšna skupina sa nesmie kombinovať.
- Potraviny zo živočíšnej skupiny môžeme kombinovať len so zeleninou.
- Potraviny rastlinnej skupiny môžeme kombinovať so zeleninou alebo s ovocím (nikdy nie súčasne)
- Ovocie so zeleninou sa nesmie kombinovať.
- Potraviny s neutrálnej skupiny, môžeme kombinovať so všetkým.

Ďalšie dôležité pravidlá:
1. Z nápojov najviac minerálky, sódovku, nesladený čaj.
2. Alkohol brzdí chudnucí proces, najlepšie je vydržať aspoň prvých 14 dní diéty úplne bez neho.
3. Nezáleží na množstve potraviny, nesmie však dôjsť k nežiadúcej väzbe, tuk sa okamžite ukladá.
4. V nakladanej zelenine cukor nevadí, v kompótoch áno.
5. Huby radíme medzi zeleninu.
6. Zelený hrášok a fazuľkové lúsky sú zelenina, ale hrachová kaša, alebo varená fazuľa patrí k strukovinám (tj. rastlinná skupina).
7. Pri pečení alebo restovaní, nádobu len slabo potrite rastlinným olejom. Nie vo väčšom množstve!
8. V prípade veľkého hladu po sladkostiach siahnite po ovocí, nezabúdajte však, že v deň, keď sa konzumuje ovocie, nesmie sa jesť zelenina.
9. Cukor je absolútne nevhodný, sladiť sa môže len medom alebo umelým sladidlom. Takže pozor aj na všetky koly, fanty a kofoly, väčšina obsahuje veľmi veľa cukru.
10. Pozor búrske orechy, paradoxne, nie sú orechy, ale hľuzy a sú v diéte úplne zakázané
11. Pozor na džúsy! Aj to je ovocie a vhodné sú len džúsy bez cukru. Na niektorých džúsoch je napísané, že sú 100%-né, a aj tak obsahujú cukor! Ovocie a ovocné šťavy by sa mali konzumovať výlučne na prázdny žalúdok.
12. Káva sa môže (ale s mliekom len pri “živočíšnej skupine”, so sójovým mliekom pri “rastlinnej skupine”).
13. Čokoládu obmedzovať, jesť skôr tmavú a nekombinovať ju s inými potravinami.
14. Snažím sa nejesť po 18.00 hod., iba ak nejaké jabĺčko, alebo ľahkú zeleninu
2. apr 2010 o 00:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a baby ostane kde ste ?co vam zacalo danove obdobie zas? :grinning: :grinning: ci velkonocne upratovania?a co chystate na sviatky?
2. apr 2010 o 00:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha :sunglasses: dik :slight_smile:
2. apr 2010 o 00:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Sú dve základné skupiny,ktoré sa medzi sebou nesmú kombinovať a to rastlinná a živočíšna.Vlastne si podľa seba zadelíte ráno,alebo večer deň pred tým,akú skupinu chcete,či rastlinnú,alebo živočíšnu.

RASTLINNÁ : Zemiaky, ryža /všetky druhy/, bezvaječné cestoviny, knedlíky v prášku, múka- všetky druhy svetlá i tmavá, všetky druhy chleba, všetky druhy celozrnného pečiva, kukurica, pop corn,vločky a musli neprisladzované cukrom, všetky ostatné druhy obilovín, všetky druhy semienok, sója a sójové výrobky,sójové mäso a všetky výrobky z neho, sójová majonéza, tofu,sójové paštéty / ale bez vajcia/, všetky druhy luštenin-šošovica,hrach,fazuľa,sójové boby,krúpy,krupica,droždie,glukóza

ŽIVOČÍŠNA : Všetky druhy mäsa,údeniny,salámy,paštéty,hydina,ryby,všetky druhy konzervovaných rýb,syry-najlepšie do 45%, biely jogurt,biely tvaroh, mlieko živočíšne-aj čerstvé aj sušené,majónéza, majolka, tatárska omáčka, vajce,živočíšne maslo,masť-bravčová,kačacia,husacia.

Teraz budú nasledovať podskupiny:

ZELENINA : zelenina čerstvá,mrazená i zaváraná / okrem zeleniny zmiešanej s kukuricou a lušteninami/, huby čerstvé i nakladané,všetky druhy tomatovo-zeleninových zmesí

OVOCIE: všetky druhy ovocia,aj sušeného,aj mrazeného -(pokiaľ neobsahujú rafinovaný cukor,)
ovocný cukor,alebo fruktóza,dextróza - / hroznový cukor/ ,všetky 100%džúsy,všetky džémy umele sladené a to fruktózou,dextrózou alebo medom

Zeleninová podskupina sa môže kombinovať: s rastlinnou a živočíšnou skupinou a taktiež s ovocím,ale len v rastlinný deň,pokiaľ máte živočíšny deň,zeleninu môžete,ale nie s ovocím.

Ovocná podskupina sa môže kombinovať s rastlinným dňom.

SKUPINA NEUTRÁLNA :rastlinné maslo a rastlinné oleje ( s rastlinnou skupinou iba minimálne),kokos a kokosové mlieko,všetky druhy orechov-okrem burských,korenie všetkého druhu, sójová omáčka,všetky druhy dresingov bez živočíšnych prísad a vajec, sušené vajcia,vaječný žĺtok,horčica,kako,karob, všetky druhy čajov,aj ovocných, káva, umele sladené limonády, med,všetky druhy umelých sladidiel, rozpustné vitamíny bez cukru

Túto skupinu neutrálnu môžete vždy.

TOTO ZÁSADNE NIKDY-NIE : Rafinovaný cukor a repný cukor /sacharóza/,výrobok nazývaný "prírodný cukor" / je to nebielená sacharóza/ ,biele pečivo,burské oriešky,alkohol / prvé štyri týždne abstinujte,potom alkohol nekombinujte so živočíšnou skupinou,môže sa pivo a víno/,príliš mnoho tukov / hlavne s kombináciou v rastlinnej skupine./

Tak baby,to je základ,alfa-omega delenej stravy
2. apr 2010 o 00:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ťapa,že potešiť :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ved ma videl aj syna tak nech sa teší :grinning: malý uz spal a tato si lahol k nemu do spalne :grinning: on s nami nespava.malý bude rano vraviet ahááááááááááááá a ukazovat na mm a smiat sa :grinning:
2. apr 2010 o 00:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ked mám "chlebový den tak si dávam do kávy sojové mlieko :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ked mám masový tak mlieko..
chlieb sa moze len jemne maslom postrasiť...
2. apr 2010 o 00:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takze,ked mas napr.na obed maso so zeleninou,tak na ranajky,vecere mozes vajka,syry,jogurty
a ked mas rastl.tak napr.v pohode rano chleba,ale s cim? :confused: na obe nejaky ryzu a vecer?
2. apr 2010 o 00:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
sebe kupil triko adidas ale ideme uz v stredu do ba a v stvrtok do rakuska :dizzy_face:
inak bola som u kadernicky,nevidno?? :grinning:
2. apr 2010 o 00:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a pocuj,ty ked sa tak snazis vsetko dodrziavat pri malom.tak sa pise,ze by mali deti same spat v izbe...kedy planujes ho sameho nechavat spinkat?mne ani samam nezaspi a asi by som sa bala ju nechat samu v izbe :astonished:
2. apr 2010 o 00:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a co si bola melir doplnit?aj ja som bola minule konecne,uz som mala strasne vlasy...
mukky ved prid tu na shopingy :grinning: :grinning:
2. apr 2010 o 00:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekna fotka v pase..s novym harom?
2. apr 2010 o 00:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
presne...
aj ku vajkam :grinning: a syrom mozes zeleninu,v ten den nesmies len ovocie a s´trukoviny
ked más "chlebový den"mozes v pohode zeleninu len nie ovocie...alebo v ten den len ovocie ale uz nie zeleninu..
priklad

-ranajky-chlieb postrasit maslom,na to cibulu :grinning: ,alebo cibulku,redkvicku...ak vies bez masla,este lepsie..
obed granadir,zemiakove placky bez vajicka,zemiakove hranokly s kecupom,zemiakova kasa bez mlieka s poprazenou cibulkou...
vecera polievka hocijala bez mlieka ci smotany,syru,vajka..
2. apr 2010 o 00:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha,no dobre to vyzera,lebo mozes vsetko jest,co chces ...mozno skusim
a ty si co jedla dnes?
2. apr 2010 o 00:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ohooo,ze vsetko dodrziavam,to sa mi smejes??? :confused:

no neviem si to predstaviť velmi,ale asi ked bude druhe babo,alebo okolo 3 rockov ...ale bude mi smutno a budem sa bat ze v noci bude behat a zaspim,alebo si ublizi,ci najde noze..viem,prehanam ale stava sa vselico..
2. apr 2010 o 00:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nesmejem,vazne sa pytam...tak sa odporuca..ja si to tiez neviem predstavit....nemam az take bujne predstavy ako ty,ale tiez sa bojim,ze sa nieco stane,zadusi sa paplonom :confused: alebo take daco
2. apr 2010 o 00:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
rano som zjedla výživu,za viac ako 4 hodky som zjedla zemiakovu babu kusok,potom pomaranc a okolo 19.hod tiez trosku zemiakovej baby,a nedavno keksik :pensive: mm mi doniesol :unamused:
dnes som jedla malo,ale som nemala chut a pila som len cistu vodu a doobeda kavu so sojovym mliekom a um.sladidlom,ale aj med si davam..
2. apr 2010 o 00:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no malo si jedla..a ja s cajom zelenym nalievam,aj 2-3l denne,a vodu cisto malo..asi to tiez nie je najlepsie..
ja lubim hanuta keks-v nemecku predavaju,asi aj rakusku..poznas?mnam
2. apr 2010 o 00:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tusím asi ano...s orieskami je?ci tie take male su to?

mam melir,podstrihnute a zospodu tmavé
2. apr 2010 o 00:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej s orieskami..
akurat pozeram,ze mas nove fotky,zlaty je savik a s jackonom je super fotka..
malemu nevadia vlasky na uskach?laura tiez tak ma,vadia jej,sponky davam,ale nedrzia velmi alebo ich dava dole..
2. apr 2010 o 01:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok